Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231399 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5
ZŠ Jihlava - Jihlava
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X

Prodejny
Green sport - Brno
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 johan a seewand11.05.2010
Ahoj chtěli by jsme za 14 dní zkusit tyto feraty,máte s nimi nějaké zkušenosti co se týče data?Není na to brzy a nebo nebyl jste tam ted někdo náhodou a nevíte jak to na dachsteinu vypadá?
 Re: johan a seewand14.05.2010
Seewand protrebuje jeste trochu casu. Minuly rok v tuto dobu bylo na vrsku jeste trochu snehu.

 Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Ahoj, chtěl bych poprosit o konzultaci. Plánuji koupit od Kouby vklíněnce prdl a abalaky. Přemýšlím ještě o hexech, ale otázka je, jestli bych je k tomu ještě vůbec využil. Prozatím lezu převážně ve Žďárech. Chci je používat především k odjištění než dole
 Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Ahoj, vklinence "prdl" sou supr, pouzivam, doporucuju jeste dokoupit dva nejaky malinky, p
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Moc děkuji... Ty friendy máš prosím tě typ Flex nebo Manty?
Ještě by mě zajímalo, jestli ty a
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Manty urcite neber, Flex i Robot jsou lepsi
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Já mam manty a nestěžuju si, Flexy jsou fajn, ale manty vyjdou levnějc jestli přemejšlíš nad celym n
     Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
skus pouvazovat nad vklinencami od zn. Kong..su sice trosku drahsie ako kouba ale je ich 11 a fakt s
      Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
a co abalaky na smycce (ploche)? podle me se lip zakladaji.
       Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
ale drahy jsou jak friendy, takze neni pak moc co resit
       Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Jestli myslis Tricamy, tak ty ja pouzivam a nemuzu si je vynachvalit. Clovek se s nima musi naucit a
        Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Nevi nekdo kde se daji tricamy sehnat?
      Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Díky moc za tip...
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Používám viamonťácký abalaky a zvlášť menší mi přijdou téměř nenahraditelné v dírkách, kde jsou frie
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Když beru abalaky tak beru vždycky i štěrchátko, i s ním je to ale občas těžké vyndat. Jinak k abala
 Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Ja razim nazor, ze o cem nevis ze to potrebujes, to nepotrebujes. Kdyz se tim budes ridit, tak usetr
  Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Všem moc děkuji za názory a cenné rady...

Jen ještě otázka, nikdo z vás tedy nepoužív
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Skoro nepouzitou sadu abalaku ti klidne prodam - takze asi tolik k tomu jak moc je pouzivam:-) (hexy
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Ahoj, sadu vklíněnců od Kouby jsem používal do té doby než jsem si koupi sadů druhou od DMM. Podle m
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy11.05.2010
Presne jak pise Honza! pokud mas jen trochu penez navic, nekupuj Kouby ani jiny cesky jisteni. Cena
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
@Jim: Na Hexy bych se už asi vyprdnul. Každý zakládadlo je do nějakýho terénu nejlepší, takže někdy
     Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
je vidět že je to dost individuální, já si třeba hexy nemůžu vynachválit. mají obrovskou variabilitu
      Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Souhlas, když se jednomu takhle houpe něco většího proklatě nízko u pasu, dodá to takovou jako jisto
       Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
a není nad to, když tě takovej rozhoupanej 11 hex od campu praští do kolene... Ale jinak jsou skvělý
 Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Tricam je taky abalak. Ale stoji pomalu to same co frend v akci a opotrebujes vyrazne delsi dobu na
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Trikam má pár výhod - oproti frendům , drží lépe na vápně / klas.otevřené krasové díry / a když dáš
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Navic jim zajistis plytky a otevirajici se spary, kde si friendem ani neskrtnes.
 Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Všem bych chtěl moc poděkovat za vstřícnost a sdělení svých zkušeností.
Nakonec jsem objednal
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
No tak si hlavne nezapomen koupit taky presa :-).
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy13.05.2010
Pres mám hafo, nejsu začátečník, lezu už dýl, ale vždycky jsem volil dobře odjištěné cesty... :-)
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Vidím, že už jsi nakoupil, tak to tu nebudu moc zatěžovat svou chválou Tricamů (ano, jsou to taky ab
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
nebojis sa ze sa ti moze slucka predrat o ocelove lanko??.. nemalo by sa ..ale v knihach vacsinou je
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Na rovinu řečeno: zatím jsem o tom takhle neuvažoval. To prodlužování lanek smyčkou jsm se naučil od
     Re: Vklíněnce, abalaky, hexy13.05.2010
Ještě doplněk: ty smyčky jsou sešité plocháče a jsou provázané "na lišku". Jak jsem se na
  Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Ty tricamy bych si jeste mozna rozmyslel, jestli mas nekde moznost to u nekoho videt a zkusit si to
   Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Pokud jde o ty poměry cen - sada Tricamů 0,5-2 stojí momentálně cca 70 USD, jeden frend BD Camalot C
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy12.05.2010
Ahoj,
osobně bych nikdy nesrovnával Tricamy a friendy. Sám používám friendy Black Diamond, W
    Re: Vklíněnce, abalaky, hexy13.05.2010
Ja mel na mysli cenove srovnani tricamu a frendu od Kouby, na BD nemam prachy. Jak rikam, ja pro ti
     Re: Vklíněnce, abalaky, hexy13.05.2010
TAK NEVÍM, KAŽDEJ TU SROVNÁVÁ CENU FRIENDŮ A TRICAMŮ. OBJEDNAL JSEM TRICAMY Z USA SPOLEČNĚ S TĚMA VK
      Re: Vklíněnce, abalaky, hexy14.05.2010
No a ja koupil 5 koubovych friendu (1-5) za 1750 (u Hudecka v akci). Nechci se Te dotknout, ale to j
       Re: Vklíněnce, abalaky, hexy14.05.2010
Normálně stojí přes 3 litry, takže jsi měl asi pořádný štěstí na takovou akci...
Předně, já
 Re: provázání vklíňáku plocháčem13.05.2010
Mám ještě takovej offtopic dotaz - často provazuju vklíňáky plocháčem místo abych tam dával presku a
  Re: provázání vklíňáku plocháčem13.05.2010
Ahoj,

záleží co čím provazuješ. Pokud máš z vklíněnce (mám namysli jen samostatný du
   Re: provázání vklíňáku plocháčem13.05.2010
Souhlas. Ještě bych dodal, že na to má taky vliv, jestli to ocelové lanko vklíněnce má nějakou gumov
   Re: provázání vklíňáku plocháčem13.05.2010
Kuš - sebe-oprava výše uvedeného, správně má být "čím je smyčka ohýbána VĚTŠÍM poloměrem ohybu,

 PRUVODCE11.05.2010
www.goat.cz pruvodce co mam ja=)

 Jištění kýblem11.05.2010
Ahoj, sháním video nebo "fotoseriál" ve kterým by byla vidět práce ruk při podávání a dobírání jištění kýblem...poradíte někdo? už jsem hledal, ale bohužel...vždy jen 2-3 obrázky...dík
 Re: Jištění kýblem11.05.2010
Zkus se podívat na tohle, snad ti to k něčemu bude
  Re: Jištění kýblem11.05.2010
jo díky...
   Re: Jištění kýblem11.05.2010
NEBO SI STÁHNI HUDYINFO,TAM SE TOMU V JEDNOM Z POSLEDNÍCH ČÍSEL VĚNUJÍ.
    Re: Jištění kýblem11.05.2010
 matterhorn10.05.2010
Ahoj!
Chtěl jsem se zeptat ,jesti má někdo zkušenosti s matterhornem . Chceme tam normálkou 19.5. ale připadá mi to trošku brzy
 Re: matterhorn10.05.2010
To není brzy ale pozdě, nejlepší je to na konci zimy to tam ještě nejsou fronty.
  Re: matterhorn10.05.2010
Já tam byl jednou na vánoce a bylo to naprosto fantastický. Byli jsme na kopci sami dva.
   Re: matterhorn10.05.2010
Hlavně bych si zjistil, kolik tam teď nakydalo. Počasí je teď po celé Evropě skoro stejné, tak by ta
 Re: matterhorn11.05.2010
Brzo na co? Bude to zimní !lezecká! tůra se špatnýma podmínkama. Na zimní lezení je to pozdě a na kl
 Re: Matterhorn12.05.2010
Vezměte si sebou lyže a kompletní zimní vystroj a výzbroj – nasněžilo - pojedete - li do Zermattu. <
  Re: Matterhorn12.05.2010
nebo
 pruvodce10.05.2010
Ahoj, schánim průvodce v elektronické podobě rozných oblastí čr...neví někdo kde by se dali stáhnout???
 Re: pruvodce10.05.2010
Tady na lezci je dost pruvodcu.
  Re: pruvodce10.05.2010
kde?? 8-o
 Re: pruvodce10.05.2010
zkus stránky ČHS tam je taky spousta průvodcu volně ke stažení
 Re: pruvodce10.05.2010
České středohoří souborně najdeš na
 Re: pruvodce11.05.2010
který oblasti tě zajímají nejvíc?
 Re: pruvodce11.05.2010
V Čechách je hodně skal a hodně průvodců, takže co nekoupíš v obchodě a nenajdeš v knihovně, můžeš p

 picos09.05.2010
Čau, sháním na webu mapu Picos de Europa ale nemůžu nikde sehnat (mám  na mysli nějakou ke stažení ať se na to mrknu na kompu, podle toho bych si eventuelně pak nějakou koupil) ale nemůžu nikde nic sehnat. Nevíte o nečem? Díky
 Re: picos09.05.2010
Cau. Neres a rovnou kup mapu od nakladatelstvi editorialpina - doporucuju z vlastni nekolikanasobne

 Mont Blank09.05.2010
Ahoj Zdravím všechny. chtěla bych poprosit lidi co byli někdy na Mont Blanku tak jestli by byli tak laskaví a hodní a napsali mi jaké koliv info. Jak je to s ubytováním? jaká je Rozumná cesta nahoru? jaké vybevení je dobré mít sebou a tak  Moc děkuju
 Re: Mont Blank09.05.2010
Ja som išiel z Midi. Lanovka z Chamonix okolo 40 EUR. Spali sme v stanoch na Midi. Cesta cez Mont Bl
 Re: Mont Blank09.05.2010

 Mravenec - nová oblast ve Středohoří 08.05.2010
Zdar, v sobotu 15. května otvírá Horce novou lezeckou oblast ve Středohoří - Mravenec. Průvodce a detaily najdete na pipi bločku http://tinyurl.com/
 Re: Mravenec - nová oblast ve Středohoří 10.05.2010
Tak u Mravence vyklepnul Sámo nějakýho frankenjurskýho lumpa. To je místo! Detaily hier:
 Re: Mravenec - nová oblast ve Středohoří 11.05.2010
Pár cest z Mravence už je v místní databázi, bouldry přibudou časem.
  Re: Mravenec - nová oblast ve Středohoří 11.05.2010
Proboha, vždyť je to pár kvaků a vy z toho děláte bůh ví co...
   Re: Mravenec - nová oblast ve Středohoří 11.05.2010
Pro lokály ptačího původu je to prvořadá záležitost :-) Krom toho: ten wand má 30 metrů, a to už sto
 Re: Mravenec - nová oblast ve Středohoří 12.05.2010
Takže bouldry na Mravence taktéž v místní databázi. See ya v sobotu pod Mravencem.

 Koťáko v BBčku07.05.2010
Asi zajdu častějc http://www.youtube.com/watch?v=jNtyJHaQKK0 , na kampusu by to chtělo víc potrénovat. Jinak má ale přednosti do
 Re: Koťáko v BBčku11.05.2010
Teda v BBcku obcas narazis na fakt hezky kousky, akorat nemaji na hrudi silikon, jako tahle, protoze
  Re: Koťáko v BBčku11.05.2010
pekna,jen sundat prstynek a poradne zamadzovat pracky v tom BB:)

1   ...   882   883   884   885   886   887   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   899   900   901   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 johan a seewand
Ahoj chtěli by jsme za 14 dní zkusit tyto feraty,máte s nimi nějaké zkušenosti co se týče data?Není na to brzy a nebo nebyl jste tam ted někdo náhodou a nevíte jak to na dachsteinu vypadá?
lukas21:47:36 11.05.2010
odpovědět 
 Re: johan a seewand
Seewand protrebuje jeste trochu casu. Minuly rok v tuto dobu bylo na vrsku jeste trochu snehu.
Aleks08:24:25 14.05.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi