Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Hory:
13.Černý 3878
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230845 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice
Boulder HO Domažlice - Domažlice
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
Ksport - Třinec
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zajímavé fotky z Petrohradu04.06.2010
bouldering, chlapi, baby,...
http://shop.climbing.de/ pdf/RauerFelsNackteHaut2010.pdf

 jak to vypada na pisku? da se lezt?04.06.2010
hoj chtel jsem se zeptat mistnich jak to vypada treba na prachove nebo v okoli adru, da se lezt?? nebo je to po minulych nekolika tydnech tak rozmokle ze vysychani bude nejakou dobu trvat??
Dik
 Re: jak to vypada na pisku? da se lezt?04.06.2010
  Re: jak to vypada na pisku? da se lezt?04.06.2010
No,tak tuhle puntíkovou diskotéku bych v letošním ubrečeném roce bral hodně s rezervou. Neočekával b
 Re: jak to vypada na pisku? da se lezt?04.06.2010
Pokud vím, Ádr je totálně mokrej. Křížák možná tak v neděli, jestli bude do té doby slunečno.
  Re: jak to vypada na pisku? da se lezt?04.06.2010
Myslim ze treba Susky a Pantak dou v poho uz dneska (samozrejme ne vsecko)
   Re: jak to vypada na pisku? da se lezt?04.06.2010
hoj horosvaz znam ale momentalne beru hodne s rezervou (adr nariklad je zlutej, prachov taky) tak me
    Re: jak to vypada na pisku? da se lezt?04.06.2010
Křížák byl dobrej už dneska večer na hřebeni zítra to bude pohodička
     Re: jak to vypada na pisku? da se lezt?05.06.2010
Pohodička )) v tom vedru pude voda ven, bude to prádelna :)

 Totes Gebirge03.06.2010
Ahoj, nevíte někdo jak je to se sněhem v Totes? Díky
 Re: Totes Gebirge03.06.2010
Počítej i s delšími sněhovými polemi od 2000m, a to v severních a východních žlabech

 Video sutaz03.06.2010
Ahojte,
uz ste poculi o sutazi ku vyrociu Salewy? My sme sa zapojili a vytvorili toto: http://www.youtube.com/watch?v=QkgqCQW
 Re: Video sutaz04.06.2010
Pekny, napad i postprodukce!
"Vypravec" je nejakej SW syntetyzer? Trosku me tam rus
  Re: Video sutaz04.06.2010
Dik. Je to original hlas, z jednej skladby.

 New Zealand03.06.2010
Ahoj horolezci,horolezkyně,horolezčata.
Chystám se letos na podzim s kamarádem(nelezec) v době té naší ponuré zimy,kdy mají protinožci léto na Zealand pracovat(nejspíš v oblasti sběru:) a o volných dnech cestovat a hlavně ukájet svou lezeckou závis
 Re: New Zealand03.06.2010
proč to píšeš do diskuze? jak o tomhle chceš diskutovat? víš jakej je rozdíl mezi inzercí a diskuzí?
  Re: New Zealand03.06.2010
A jak chceš diskutovat o tom, že si někdo někde zapomněl věci? Běž do pr... nebo si zůstaň někde na

 Zapomenutá bunda02.06.2010
V sobotu 29.5. jsem byl ve Sloupu a zapomněl jsem na mantinelu zimního stadionu černou bundu značky REJOJCE, předem děkuji poctivému nálezci.

 Lezení v Německu nebo Rakousku02.06.2010
Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit nějaké pěkné lezení v Německu nebo Rakousku? Nejlépe několika délkové cesty obtížnosti 4 až 6. Díky
 Re: Lezení v Německu nebo Rakousku02.06.2010
Zdar ivo,
To je otázka, asi jako kam si máš jít koupit v Praze rohlíky :-)

Zku
 Re: Lezení v Německu nebo Rakousku02.06.2010
Co třeba Höllental?
  Re: Lezení v Německu nebo Rakousku02.06.2010
doporučil bych vřele Peilstein
   Re: Lezení v Německu nebo Rakousku02.06.2010
Hohe Wand
   Re: Lezení v Německu nebo Rakousku03.06.2010
Kampermauer v Rakousku, dlouhé i krátké cesty na dolezení
 Re: Lezení v Německu nebo Rakousku03.06.2010
Nádherné lezení u dachsteinu.
 Re: Lezení v Německu nebo Rakousku03.06.2010
Saské pískovce
 Re: Lezení v Německu nebo Rakousku03.06.2010
Super díky moc všem. Ten Höllental nevypadá špatně. Ještě zkusím někde na netu vyčmuchat nějaké prův
  Re: Lezení v Německu nebo Rakousku03.06.2010
mrkni na uložto, s klíčovým slovem "hollental" toho najdeš mraky. Jestli se nemýlím, tak t

 Hvannadalshnúkur02.06.2010
Ahoj lidi, sháním jakékoliv info o výstupu na Hvannadaslhnúkur(kudy nejlépe, kde parkovat apod). Google mi v tomto moc nepomohl.
Díky

 Velikost skialp bot02.06.2010
Zdravím všechny, kteří by místo takového léta raději pěknou zimu. Pořizuji si výbavu na skialpy a potřeboval bych poradit s výběrem velikosti bot. 90% běžné vycházkové/sportovní obuvy nosím vel. 42, zbytek, hlavně třeba zimní vel. 43. Mám vyhlídlé Scarpy
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Ahoj,

šel bych do větších, není nic horšího, než mít těsný boty zejména na prsty. Ta
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
ahoj,
no ja bych ti radila naopak ty mensi, jestli je to thermo boticka, tak si ji pri nakup
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Tak přesně toho jsem se obával, dvě naprosto odlišné odpovědi. Ty Scarpy jsem vybral proto, že mám p
  Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Ahoj,

no každý má prostě jiná chodidla a tím i jiné zkušenosti. Ono ale u skialp. bo
   Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Jo a ještě mě napadlo, zda skutečně 27 a 27.5 jsou jiný skelety. Není to náhodou stejný skelet, nebo
    Re: Velikost skialp bot02.06.2010
právěže 27,5 už mají o cenťák větší skelet, jinak bych to vůbec neřešil.
    Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Ty bys mohl být můj člověk, napiš prosím jestli používáš vložku, či ne a supr by bylo, kdybys pro mě
     Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Omlouvám se, spletl jsem se s velikostí. Boty mám 290, což je UK 10. No ale když jsem jsi stoupl k t
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
mám dynafity s vypejkací botičkou a v Nmache mě ukecali abych si je koupil akorát a že to vypečení s
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Ahoj,

Scarpy jsou ve spicce delane pro lidi, kteri maji misto prstu kopytka - jsou ho
  Re: Velikost skialp bot03.06.2010
Lenko, ty dynafity Zzero 4, konkrétně Zzero4 PX-TF byly moje první volba, když jsem se začal poohlíž
   Re: Velikost skialp bot03.06.2010
Ahoj,

ještě k těm Garmontům, moje loňská zkušenost je, že Megalite jsou na úplně jiný
 Re: Velikost skialp bot02.06.2010
Pokud budeš mít botu spíše na chození a méně na ježdějí, tak si vem větší velikost. Pokud budeš hodn
  Re: Velikost skialp bot04.06.2010
poviem ti ye maloco je na chodenie horsie ako prilis velka skialpova bota. Moj recept je vyskusat co
   Re: Velikost skialp bot05.06.2010
Přesně tak. Dal jsem také na radu někoho jiného a koupil si větší botu. Puchýře jako prase. Chce to

 Weissmies01.06.2010
Ahoj,chci se zeptat na náročnost letního výstupu na Weissmies od chaty Almageller(jihojihovýchodní hřeben) ve srovnání třeba s Detmoldergrat na Hochalmspitze,ev. Lagginhorn jižním hřebenem od sedla Laggin.Předem díky za jakékoliv info.
 Re: Weissmies05.06.2010
Summitpost uvadi Weissmies "Traverse From SSE-ridge to NW-flank/SW-R" jako "Difficult
 Re: Weissmies05.06.2010
Weissmies je podle me hezci hora, neni tam zadne lezeni ve skale, celkem se projdes po ledovci, ale

1   ...   873   874   875   876   877   878   879   880   881   882   883   884   885   886   887   888   889   890   891   892   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Velikost skialp bot
Zdravím všechny, kteří by místo takového léta raději pěknou zimu. Pořizuji si výbavu na skialpy a potřeboval bych poradit s výběrem velikosti bot. 90% běžné vycházkové/sportovní obuvy nosím vel. 42, zbytek, hlavně třeba zimní vel. 43. Mám vyhlídlé Scarpy Spirit s thermobotičkou a rozhoduji se mezi velikostí 27 a 27,5 . Když vytáhnu vnitřní botičku z 27, tak se mi zdá, že za patou mám místa dost (min. 2cm), ale s botičkou se mi zdají fest. A v tom je kámen úrazu, nevím, jestli je to jen velikostí vnitřní botičky a nevím, o kolik se vychodí. Velikost 27,5 je pocitově lepší, ale mám strach, že se vychodí a budou mi zbytečně volné. Pokud má někdo zkušenosti s tímto typem boty s thermobotičkou, nejlépe kdyby měl i stejnou velikost nohy (naměřil jsem přesně 26cm), budu vděčný za radu.
john06:58:14 02.06.2010
odpovědět 
 Re: Velikost skialp bot
Ahoj,

šel bych do větších, není nic horšího, než mít těsný boty zejména na prsty. Ta botička se trochu vychodí, ale ne moc. V nejhorším si koupíš silnější ponožky.

Sám jsem přešel z 27 na 27.5 a důvodem byl nedostatek místa na prsty a tím pádem jejich prochladání.

Předokládám, že jinak ti Scarpy sedí s ohledem na výši nártu atd.

Mirek.
MirekZ08:49:05 02.06.2010
odpovědět 
 Re: Velikost skialp bot
ahoj,
no ja bych ti radila naopak ty mensi, jestli je to thermo boticka, tak si ji pri nakupu rovnou nechas vypect a tim se ti tam jeste udela misto na prsty, .. u thermo boticek se klidne muzes pred vypecenim dotykat vpredu prsty, jen je nesmis mit stlacene nebo dokonce skrcene. extremni poloha je v tomhle pripade, kdyz udelas vypad - predni noha nakrocena a rovne koleno, plocha chodidla na zemi; zadni noha pokrcena.
ale s tim by ti meli poradit i v obchode, kde nakupujes.
kara09:57:07 02.06.2010
odpovědět 
 Re: Velikost skialp bot
Tak přesně toho jsem se obával, dvě naprosto odlišné odpovědi. Ty Scarpy jsem vybral proto, že mám patrně širší chodidlo vepředu a v místě kloubu palce mě třeba Garmonty nesnesitelně tlačily. Dynafity jsem neměl moc možností zkoušet, ale u Scarpy mě dostalo umístění utah. pásku na konci nártu, což citelně drží patu na svém místě a to rozhodlo. Ale aby to nebylo tak jednoduché, mám nohu sice širší, ale patrně nižší (to mě teď donutilo se podívat, jestli nemám mezi prstama blány) a ty Scarpy jsou mi hlavně v přední oblasti nártu vysoké. Tento problém ale plně řeší vložení vložky, která je volně přibalená v krabici. Takže bez vložky 27 na délku OK,ale vysoká v oblasti nártu. S vložkou tatéž velikost OK v nártu, ale jakoby se tím zkrátila na délku. A teď přichází to, co nevím. Nakolik se thermobotička (samozřejmě ji budu vypékat-povolí už při vypékání?) po pár odchozených kilometrech prošlápne na délku a případně s vložkou poklesne? Žili v nejistotě, koupím 27 a budu trpět bolestmi, protože botička neuhne ani o píď, nebo koupím 27,5 (tím pádem o cenťák větší skelet) a botička se vyšmajdá a já v ní budu plavat? Chtělo by to křišťálovou kouli.
john12:12:52 02.06.2010
odpovědět 
  Re: Velikost skialp bot
Ahoj,

no každý má prostě jiná chodidla a tím i jiné zkušenosti. Ono ale u skialp. bot není zase tak extra důležité, aby byly těsné jako sjezdové (záleží co a jak budeš jezdit). Pro mě je prostě jakýkoliv dotyk prstů vpředu v botě nepříjemný a tak se mu snažím vyhnout.

Nemyslím, že thermo botičky nějak extra uhnou, on se tím vypečením jen materiál přemísťuje a trochu asi i místy zmáčkne. Prostor na prsty se tak dá vytvořit, ale dle mého názoru a pro moje chodidla to u 27 nebylo dostatečné.

Na druhou stranu, pokud bys koupil menší a jediný problém by byl prostor na prsty, tak se skelet asi dá tvarovat teplem. Nějací prodejci/servis by to měli dokázat, ale na takové jsem v ČR ještě nenarazil. Většinou jsou ochotni upravit sjezd. boty, ale skialpových se bojí, prý jiný plast. Jestli je to opodstatněné či ne netuším, ale když jsem si kdysi kupoval přesně tvarovaný sjezdový, tak tam uměli tvarovat jakýkoliv skelet (mimo ČR).

Jo a mám něco přes rok Spirit 3 a botička se nevyšlápla ani o kousek (pocitově), použití cca. 2 víkendy/měsíc sezóny. Jo a mimochodem, vložky pod botičku dělá Scarpa ve dvou výškách, takže zvednout se to eventuelně dá (nevím jakou výšku máš).

Přeju dobrou volbu,

Mirek.
MirekZ12:42:36 02.06.2010
odpovědět 
   Re: Velikost skialp bot
Jo a ještě mě napadlo, zda skutečně 27 a 27.5 jsou jiný skelety. Není to náhodou stejný skelet, neboli poloviční čísla mají vždy skelet shodný s nebližší nižší velikostí?
MirekZ12:45:43 02.06.2010
odpovědět 
    Re: Velikost skialp bot
právěže 27,5 už mají o cenťák větší skelet, jinak bych to vůbec neřešil.
john13:22:45 02.06.2010
odpovědět 
    Re: Velikost skialp bot
Ty bys mohl být můj člověk, napiš prosím jestli používáš vložku, či ne a supr by bylo, kdybys pro mě mohl udělat maličkost: dát bosou nohu patou ke stěně, a změřit délku od stěny ke konci palce. Taky by mě zajímalo, jestli bez vložky máš taky prostor nad nártem, nebo jsem tak blbě rostlej jenom já.Díky
john13:29:31 02.06.2010
odpovědět 
     Re: Velikost skialp bot
Omlouvám se, spletl jsem se s velikostí. Boty mám 290, což je UK 10. No ale když jsem jsi stoupl k té zdi, tak mám délku levé nohy 27,5 cm a pravé 27 cm. Mám v botech vložku tloušťky 3 mm, bez ním jsem měl příliš místa nad nártem.

Myslím, že tady všichni mluví o podobné věci ohledně místa pro prsty. Jen každý to popisuje jinak, takže někdo říká těsně a akorát, někdo říká více prostoru.

Upřímně, taky jsem kupoval boty nadvakrát...

Mirek.

MirekZ21:14:40 02.06.2010
odpovědět 
 Re: Velikost skialp bot
mám dynafity s vypejkací botičkou a v Nmache mě ukecali abych si je koupil akorát a že to vypečení spraví. A měli pravdu. Na dotýkání prstů v botičce jsem si rychle zvyk a nemůžu si to vynachválit. Při chůzi povolené přesky a přesto perfektně sedí a při sjezdu v záklonu trošku prsty cítím. Ale každá noha je jiné a tvoje potřeby také. Znám několik lidí co si kupovali boty na dvakrát.
Kulasek13:33:32 02.06.2010
odpovědět 
 Re: Velikost skialp bot
Ahoj,

Scarpy jsou ve spicce delane pro lidi, kteri maji misto prstu kopytka - jsou hodne vysoke. Pokud mas pocit, ze mas v oblasti prstu moc mista na vysku (=>spatna ovladatelnost lyzi na tvrdem snehu a v prudkem terenu!!!), tak se zkus podivat po Dynafitech serie Zzero 4. Ty jsou ve spicce mnohem nizsi nez Scarpy, ale pritom podobne siroke.

Co se tyce vyslapnuti, tak normalni boticka se urcite vyslapne (zkusenosti s Nordica, Scarpa a Dynafit), minimalne o pul cisla, termo se taky trochu stlaci, ale ne o moc. Pokud se nechystas na Aljasku nebo tam nekam a umis lyzovat, tak je lepsi mit boty spis tesnejsi nez moc volne. Ve volnych botach se Ti budou delat puchyre a nezalyzujes si.

Co se tyce velikosti skeletu, tak u Dynafitu (Scarpa nevim) je vzdy jedna velikost skeletu (rekneme 25.0), do niz prijdou dve ruzne boticky (25.0, 25.5). Tvarovani skeletu je urcite mozne, ale pokud nemas nejake zasadni anatomicke anomalie, tak by to nemelo byt potreba.

Hore zdar,

Lenka K.

Lenka K.13:33:33 02.06.2010
odpovědět 
  Re: Velikost skialp bot
Lenko, ty dynafity Zzero 4, konkrétně Zzero4 PX-TF byly moje první volba, když jsem se začal poohlížet po botách. Problém je v tom, že v mém rozumně dosažitelném okolí (severní Morava) patrně není šance je vyzkoušet. V obchodě mi nanejvýš řeknou, že mi objednají co chci, ale jak mám právě vědět, jaká velikost mi sedne a jestli mi vůbec budou sedět. Zatím jsem tedy měl možnost vyzkoušet Garmonty, které jsou pro mě nepoužitelné (což je škoda, neboť Megaride se mi zdály být jinak skvělé a dají se koupit za babku)a Scarpy, v kterých jsem netrpěl útlakem ze stran. Dynafity bych velice rád vyzkoušel, ale abych kvůli tomu jel z Beskyd až třeba do Prahy se mi nevyplatí, to by mi potom ty boty přišly hodně draho. Tak se mi zdá, že v našich končinách moc na výběr nemám. Měj se a díky.
john11:44:09 03.06.2010
odpovědět 
   Re: Velikost skialp bot
Ahoj,

ještě k těm Garmontům, moje loňská zkušenost je, že Megalite jsou na úplně jiný tvar chodidel než třeba G-lite (teď se asi jmenuje jinak). Původně jsem chtěl Garmont G-lite nahradit Megalite a naprosto mi nesedly. Takže jsem skončil u Scarpy.

Mirek.
MirekZ12:48:50 03.06.2010
odpovědět 
 Re: Velikost skialp bot
Pokud budeš mít botu spíše na chození a méně na ježdějí, tak si vem větší velikost. Pokud budeš hodně lyžovat, tak menší. Při jízdě potřebuješ mít v noze cit pro ovládání lyže, toho ve volné botě moc nedosáhneš, hlavně se to týká volného terénu.
zofin15:09:40 02.06.2010
odpovědět 
  Re: Velikost skialp bot
poviem ti ye maloco je na chodenie horsie ako prilis velka skialpova bota. Moj recept je vyskusat co najviac roznych typov roznych vyrobcov, a najst take co na nohe sedia dobre aj bez zapnutych klipsni. Moc volne boty narobia pluzgiere na patach a skoncil si.
M.16:48:28 04.06.2010
odpovědět 
   Re: Velikost skialp bot
Přesně tak. Dal jsem také na radu někoho jiného a koupil si větší botu. Puchýře jako prase. Chce to mít prostě akorát. Důležitá je i šířka tý boty.Prostě zkoušet.
dědek12:15:51 05.06.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi