LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dotaz na lano14.05.2010
Nazdárek. Chtěl bych se zeptat a poradit. Zvažuji koupi lana a na jednom internetovém obchodu jsem našel zlevněné lano Kosmos 10.2 od Sterling. Je z 4900 na 3300. Délka i průměr mi vyhovují. Ale - je zlevněné protože je z loňského roku, myslíte že to vadí
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
To, že je loňské, by mi nevadilo vůbec. V kombinaci se slevou bych byl naopak rád.
Jinak ti a
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
Ahoj, Dík za reakci. Myslím že 360g nehraje roli a o trochu větší objem také ne. Chci silnější lano
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Tloustka s odolnosti proti oderu myslim vubec nesouvisi.
    Re: Dotaz na lano19.05.2010
honzo myslis blbe. Tlustsi -> odolnejsi.
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Hlavně až polezeš kolem věže tříkrát do kola, tak raději štanduj, aby se šetřila skála. To tě i odol
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
Jsou to dobrá lana, jediná nevýhoda je cena...
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
Osobne bych volil tendona 9.7 jednoduché lano s nízkou hmotností, které je díky konstrukci opletu SB
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Tendon 9,7 Master je příjemný lano, ovšem od SBS opletu jsem čekal víc. Po roce mít 15 metrů smyček
    Re: Dotaz na lano14.05.2010
Tak zrovna Joker je podle me urceny na extremni prelezy a ne na dlouhou zivotnost.
     Re: Dotaz na lano14.05.2010
Je pravda, že zrovna Joker je taková onsajtová niť, ale ty průměry kolem těch 9,7mm by už snad mohly
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
Několik Sterlingů jsem měl v ruce, byly v pražském Mammutu na testování (rozuměj zkušební používání
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
P.S. V tom, že je lano nikoliv z letošního roku, bych taky vůbec neviděl problém (pokud bylo správně
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
No jo, to byla ta akce v zimě. Také jsem tam lana měl půjčené. Pak jsem koukal na výsledky anketek a
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Psal jsem jen o svém vlastním dojmu/zkušenosti z práce s těmi lany, nesledoval jsem výsledky ankety,
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
Nejsem znalec, ale já bych do sterlinga nejspíš nešel. Kamarád si ho loni přivez ze států, koupil ho
 Re: Dotaz na lano15.05.2010
Vůbec bych neřešil a koupil si Tendon. Jsou to skutečně dobrý lana a za podobné peníze ho seženeš i

 big up prod.13.05.2010
Novej, jako vždy pěkně udělanej filmeček http://www.youtube.com/ watch?v=Ml-rxMwcaf0&feature=channel

 Rozhovor s Deanom Potterom13.05.2010
Pekný rozhovor s Deanom Potterom - nie len o lezeni: http://tinyurl.com/333yjjw

 vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Ptal jsem se na to již v diskusi výše, ale asi bude lepší založit nové vlákno. Mám dvě otázky:

1) Je bezpečnější provázat vklíněnec (řekněme Kouba s tenkým lankem, jaký je na malejch mosaznejch, bez jakékoliv bužírky) šitým plocháčem 
 Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Taky už jsem o tom psal v diskusi níže, ale možná z toho fakt může vzejít větší debata :)
  Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
To s tim zlomenim karabiny narazem o skalu mi prijde jako blbost. To bys pak nesmel dat do vklinaku
   Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Pokud karabina narazí na skálu tak, že je zatížená na zkrut, ne ve své rovině, tak se skutečně zlomí
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Zlomit se muze treba pres hranu, nebo kdyz zustane v borhaku nastorc. Na zkrut se ti ve vklinaku nem
  Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
No i když do toho párkrát hodíš pneumatiku a nic se nestane, tak to nic nedokazuje; ono se asi oprav
   Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Já to s tou trhačkou a pneumatikou myslel tak, že trhačka je statický tah, chycení pneumatiky ráz. A
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
V tomhle pripade bude trhacka prisnejsi nez pneumatika, protoze pri sile stejne velikosti se smyce s
     Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
myslim že nejjednodušší je dát do vklíněnce expresku, zároveň je to asi i nejbezpečnější, nehledě na
      Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Presne.
      Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
dva problémy: jednak ve slově "asi" - taky mám pochyby, proto se ptám, a jednak v tom, že
 Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
"NEVER thread webbing directly through a wire sling of gear."
  Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Zdar,
jestli má smyčka nosnost 22kN a vklíněnec 6kN tak se použití smyčky přímo do lanka nebo
   - ANO či NE?13.05.2010
Nejde o pevnost smyce 22kN, při standardním testu mají i přes 26kN, ale tenké ocelové lanko cca 3mm
   - ANO či NE?13.05.2010
Nejde o pevnost smyce 22kN, při standardním testu mají i přes 26kN, ale tenké ocelové lanko cca 3mm
   Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Já mam vždycky všech 10 vklíněnců na jedný karabině na sedáku a vybírám jakej padne když ho potřebuj
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
samotnej liščák snižuje pevnost lana či smyce o 60%, tedy pokud to provazovat, tak ne liščákem... Ov

 dws v chorvatsku12.05.2010
Ahoj.
Doporučí mi někdo hezkou oblast DWS v Chorvatsku? Kam bych mohl směřovat svou rodinku na dovolenou. Dík Zdeňa
 Re: dws v chorvatsku12.05.2010
hvar?
 Re: dws v chorvatsku13.05.2010
 Re: dws v chorvatsku13.05.2010
Hvar a klidně můžeš vynechat přelidněnou clifbase. V 50% zátok kde je nějaké ubytko si zalezeš a zab

 Foto dne - Rez11.05.2010
Stara Rez, Velka stolice, to pohladi po dusi. Tusim, poznavam nektere originalni skoby v ceste :-)

 johan a seewand11.05.2010
Ahoj chtěli by jsme za 14 dní zkusit tyto feraty,máte s nimi nějaké zkušenosti co se týče data?Není na to brzy a nebo nebyl jste tam ted někdo náhodou a nevíte jak to na dachsteinu vypadá?
 Re: johan a seewand14.05.2010
Seewand protrebuje jeste trochu casu. Minuly rok v tuto dobu bylo na vrsku jeste trochu snehu.

 Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Ahoj, chtěl bych poprosit o konzultaci. Plánuji koupit od Kouby vklíněnce prdl a abalaky. Přemýšlím ještě o hexech, ale otázka je, jestli bych je k tomu ještě vůbec využil. Prozatím lezu převážně ve Žďárech. Chci je používat především k odjištění než dole
 Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Ahoj, vklinence "prdl" sou supr, pouzivam, doporucuju jeste dokoupit dva nejaky malinky, p
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Moc děkuji... Ty friendy máš prosím tě typ Flex nebo Manty?
Ještě by mě zajímalo, jestli ty a
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Manty urcite neber, Flex i Robot jsou lepsi
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Já mam manty a nestěžuju si, Flexy jsou fajn, ale manty vyjdou levnějc jestli přemejšlíš nad celym n
     Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
skus pouvazovat nad vklinencami od zn. Kong..su sice trosku drahsie ako kouba ale je ich 11 a fakt s
      Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
a co abalaky na smycce (ploche)? podle me se lip zakladaji.
       Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
ale drahy jsou jak friendy, takze neni pak moc co resit
       Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Jestli myslis Tricamy, tak ty ja pouzivam a nemuzu si je vynachvalit. Clovek se s nima musi naucit a
        Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Nevi nekdo kde se daji tricamy sehnat?
      Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Díky moc za tip...
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Používám viamonťácký abalaky a zvlášť menší mi přijdou téměř nenahraditelné v dírkách, kde jsou frie
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Když beru abalaky tak beru vždycky i štěrchátko, i s ním je to ale občas těžké vyndat. Jinak k abala
 Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Ja razim nazor, ze o cem nevis ze to potrebujes, to nepotrebujes. Kdyz se tim budes ridit, tak usetr
  Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Všem moc děkuji za názory a cenné rady...

Jen ještě otázka, nikdo z vás tedy nepoužív
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Skoro nepouzitou sadu abalaku ti klidne prodam - takze asi tolik k tomu jak moc je pouzivam:-) (hexy
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Ahoj, sadu vklíněnců od Kouby jsem používal do té doby než jsem si koupi sadů druhou od DMM. Podle m
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Presne jak pise Honza! pokud mas jen trochu penez navic, nekupuj Kouby ani jiny cesky jisteni. Cena
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
@Jim: Na Hexy bych se už asi vyprdnul. Každý zakládadlo je do nějakýho terénu nejlepší, takže někdy
     Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
je vidět že je to dost individuální, já si třeba hexy nemůžu vynachválit. mají obrovskou variabilitu
      Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Souhlas, když se jednomu takhle houpe něco většího proklatě nízko u pasu, dodá to takovou jako jisto
       Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
a není nad to, když tě takovej rozhoupanej 11 hex od campu praští do kolene... Ale jinak jsou skvělý
 Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Tricam je taky abalak. Ale stoji pomalu to same co frend v akci a opotrebujes vyrazne delsi dobu na
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Trikam má pár výhod - oproti frendům , drží lépe na vápně / klas.otevřené krasové díry / a když dáš
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Navic jim zajistis plytky a otevirajici se spary, kde si friendem ani neskrtnes.
 Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Všem bych chtěl moc poděkovat za vstřícnost a sdělení svých zkušeností.
Nakonec jsem objednal
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
No tak si hlavne nezapomen koupit taky presa :-).
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy13.05.2010
Pres mám hafo, nejsu začátečník, lezu už dýl, ale vždycky jsem volil dobře odjištěné cesty... :-)
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Vidím, že už jsi nakoupil, tak to tu nebudu moc zatěžovat svou chválou Tricamů (ano, jsou to taky ab
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
nebojis sa ze sa ti moze slucka predrat o ocelove lanko??.. nemalo by sa ..ale v knihach vacsinou je
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Na rovinu řečeno: zatím jsem o tom takhle neuvažoval. To prodlužování lanek smyčkou jsm se naučil od
     Re: Vklíněnce, abalaky, hexy13.05.2010
Ještě doplněk: ty smyčky jsou sešité plocháče a jsou provázané "na lišku". Jak jsem se na
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Ty tricamy bych si jeste mozna rozmyslel, jestli mas nekde moznost to u nekoho videt a zkusit si to
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Pokud jde o ty poměry cen - sada Tricamů 0,5-2 stojí momentálně cca 70 USD, jeden frend BD Camalot C
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Ahoj,
osobně bych nikdy nesrovnával Tricamy a friendy. Sám používám friendy Black Diamond, W
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy13.05.2010
Ja mel na mysli cenove srovnani tricamu a frendu od Kouby, na BD nemam prachy. Jak rikam, ja pro ti
     Re: Vklíněnce, abalaky, hexy13.05.2010
TAK NEVÍM, KAŽDEJ TU SROVNÁVÁ CENU FRIENDŮ A TRICAMŮ. OBJEDNAL JSEM TRICAMY Z USA SPOLEČNĚ S TĚMA VK
      Re: Vklíněnce, abalaky, hexy14.05.2010
No a ja koupil 5 koubovych friendu (1-5) za 1750 (u Hudecka v akci). Nechci se Te dotknout, ale to j
       Re: Vklíněnce, abalaky, hexy14.05.2010
Normálně stojí přes 3 litry, takže jsi měl asi pořádný štěstí na takovou akci...
Předně, já
 Re: provázání vklíňáku plocháčem13.05.2010
Mám ještě takovej offtopic dotaz - často provazuju vklíňáky plocháčem místo abych tam dával presku a
  Re: provázání vklíňáku plocháčem13.05.2010
Ahoj,

záleží co čím provazuješ. Pokud máš z vklíněnce (mám namysli jen samostatný du
   Re: provázání vklíňáku plocháčem13.05.2010
Souhlas. Ještě bych dodal, že na to má taky vliv, jestli to ocelové lanko vklíněnce má nějakou gumov
   Re: provázání vklíňáku plocháčem13.05.2010
Kuš - sebe-oprava výše uvedeného, správně má být "čím je smyčka ohýbána VĚTŠÍM poloměrem ohybu,

 PRUVODCE11.05.2010
www.goat.cz pruvodce co mam ja=)

 Jištění kýblem11.05.2010
Ahoj, sháním video nebo "fotoseriál" ve kterým by byla vidět práce ruk při podávání a dobírání jištění kýblem...poradíte někdo? už jsem hledal, ale bohužel...vždy jen 2-3 obrázky...dík
 Re: Jištění kýblem11.05.2010
Zkus se podívat na tohle, snad ti to k něčemu bude
  Re: Jištění kýblem11.05.2010
jo díky...
   Re: Jištění kýblem11.05.2010
NEBO SI STÁHNI HUDYINFO,TAM SE TOMU V JEDNOM Z POSLEDNÍCH ČÍSEL VĚNUJÍ.
    Re: Jištění kýblem11.05.2010
1   ...   881   882   883   884   885   886   887   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   899   900   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz