Kdo mate od AIXu Balknu 1 - ma tahle balkna nejaka poradna madla? Podle fotky se mi zda vrsek dost obly, tak chci vedet jestli tam je neco velkeho a pozitivniho na odpocinek a zahrati. Jinak se mi totiz celkem libi.
Pri prechode Malou Fatrou som našiel v snehu SD kartu Ultra II 4 GB
plnú fotografií z nejakej lezeckej expedície v Rusku. Fotené to bolo
na Nikon F60. Neviem, komu karta patrí, ale je tam kvantum fotiek,
ktoré niekomu určite p
zdravim,
vie mi niekto povedat ako dlho trva vyslap z ostravic k bouldrom?chodievam pracovne okolo, tak by som rad vedel ci sa mi oplati sa tam vybrat..dik
Už to tu asi několikrát bylo, ale názorů není nikdy dost. Kupuji spacák a rozhoduji se mezi Warmpeace Explorer 900 a Sir Joseph Erratic 1000. Použití hory i v zimě, stan, žďárák. Zajímá mě hlavně jak fungují membrány vnějších materiálů. Mám už dlouho péřá
zdravim,
vie mi niekto povedat ako dlho trva vyslap z ostravic k bouldrom?chodievam pracovne okolo, tak by som rad vedel ci sa mi oplati sa tam vybrat..dik
byl jsem tam před 14 dny, podle mě to za to absolutně nestojí, je to nejmíň 3 km do kopce (údolím mazák - modrá značka) a místy dost prudkýho. Liščí díry I mají většinu dopadů úplně na nic a strašně dřou prsty. Liščí II se úplně debilně hledají, jsou na nejvyšším místě od cesty vpravo tak 250m mezi 2m smrčkama takže nejsou vůbec zdálky vidět, zabuldroval jsem si tam alespoň 15 minut. V nedalekým okolí jsou o moc lepší terény na trening.
byl jsem tam před 14 dny, podle mě to za to absolutně nestojí, je to nejmíň 3 km do kopce (údolím mazák - modrá značka) a místy dost prudkýho. Liščí díry I mají většinu dopadů úplně na nic a strašně dřou prsty. Liščí II se úplně debilně hledají, jsou na nejvyšším místě od cesty vpravo tak 250m mezi 2m smrčkama takže nejsou vůbec zdálky vidět, zabuldroval jsem si tam alespoň 15 minut. V nedalekým okolí jsou o moc lepší terény na trening.
...a to kde? Že jsem tak smělý. Jinak Liščí díry jsou spíš o romantice (rozuměj mrdu :-)), než o kvalitním boulderingu. Nicméně pár hodně slušných kousků tam najdeš. Sumasumárum za jednu návštěvu to rozhodně stojí, zvláště s drahou polovičkou...
Od chatek v Mazáckém údolí to není žádné drama. Počítám do +- 30min na pohodu i s máňou. Že to není písek á la Font je jasné (jasné je, že to člověku lehce upraví "manikuru"!-), ale pár pěkných věcí si tam určitě každý najde. Každopádně ale nevím o jakých "lepších" treninkových oblastech v dosahu mluvíš (pokud mluvíme o boulderech). Valachy nejsou nejblíže, čiliž to pro našince není na výlet po práci. Takže pokud vyrážíš třebas z FM a blízkého okolí, tak Liščáky jsou nepochybně asi jedinou možnou volbou. btw-docela by mě zajímalo, který borec se dokáže během 1 návštěvy na Liščákách nejen perfektně zorientovat, ale ještě i všechny bouldery posekat a následně ohodnotit!-)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.