Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Ježek 9200
45.Zítková 9200
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Veselá 4592
11.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231021 cest
Nové přelezy:
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+

Stěny
Lezecké centrum Lanovka - České Budějovice
Zubří - Zubří
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Jičín
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 HoLLENTAL08.06.2010
AHOJ sháníme 1ho lezce na tento pátek do holentalu kdo by měl zájem tak at písne na hc.switch@seznam.cz nebo at da echo na tel 723 142 403 děkuji

 To snad nemusí být08.06.2010
Pohledec - skálu ničí skupina lezců –
Lezci na zakázané Pohledecké skále poškozují přírodu. Podle Správy Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy neznámá skupina používala při lezení na skalním masivu magnezium, strhávala rostliny, mech i li
 Re: To snad nemusí být08.06.2010
Že by ptáci byli tak blbí a udělali si hnízdo do 5 metrů nad zemí se mi nezdá. Samozřejmě je to průs

 Drátník08.06.2010
Horolezec, co spadl z Drátníku, zemřel
Zachránit se již nepodařilo horolezce, který se v neděli večer zřítil z Drátenické skály u Nového Města na Moravě
Osmapadesátiletý muž utrpěl při pádu ze zhruba pětadvaceti metrů velmi vážná poranění,
 Re: Drátník08.06.2010
Neznám podrobnosti, ale tipoval bych, že lezl nějakou čtyřku na hranicí svých možností, pravděpodobn
  Re: Drátník08.06.2010
Snad z toho vyrostes.

Uprimnou soustrast pozustalym a pratelum toho lezce.
   Re: Drátník08.06.2010
Hardburg= Brouk pytlík, všechno ví, všechno zná a co neví a nezná tipuje.
Upřimnou soustrast,
  Re: Drátník08.06.2010
Jseš DEBIL...
  Re: Drátník09.06.2010
Je mi s tebe smutno ty kreténe.
  Re: Drátník09.06.2010
Jen pro upresneni lezl cca Petra (konec pres previs) pres TR a dobiral se pres zumar, zkuseny lezec
   Re: Drátník09.06.2010
Může někdo upřesnit kdo to byl? Stačí naznačit. Mám tam hodně kamarádů a jsem trochu mimo republiku?
    Re: Drátník18.06.2010
kámoš tam byl... mluvil s ním nahoře... ten borec dopadl kousek od nich... :-(

 Refugio Cosmiques08.06.2010
Ahoj, nevíte někdo kolik stojí ubytování na Cosmicu pod Midi? Jde uplatnit slevu na Alpenverein? Našel jsem pár odkazů, ale vesměs ve fr. jazyce a to si moc nepočtu. Dík.
 Re: Refugio Cosmiques08.06.2010
Jedna se o soukromou chatu, takze slevu neuplatnis nebo je pouze symbolicka. Ubytovani je vyhradne s
 Re: Refugio Cosmiques08.06.2010
33€ za noc a snidani
  Re: Refugio Cosmiques10.06.2010
To je divná cena. Taky si pamatuju cenu okolo 50Eur za noc. Slevu nešlo uplatnit.

 ferata08.06.2010
Zdravím, viete poradiť nejaké feráty v okolí Viedne?
Aby sme to nemali ďaleko z Bratislavy. Ďakujem
 Re: ferata08.06.2010
Co třeba Raxaple? Popřípadě Totes Gebirge nebo oblast Salzburku.
  Re: ferata08.06.2010
Dik, pozriem sa na to.
   Re: ferata09.06.2010
Ahoj, tady najdeš téměř všechny stačí si vybrat, mě se nejvíc líbilo v Raxu a na Hohe wandu:
    Re: ferata09.06.2010
Dik tuto stranku som poznal, ale za boha som si nevedel spomenut...

 Hannah SKYLINE 208.06.2010
Ahoj lezci, nemáte někdo praktickou zkušenost s přístřeškem Hannah SKYLINE 2? Potřebuji něco lehkého a praktického na cestu po Španělsku pro 2 osoby. Předem díky za radu.

 Foto dne - Udolka08.06.2010
Zdravim, mohl by mi někdo říci prosím kde se tahle Zmoklá věž nachází? děkuji
 Re: Foto dne - Udolka08.06.2010
Měsíční údolí :) ale ten materiál tam za mnoho nestojí ...
  Re: Foto dne - Udolka08.06.2010
Kozákov?
   Re: Foto dne - Udolka08.06.2010
No jasný šerife
  Re: Foto dne - Udolka08.06.2010
Kozákov?
 Re: Foto dne - Udolka08.06.2010
Měsíční údolí :) ale ten materiál tam za mnoho nestojí ...
  Re: Foto dne - Udolka08.06.2010
Ten material musi byt opravdu spatnej kdyz se kruh dava metr od tri smyc z nichz dve vypadaji velice
   Re: Foto dne - Udolka08.06.2010
Původně sem si myslel že bude odost vejš ale v tomhle miste to byli takovy sračky, že ty smičky drse
 Re: Foto dne - holky08.06.2010
Prosím víc fotit také spolulezkyně. Jedno co polezou. Nějaké krásné ženy a slečny. Ukecejte je taky
  Re: Foto dne - holky08.06.2010
nejlepe takové "dobrý den, kozy ven"
  Re: Foto dne - holky08.06.2010
No mesicni udoli joo ale...? je to trosku schovane co sampone muzu prozradit kde to je? :-)
   Re: Foto dne - holky08.06.2010
nějaké kozy se teď pásly nahoře nad Vlastinou stěnou
   Re: Foto dne - holky08.06.2010
Já bych radši nic neprozrazoval, alespoň někde je klid. Jo a není lezení v Měsíčnim povoleno od 1.7.
    Re: Foto dne - holky08.06.2010
Neprozrazovat kdo chce najde si to!! Ja nevim od kdy tam je povoleny lezeni ale je tam krasne a vecn
     Re: Foto dne - holky08.06.2010
Měsíční údolí je v Dubských skalách. Jestli to není jiné měsíční údolí.
      Re: Foto dne - holky08.06.2010
Je fajn dělat cesty někde a nerict kde a kdyz se nekdo zepta tak mu odpovedet ze to nerekne at si to
     Re: Foto dne - holky08.06.2010
Dobře ti tak exhibicionisto. Nemáš se tu vytavovat do půl těla. Že už bych věděl kam ten Pepis tolik
    Re: Foto dne - holky08.06.2010
"Majstri":

ad 1 - lezeni je tam omezeno na dobu pouze od 1. 7. do 31. 10.
     Re: Foto dne - holky08.06.2010
sám seš majstr, se nauč co to "M" v další kolonce u ty skály znamená. Je to odkaz na mapu
      Re: Foto dne - holky08.06.2010
Tak to pardon - nicmene to nemeni nic na tom, ze je tam omezeni lezeni na vyse uvedene obdobi...
      Re: Foto dne - holky08.06.2010
no M je sice Mapa, ale dulezitejsi je snad to, ze lezeni je tam povoleno od 1.7. do 31.10. a prvovys
     Re: Foto dne - holky08.06.2010
vole zmkla vez je velka chtel bych videt jak na ni vijdes jako na masiv pookad si tam nikdy nebyl ne
      Re: Foto dne - holky09.06.2010
To znamená že prvovýstup byl vytvořen v rozporu s platnýmy pravidly a stanovami? Vytloooouct!!!!! Ko
       Re: Foto dne - holky09.06.2010
A čemu se pomůže tím že se to vytluče ? Akorát tam zůstanou hnusný díry !
       Re: Foto dne - holky09.06.2010
To nema cenu vytloukat tyhle lidi stejně na nějaky pravidla serou a mlatí do skály kde a kdy se jim
        Re: Foto dne - holky09.06.2010
No když si myslis ze zrovna tenle clovek je preklizkovej dinosaur tak se hodne pletes..... ale tvuj
         Re: Foto dne - holky09.06.2010
a co je to za argument ze to neni preklizkaz? to ze je nekdo huste dobrej lezec a leze na skale i v
          Re: Foto dne - holky09.06.2010
sem rad za kazdou novou hezkou linku :) a nejsem si jist ale tam je to zakazany jen kvuli hnizdeni n
        Re: Foto dne - holky09.06.2010
No tak tahle poznámka mě fakt pobavila!! :D:D nechci být vlezlej ale kolik prvovýstupů si udělal ty?
         Re: Foto dne - holky09.06.2010
tam mnelo bejt ze to neni preklizkovej dinosaur jelikoz jak to jde tak mizi na skaly. a co vim tak o
          Re: Foto dne - holky09.06.2010
to byla reakce na toho tajnustkare pred tebou ;-)
          Re: Foto dne - holky09.06.2010
To je hezký že už od března jezdí na písek :-D
        Re: Foto dne - holky09.06.2010
No tak tahle poznámka mě fakt pobavila!! :D:D nechci být vlezlej ale kolik prvovýstupů si udělal ty?
         Re: Foto dne - holky09.06.2010
internet je fajn věc, ale mám už docela po krk toho tolika vzájemného osočování. Takhle je vidět, že
        Re: Foto dne - holky09.06.2010
Pánové, pánové, pánové, vy to ale opravdu protahujete. Já to tady čtu a nestačim se divit. Kam se čl
        Re: Foto dne - holky09.06.2010
Pánové, pánové, pánové, vy to ale opravdu protahujete. Já to tady čtu a nestačim se divit. Kam se čl
        Re: Foto dne - holky09.06.2010
Pánové, pánové, pánové, vy to ale opravdu protahujete. Já to tady čtu a nestačim se divit. Kam se čl
        Re: Foto dne - holky09.06.2010
Pánové, pánové, pánové, vy to ale opravdu protahujete. Já to tady čtu a nestačim se divit. Kam se čl
         Re: Foto dne - holky09.06.2010
Však ta cesta je z minuleho letapuvodne jsem ani nevedel ze to je mesicni udoli jelikoz je to vez up
          Re: Foto dne - holky09.06.2010
Osobně si myslim že to co se tu píše (v negativnim smyslu) o zákazech a podobně, může napsat jen něk
          Re: Foto dne - holky10.06.2010
loňské léto? ;-)
           Re: Foto dne - holky10.06.2010
ty voe, bonzaku, z toho muze byt docela slusnej pruser, jestli to jsou fotky fakt odtamtud... byt va
           Re: Foto dne - holky10.06.2010
te pero teda, jako delat prvace v dobe kdyz se to nesmi teda nechapu, ale budiz, ale pokacet pritom
            Re: Foto dne - holky10.06.2010
             Re: Foto dne - holky11.06.2010
...moc hezký popis prvovýstupu a vlastně i popis honění vlastního ega. Kruhy co nejvýš, pád nejlépe
             Re: Foto dne - holky11.06.2010
Vy jste fakt dementi.
              Re: Foto dne - holky11.06.2010
dementi sou lidi ktery kaslou na pravidla a huntujou prirodu
               Re: Foto dne - holky11.06.2010
A nebo taky lidi kteri se snazi aby kruhy byly co nejvys a pady az na zem.
                Re: Foto dne - holky11.06.2010
Taky myslim, že kruh ma by tam kde nejde dobře zajistit smycema a nedalo to na zem. Tady se piše jak
                Re: Foto dne - holky11.06.2010
Já si teda nemyslim že to je v dnešní době úplně chytrý takhle ty cesty dělat. Chápu že pro tohodle
                Re: Foto dne - holky12.06.2010
Takže chceš říct že třeba takovej Špek je podle tebe dement?!! Ja sam rika kdyby se clovek radsi zam
                 Re: Foto dne - holky13.06.2010
PÍSKOVCOVÉ LEZENÍ JE OD TOHO ABY SE ČLOVĚK VYBAL. dOKÁZAL ODHADNOUT NA CO MA A NA CO NÉ. MYSLIM SI,
                  Re: Foto dne - holky13.06.2010
Přesněě..
                  Re: Foto dne - holky13.06.2010
Rozhovor se Špekem je v Montantě,...
                  Re: Foto dne - holky14.06.2010
šampone nekomentuj sam sebe pod cizím jménem :-D je to průhledný
           Re: Foto dne - holky13.06.2010
koukam, ze rajce je uz smazany, ale na tom blogu klucii jeste nezapracovali, ---
       Re: Foto dne - holky11.06.2010
Nevytloukat! Spis ztlouct prvovystupce...
        Re: Foto dne - holky11.06.2010
Pro Matese! tak snad vidíš jak ta cesta vypadá a když na ní nemáš tak do ní nelez! jednoduchý...neví
         Re: Foto dne - holky11.06.2010
A vekteri lide si zas honej ego drsnackejma kecama na webu, vid Pavle?
         Re: Foto dne - holky11.06.2010
udělaly sme to blbe takže když na to nemaš tak tam nelez :-D. Chlapy diky za pěknou linku :-D
         Re: Foto dne - holky11.06.2010
Pavle uplně souhlasim s Matesem. Jištění má podle mě přirozeně doplnit jištění pomocí myček, může bý
          Re: Foto dne - holky12.06.2010
Jo to souhlasím Honzo,každý je rád když si může cvaknout kruh, ale co třeba trochu cít tradice? Ono,
           Re: Foto dne - holky13.06.2010
to je neuveritelny, vsichni tady melete o pravidlech a tradicich, a to, ze se autor neuveritelne bru

 Karimatka08.06.2010
Ahoj, doporučte dobrou samonafukovací karimatku. Nějakou co neklouže, délka kolem 180cm (ne ta 3/4), lehkou. Děkuji.
 Re: Karimatka08.06.2010
Pokud jsi ochoten do ní trochu investovat, určitě můžu doporučit karimatku Therm-A-Rest. Mám ProLite

 Dufourspitze07.06.2010
Ahoj, sháním informace o výstupovce na dufourku z Itálie, všechny informace co sem našel byl dost slabý, hodil byste mi sem někdo prosím odkaz popř. osobní zkušenosti kdyby někdo měl tak se s ním rád spojím.
 Re: Dufourspitze27.07.2015
Ahoj Štěpáne,

tady to vypadá, že Ti nikdo žádné info nedal .... jak jste dopadli? Šli
  Re: Dufourspitze28.07.2015
Ahoj,sobotu jsme se vratili.Na Zumstein chodak,na ledovci dost trhlin, ale zatim se daly v pohode ob
 Re: Dufourspitze27.07.2015
Ahoj Štěpáne,

tady to vypadá, že Ti nikdo žádné info nedal .... jak jste dopadli? Šli
 Re: Dufourspitze27.07.2015
Nechápu
zadej třeba i na Lezci(ve složce hledání ) -Monte Rosa
a je to

 Makak deska 207.06.2010
Ahoj, máte někdo zkušenosti s posilovací deskou 2 od Makaku? Jaká je? Co křehkost? A jak moc si u toho člověk sedře prsty?
K vidění je třeba tady:

 Re: Makak deska 208.06.2010
Mám jí doma, není špatná, prsty jsem z toho sedřený nikdy neměl, křehká nevim jak je prostě jsem jí
  Re: Makak deska 208.06.2010
taky bych nedoporučoval, znám jí z boulderovky a ty lišty mi vůbec nesedej, doma mám aix a ten bych
 Re: Makak deska 208.06.2010
Ahoj...mám jí doma...jsem celkem spokojený...ale pravdou je, že polovina chytů je tam na nic...jedno
  Re: Makak deska 208.06.2010
Mám doma balknu od aixu a taky je tam polovina chytů navíc. Zvlášť ty mělký žlábky a dvoupsťáky:-)
 Re: Makak deska 208.06.2010
Kamarad ji ma a naprosto strasna, ostatne jako vsechny produkty od Makaku. To uz si radsi kup v OBI
  Re: Makak deska 208.06.2010
Díky moc všem za odpovědi lezu pár let ale žádnej extrém (7 UIAA). Určitě se podívám na Balknu. Vypa
   Re: Makak deska 208.06.2010
Mam ji a je dobra, koupil bych si ji znova i kdyz si urcite dovedu predstavit lepsi. Chyty jsou na n

1   ...   871   872   873   874   875   876   877   878   879   880   881   882   883   884   885   886   887   888   889   890   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 To snad nemusí být
Pohledec - skálu ničí skupina lezců –
Lezci na zakázané Pohledecké skále poškozují přírodu. Podle Správy Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy neznámá skupina používala při lezení na skalním masivu magnezium, strhávala rostliny, mech i lišejník ze skaliska. Na skále se navíc z hnízda ztratila mláďata chráněného výra velkého.





Pohledecká skála
Autor: DENÍK/ Ondřej Švára - Od roku 1996 na Pohledecké skále pravidelně hnízdí výr velký, naše největší sova zařazená do červeného seznamu ohrožených ptáků. Ačkoliv žďárští ochranáři doufali, že se výřímu páru letos podaří konečně vyvést mladé, jejich poslední návštěva hnízdiště je přesvědčila o opaku.

Zákaz lezení
Na vině je podle ochranářů zřejmě skupina dosud neznámých lezců. Ti nejenže provozují svoji zálibu na skále, kde je to zakázáno, ale útvar se dokonce snaží zbavit veškerého porostu a znečišťují jej magneziem.

„Na místě jsme byli v polovině března a zaznamenali jsme plnou snůšku. Před čtrnácti dny jsme tam zavítali znovu a v hnízdě byla k našemu potěšení třítýdenní mláďata. V úterý, když jsme tam dorazili na jejich kroužkování, nás ale čekalo nemilé překvapení – žádné jsme již na místě nenašli,“ řekl Jaromír Čejka ze Správy CHKO Žďárské vrchy.

Na vině jsou s největší pravděpodobností ochranářům dosud neznámí lezci, kteří porušují zákaz a na Pohledecké skále, která spadá do první ochranné zóny, se věnují své zálibě. „Snaží se skalní útvar zbavit veškerého přírodního pokryvu – rostlin, mechu, lišejníku,“ popsal situaci Jaromír Čejka. Podle toho, jak místo vypadalo, by se mohlo jednat o příznivce poměrně neznámého sportu – boulderingu.

Bouldering
„Je to druh lezení po skalách, který se od běžného liší tím, že je provozován spíše na nějakých nižších a menších skalách nebo velkých balvanech. V takových případech se nemusí používat lano, protože se člověk pohybuje jen kousek nad zemí,“ vysvětlil Petr Horáček ze Žďáru nad Sázavou, který se horolezectví věnuje již několik let.

Oblíbený je podle něj hlavně mezi mladými a začínajícími lezci, kteří zatím nemají dost vybavení, bouldering se totiž dá provozovat v podstatě bez ničeho. Na řádění právě těchto sportovců poukazuje například fakt, že Pohledeckou skálu odlesňují nikoliv směrem k vrcholu, ale po jejím obvodu, a to právě několik metrů nad zemí.

Ochranáři také zaznamenali, že skupina „hospodařící“ na Pohledecké skále k provozování svého koníčku používá magnesium, chemickou látku omezující pocení rukou. „To je samozřejmě v CHKO Žďárské vrchy zakázáno, jedná se o cizorodou látku, která nepříznivě působí na vegetaci na skalách,“ zdůraznil Jaromír Čejka.

Žďárští ochranáři se nyní chtějí na kontroly této oblasti více zaměřit. Pokud by na skupinu lezců narazili, mohou její členové očekávat až pětitisícovou pokutu. Její přesná výše se ale bude odvíjet od toho, jak budou sportovci s ochranáři jednat a zda budou přístupní nějaké domluvě.
Žďárský deník18:03:04 08.06.2010
odpovědět 
 Re: To snad nemusí být
Že by ptáci byli tak blbí a udělali si hnízdo do 5 metrů nad zemí se mi nezdá. Samozřejmě je to průser.
18:39:41 08.06.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192385)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sluneční spára VI Sloup V Čechách
Muskel maskel 6c Fosnavåg
Hightec 6c+ Fosnavåg
Dyret 6c Fosnavåg
Tannlegen 6c+ Fosnavåg
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (36)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1153 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1271 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi