Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Ostrov čarodějů 14.05.2010 dík, film je to super:) jeste takhle nekde sehnat Jump...
    Re: Ostrov čarodějů 14.05.2010 Jsem úplná lama ... co je to za formát?? V čem to přehraju?
      Re: Ostrov čarodějů 14.05.2010 ZIP je jen archiv, film bude zabalený uvnitř, programů na rozbalení je spousty, stačí trochu pohleda
    Re: Ostrov čarodějů 15.05.2010 ahoj, v části 3/3 mi nejde zvuk..de vám to komplet? dík za info
      Re: Ostrov čarodějů 15.05.2010 jde, v programu VLC media player naprosto v pohode...
        Re: Ostrov čarodějů 15.05.2010 super film..ale co je to vlastne za film???.. nikdy som o nom nepocul... nejaky nekomercny ??.. a kt
          Re: Ostrov čarodějů 15.05.2010 Ten lezec je Jiří 'Prcas' Slavík
            Re: Ostrov čarodějů 15.05.2010 A víš prosím tě konkrétně co to tam leze za cesty? Hlavně ty dvě těžší, co tam leze, nevíš jak se jm
        Re: Ostrov čarodějů 15.05.2010 díky ;o)
  Re: Ostrov čarodějů 16.05.2010 pekny, diky. jen nevim proc to ma 1,3GB...proc ste to neripnuli do avi? ta kvalita stejne DVD neodpo
  Re: Ostrov čarodějů 18.05.2010 Separátu-ostrov-osmička!,cesta pro šugiho-tisá-vosmička,expo92-ostrov-7cnádherný. zbytek sem nepozna
    Re: Ostrov čarodějů 18.05.2010 Já si myslim, že ta devítka je cesta Květinky pro weigela na Květnovou věž. Myslím že to je IXb. Už
      Re: Ostrov čarodějů 18.05.2010 Jasně že jsou to Květinky, Šugi je taky jasnej, a to, kde se padá, by mohlo být Docela dost dobrý v
        Re: Ostrov čarodějů 18.05.2010 Vim, ze me rikal jeden mistni borec, ze v tomhle filmu se "Docela dost dobrý" leze.
  Re: Ostrov čarodějů 18.05.2010 ukázka tady youtube.com/watch?v=FWLNm81GfZ8 ......pokud by byl zájem tak jsem to ripnul do AVI velik
    Re: Ostrov čarodějů 18.05.2010 taKto nekam bouchni BORec NE.. SUP.. DIK!
  Re: Parkování na Suškách 15.05.2010 Pořád to samý, parkování zezadu u bejvalý turistický chaty je asi legální.. ačkoli myslím, že je tam
špatně? 14.05.2010 Ahoj kamarádi lezci. Řekněte mi, jestli jsem přecitlivělý nebo jestli je tohle špatně: když na inzerátu cestovka nabízí lidem lézt po pískách českého švýcarska za pomocí kramlí a žebříčků jakési ferratové cesty. Zdá se mi to v nepořádku, protože písek je
  Re: špatně? 14.05.2010 Mě se to taky nelíbí. Je to hnus. Zase si říkám, že když tam jsou ty kramle, tak se skála už moc neo
  Re: špatně? 14.05.2010 ...přecitlivělej trochu jsi, v Sasku na pískách jsou "klettersteigy" min. čtyřicet let. K
    Re: špatně? 14.05.2010 Souhlasím s předchozím příspěvkem.Jen jsi nepochopil, co ty feraty na písku jsou.Přestože jsem lezec
  Re: špatně? 15.05.2010 no vim o feratach v jonsdorfu a oybinu, coz urcite neni v ceskosaskym svycarsku...jsou tam uz nejaky
  Re: špatně? 15.05.2010 Hm... tak jo. Ta cestovka to nabizi v Cesku, ale to je fuk. Dneska mam kocovinu tak je mi vsecko opr
    Re: špatně? 15.05.2010 to te ta informace tolik pohorsila ze si se musel opit jo :)...asi by nebylo od veci napsat do ty ce
Víkend Roviště 14.05.2010 Čau, myslíte si že se bude Roviště o víkendu suché? Díky
  Re: Víkend Roviště 14.05.2010 vzhledem k teplote a dnesku to bude minimalne zavlhle, ale vikend uz nema byt tak zly , par mm, aspo
  Re: Víkend Roviště 14.05.2010 Naposledy tam pršelo celou noc a druhý den se dalo normálně lézt.
Dotaz na lano 14.05.2010 Nazdárek. Chtěl bych se zeptat a poradit. Zvažuji koupi lana a na jednom internetovém obchodu jsem našel zlevněné lano Kosmos 10.2 od Sterling. Je z 4900 na 3300. Délka i průměr mi vyhovují. Ale - je zlevněné protože je z loňského roku, myslíte že to vadí
  Re: Dotaz na lano 14.05.2010 To, že je loňské, by mi nevadilo vůbec. V kombinaci se slevou bych byl naopak rád.
Jinak ti a
    Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Ahoj, Dík za reakci. Myslím že 360g nehraje roli a o trochu větší objem také ne. Chci silnější lano
      Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Tloustka s odolnosti proti oderu myslim vubec nesouvisi.
        Re: Dotaz na lano 19.05.2010 honzo myslis blbe. Tlustsi -> odolnejsi.
      Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Hlavně až polezeš kolem věže tříkrát do kola, tak raději štanduj, aby se šetřila skála. To tě i odol
  Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Jsou to dobrá lana, jediná nevýhoda je cena...
    Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Osobne bych volil tendona 9.7 jednoduché lano s nízkou hmotností, které je díky konstrukci opletu SB
      Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Tendon 9,7 Master je příjemný lano, ovšem od SBS opletu jsem čekal víc. Po roce mít 15 metrů smyček
        Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Tak zrovna Joker je podle me urceny na extremni prelezy a ne na dlouhou zivotnost.
          Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Je pravda, že zrovna Joker je taková onsajtová niť, ale ty průměry kolem těch 9,7mm by už snad mohly
  Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Několik Sterlingů jsem měl v ruce, byly v pražském Mammutu na testování (rozuměj zkušební používání
    Re: Dotaz na lano 14.05.2010 P.S. V tom, že je lano nikoliv z letošního roku, bych taky vůbec neviděl problém (pokud bylo správně
    Re: Dotaz na lano 14.05.2010 No jo, to byla ta akce v zimě. Také jsem tam lana měl půjčené. Pak jsem koukal na výsledky anketek a
      Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Psal jsem jen o svém vlastním dojmu/zkušenosti z práce s těmi lany, nesledoval jsem výsledky ankety,
  Re: Dotaz na lano 14.05.2010 Nejsem znalec, ale já bych do sterlinga nejspíš nešel. Kamarád si ho loni přivez ze států, koupil ho
  Re: Dotaz na lano 15.05.2010 Vůbec bych neřešil a koupil si Tendon. Jsou to skutečně dobrý lana a za podobné peníze ho seženeš i
vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 Ptal jsem se na to již v diskusi výše, ale asi bude lepší založit nové vlákno. Mám dvě otázky:
1) Je bezpečnější provázat vklíněnec (řekněme Kouba s tenkým lankem, jaký je na malejch mosaznejch, bez jakékoliv bužírky) šitým plocháčem
  Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 Taky už jsem o tom psal v diskusi níže, ale možná z toho fakt může vzejít větší debata :)
Já
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 To s tim zlomenim karabiny narazem o skalu mi prijde jako blbost. To bys pak nesmel dat do vklinaku
      Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 Pokud karabina narazí na skálu tak, že je zatížená na zkrut, ne ve své rovině, tak se skutečně zlomí
        Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 Zlomit se muze treba pres hranu, nebo kdyz zustane v borhaku nastorc. Na zkrut se ti ve vklinaku nem
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 No i když do toho párkrát hodíš pneumatiku a nic se nestane, tak to nic nedokazuje; ono se asi oprav
      Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 Já to s tou trhačkou a pneumatikou myslel tak, že trhačka je statický tah, chycení pneumatiky ráz. A
        Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 V tomhle pripade bude trhacka prisnejsi nez pneumatika, protoze pri sile stejne velikosti se smyce s
          Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 myslim že nejjednodušší je dát do vklíněnce expresku, zároveň je to asi i nejbezpečnější, nehledě na
            Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 Presne.
            Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 dva problémy: jednak ve slově "asi" - taky mám pochyby, proto se ptám, a jednak v tom, že
      - ANO či NE? 13.05.2010 Nejde o pevnost smyce 22kN, při standardním testu mají i přes 26kN, ale tenké ocelové lanko cca 3mm
      - ANO či NE? 13.05.2010 Nejde o pevnost smyce 22kN, při standardním testu mají i přes 26kN, ale tenké ocelové lanko cca 3mm
      Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 Já mam vždycky všech 10 vklíněnců na jedný karabině na sedáku a vybírám jakej padne když ho potřebuj
        Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE? 13.05.2010 samotnej liščák snižuje pevnost lana či smyce o 60%, tedy pokud to provazovat, tak ne liščákem... Ov
dws v chorvatsku 12.05.2010 Ahoj.
Doporučí mi někdo hezkou oblast DWS v Chorvatsku? Kam bych mohl směřovat svou rodinku na dovolenou. Dík Zdeňa
  Re: dws v chorvatsku 12.05.2010 hvar?
Foto dne - Rez 11.05.2010 Stara Rez, Velka stolice, to pohladi po dusi. Tusim, poznavam nektere originalni skoby v ceste :-)
1
...
881
882
883
884
885
886
887
888
889
890
891
892
893
894
895
896
897
898
899
900
...
2263
  Re: Víkend Roviště vzhledem k teplote a dnesku to bude minimalne zavlhle, ale vikend uz nema byt tak zly , par mm, aspon dle medarda (i kdyz podle neho ted nemelo prset:() l. 14:13:06 14.05.2010odpovědět
  Re: Víkend Roviště Naposledy tam pršelo celou noc a druhý den se dalo normálně lézt. 14:14:02 14.05.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: