Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Groš 7628
3.Skopec 7086

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231632 cest
Nové přelezy:
Wakanda 9
Osttiroler 7b
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+

Stěny
HARLEM - Ústí nad Labem
Le Blok - Ostrava 1
Žlutá Kobra - Plzeň

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Rock Point Olomouc - Olomouc
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zapomenutá bunda02.06.2010
V sobotu 29.5. jsem byl ve Sloupu a zapomněl jsem na mantinelu zimního stadionu černou bundu značky REJOJCE, předem děkuji poctivému nálezci.

 Lezení v Německu nebo Rakousku02.06.2010
Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit nějaké pěkné lezení v Německu nebo Rakousku? Nejlépe několika délkové cesty obtížnosti 4 až 6. Díky
 Re: Lezení v Německu nebo Rakousku02.06.2010
Zdar ivo,
To je otázka, asi jako kam si máš jít koupit v Praze rohlíky :-)

Zku
 Re: Lezení v Německu nebo Rakousku02.06.2010
Co třeba Höllental?
  Re: Lezení v Německu nebo Rakousku02.06.2010
doporučil bych vřele Peilstein
   Re: Lezení v Německu nebo Rakousku02.06.2010
Hohe Wand
   Re: Lezení v Německu nebo Rakousku03.06.2010
Kampermauer v Rakousku, dlouhé i krátké cesty na dolezení
 Re: Lezení v Německu nebo Rakousku03.06.2010
Nádherné lezení u dachsteinu.
 Re: Lezení v Německu nebo Rakousku03.06.2010
Saské pískovce
 Re: Lezení v Německu nebo Rakousku03.06.2010
Super díky moc všem. Ten Höllental nevypadá špatně. Ještě zkusím někde na netu vyčmuchat nějaké prův
  Re: Lezení v Německu nebo Rakousku03.06.2010
mrkni na uložto, s klíčovým slovem "hollental" toho najdeš mraky. Jestli se nemýlím, tak t

 Hvannadalshnúkur02.06.2010
Ahoj lidi, sháním jakékoliv info o výstupu na Hvannadaslhnúkur(kudy nejlépe, kde parkovat apod). Google mi v tomto moc nepomohl.
Díky

 Velikost skialp bot02.06.2010
Zdravím všechny, kteří by místo takového léta raději pěknou zimu. Pořizuji si výbavu na skialpy a potřeboval bych poradit s výběrem velikosti bot. 90% běžné vycházkové/sportovní obuvy nosím vel. 42, zbytek, hlavně třeba zimní vel. 43. Mám vyhlídlé Scarpy
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Ahoj,

šel bych do větších, není nic horšího, než mít těsný boty zejména na prsty. Ta
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
ahoj,
no ja bych ti radila naopak ty mensi, jestli je to thermo boticka, tak si ji pri nakup
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Tak přesně toho jsem se obával, dvě naprosto odlišné odpovědi. Ty Scarpy jsem vybral proto, že mám p
  Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Ahoj,

no každý má prostě jiná chodidla a tím i jiné zkušenosti. Ono ale u skialp. bo
   Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Jo a ještě mě napadlo, zda skutečně 27 a 27.5 jsou jiný skelety. Není to náhodou stejný skelet, nebo
    Re: Velikost skialp bot02.06.2010
právěže 27,5 už mají o cenťák větší skelet, jinak bych to vůbec neřešil.
    Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Ty bys mohl být můj člověk, napiš prosím jestli používáš vložku, či ne a supr by bylo, kdybys pro mě
     Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Omlouvám se, spletl jsem se s velikostí. Boty mám 290, což je UK 10. No ale když jsem jsi stoupl k t
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
mám dynafity s vypejkací botičkou a v Nmache mě ukecali abych si je koupil akorát a že to vypečení s
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Ahoj,

Scarpy jsou ve spicce delane pro lidi, kteri maji misto prstu kopytka - jsou ho
  Re: Velikost skialp bot03.06.2010
Lenko, ty dynafity Zzero 4, konkrétně Zzero4 PX-TF byly moje první volba, když jsem se začal poohlíž
   Re: Velikost skialp bot03.06.2010
Ahoj,

ještě k těm Garmontům, moje loňská zkušenost je, že Megalite jsou na úplně jiný
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Pokud budeš mít botu spíše na chození a méně na ježdějí, tak si vem větší velikost. Pokud budeš hodn
  Re: Velikost skialp bot04.06.2010
poviem ti ye maloco je na chodenie horsie ako prilis velka skialpova bota. Moj recept je vyskusat co
   Re: Velikost skialp bot05.06.2010
Přesně tak. Dal jsem také na radu někoho jiného a koupil si větší botu. Puchýře jako prase. Chce to

 Weissmies01.06.2010
Ahoj,chci se zeptat na náročnost letního výstupu na Weissmies od chaty Almageller(jihojihovýchodní hřeben) ve srovnání třeba s Detmoldergrat na Hochalmspitze,ev. Lagginhorn jižním hřebenem od sedla Laggin.Předem díky za jakékoliv info.
 Re: Weissmies05.06.2010
Summitpost uvadi Weissmies "Traverse From SSE-ridge to NW-flank/SW-R" jako "Difficult
 Re: Weissmies05.06.2010
Weissmies je podle me hezci hora, neni tam zadne lezeni ve skale, celkem se projdes po ledovci, ale

 climbing partner01.06.2010
http://www.czechclimbing.com /diskuse.php?ckat=&lim=0&key=76259
Jablonec

 POZOR na Hřbitovní stěně01.06.2010
Pozor na Hřbitovní stěně na Rovišti, kout vpravo od stěny se asi před 3měsíci (?) vysypal a pořád je možné, že spadne i ten zbytek kamení, který tam silou vůle zůstává. Možná by stálo zato, aby tomu správce skal pomohl a zbylé kameny tak neohrožovaly náhl
 Re: POZOR na Hřbitovní stěně01.06.2010
Telefon i meil na Algenu máš u dotyčné skály, tak se s ním můžeš domluvit, onehdá se tam byl podívat
  Re: POZOR na Hřbitovní stěně01.06.2010
Ahoj, už jsme mu psal tak uvidím. Upřímně řečeno nebyl to moc příjemný pocit tam stát a dívat se na
 Re: POZOR na Hřbitovní stěně01.06.2010
v Kuřimi to také padá, asi ty deštíčky

 roztiahnu sa Five teny?01.06.2010
ahojote. kupil som si lezecky od Five tenu (5,10) model anasazi lace up. na nohu si ich dokazem obut, aj vnich vydrzim byt obuty dlhsiu dobu, ale ked sa postavim na zem alebo nebodaj nejaky stup tak bolest. myslite ze sa roztiahnu do takej miery, ze budem
 Re: roztiahnu sa Five teny?01.06.2010
ne.
 Re: roztiahnu sa Five teny?01.06.2010
proč sis kupoval tak malé?
 Re: roztiahnu sa Five teny?01.06.2010
Ahoj.
Jo, roztáhnou se. Mám asi 3. pár Anasazi a všechny se mi roztáhly. Je ideální, když je
  Re: roztiahnu sa Five teny?01.06.2010
nuz kupil som si velkost 10,5 a su najvacsie ake sa vyrabaju.. a na sr je problem kupit ich niekde v
   Re: roztiahnu sa Five teny?01.06.2010
Já si je koupil taky úplně brutál na těsno, že jsem v nich ani nemohl málem chodit. Podobně jako ty
 Re: roztiahnu sa Five teny?01.06.2010
Na délku se fakt neroztáhnou, na šířku ano. Kdysi mi to radil prodavač v Orpiere a já mu nevěřil. Ří
  Re: roztiahnu sa Five teny?01.06.2010
neroztáhnou se (5.10 anasazi lace up), což považuju za jednu z jejich nej předností. poté co se mi z

 Spolulezec i horolezec v Americe01.06.2010
Ahoj, za pár dní odlétám do Ameriky na work and travel a právě na tu travel část (cca září až začátek října) bych rád sehnal spolulezce nebo spoluhorolezce. Nejlépe obojí v jednom. Lezu tak nějak 7-7+, občas 8-, ale to je náhoda. V horách do tý 6ky, ale h
 Re: Spolulezec i horolezec v Americe02.06.2010
jo, ja v ty dobe budu na aljasce, tak si dame spicha nekde u yukonu? btw. od listopadu jsem v africe

 lezkyně v nesnázích01.06.2010
http://api.ning.com/files/ 7eezcAmPIS*IKXzmQD3LVaK0-gwse9bW5i0EAljf3 b0q6M6w7Bbch781XBP3ww15- uzfBtPQ3lL53QVHKB 4cHxKV0MtXZ0EE8u7L1- b-sQQ_/horo
 Re: lezkyně v nesnázích01.06.2010
LOL :D
 Re: lezkyně v nesnázích01.06.2010
japonoský horokomisks, pekneje
 Re: lezkyně v nesnázích01.06.2010
tak to neee :D

1   ...   874   875   876   877   878   879   880   881   882   883   884   885   886   887   888   889   890   891   892   893   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Weissmies
Ahoj,chci se zeptat na náročnost letního výstupu na Weissmies od chaty Almageller(jihojihovýchodní hřeben) ve srovnání třeba s Detmoldergrat na Hochalmspitze,ev. Lagginhorn jižním hřebenem od sedla Laggin.Předem díky za jakékoliv info.
Radek22:05:40 01.06.2010
odpovědět 
 Re: Weissmies
Summitpost uvadi Weissmies "Traverse From SSE-ridge to NW-flank/SW-R" jako "Difficulty: PD, I- II, Slope Max 35°"; oproti tomu "S-ridge" na Lagginhorn jako "Difficulty: AD (III and IV sections)". V terminologii se snad vyznas. Jinak na summitpost.com jsou i popisy cest. Hledej.
O.18:34:19 05.06.2010
odpovědět 
 Re: Weissmies
Weissmies je podle me hezci hora, neni tam zadne lezeni ve skale, celkem se projdes po ledovci, ale ten je dobre zajisteny... Jsou tam zebriky a tyce... Jinak tezsi (tech 35°) je to az tesne pod vrcholem. Lagginhorn je hodne o lezeni ve skale, ktera neni vzdy pevna:D, ale je to na tobe, co od tury ocekavas...
Dominik18:37:58 05.06.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192471)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oční zánět 7- Josefovské Údolí
Hungriges herz 8 Dolomity
Pilíře botanikov 5 Přečin
E-bike 8 Berchtesgadenské Alpy
Dezorientálna medicína 9- Súľov
Nově komentované:
Dlouhej kouř VIIIb Jetřichovice
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn

 Nově v diskusi:
Re: Rozpočítání amortizace | Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
sport??? | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1291 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1471 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1446 
 Neřeším to – lezu vše 
 1145 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi