LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231527 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták
Fitpark - Uhříněves

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Mapy19.05.2010
Chci se zeptat, jestli bude ještě někdy fungovat zoom tady na mapách? Používám chrome a když si mapu přiblížím, tak zmizí všechny lokace a už se neobjeví.
 Re: Mapy20.05.2010
Potvrzuju funkčnost v exploreru a Mozile.
 Re: Mapy20.05.2010
Funguje i v Opeře 10.51. Nejspíš máš pomalé připojení a nestíhá se ti to načítat.
 Re: Mapy20.05.2010
Mně to v Chromu funguje normálně...
  Re: Mapy20.05.2010
Jo jo, Debian a Chrome, zoom bez problemu. Michal
 Re: Mapy20.05.2010
Taky mi to funguje (Chrome), ale musim potvrdit, ze jeste nedavno, kdyz jsem mel pomale pripojeni, t
 Re: Mapy20.05.2010
Ahoj Kubo, včera jsem to šteloval. Nyní vše běží jak má.

Asi máš nastavené agresivní
  Re: Mapy21.05.2010
Už mi to zase funguje. Dík

 Jakou GPS Garmin? 19.05.2010
Doporucte prosim jakou GPS od Garminu si mam koupit? Pouziti prevazne Evropa - hory, treky, skialp. Pozadavky tedy jsou hlavne na odolnost, vydrz, pouzitelnost ve spatnych podminkach, dostupnost map v dostatecnem meritku. Mam jit do klasiky GPSMAP 60 nebo
 Re: Jakou GPS Garmin? 19.05.2010
GPS podle me neni na to aby podle toho clovek v horach bezne chodil ale jako nouzovka parkrat za rok
 Re: Jakou GPS Garmin? 19.05.2010
Připojím se k dotazu. Existuje nějaká GPS, která jde manuálně nabíjet? Hodlám jet na měsíc mimo civi
  Re: Jakou GPS Garmin? 19.05.2010
existují určitě různé ruční dobíječky baterii, tak jen sehnat takovou, aby byla kompatibilní s Tvojí
   Re: Jakou GPS Garmin? 20.05.2010
nebo solarni, ale nemam s tim zkusenosti.
    Re: Jakou GPS Garmin? 21.05.2010
Ahoj. Znacka Garmin je pro turisticke ucely asi nejlepsi volba. GPSMAP serii neber, to jsou stare a
     Re: Jakou GPS Garmin? 21.05.2010
Co se tyce nabijeni/baterii, tak bych doporucil na dlouhe cesty baterie lithiove. Jsou lehke a s vyp
     Re: Jakou GPS Garmin? 21.05.2010
Co se tyce nabijeni/baterii, tak bych doporucil na dlouhe cesty baterie lithiove. Jsou lehke a s vyp

 matterhorn19.05.2010
Nazdárek .Nějak mi vypadli (a na.srali spolulezci) tak se chci zeptat,jestli neznáte nějakou CK pořádající výstupy na Matterhorn? Díky všem
 Re: matterhorn19.05.2010
Zkus Rockyclub Praha. Není to cestovka, ale loni tam pořádali organizovaný zájezd. Je to hodně punko
 Re: matterhorn19.05.2010
to uz se i na matternhorn jezdi s CK?
  Re: matterhorn19.05.2010
Ne, to není CK,v podstatě ti jen zajistí dopravu do Cervinie a pak si 3 dny děláš co chceš.

 Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Ještě mi ani nepřišlo nový 80m lano a už je tu tohle: http://cs.euroclimbing.com/?p=10624 To přeci nemůžou zavřít, ne??? :(
 Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Můžou a taky zavřeli.....
  Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Majitel Belvederu asi málo "topil" ,že skončil v rezervaci. Jo ,už se budeme muset smířit
   Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Majitel Belvederu "topil tak akorát":
   Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
A JE TO V PR....
 Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Hlavne vyvolavat paniku ze ? :-) Chce to klidek ... nic se neji tak horky jako se to uvari. Je to ve
 Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
No tak budete dojizdet, v cem je problem? Vetsina lezcu v Cechach nema skaly za barakem a svet se pr
 Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Tyvole, to je paniky pro nic. Pro příklad Ádr je taky NPR a vesele se tam leze. Už vidim, jak lezení
  Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Nepochybně se nějaké povolení horolezectví vyjedná, je to jen otázka rozsahu a podmínek a termínu, k
 NPR Labské údolí20.05.2010
Podle diskuse pod tím článkem můžeme dle zákona podat žádost o výjimku až po 1.6., což už je za pár
  Re: NPR Labské údolí20.05.2010
Dne 19.5.2010 ČHS a OVK Labské pískovce s CHKO LP jsme začali předjednávat vyjimku pro lezení na Pra
  Re: NPR Labské údolí20.05.2010
Lhůty jsou dané správním řádem a zákonem o ochraně přírody a krajiny, volby s tím nemají vůbec nic s
   Re: NPR Labské údolí20.05.2010
Jo jo, ale s nákupem novýho průvodce rači eště počkám.
    Re: NPR Labské údolí21.05.2010
na levym se muzu, stejne bude leto a na pravym se v lete moc neleze
     Re: NPR Labské údolí21.05.2010
...zatim ještě ani nebylo jaro :-D.

Věřim, že se jim podaří výjimku vyjednat a pak u
  Re: NPR Labské údolí24.05.2010
Tak něco podobného se odehrávalo na podzim na Tisé, kde se naštěstí podařilo změnit názor obce na za

 Silva Ex-Ped Go18.05.2010
Hojte, má prosím někdo zkušenost s krokoměrem/hodinkami Silva Ex-Ped Go nebo i vyšším modelem Pulse? Dekuji! http://www.vavrys.cz /index.php?section=e

 Hidetaka18.05.2010
Ahoj, nemáte prosím pěkně náhodou někdo fotku Hidetaky Suzukiho?
 Re: Hidetaka18.05.2010
Hideho sem viděl v neděli na bouldru (flash-brno) :))
 Re: Hidetaka18.05.2010
máme :))) ......dej na seznamu do vyhledávaní Hidetaka Suzuki a klikni na políčko více - obrázky a d

 Dvojče 12018.05.2010
Ahoj. Dochází mě lana do dvojčete a uvažuju, že místo dvou 60m bych si koupil jedno 120 s jedním navázáním na obou koncích a jedním uprostřed. Máte někdo tip, kde by se tak dlouhé lano dalo koupit? Nejsou známy nějaká bezpečnostní rizika, např. při navazo
 Re: Dvojče 12018.05.2010
A výhody 120 m lana oproti dvěma 60 m jsou jaké?
  Re: Dvojče 12018.05.2010
Výhoda je zřejmá. Při slanění se nemusí vázat, tedy snadnější manipulace a především podstatně menší
   Re: Dvojče 12018.05.2010
Rizika tam asi žádný nebudou. Jediná výhoda bude nejspíš absence toho svazovacího suku při slanění.
   Re: Dvojče 12018.05.2010
A to jako při každém slanění budeš protahovat 60 m slaňákem?! Promiň, ale přijde mi to jako toální k
   Re: Dvojče 12019.05.2010
Ak povazujes za vyhodu ze nemusis viazat uzol, tak to moze znamenat asi 2 veci, a to ze 1) bojis sa
 Re: Dvojče 12018.05.2010
Kup si dvě šedesátimetrová poloviční lana.
Se stodvacetimetrovým lanem bych se bál průseru.
 Re: Dvojče 12018.05.2010
problém by mohl nastat při odvazování spolulezce... řekni mi jaký máš na mysli způsob navázání spolu
  Re: Dvojče 12018.05.2010
Navazuje se osmičkovým uzlem. První prvolezec (ten, který na první délce leze první) se naváže na pů
   Re: Dvojče 12018.05.2010
no ja bych to zbytecne nekombinoval, dve samostatna lana maji svuj duvod a kdyby to tve reseni bylo
    Re: Dvojče 12019.05.2010
v lanexu si muzes objednat co chces, cenove jsou dve 60 presne jako jedna 120. cely samo v jedne bar
    Re: Dvojče 12019.05.2010
v lanexu si muzes objednat co chces, cenove jsou dve 60 presne jako jedna 120. cely samo v jedne bar
 Re: Dvojče 12019.05.2010
Nevidím v tom logiku a praktičnost...
V horách se musí lézt a nevymejšlet různé kejkle! Ti to
  Re: Dvojče 12019.05.2010
Má to jednu velkou výhodu. Vždyčky nese pod stěnu lano jen jeden:-)) Já bych to být nechtěl!
 Re: Dvojče 12019.05.2010
Sambarsport cz, dovezou ti od Bealu cokoliv a pohoda, onehda sem pres ne kupoval 140ku.. :-) kazda p
  Re: Dvojče 12019.05.2010
Dík, to je dobrej tip.
  Re: Dvojče 12019.05.2010
Beal vyrabi lano- dvojce 120 metru, ktere ma certifikaci i jako jednoduche. Je to soucasna novinka.
   Re: Dvojče 12019.05.2010
Zdar, hloubš jsem se nad tim nezamýšlel, ale napadly mne mne při rychlém přelétnutí řádek další nevý
    Re: Dvojče 12019.05.2010
Toto ma zmysel akurat tak s Beal Joker ktore je certifikovane ako polka/dvojce aj ako jednicka. Mas
 Re: Dvojče 12019.05.2010
Tak bych se to pokusil shrnout. Vynechám-li příspěvky typu "je to pitomost", "má se l
  Re: Dvojče 12019.05.2010
120m jednoducheho lana by snad nebyl problem ani dneska, ale lidi to proste nepotrebuji. Kdyz chce n
   Re: Dvojče 12019.05.2010
Já nevím, ale osobně používám lano které je cca 130m dlouhé. V Labáku mi stačí téměř vždy na lezení
    Re: Dvojče 12020.05.2010
Když vezmu v úvahu statickou průtažnost 9% u lana s délkou 130m tak mi to dá 11,7m a to neberu v úva
   Re: Dvojče 12019.05.2010
Já nevím, ale osobně používám lano které je cca 130m dlouhé. V Labáku mi stačí téměř vždy na lezení
  Re: Dvojče 12019.05.2010
Když jsi na štandu, tak dvě šedesátky prostě rozvážeš, jednu prostrčíš, uděláš uzel a nemusíš nic dl
  Re: Dvojče 12020.05.2010
Již při šedesáti metrech a s karabinama trochu cikcak lano skoro neutáhneš. S délkou lana roste délk

 RAX alpy18.05.2010
Ahoj,

nevíte jak to vypadá v Raxech?
Dá se tam už lézt?
 Re: RAX alpy18.05.2010
po tychto dazdoch asi tazko...

 Vaude magic rock 3518.05.2010
Ahoj nemáte nekdo zkusenost s timto batohem?
 Re: Vaude magic rock 3518.05.2010
Ahoj, mám ho doma asi 3 roky a naprostá spokojenost. Jezdím s ním na skialpech i s ním lezu a nenašl

 hollental18.05.2010
Ahojte jsme z jižní moravy a plánujeme výlet na víkend do hollentalu jenomže nám chybí 4tý kdo by chtěl se přidat tel kontakt je 723 142 403
icq 633 420 455 email hc.switch@seznam.cz

tak se když tak ozvěte nejlíp by bylo hodoním bře

1   ...   879   880   881   882   883   884   885   886   887   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Konec lezení v Labáku???
Ještě mi ani nepřišlo nový 80m lano a už je tu tohle: http://cs.euroclimbing.com/?p=10624 To přeci nemůžou zavřít, ne??? :(
Borhák12:38:51 19.05.2010
odpovědět 
 Re: Konec lezení v Labáku???
Můžou a taky zavřeli.....
:((12:57:01 19.05.2010
odpovědět 
  Re: Konec lezení v Labáku???
Majitel Belvederu asi málo "topil" ,že skončil v rezervaci. Jo ,už se budeme muset smířit s tím ,že mnoho úředníků se na lano v životě nevázalo ,a že lezci vždy byli banda exotů. To jsem zvědav ,jak správa rezervace teď začne Vápna,Tomajdu a spol. nahánět pomocí zelených kamizol s hromovými holemi po Tomajdolendu. Ulovit je bude záslužnější,než sanovat nesanovatelnou skládku za Majdalenou (ta se bude v rezervaci vyjímat), nebo naší starou známou Kazatelnu . Paní ministrině a páni ministři děkujeme za volební dary. Good Job.
Jinak ještě popíchnout, "MG stop,klasici navždy" se na pravej vrací.
13:12:53 19.05.2010
odpovědět 
   Re: Konec lezení v Labáku???
Majitel Belvederu "topil tak akorát": http://www.q3.cz/images/19belveder.jpg
13:34:24 19.05.2010
odpovědět 
   Re: Konec lezení v Labáku???
A JE TO V PR....
ivo13:34:45 19.05.2010
odpovědět 
 Re: Konec lezení v Labáku???
Hlavne vyvolavat paniku ze ? :-) Chce to klidek ... nic se neji tak horky jako se to uvari. Je to vec dalsiho jednani.
Petr14:06:49 19.05.2010
odpovědět 
 Re: Konec lezení v Labáku???
No tak budete dojizdet, v cem je problem? Vetsina lezcu v Cechach nema skaly za barakem a svet se pro ne nezboril.
14:11:37 19.05.2010
odpovědět 
 Re: Konec lezení v Labáku???
Tyvole, to je paniky pro nic. Pro příklad Ádr je taky NPR a vesele se tam leze. Už vidim, jak lezení na pravé zastaví jedna cedulka. Blbost, pojede se dál.
Jarda14:44:50 19.05.2010
odpovědět 
  Re: Konec lezení v Labáku???
Nepochybně se nějaké povolení horolezectví vyjedná, je to jen otázka rozsahu a podmínek a termínu, kdy se to podaří. No a kdyby ne, do Saska je to už jen pár kilometrů navíc. Tam má na rozdíl od nás každý právo lézt :-)
Petr Jandík15:21:06 19.05.2010
odpovědět 
 NPR Labské údolí
Podle diskuse pod tím článkem můžeme dle zákona podat žádost o výjimku až po 1.6., což už je za pár dní. Otázka je, jak dlouho to bude trvat státním úředníkům v tak blbé době (volby) a co z celého pravého břehu nakonec povolí..
Jana06:19:50 20.05.2010
odpovědět 
  Re: NPR Labské údolí
Dne 19.5.2010 ČHS a OVK Labské pískovce s CHKO LP jsme začali předjednávat vyjimku pro lezení na Pravém břehu Labského Údolí,jelikož jsou zákony proti nám dřív jsme nemohli začít vyjednávat a až 1.6.2010 můžeme podat žádost o vyjimku a vyjednávat podmínky pro lezení NPR na Pravém břehu.
Jeník Pleticha07:59:30 20.05.2010
odpovědět 
  Re: NPR Labské údolí
Lhůty jsou dané správním řádem a zákonem o ochraně přírody a krajiny, volby s tím nemají vůbec nic společného. Prodloužit rozhodování mohou odvolání účastníků řízení (obce, NGO...). V každém případě tam bude problémová přechodná doba, kdy fakticky bude ploatit zákaz lezení. Doporučuju uměřenost v přístupu a vzájemnou toleranci.
JH16:29:18 20.05.2010
odpovědět 
   Re: NPR Labské údolí
Jo jo, ale s nákupem novýho průvodce rači eště počkám.
DTX17:09:44 20.05.2010
odpovědět 
    Re: NPR Labské údolí
na levym se muzu, stejne bude leto a na pravym se v lete moc neleze
.09:18:17 21.05.2010
odpovědět 
     Re: NPR Labské údolí
...zatim ještě ani nebylo jaro :-D.

Věřim, že se jim podaří výjimku vyjednat a pak už to bude jen a jen v našich rukách - budem dodržovat pravidla = POLEZEM, nebudem dodržovat pravidla = NEPOLEZEM.
Danča19:08:07 21.05.2010
odpovědět 
  Re: NPR Labské údolí
Tak něco podobného se odehrávalo na podzim na Tisé, kde se naštěstí podařilo změnit názor obce na zamítavý. V téhle fázi už je možné jenom vyjednávat a prosit o výjimku. Současná politika všech rádobyochránců přírody je vymezit co nejvíc lokalit jako NP, CHKO, NPR, PP a Evropsky významné lokality Natura 2000. V podstatě si to vyhlašuje Ministerstvo ŽP jak chce, mluvit do toho můžou kromě jiných státních orgánů jenom obce. Pokud v té obci nemáte trvalý pobyt, máte smůlu, nemáte právo se k tomu vyjadřovat. V roce 1992 v porevolučním chaosu zvítězil lobbing ochránců přírody, že horolezectví a cyklistika je nežádoucí a do zákona 114/1992 o ochraně přírody a krajiny se dostalo že v NP a NPR se lézt nesmí. Od té doby se už nikdy nehodnotilo, proč to v tom zákoně je, jaké dopady na přírodu mělo, že v NP se neleze vůbec, nebo se tam leze na základě výjimky po část roku a jenom někde. Nikdo už nehodnotí, že aktivní turistika má i pozitiva. Od té doby přibylo celá řada NP, chystá se NP Křivoklátsko a obce pomalu zjišťují, že to má hlavně nevýhody. Systém úředníků na správách NP a CHKO spočívá v postupném utahování šroubů a stanovování dalších a dalších podmínek, do kterých už nemají právo mluvit ani obce, natož kdokoli jiný. Úředník potom alibisticky papouškuje povinností dohlížet nad dodržováním zákona, ikdyž v tom místě nikdy nebyl. Stačí pokud se zjistí výskyt zvláště chráněných druhů rostli a živočichů a s výjimkou je konec. Zatímco pokud chci chránit přírodu a cokoli blokovat stačí si založit občanské sdružení a mohu se stát účastníkem řízení prakticky ve všech řízeních. Možná by se vedení ČHS mohlo zamyslet nad tím, jestli není průchozí lobbovat za změnu zákona 114/1992 ohledně horolezectví.
Kuba18:30:31 24.05.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192459)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1442 
 Neřeším to – lezu vše 
 1143 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi