Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231514 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ostrov čarodějů14.05.2010
Onehdá tu byl dotaz, odkud stáhnout dokument Ostrov čarodějů. ZIP je na http://www.uloz.to/2423969/ostrov-carodeju.zip a tor
 Re: Ostrov čarodějů14.05.2010
dík, film je to super:) jeste takhle nekde sehnat Jump...
  Re: Ostrov čarodějů14.05.2010
Jsem úplná lama ... co je to za formát?? V čem to přehraju?
   Re: Ostrov čarodějů14.05.2010
ZIP je jen archiv, film bude zabalený uvnitř, programů na rozbalení je spousty, stačí trochu pohleda
  Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
ahoj, v části 3/3 mi nejde zvuk..de vám to komplet? dík za info
   Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
jde, v programu VLC media player naprosto v pohode...
    Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
super film..ale co je to vlastne za film???.. nikdy som o nom nepocul... nejaky nekomercny ??.. a kt
     Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
Ten lezec je Jiří 'Prcas' Slavík
      Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
A víš prosím tě konkrétně co to tam leze za cesty? Hlavně ty dvě těžší, co tam leze, nevíš jak se jm
    Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
díky ;o)
 Re: Ostrov čarodějů16.05.2010
pekny, diky. jen nevim proc to ma 1,3GB...proc ste to neripnuli do avi? ta kvalita stejne DVD neodpo
 Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
Separátu-ostrov-osmička!,cesta pro šugiho-tisá-vosmička,expo92-ostrov-7cnádherný. zbytek sem nepozna
  Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
Já si myslim, že ta devítka je cesta Květinky pro weigela na Květnovou věž. Myslím že to je IXb. Už
   Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
Jasně že jsou to Květinky, Šugi je taky jasnej, a to, kde se padá, by mohlo být Docela dost dobrý v
    Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
Vim, ze me rikal jeden mistni borec, ze v tomhle filmu se "Docela dost dobrý" leze.
 Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
ukázka tady youtube.com/watch?v=FWLNm81GfZ8 ......pokud by byl zájem tak jsem to ripnul do AVI velik
  Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
taKto nekam bouchni BORec NE.. SUP.. DIK!
 Re: Ostrov čarodějů - torrent26.05.2010
 Parkování na Suškách14.05.2010
je nějaká změna ohledně parkování na Suškách, nebo  vše při starém? (vykrádání, pokuty za parkování) Nepřibylo nějaké parkoviště?  ;-)
 Re: Parkování na Suškách15.05.2010
Pořád to samý, parkování zezadu u bejvalý turistický chaty je asi legální.. ačkoli myslím, že je tam

 špatně?14.05.2010
Ahoj kamarádi lezci. Řekněte mi, jestli jsem přecitlivělý nebo jestli je tohle špatně: když na inzerátu cestovka nabízí lidem lézt po pískách českého švýcarska za pomocí kramlí a žebříčků jakési ferratové cesty. Zdá se mi to v nepořádku, protože písek je
 Re: špatně?14.05.2010
Mě se to taky nelíbí. Je to hnus. Zase si říkám, že když tam jsou ty kramle, tak se skála už moc neo
 Re: špatně?14.05.2010
...přecitlivělej trochu jsi, v Sasku na pískách jsou "klettersteigy" min. čtyřicet let. K
  Re: špatně?14.05.2010
Souhlasím s předchozím příspěvkem.Jen jsi nepochopil, co ty feraty na písku jsou.Přestože jsem lezec
 Re: špatně?15.05.2010
no vim o feratach v jonsdorfu a oybinu, coz urcite neni v ceskosaskym svycarsku...jsou tam uz nejaky
 Re: špatně?15.05.2010
Hm... tak jo. Ta cestovka to nabizi v Cesku, ale to je fuk. Dneska mam kocovinu tak je mi vsecko opr
  Re: špatně?15.05.2010
to te ta informace tolik pohorsila ze si se musel opit jo :)...asi by nebylo od veci napsat do ty ce

 Víkend Roviště14.05.2010
Čau, myslíte si že se bude Roviště o víkendu suché? Díky
 Re: Víkend Roviště14.05.2010
vzhledem k teplote a dnesku to bude minimalne zavlhle, ale vikend uz nema byt tak zly , par mm, aspo
 Re: Víkend Roviště14.05.2010
Naposledy tam pršelo celou noc a druhý den se dalo normálně lézt.

 Dotaz na lano14.05.2010
Nazdárek. Chtěl bych se zeptat a poradit. Zvažuji koupi lana a na jednom internetovém obchodu jsem našel zlevněné lano Kosmos 10.2 od Sterling. Je z 4900 na 3300. Délka i průměr mi vyhovují. Ale - je zlevněné protože je z loňského roku, myslíte že to vadí
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
To, že je loňské, by mi nevadilo vůbec. V kombinaci se slevou bych byl naopak rád.
Jinak ti a
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
Ahoj, Dík za reakci. Myslím že 360g nehraje roli a o trochu větší objem také ne. Chci silnější lano
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Tloustka s odolnosti proti oderu myslim vubec nesouvisi.
    Re: Dotaz na lano19.05.2010
honzo myslis blbe. Tlustsi -> odolnejsi.
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Hlavně až polezeš kolem věže tříkrát do kola, tak raději štanduj, aby se šetřila skála. To tě i odol
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
Jsou to dobrá lana, jediná nevýhoda je cena...
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
Osobne bych volil tendona 9.7 jednoduché lano s nízkou hmotností, které je díky konstrukci opletu SB
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Tendon 9,7 Master je příjemný lano, ovšem od SBS opletu jsem čekal víc. Po roce mít 15 metrů smyček
    Re: Dotaz na lano14.05.2010
Tak zrovna Joker je podle me urceny na extremni prelezy a ne na dlouhou zivotnost.
     Re: Dotaz na lano14.05.2010
Je pravda, že zrovna Joker je taková onsajtová niť, ale ty průměry kolem těch 9,7mm by už snad mohly
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
Několik Sterlingů jsem měl v ruce, byly v pražském Mammutu na testování (rozuměj zkušební používání
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
P.S. V tom, že je lano nikoliv z letošního roku, bych taky vůbec neviděl problém (pokud bylo správně
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
No jo, to byla ta akce v zimě. Také jsem tam lana měl půjčené. Pak jsem koukal na výsledky anketek a
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Psal jsem jen o svém vlastním dojmu/zkušenosti z práce s těmi lany, nesledoval jsem výsledky ankety,
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
Nejsem znalec, ale já bych do sterlinga nejspíš nešel. Kamarád si ho loni přivez ze států, koupil ho
 Re: Dotaz na lano15.05.2010
Vůbec bych neřešil a koupil si Tendon. Jsou to skutečně dobrý lana a za podobné peníze ho seženeš i

 big up prod.13.05.2010
Novej, jako vždy pěkně udělanej filmeček http://www.youtube.com/ watch?v=Ml-rxMwcaf0&feature=channel

 Rozhovor s Deanom Potterom13.05.2010
Pekný rozhovor s Deanom Potterom - nie len o lezeni: http://tinyurl.com/333yjjw

 vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Ptal jsem se na to již v diskusi výše, ale asi bude lepší založit nové vlákno. Mám dvě otázky:

1) Je bezpečnější provázat vklíněnec (řekněme Kouba s tenkým lankem, jaký je na malejch mosaznejch, bez jakékoliv bužírky) šitým plocháčem 
 Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Taky už jsem o tom psal v diskusi níže, ale možná z toho fakt může vzejít větší debata :)
  Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
To s tim zlomenim karabiny narazem o skalu mi prijde jako blbost. To bys pak nesmel dat do vklinaku
   Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Pokud karabina narazí na skálu tak, že je zatížená na zkrut, ne ve své rovině, tak se skutečně zlomí
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Zlomit se muze treba pres hranu, nebo kdyz zustane v borhaku nastorc. Na zkrut se ti ve vklinaku nem
  Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
No i když do toho párkrát hodíš pneumatiku a nic se nestane, tak to nic nedokazuje; ono se asi oprav
   Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Já to s tou trhačkou a pneumatikou myslel tak, že trhačka je statický tah, chycení pneumatiky ráz. A
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
V tomhle pripade bude trhacka prisnejsi nez pneumatika, protoze pri sile stejne velikosti se smyce s
     Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
myslim že nejjednodušší je dát do vklíněnce expresku, zároveň je to asi i nejbezpečnější, nehledě na
      Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Presne.
      Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
dva problémy: jednak ve slově "asi" - taky mám pochyby, proto se ptám, a jednak v tom, že
 Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
"NEVER thread webbing directly through a wire sling of gear."
  Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Zdar,
jestli má smyčka nosnost 22kN a vklíněnec 6kN tak se použití smyčky přímo do lanka nebo
   - ANO či NE?13.05.2010
Nejde o pevnost smyce 22kN, při standardním testu mají i přes 26kN, ale tenké ocelové lanko cca 3mm
   - ANO či NE?13.05.2010
Nejde o pevnost smyce 22kN, při standardním testu mají i přes 26kN, ale tenké ocelové lanko cca 3mm
   Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Já mam vždycky všech 10 vklíněnců na jedný karabině na sedáku a vybírám jakej padne když ho potřebuj
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
samotnej liščák snižuje pevnost lana či smyce o 60%, tedy pokud to provazovat, tak ne liščákem... Ov

 dws v chorvatsku12.05.2010
Ahoj.
Doporučí mi někdo hezkou oblast DWS v Chorvatsku? Kam bych mohl směřovat svou rodinku na dovolenou. Dík Zdeňa
 Re: dws v chorvatsku12.05.2010
hvar?
 Re: dws v chorvatsku13.05.2010
 Re: dws v chorvatsku13.05.2010
Hvar a klidně můžeš vynechat přelidněnou clifbase. V 50% zátok kde je nějaké ubytko si zalezeš a zab

 Foto dne - Rez11.05.2010
Stara Rez, Velka stolice, to pohladi po dusi. Tusim, poznavam nektere originalni skoby v ceste :-)

1   ...   881   882   883   884   885   886   887   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   899   900   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Víkend Roviště
Čau, myslíte si že se bude Roviště o víkendu suché? Díky
čaj13:35:06 14.05.2010
odpovědět 
 Re: Víkend Roviště
vzhledem k teplote a dnesku to bude minimalne zavlhle, ale vikend uz nema byt tak zly , par mm, aspon dle medarda (i kdyz podle neho ted nemelo prset:()
l.14:13:06 14.05.2010
odpovědět 
 Re: Víkend Roviště
Naposledy tam pršelo celou noc a druhý den se dalo normálně lézt.
14:14:02 14.05.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192459)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi