Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
39.Zedek 10164
40.Vlk 10112
41.Černý 10110
Bouldry:
39.H2 9306
40. 9300
41.Slabý 9250
Hory:
16. 3376
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230994 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Obtížnost cest23.06.2010
Ahoj chtěl jsem se vás zeptat jaká obtížnost cest se používa na Mistrovství republiky na obtížnost např. kvalifikace , semifinále a finále moc mě to zajímá.

Předem děkuju za odpověď :)

 Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Ahoj, pokud někdo uvažuje o jakémkoliv čmárání po laně, tak si k tomu nemusíte kupovat třeba drahý Tendon Rope marker (vyrábí pro Lanex Centropen), ale stačí obyčejný Centropen Textile marker 2739. Dnes jsem si volal do Centropenu a náplně jsou identické
 Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
ja znackujem nozom a nemam problem.
  Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Good for you(-:
 Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Dobrej tip, dík
 Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
tedy jestli je to fakt, tak je to celkem mazec ... 8,50 Kč za Centropen versus 95,- Kč za Tendon ...
 Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Jestli to tak opravdu je, tak je to fajn informace. Diky :)
 Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Jestli to tak opravdu je, tak je to fajn informace. Diky :)
  Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Já jsem značil všechna lana Centropenem Permanent 2846, je to na tom druhej rok a pohoda, fakt teda
   Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
a co na to Tendon?? ;-)
   Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Na to jestli se lana daji značit i klasickou "permanentkou" jsem se neptal. Snazil jsem se
    Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
já si myslim že nikdo nikam nevolal...a navíc řeknou někomu jo máme stejny složení a jak jste přišel
     Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
??? Co blbneš?? Copak Adam mluvil o tom, že zná nějaké složení něčeho? Jen se dozvěděl, že Rope Mark
      Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
pokud je to opravdu tak jak říkáš, tak se omlouvám
       Re: Značkovač lana - Rope marker29.01.2019
Tak snad umis cist, ne? :)
    Re: Značkovač lana - Rope marker25.06.2010
ale taky to mohla říct osoba ktera nemá ani ponětí o nebezpečnosti použití nesprávných barev/látek n
     Re: Značkovač lana - Rope marker29.01.2019
Tak fajn pro Tendon, ze je pro tebe ten potisk s jejich logem tak dulezitej a cenej.
 Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
To je dobré zjištění, ale obojí je nahovno. Na slunku to po půl roce vybledne a není tam nic vidět.
  Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
To je pravda. Musí se to obnovovat, ale aspon si pri tom muzes treba zkontrolovat lano. A za ty pra
   Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
No za ty prachy je lepší kupovat lana s označeným středem :o)
 Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Já bych se trochu bál, aby třeba časem složení fixy nezměnili, to centropen nezaručí.
A nedáv
  Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Tak přesně tuhle vychytávku vlastníme, a je to fakt krása, máš jedno lano a dva vzorečky:-)) Je to p
   Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Zapomněla bych... je to Beal a je to lehce dražší.
    Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Ahoj tohle dělá i Tendon, konkrétně u lana 9.8mm ale třeba to mají i jiné a já jsem si všiml jen u t
     Za peníze v Praze dům29.01.2019
upletieš policu lana, zastavíš stroj, poprehadzuješ cievky s vláknami a dopletieš druhú polovicu
  Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Měl jsem lano s odlišně upletenýma půlkama, ale střed jsem musel značit, protože se blbě hledá..Čern
   Re: Značkovač lana - Rope marker25.06.2010
Bicolour je fajn, ale jakmile jednou lano řízneš, tak už nemáš stejné půlky.
Mimochodem dělá
    Re: Značkovač lana - Rope marker26.06.2010
stačí počkat až dozrají borůvky:)
 Re: Značkovač lana - Rope marker15.12.2016
15.12.2016
Zdar všichni, vznesl jsem tento týden mailem dotaz na Tendon/Lanex ohledně jejich
  Re: Značkovač lana - Rope marker29.01.2019
Ahoj,
bohužel jsem na toto téma narazil pozdě, každopádně situace se má takto: na starém zkrá
   Re: Značkovač lana - Rope marker29.01.2019
Tejpkou
   Re: Značkovač lana - Rope marker30.01.2019
borůvky
 Re: Značkovač lana - Rope marker29.01.2019
s týmt máš problém ???
 Bouldermatka23.06.2010
Ahoj, neví někdo kde by se v Pardubicích nebo okolí dala pujčit Bouldermatka... chtěl bych zkusit něco jinyho než klasický lezení a nechce se mi rovnou kupovat, protože nevim jestli mě to chytne. Díky za odpověď.

 Prabos nebo Asola23.06.2010
ahoj mam dotaz rozhoduji se pro koupi bot a nevím zda značku Prabos či Asola. Máte někdo nějaké zkušenosti.
 Re: Prabos nebo Asola23.06.2010
Ahoj, já měl asi 4 roky Prabos Tundra a nemůžu si vynachválit, kvalitní kožená bota, GTX, vibram. Co

 Zlin-nova stena23.06.2010
Ahoj, nevite nekdo, kdy se ma konecne zacit stavet ta nova stena ve Zline, ktera se uz delsi dobu planuje?

 Rudolf Kauschka23.06.2010
Ve výčtu našich lezeckých průvodců mi z hledáčku vypadl Kauschka, o kterém se sice tu a tam objeví zmínky, ale nakonec jsem na něj zapoměl. Wandern und klettern, většinou uváděno z roku 1924 a někde i 1923. Měl by někdo fotografii toho díla + nějaké ty zá
 Re: Rudolf Kauschka23.06.2010
Komplet byl pár let na nějakých německých stránkách, ale bohužel jsem si to nestáhnul a už to tam ne
 Re: Rudolf Kauschka27.06.2010
Nj. pred casem mi ho nabizel jeden chlap ke koupi. Jen za nej chel prilis mnoho. Na webu je par clan
 Re: Rudolf Kauschka13.07.2010
Datum vydání lze možná ověřit z nějakých tištěných pramenů. V knize je pouze datum předmluvy Oktober
 Re: Rudolf Kauschka13.07.2010
Maj ji urcite v knihovne v Liberci. Sice jen prezencne, ale lepsi nez dratem do voka....
  Re: Rudolf Kauschka13.07.2010
Je to k dispozici samozřejmě i v Národní knihovně v Praze.
   Re: Rudolf Kauschka14.07.2010
Prezenčně tam jednoduše není napsáno kdy to vyšlo:)
Ale třeba to bude v Kittlerově knize o Ka
    Re: Rudolf Kauschka14.07.2010
Marťane, ono v samotné knížce možná datum vydání není uvedeno - u záznamu v katalogu Lb knihovny je

 velikost spacáku22.06.2010
Ahoj!
chci si koupit spacak Jurek, duty vlakno Primalof One (jaro-podzim, hlavne Alpy, Pyreneje..Evropa, doufam brzy znovu i dál, počítám s vlhkostí-déšt, vlhký vzduch atd.Proto dutý vlákno spíš než peří).
Zvazuji Winter PL1 a Trek PL1
 Re: velikost spacáku23.06.2010
Ahoj, jestli ho chceš mít jen jako třísezóní, tak by ti mohl stačit dvouvrstvej. Ale zálezá i na tom
  Re: velikost spacáku23.06.2010
Diiky moc, jasne, to je prave to dilema. Dneska jsem vyrazila v kratkym tricku, ale jsem v Anglii ha
   Re: velikost spacáku23.06.2010
Co nějakej spacák od PRIMy? S těma by se (myslím si) nechalo domluvit na nějakej "custom"
 Re: velikost spacáku23.06.2010
Spacáky od Jurka, resp. to vlákno Primalof One neznám, takže si troufnu zodpovědět jen jednu otázku
  Re: velikost spacáku23.06.2010
Ahoj a diiky! Máte pravdu. Jurek mensi neusije, o tolik vetsi spacak kupovat je blbost, ten mensi je
  Re: velikost spacáku23.06.2010
Ahoj a diiky! Máte pravdu. Jurek mensi neusije, o tolik vetsi spacak kupovat je blbost, ten mensi je
  Re: velikost spacáku24.06.2010
potvrzuju, condor usije bez problemu zvětšený/zmenšený spacák...zkušenost je čerstvá, cca 2-3 měsíce

 bunda Snowwolf22.06.2010
Máte někdo zkušenosti s bundami Snowwolf? Děkuji

 Labák22.06.2010
Prosím o radu, rád bych si vylezlv Labáku něco pěkného, zajištěného. Bohužel tak do VIIIa, najde se něco s nýty?

Díky znalcům. Míra
 Re: Labák22.06.2010
Tam toho je. S borhaky.
  Re: Labák22.06.2010
to tuším, prosím nasměrovat na nějaké věže, masivy. který břeh?
   Re: Labák22.06.2010
každopadne levy ... pravej má zákaz
    cisla. prelezy, koment, , krasa viz dB na lezci22.06.2010
Dobytí Severního Pólu VIIIa Cimrman 47 3 7

Prorok Z Nazarethu VIIIa Kazatelna 4 7<
     Re: cisla. prelezy, koment, , krasa viz dB na lezci22.06.2010
Špinavá holka na Diktátora. VIIa a jištění jak na vápně.
     Re: cisla. prelezy, koment, , krasa viz dB na lezci22.06.2010
Hlavu vzhůru na Gilotinu rozhodně nedoporčuju jako odjištěnou cestu, od prvního ano...ale cvaknout p
      Re: cisla. prelezy, koment, , krasa viz dB na lezci23.06.2010
děkuji znalcům, pokud je tam ještě více cest, jako navržená špinavá holka, začínal bych rád na něčem
       Re: cisla. prelezy, koment, , krasa viz dB na lezci24.06.2010
Suchý výkon VIIb na Indiánku 6bh 30m
Ty Špinavý holky jsou odjištěný fakt jak na vápně.

 Kaiser - Via Aqua21.06.2010
Nemáte prosím někdo zkušenosti s cestou Via Aqua 7- na Kleine Halt (obtížnost, jištění, materiál, časová náročnost, cokoli...)? Tipy na nějaké další cesty do obtížnosti 7- (klidně lehčí od 4) v okolí? Jak je to s parkováním a spaním (v autě)? Neznám tuhle
 Re: Kaiser - Via Aqua22.06.2010
  Re: Kaiser - Via Aqua22.06.2010
Jo a v tom druhém odkazu musíš odstranit mezery
 Re: Kaiser - Via Aqua22.06.2010
Čau, lezli jsme to 11 hodin. Pod stěnu úmornej nástup po rovině cca 3h sestup to stejny. Píšou že si
  Re: Kaiser - Via Aqua23.06.2010
Dík za info - rád bych se zeptal, odkud jste nastupovali, respektive kde jste parkovali?
  Re: Kaiser - Via Aqua23.06.2010
Dík za info - rád bych se zeptal, odkud jste nastupovali, respektive kde jste parkovali?
   Re: Kaiser - Via Aqua23.06.2010
Z parkoviště na okraji Kufsteinu, nevím přesně kde, nemám mapu

1   ...   865   866   867   868   869   870   871   872   873   874   875   876   877   878   879   880   881   882   883   884   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Obtížnost cest
Ahoj chtěl jsem se vás zeptat jaká obtížnost cest se používa na Mistrovství republiky na obtížnost např. kvalifikace , semifinále a finále moc mě to zajímá.

Předem děkuju za odpověď :)
Miikovec21:37:34 23.06.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192372)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Allsang 5b Fosnavåg
Berre Børre 6a+ Fosnavåg
Kvit empati 6a+ Fosnavåg
Svart magi 6b Fosnavåg
Ruter kong 6b Fosnavåg
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (37)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1153 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1269 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi