Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878
13.Chomová 3836

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231285 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Nalezené lezečky - Srbsko28.04.2010
V sobotu 24.4.2010 jsem na Srbsku v Alkazaru ve večerních hodinách našel lezečky. Původně jsem myslel, že je tam muselo nechat nějaké děcko z našeho oddílu, protože přesně na tom místě nálezu jsme měli přednášku v rámci metodického dne. Zatím se však o ně
 Re: Nalezené lezečky - Srbsko29.04.2010
Jedny lezky se taky válely na Pupku u stromu u nástupu Maidenů.

 Dachstein27.04.2010
Dobrý den, chtěl bych příští týden vyrazit na Dachstein. Nevíte jak to tam vypadá, především sněhové podmínky, zaplněnost winterraumu na Adamek h., vrcholova ferrata. Díky za odpověď.
 Re: Dachstein28.04.2010
Letos tam bylo sněhu málo, takže se sněhem by to mělo být OK.
 Re: Dachstein28.04.2010
Taky na Dachstein jsou on-line web kamery, googluj.
  Re: Dachstein30.04.2010

Byli jsme min vikend: K Hintere Gousausee s lyzema na hrbech, dale na pasech, ale za dva dny

 Janovice27.04.2010
Zdar, kdo znáte Janovice tak víte , že je tam lezení zakázaný ale leze se tam. Ne moc ale leze.
I já jsi tam občas chodím zablbnout. Byl jsem se tam podívat ted v neděli a jen jsem čuměl....Maglajz všude a rozhodně víc než malý množství , pod stěno
 Re: Janovice27.04.2010
Upřímně - už aby to bylo, protože pokuty jsou asi to jediné, co ze skal vyžene všechny tyhle dobytky
  Re: Janovice27.04.2010
To Š hej jak můžeš napadat kluky z Děčína když víš hovno:D vim kdo tam posledni dobou chodí hodně a
   Re: Janovice28.04.2010
Za posledni dva roky se vsichni maglajzisti, na ktere jsem narazil, zapsali jako CAO Decin nebo DZC.
    Re: Janovice29.04.2010
Teď jsi mě rozesmál! Fakt :o))
     Lom na maglajz v Povrlech?29.04.2010
Teď se prý má v Povrlech otevírat celý magnéziový lom, je tam po něm v Děčíně brutální poptávka a ta
    Re: Janovice30.04.2010
blbost. na nátlak výboru oddílu jsme už kdysi všichni podepsali, že při námi vrcholně oblíbeném bíle
  Re: Janovice27.04.2010
Říká se po práci legraci a teď se docela bavím. To lezení je tam zakázaný nebo jenom "jakože za
 Re: Janovice27.04.2010
presne, pokuty a poradny, taky bych si tam nekdy rad zalezl, ale timhle zpusobem se to uz asi nikdy
  Re: Janovice27.04.2010
Jedna věc je jít lízt někam v teď v době hnízdění, kde ob skálu v těhle oblastech potkáš hnízdo.
   Re: Janovice27.04.2010
Dobře ty :o)
    Re: Janovice27.04.2010
Ptáci ty jsou všude a budou. Za ně se umějí schovávat jen ochranáři,aby vykázali nějakou činnost(a
     Re: Janovice27.04.2010
S těma ptákama bych se hádal. Když už někde zahnízdí tak je snad normální (pro většinu lidí) je tam
     Re: Janovice28.04.2010
tak co se týče ptáků, tak máš názor jako buran...zkrátka já tady chci lízt, tak ať jde příroda do pr
     Re: Janovice29.04.2010
Připadá mi to smutný, jak to tady u nás funguje. Zákaz je zákaz! Pokud je nekde zákaz, tak se tam ne
 Re: Janovice28.04.2010
V Janovicích je krásně. Je smutný když lezci tahaj do skal to co vidí ve městě.
  Re: Janovice28.04.2010
Sleduju diskuzi o Janovicích (škoda, že přispěvatelé se nepodepisují) lezci z labáku si dobře uvědom
   Re: Janovice29.04.2010
Maglajz se stejně do oblastí exportuje podle lidí a né podle geografický polohy jejich bydliště. I v
    Re: Janovice30.04.2010
přesně tak a baví nás to:)
   Re: Janovice30.04.2010
Přátelé, musím tu podpořit Jendu Pletichu... má absolutní pravdu, a sebesprostější nebo sebeiracioná
   Re: Janovice30.04.2010
A skutečně lezci z Labáku nechávají pytlík s maglajzem doma (kde to dnes povětšině není problém), kd
 Re: Janovice30.04.2010
Zamindrákovaný prudiči, nadutý hlavy a zabedněný klasici všech oblastí: VYLIŽTE SI PR*EL!!!
  Re: Janovice30.04.2010
Ty budeš asi borec největší, VY*** se na "lezení".
  Re: Janovice30.04.2010
Tak tuhle hlášku mám taky rád! Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.

 Dubské skály27.04.2010
Ahoj, nemáte někdo v el. podobě průvodce na  Dubské skály konktétně na skály u Dolní Housky a skály na Zámeckém vrchu? Díky moc Pavel
 Re: Dubské skály09.07.2010
 Nákotníky27.04.2010
Ahoj, poraďte prosím jak a z čeho udělat nákotníky do spár, slyšel jsem o tom ale ještě neviděl :-) dík
 Re: Nákotníky27.04.2010
nákokotníky? :-D
 Re: Nákotníky27.04.2010
Z kůže.
 Re: Nákotníky27.04.2010
Střih takový, aby byla ochráněna místa, která si běžně v širočině odřeš. Pokud taková místa nemáš ne
 Re: Nákotníky27.04.2010
Asi myslíš hadinky a je to vidět v Pískařích (knize) myslim na fotce jak Sasici delaji prvovystup na
  Re: Nákotníky29.04.2010
akde presne v Adru prosim?
 Re: Nákotníky27.04.2010
Do spár vřele doporučuju kotníkový lezečky. Hůř se scháněj ale dá se to. V hudáči ve slezský napříkl
  Re: Nákotníky29.04.2010
tak foxtroty rozhodne nedoporucuju, to je takova vychazkova obuv co vypada spis jak klaunska, kdyz u
 Re: Nákotníky28.04.2010
skus pozriet novy katalog la sportiva maju tam kotnikove lezecky
 Re: Nákotníky29.04.2010
Kotníkové lezečky dělá taky Five Ten - Grandstone. Osobně si je chci sehnat (nebo něco podobnýho). P
  Re: Nákotníky29.04.2010
Mám Triop Kova a moc spokojený nejsem. Špička je strašně zvednutá nahoru, tvar lezečky nic moc a lep

 Five ten lezky27.04.2010
Poraďte mi. Kde se dají vyzkoušet a koupit lezečky Five ten. Ty fialové. Díky.
 Re: Five ten lezky27.04.2010
Ahoj.
Ty fialové (Anasazi lace-up) se už nedělají, nahradili je bílé, popř trochu upravené z
 Re: Five ten lezky27.04.2010
Neco meli v Red Pointu v Teplicich nad Metuji (Anasazi Lace-Up fialove i zelene, nejake nazouvacky).
  Re: Five ten lezky27.04.2010
Fialovy maj maly
   Re: Five ten lezky27.04.2010
Růžovky máme v BBčku, největší 42 a pár nějakejch menších, tušim že pětky tam sou ;)

 Jaké Lano??????? 26.04.2010
S ohledem na četné dotazy ohledně značky, tloušťky, barvy a jiných parametrů lana na písek, vápno, do hor, stěnu, kolem krku atd., sděluji pro ostatní potenciální tazatele: Lano je nejdůležitější a naprosto nezbytnou pomůckou horolezcovou. Nejlepší je z i
 Re: Jaké Lano??????? 26.04.2010
ty krááááávo, asi prodám singáče a koupim od kámoše hulení a upletu z něj lano, v případě dobré nála
  Re: Jaké Lano??????? 27.04.2010
Vykouřit lano na vršku věže, to je geniální nápad :-D

 Bolavá ramena26.04.2010
Zdarec, nemáte někdo zkušenosti s bolavými rameny? Po lezení začala ramena bolet jak sviň, především při rotaci ruky. Fyzioterapeuti zatím nepomáhají, tak jsem se chtěl zeptat na nějaký kompenzační cvičení. Díky
 Re: Bolavá ramena26.04.2010
Ja jsem dneska vylejzal z okna a luplo mi v rameni, tak jsme vsichni odvalili na pivo a ted uz to mo
  Re: Bolavá ramena27.04.2010
Bolest hlavy prehlusila bolest ramene?
 Re: Bolavá ramena26.04.2010
neviem o co ide ale ja som mal podobne priznaky - zapal ramena, rehabilitacie, lieky a nakoniec inje
 Re: Bolavá ramena26.04.2010
hmm, mě nebolí. Ale poradím ti, běž si zaplavat. Já mívám po plavání ramena jak z polepšovny... Plav
  Re: Bolavá ramena27.04.2010
Také můžu potvrdit příznivost plavání. V mém případě to nebyly náhlé bolesti, ale řádně nezrehabilit
  Re: Bolavá ramena27.04.2010
Klouby obecne a ruce zvlast jsem si zkurvil prave na vode - furt ve vlhku a chladu ... to nebyla dob
   Re: Bolavá ramena27.04.2010
Tak ono je otázkou, jak často ten sport člověk provozuje... když už jsi to nakousl, jaký vodní sport
    Re: Bolavá ramena28.04.2010
Na vode, ne ve vode - reagoval jsem na tu kanoistiku, vyhraty bazen bude neco jineho
     Re: Bolavá ramena28.04.2010
No, dobrý. teoreticky můžeš na vodě asi pěkně promrznout a nemusí se to kloubům líbit, ale furt si
 Re: Bolavá ramena26.04.2010
Před lezením rozhýbat.

Udělat pár větrných mlýnů.
Pak se chytit za lokty (tj
  Re: Bolavá ramena26.04.2010
Není nic horšího, než si blbě zalehnout ruku při spánku. Na jakýkoliv cviky na liště či hrazdě dávat
  Re: Bolavá ramena28.04.2010
no, i cpat se nejakou delsi dobu ceckem neni vubec zdravy, zaprvy vyssi davky vic nez treba 2 tydny
 Re: Bolavá ramena30.04.2010
Měl jsem to podobný, nejen z lezení, bolest při rotaci...fyzioterapeuti a masáže pomáhaly jen krátko

  přemluv bábu26.04.2010
http://www.novinky.cz/do maci/198591-premluv-babu-oslovilo-zel ene-prisli-s-vlastni-verzi-s-lis kou-a-siklovou.html
 Re: přemluv bábu26.04.2010
no dobry, a jak to souvisi s lezenim?
  Re: přemluv bábu26.04.2010
nijak :-)bijte komouše
   Re: přemluv bábu28.04.2010
Abych nebil tebe, zmrde :)
 Re: přemluv bábu26.04.2010
hele, tady s agitkou pro zelené neuspěješ, to je jako kdybys na zahrádkářským webu propagoval Stranu
  Re: přemluv bábu27.04.2010
U mě to teda uspělo! A díky za radu, že to je od Zelených. Jistojistě budu volit je! Pravda a láska

 Lano na písek?26.04.2010
Zdravím, mám dotaz ohledně koupi lana... Firmu už jsem vybral, třídu lana taky ... teď spíš řeším tloušťku ... Co jsem slyšel, je vhodnější mít na písky silnější lana ... Je tedy vhodné koupit si lano s průměrem 10mm, nebo mám šáhnout spíše po 11mm, které
 Re: Lano na písek?26.04.2010
Pokud bude konopné, tak na tloušťce až tak nezáleží. Máme li pocit, že je lano v batohu příliš lehké
 Re: Lano na písek?26.04.2010
Nevidim duvod, proc mit tlustsi lano. Povrch piskovce je hruby, oplet zacne zanedlouho chlupatet a t
  Re: Lano na písek?26.04.2010
Já myslim že 10mm je tak akorát, osobně lezu na písku s 10mm a třeba do Reversa3 nebo do kýblu od SR
   Re: Lano na písek?26.04.2010
Spíš mám zkušenost že se na písek hodí tenčí lano s dobrým opletem. Časem se totiž odře každý lano a
    Re: Lano na písek?26.04.2010
Souhlasím s malým bejkem.Já osobně používám posledních deset let lana 9,2 - 9,8 mm a tlustší bych ne
     Re: Lano na písek?26.04.2010
S tenčím lanem taky souhlasim. Z vlastní zkušenosti - 9,7 nebo 9,8 s osmou rozhodně žádnej problém n
 Re: Lano na písek?26.04.2010
V dnesni dobe premejslej jen mezi 9,7 az 10,2(3). Semtam nejaka desitka vypada jak jedenctka a obrac
 Re: Lano na písek?26.04.2010
co je to třída lana?
 Re: Lano na písek?28.04.2010
Ahoj Komáre. Koukám, že co člověk, to názor. My lezeme na jedenáctce a nevěřili byste tomu, taky to
  Re: Lano na písek?01.05.2010
No tak nakonec jsem zvolil Tendon Ambition 10.0 s impregnací :)) Tohle lanko by teoreticky mělo mít
   Re: Lano na písek?01.05.2010
Impregnace?? Ale mama rikala, ze se na pisku za mokra neleze... :-))))
    Re: Lano na písek?01.05.2010
Impregnace neznamená jenom ochrana před vodou ^^, ale i před prachem, pískem apod ... což by se mi d

1   ...   886   887   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   899   900   901   902   903   904   905   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Janovice
Zdar, kdo znáte Janovice tak víte , že je tam lezení zakázaný ale leze se tam. Ne moc ale leze.
I já jsi tam občas chodím zablbnout. Byl jsem se tam podívat ted v neděli a jen jsem čuměl....Maglajz všude a rozhodně víc než malý množství , pod stěnou ohniště , moc hezký.
Pokud tam lezení ochranáři aspon trochu tolerovali tak jse obávám , že bude brzo konec a s tímhle přístupem už jsi tam nezaleze nikdo protože až jsi tam na nás počkaj s policajtama tak to bude asi drahý polezení.
Igor13:06:10 27.04.2010
odpovědět 
 Re: Janovice
Upřímně - už aby to bylo, protože pokuty jsou asi to jediné, co ze skal vyžene všechny tyhle dobytky, třeba zůstanou doma v tom Děčíně
Š15:36:41 27.04.2010
odpovědět 
  Re: Janovice
To Š hej jak můžeš napadat kluky z Děčína když víš hovno:D vim kdo tam posledni dobou chodí hodně a děčíňáci to jako FAKT nejsou:)
yak!16:49:28 27.04.2010
odpovědět 
   Re: Janovice
Za posledni dva roky se vsichni maglajzisti, na ktere jsem narazil, zapsali jako CAO Decin nebo DZC. Jestli tomu tak na Janovici neni, tim hur.
09:35:39 28.04.2010
odpovědět 
    Re: Janovice
Teď jsi mě rozesmál! Fakt :o))
Houba06:26:35 29.04.2010
odpovědět 
     Lom na maglajz v Povrlech?
Teď se prý má v Povrlech otevírat celý magnéziový lom, je tam po něm v Děčíně brutální poptávka a tak se to vyplatí.Nějakej Bělina nebo Černina to má pod palcem, nevím přesně. A s tím CAO to je pravda, mne tam totiž ani nevzali, když se dozvěděli, že jsem odmítnul používat máčo na Hrubici v Českém ráji.Tak.
Martas.13:53:44 29.04.2010
odpovědět 
    Re: Janovice
blbost. na nátlak výboru oddílu jsme už kdysi všichni podepsali, že při námi vrcholně oblíbeném bílení se nebudeme do knížky zapisovat. a kamarádům věřím.
ranpa11:47:18 30.04.2010
odpovědět 
  Re: Janovice
Říká se po práci legraci a teď se docela bavím. To lezení je tam zakázaný nebo jenom "jakože zakázaný", ale pro "někoho" ne, co? Vytahovat na někoho mádžování jen proto, že mu to jde líp, to mi něco připomíná... Víc takových rozhořčených příspěvků, ať to tepe.
Willhem20:36:33 27.04.2010
odpovědět 
 Re: Janovice
presne, pokuty a poradny, taky bych si tam nekdy rad zalezl, ale timhle zpusobem se to uz asi nikdy nepovoli. i kdyz, zas netreba to svadet vsecko na majglazare z labaku, jeden adrovskej klasik (co teda samozrejme nemaguje) mi potom co sem mu rek, ze sem nevylezl na nakou vez pac sem dosel k zaveru ze kdyz sou vsude kolem znacky ze je to zakazany, tak je to vazne zakazany, rekl "srat na ne, lizt muzes vsude."
martin16:02:08 27.04.2010
odpovědět 
  Re: Janovice
Jedna věc je jít lízt někam v teď v době hnízdění, kde ob skálu v těhle oblastech potkáš hnízdo.
Jo to jina je když tam jdeš na podzim, ptáci nic nikde, lidi nikde takže klid.
Maglajz bych zrovna v tomhle případě docela řešil. Mě osobně celkem o víkendu nasralo když jsem narazil na stopy od maglajzu na Křižáku v blbým VIIa, kde byli celou cestu lopaty. A věřte, že ochranáře to srát za chvíli bude taky. Abysme se jednou nedivili, až nám to zavřou všude. Na druhou stranu dokážu pochopit maglajz v extrémních cestách (IXa a výš). Na druhou stranu znám ale i cesty týhle klasy kde se třeba dolejzá nebo nastupuje cestou za V a paradox je že je to tam pak obílený až hanba právě v těhlech krocích a v problém už nikdo nestíhá strkat ruce do pytle. Pokud někdo chce maglajzovat tak ať nejezdí na písek když na to nemá bez toho, ať jede třeba na vápno apod. Uvědomte si, že když se bez toho obešli celý generace lezců tak to vydržíte taky. A nechci číst pod tímhle článkem, to že bychom mohli lízt na konopným laně. Maglajz vám držku nezachrání až někde ulítnete, což se občas stane, je to jen berlička. A padalo se vždycky.
A co z toho plyne? Když už se jde lízt někam kam se nesmí, tak se chovám jak kluk na výpravě k sousedům na jabka. Nedělám bordel, jsem potichu a nejsem tam v době kdy nemám (když hnízděj ptáci). Toť můj názor.
pavel17:08:24 27.04.2010
odpovědět 
   Re: Janovice
Dobře ty :o)
Belial17:41:06 27.04.2010
odpovědět 
    Re: Janovice
Ptáci ty jsou všude a budou. Za ně se umějí schovávat jen ochranáři,aby vykázali nějakou činnost(a pár lezců co mají h....o co na práci.A K Janovicím tam se před pár lety bouldrovalo o sto šest a vzniklo tam pár pěkných kusů a samozdřejmě mágovalo.....no a pak zaprší a je po všem.
Márty20:02:08 27.04.2010
odpovědět 
     Re: Janovice
S těma ptákama bych se hádal. Když už někde zahnízdí tak je snad normální (pro většinu lidí) je tam nechat hnízdit.
To že se v Janovicích lezlo, leze a lízt bude mi je jasný. To taky já nekritizuju. Ale jak jsem psal nakonec sere mě tam, že podle toho co píše člověk v prvním příspěvku, tam po těch lidech zůstane bordel. Prostě když jdu dělat zakázanýho tak po mně zbyde všechno v původním stavu. A ne že tam nechám obílený cesty.
K maglajzování na boulderech se stavím stejně jako ve skalách. Na chyty kde to je potřeba (doopravdy potřeba, nemyslím tím to, že člověk, kterej normálně leze ve skalách V si jde zaboulderovat a pozná že má vše na hraně tak začne mágovat jak o život) s tím nemám problém, ale když jsem teď byl na Ostaši, že si půjdu poboulderovat, tak jsem fakt čuměl jak vidle na jaký lopaty někteří maglajzujou.
Jinak abych se uved na pravou míru. Nevypadá to podle toho co píšu, že si do maglajzu nešáhnu. Šáhnu. Ale většinou to jsou nějaký zalamovací lišty nebo prsťáky (jednou jsem z něj vyjel dost hezky a pak mě měsíc trápila šlacha). Ale prostě nevidím na co je to potřeba v cestách kde se zasouvaj ruce po lišty do říms apod.
pavel22:27:44 27.04.2010
odpovědět 
     Re: Janovice
tak co se týče ptáků, tak máš názor jako buran...zkrátka já tady chci lízt, tak ať jde příroda do prdele...Janovice neznám
martin06:53:09 28.04.2010
odpovědět 
     Re: Janovice
Připadá mi to smutný, jak to tady u nás funguje. Zákaz je zákaz! Pokud je nekde zákaz, tak se tam nemá lízt. Vetsinou kvuli ptakum je zakaz jen nekolik mesicu v roce, tak si staci pockat a pak se lizt smi. Pokud je nekde zakaz maga, jakej mate sakra duvod ho tam pouzivat? Pokud se Vam zakaz nelibi, jedte jinam, nebo se ho snazte zmenit pravidla v dane oblasti a zakaz zrusit, pak lezte. Jedte se podivat treba do anglie - maj tam zakazy a jsou na ne hrdi, porusujou je akorat blbci. A takovych my tu mame hafo...
Danny10:14:35 29.04.2010
odpovědět 
 Re: Janovice
V Janovicích je krásně. Je smutný když lezci tahaj do skal to co vidí ve městě.
 martan09:01:23 28.04.2010
odpovědět 
  Re: Janovice
Sleduju diskuzi o Janovicích (škoda, že přispěvatelé se nepodepisují) lezci z labáku si dobře uvědomují, když budou dodržovat dočasné uzavírky skalních objektů kvůli hnizdění dravců, tak lezecké oblasti nebudou trvale uzavřené!Prostě dokážou myslet hlavou a pokud vím, když vyjedou směr Ádr, tak určitě budou raději lézt v přímo v Ádru a ne v okolí. Jinak, až se objeví mg na Marsu, tak věřím, že v Ádru budou rozhlašovat, že jsme to byli tutově my z Labáku!
Jeník Pleticha19:11:09 28.04.2010
odpovědět 
   Re: Janovice
Maglajz se stejně do oblastí exportuje podle lidí a né podle geografický polohy jejich bydliště. I v Ádru jsou místní prášiči
Jarda09:51:21 29.04.2010
odpovědět 
    Re: Janovice
přesně tak a baví nás to:)
adršpašák10:20:30 30.04.2010
odpovědět 
   Re: Janovice
Přátelé, musím tu podpořit Jendu Pletichu... má absolutní pravdu, a sebesprostější nebo sebeiracionálnější odpověď, kterou ho tady někteří ubožáci chtěj shodit, na té pravdě nic nezmění... pokud si někdo myslí, že jsem X desítek hodin strávil na přípravě žádostí o povolení lezení, jakož i na jednáních se Správou CHKO, a na terénních pochůzkách, zbytečně, a že neumím vyjednat lepší podmínky pro lezení v Ádru a okolí, tak se nebojte, přihlašte se, a můžete se předvést jako předseda OVK... jo, jenomže to už hoši nejde dělat anonymě... to už bude potřeba své hrdinské názory neskrývat za přezdívky a jiné pochybné nicky... ZÁVĚR: JANOVICE NEJSOU OBLASTÍ, KDE BY BYLO POVOLENO LEZENÍ!!! V žádné z oblastí v CHKO Broumovsko není POVOLENO použití magnezia!! pokd s tím má někdo problém, tak se dejte na jinej sport, a nebo si alespoň vyberte jiný oblasti (p.s. může mi zde někdo z nepodespaných chytráků odpovědět, proč za hranicema zákazy respektovat umíme???)... bohužel, porušování zákazů je národním sportem a je vždy hodno obdivu... až ykořeníme tuhle naši nejhorší vlastnost, a budeme umět zákazy respektovat, pak teprev bude společností demokratickou, která si život zaslouží... v současný chvíli jsme jen sprostými sebestřednými anarchisty, kteří komplexně odmítají vlastní odpovědnost, a vždy hledají někoho, na koho mou svalit vlastní chybu, nebo vlastní neodstatečnost, neumění nebo neúspěch... nevím, jestli se mi ještě vůbec chce za Vás bojovat...
Jirka Heřman Škop14:15:39 30.04.2010
odpovědět 
   Re: Janovice
A skutečně lezci z Labáku nechávají pytlík s maglajzem doma (kde to dnes povětšině není problém), když vyjedou do Ádru???
Obávám se, že skutečnost bude smutnější...
14:29:41 30.04.2010
odpovědět 
 Re: Janovice
Zamindrákovaný prudiči, nadutý hlavy a zabedněný klasici všech oblastí: VYLIŽTE SI PR*EL!!!
to se mi ulevilo:-D10:59:03 30.04.2010
odpovědět 
  Re: Janovice
Ty budeš asi borec největší, VY*** se na "lezení".
12:30:50 30.04.2010
odpovědět 
  Re: Janovice
Tak tuhle hlášku mám taky rád! Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.
Fábera15:18:46 30.04.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (29)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi