Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231373 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dotaz!17.06.2010
Prosím, může mi někdo říct jak se jmenuje koutová spára přes dva kruhy na téhle fotce Bumerangu.

http://www.lezec.cz/refe rence.php
 Re: Dotaz!17.06.2010
Jée, to ví každej. JZ spára na Sokolíka, VI.

 Kozelka - smyce a daisy 17.06.2010
ahoj, 8.6. jsem na Kozelce nechal na chodníku kolem břízky na destou Normální a Koutek smyc 120cm,žlutou daisynu,šroubovačku a dlouhý preso od petzla ...jestli jste tuhle sadu někdo našel a vrátíte mi jí,tekutá odměna vás nemine. volejte 721567042 - díky

 voda v Norsku17.06.2010
Zdar, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte nějaké info o kvalitě vody v okolí Narviku, či Lofot?
 Re: voda v Norsku17.06.2010
je kvalitna, mokra - presne pro vykuchanou rybu.
 Re: voda v Norsku17.06.2010
Podle místních je prakticky všechna voda v Norsku pitná bez převaření, my pili z jezer v parku na kr
 Re: voda v Norsku17.06.2010
Ahoj, všechno co teče a nebo má přítok a odtok, tak je pitný. Čerstvě ozkoušeno bez jakýchkoli zdra
  Re: voda v Norsku17.06.2010
Díky,sem rád, že si můžu zaplavat v pitné vodě

 Tréning předloktí16.06.2010
Zdravím všechny. Příliš se nevyznám v tréningových plánech atd., stalo se mi dnes prostě to, že při cvičení klasických cviků, kterými trénuju vytrvalost prstů, mi začala docházet síla při 3. opakování namísto 5.(běžně) a navíc tím způsobem, že mi nenatekl
 Re: Tréning předloktí16.06.2010
Jestli se tréning od tréningu spíše zhoršuješ, pak bych to tipnul na nedostatečnou regeneraci. Ta ae
 Re: Tréning předloktí16.06.2010
Teď mě eště napadlo...Je možné, že máš předloktí unavené z řídítek. Když jsem jednu dobu jezdíval na
 Re: Tréning předloktí16.06.2010
Jev je slozitej, zalezi na tom jak jsi starej, jak dlouho trenujes/jak planujes treningove cykly apo
  Re: Tréning předloktí17.06.2010
ja trenujem predlaktia uz asi rok ..a musim povedat ze polovica stoho musi byt regeneracia svalov..t
   Re: Tréning předloktí20.06.2010
Děkuju za reakce! No, bohužel oddych byť jen 1 den nezvládám realizovat, protože na tom kole jezdím
    Re: Tréning předloktí20.06.2010
na biku mozes kludne jazdit dalej..na tom ruky neznicis..a pri praci ruky sice trpia (sam osobne som

 Ascard Jamming16.06.2010
Ahoj. Neví někdo, kde se dá legálně sehnat tento film? Popřípadě kde se dá stáhnout z netu :)
 Re: Ascard Jamming16.06.2010
  Re: Ascard Jamming16.06.2010
Zdar, pokud bude objednavat, dej vedet, chci ho taky, bude to za jedno postovne!!!

 Český ráj15.06.2010
Ahoj, poraďte prosím někdo, jestli je v oblasti českého ráje nějaká smečka boulderů, pokud možno pro normální smrtelníky, od 6b nahorů si je můžu akorát tak prohlížet:-) Díky za info

 BOhdíkov správce15.06.2010
Nevíte někdo náhodou kdo je správce skal v Bohdíkově (morava, Šumpersko), případně nějaký kontakt?? Nebo ještě líp jestli někdo nevíte, co je to tam za cesty s novejma borhákama. Dík
 Re: BOhdíkov správce15.06.2010
Vogel Jiří -
  Re: BOhdíkov správce15.06.2010
Tam právě ten kontakt neni a ty cesty tam taky nejsou.
   Re: BOhdíkov správce15.06.2010
Ahoj o cesty se staral Horal Šumperk,ale lezeni tam bylo jednu dobu zakazano.Co potrebujes vedet.
    Re: BOhdíkov správce15.06.2010
Už zakázáno není? Leze se tam?
     Re: BOhdíkov správce15.06.2010
Ano leze se tam,ten lom je soukromy.Jsem skoro mistni,znam tu oblast velice dobre.
      Re: BOhdíkov správce16.06.2010
Dík.
       Re: BOhdíkov správce16.06.2010
Mě osobně by teda zajímalo, co je to za cestu v te velké plotně nalevo. Na horosvazu je to jako proj
        Re: BOhdíkov správce16.06.2010
Takze v leve casti te plotny je Retezova reakce 9,vedle ni je projekt.Pak je koutkem Generace kolem
         Re: BOhdíkov správce16.06.2010
Oravžové tkaničky jsou až v pravé části, ze štandu nahoru. Vedle Generace jsou Umělé chyty 9-.

 Pruvodce na Kozelku15.06.2010
Nevite jestli se da nekde v Praze sehnat novy pruvodce na Kozelku, abych nemusel platit postovne? Diky.
 Re: Pruvodce na Kozelku15.06.2010
Viděl jsem ho v Kiwi;)
  Re: Pruvodce na Kozelku15.06.2010
Ok, diky. To me ale teda taky mohlo napadnout:-)
   Re: Pruvodce na Kozelku15.06.2010
Samozdřejmě se o něj dá také napsat Jirkovi, nebo se dá přibrat k nákupu v některém z e-shopů s leze

 Lezenie Tučepi15.06.2010
Cafte. Neviete nahodou ci sa lezie aj priamo v Tucepi v Chorvatsku? Viem, ze 20 km odtial je Brela a tam urcite mrknut pojdeme, ale teraz myslim doslova nejake skalky nad Tucepi. Dik.

 Dynamická odsedka14.06.2010
Koukám na poslední Montanu 3/10 a zaujalo mě pár řádků pod názvem "odsedka", autor Janek Bednařík, obrázky Kuba Novák. Na druhém obrázku jistí borec na štandu prvolezce způsobem, že ho má na sobě (v pořádku), ale už postrádám první expresku ve š
 Re: Dynamická odsedka14.06.2010
"dynamickou odsedávačkou"? Hm, Janek Bednařík - Kuba Novák bude asi pěkná dvojka :)
 Re: Dynamická odsedka14.06.2010
Montanu jsem neviděl, ale asi jde o to, že dynamická odsedka (z lanovice) je pružnější než odsedka z
  Re: Dynamická odsedka14.06.2010
Hm, zkus si spocitat o kolik ten 50 cm kus lana naraz ztlumi. Vyjde ti, ze je uplne jedno jestli bud
   Re: Dynamická odsedka14.06.2010
Beal začal dělat dynamickou odsedku, ale není to obyčejná lanovice. Na těch padesáti centimetrech op
    Re: Dynamická odsedka14.06.2010
Buď na čtyřiceti centimetrech, nebo na sedmdesáti pěti centimetrech, v Bealu šijou dvě délky. Je to
     Re: Dynamická odsedka14.06.2010
a taky to je dalsi vycurana PR reklama v Montane. Treba k tomu dostanete i nalepky Hore Zdar.
      Re: Dynamická odsedka14.06.2010
To, že jste paranoidní, neznamená, že po vás nejdou. Jokeru odchází hrozně rychle oplet.
   Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Budes se divit, ale rozdil je znacny a zvlaste diky uzlu. Ani Spelegyca od Petzlu se lanovici nevyro
 Re: Dynamická odsedka14.06.2010
Já mám pocit, že všechno okolo čeho se mihne horský vůdce Bednařík trochu zavání. Viz. bomba reklama
  Re: Dynamická odsedka14.06.2010
Dynamická odsedka existuje už skoro dva roky. To je objev. A pád přímo do štandu bez cvaklé expresky
   Re: Dynamická odsedka14.06.2010
vona dynamická vodsedka neexistuje dva roky, ale trošku dýl, ale teď je to zabalený v celofánu pro š
   Re: Dynamická odsedka14.06.2010
Docela bych chtěl na vlastní voči vidět, jak někdo nadleze nad štand 3-5 m (na písku nic neobvyklého
    Re: Dynamická odsedka14.06.2010
Fuj představa, ale také si o tom zkusím víc zjistit.
Mě tady v příspěvcích zase zaráží, že ně
   Re: Dynamická odsedka14.06.2010
Obrazek jsem nevidel a tohle jsem nepobral. Chapu to tak, ze jsou dve moznosti: [1] Sedim v odsedce
    Re: Dynamická odsedka14.06.2010
No pokusím se opomět, jak jsem to vlastně kreslil.
Kruh není na vrcholu, ale kousek pod ním.
     Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Jestli je taková odsedka dobrá či ne je věc každého soudruha (potenciálního uživatele). Spíš ten člá
     Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Nic proti novemu produktu, mi je to celkem jedno jestli budu sedet v nove dynamicke super odsedce ne
     Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Jo takhle. Takže při jištění prvolezce se postupuje klasicky. Sedím v odsedce - libovolé a v kruhu m
      Re: Dynamická odsedka15.06.2010
hadrburgu. Může to použít jak jistič co by klasickou odsedku, ale i nacičovač . Hlavní výhody tohoto
       Re: Dynamická odsedka15.06.2010
No jo, ale pokud lezu na odsedce, předem počítám s tím, že to stejně nevylezu. Nebo řešíš nacvaknutí
 Re: Dynamická odsedka15.06.2010
"Na druhém obrázku jistí borec na štandu prvolezce způsobem, že ho má na sobě (v pořádku), ale
  Re: Dynamická odsedka15.06.2010
By me celkem zajimalo, kolik chytrych diskutujicich mimo Vildy ten obrazek videlo (podobne jako u pl
   Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Víťo, já teda pamatuju i debaty a nadávky na ošklivý nový adršpašský knížky s reklamou, který se obč
   Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Je férové, že jsi důrazně utnul anonymní diskusi a svým příspěvkem do ni vnesl adresnost.
  Re: Dynamická odsedka15.06.2010
určitě by to líp vysvětlil Janek sám, ale protože je teďka na lofotech, pokusím se odsedku z pohledu
   Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Hele, moc to s metodicky správným jištěním nepřeháním, ale tohle bych snad nezkoušel ani já. Aby mi
    Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Samozřejmě je blbé, když ti parťák padne přímo do sedáku. Nejlepší je proto hned zkraje dát nějaké p
    Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Samozřejmě je blbé, když ti parťák padne přímo do sedáku. Nejlepší je proto hned zkraje dát nějaké p
     Re: Dynamická odsedka15.06.2010
No obrazek sem sice nevidel ale myslim ze Hadrburg poukazoval na to ze prvolezec necvaknul stand (kr
     Re: Dynamická odsedka15.06.2010
No tak ty tvoje teorie se setrenim standu "dynamickou" odsedkou jsou fakt zajimavy. To uz
      Re: Dynamická odsedka15.06.2010
kucí-nejsem metodik ani horský vůdce. Sem to popsal tak nějak dle mého selského rozumu, jak tomu roz
       Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Jistě, pokud cvakneš hned vedle postupové jištění, pak není nutné cvakat štand. Ale to se úplně běžn
        Re: Dynamická odsedka15.06.2010
neleze se jen na písku...
         Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Jo, leze se taky třeba na Drátníku nebo v Krasu.
      Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Tak to je bomba, pokud chudák Janek Bednařík věnuje čas, energii a dost možná i peníze do reklamy sv
       Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Hadrburgu. Nevím, jak jsi na základě této diskuze k tomuto vysvětlení přišel. Asi je jasné, že je le
        Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Sorry, ale furt nechápu proč bych měl lízt na skalách s odsedkou místo s lanem. Furt ty výhody nechá
         Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Příklad možného použití jsem už popsal zde:12:41:18 15.06.2010.Samozřejmě ti tu věc nikdo nenutí. Le
 Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Dynamicka odsedka urcite neni spatna vec, ale treba ja osobne ji nepouzivam a davam prednost BD Dais
  Re: Dynamická odsedka15.06.2010
Dík Zobane za vyjádření. A díky i Wilhelmovi. No budu si muset tu montanu někde sehnat a pořádně se
  Re: Dynamická odsedka16.06.2010
Nacvicovanie je podla mna lepsie s lanom a istitkom v stande. Ziadna odsedka. Pad prvolezca priamo d
   Re: Dynamická odsedka16.06.2010
Ano. O tom jsem mluvil v této diskuzi zde: 22:48:10 14.06.2010
    Re: Dynamická odsedka16.06.2010
Pochopil jsem to tak, že nikdo při odlezu od štandu nepadá pouze do odsedky místo do lana schválně (
     Re: Dynamická odsedka16.06.2010
Myslím, že se to netýká zapomenuté odsedky. To ti tahle moc nevyřeší. Budeš ji mít stejně zapnutou.<

1   ...   868   869   870   871   872   873   874   875   876   877   878   879   880   881   882   883   884   885   886   887   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Tréning předloktí
Zdravím všechny. Příliš se nevyznám v tréningových plánech atd., stalo se mi dnes prostě to, že při cvičení klasických cviků, kterými trénuju vytrvalost prstů, mi začala docházet síla při 3. opakování namísto 5.(běžně) a navíc tím způsobem, že mi nenateklo, ale prsty se prostě otevřely a konec...Musel jsem chvilku spočnouit a pak šly zas 3 opakování. Netrénuju víc než dřív (spíš míň). Ovšem začal jsem jezdit na kole do práce, denně urazím tak 30km, tak by mě zajímalo, zda a jak hodně může souviset regenerace svalů rukou s regenerací svalů nohou (čiže mohou mi regenerovat nohy na úkor rukou?? :D:D Díky za postřehy :)
Matěj22:05:09 16.06.2010
odpovědět 
 Re: Tréning předloktí
Jestli se tréning od tréningu spíše zhoršuješ, pak bych to tipnul na nedostatečnou regeneraci. Ta aerobní činnost by na regeneraci silové složky mít vliv neměla. (někdo tvrdí, že je spíše i přínosem-odplavení laktátů atd.) Jak často ty prsty trénuješ? Asi by jsi potřeboval snížit počet tréninkových jednotek za týden. Síla roste v regeneraci. Pokud regeneraci omezíš, nenastane potřebná "superkompenzace" (zlepšení).
kuba novák22:39:53 16.06.2010
odpovědět 
 Re: Tréning předloktí
Teď mě eště napadlo...Je možné, že máš předloktí unavené z řídítek. Když jsem jednu dobu jezdíval na kole, cítil jsem předloktí unavenější než jindy. Možná to chce jezdit bez držačky..:-)
kuba novák22:41:59 16.06.2010
odpovědět 
 Re: Tréning předloktí
Jev je slozitej, zalezi na tom jak jsi starej, jak dlouho trenujes/jak planujes treningove cykly apod. Kuba ma (castecne) pravdu s tim bicyklem /riditkama - soustredenym usilim lze na riditkach znicit zapesti, nejen unavit predlokti - ale znicena zapesti (karpalni tunel apod) se spis projevuje bolestma pri zatezi nez ubytkem vykonnosti.
Odliv sily z rukou do nohou.. muze nastavat pri vycerpani organismu, tj esli si davas na tom bicyklu poradne zahulit, mas pokleslej krevni cukr a svaly (vsechny) nemaj z ceho palit. Zkus kontrolni serii kliku ci shybu, zda pozorujes stejnej ubytek jako na predloktich.
 Ďura23:04:04 16.06.2010
odpovědět 
  Re: Tréning předloktí
ja trenujem predlaktia uz asi rok ..a musim povedat ze polovica stoho musi byt regeneracia svalov..to znamena jeden den cvicenie- jeden den oddychy, dva dni cvicenie - dva dni oddych..atd.. cvicil som aj tak ze dva tyzdne vkuse iba predlaktia..a to sa potom prejavilo - nevolnosti horucka atd.. proste ten oddych je potrebny..niekedy je super tri dni cvicenie a 5 dni volno..
jozo09:13:35 17.06.2010
odpovědět 
   Re: Tréning předloktí
Děkuju za reakce! No, bohužel oddych byť jen 1 den nezvládám realizovat, protože na tom kole jezdím do práce na střechu, kde makám s kartáčem a špachtlí, nebo se štětkou atd... pak na kole dom a ideálně si dám ještě večer trénink prstů. A když je volno, snažím se lézt. Při jízdě na kole mi ty ruce spíš regenerují, myslím, co se průběhu celého dne týče... :) Celková unavenost je nejspíš dost vysoká, zajímalo by mě, jestli by na lepší regeneraci rukou pomohlo, kdybych do práce jezdil např. busem. Na tom kole strávím denně cca 2 x 30 intenzivních minut. Ovšem někdy méně..
Matěj10:52:19 20.06.2010
odpovědět 
    Re: Tréning předloktí
na biku mozes kludne jazdit dalej..na tom ruky neznicis..a pri praci ruky sice trpia (sam osobne som makal dost fyzicku pracu) ale prip praci malokedy zatazujes svaly tak ako pri cviceni..teda nie vzdy konkretny sval cely den alebo take nieco.. no ja som pracovat 8 kazdy den a dvihal cely den kusy zeleza.a doma som este cvicieval dve hodinky..ale uz miernejsie.. a hlavne partie ktore som v robote nezatazoval.. a samozrejme najhlavnejsi je ten oddych.. cize dva dni v tyzdni ti asi staci pocvicit.. popr. podla toho kolko este lezies...
jozo11:44:12 20.06.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1435 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi