Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12600
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
1.Groš 7632
2.Skopec 7086
3.Sejbal 6770

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5966 lezců
1233672 cest
Nové přelezy:
Una Maravi 7b
Rege Xa
Frigg L1 7b+
Steiny L1 8a
Ego Xa
Picornell 7b+
Amor Y Odi 8a
Lloricas 7c
Buffalo Bi 8b
Fuego 8b

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Bouldrovka - Velké Meziříčí
Nový Jičín - Nový Jičín

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

 horolezecke kladiva
Ahojte, davam si dokopy vystroj do Tatier a chyba mi uz len kladivo na skoby a bol som nemilo sokovany ked som sa pytal na cenu napr v Hudy a chlap zabil ze 60 eur. To mi skoro oci vypadli a pozeral som aj na nete nejake obchody a tam pod 40 som nic nenasiel a ked som si ich tak pozeral tak uz ma napadlo aj to ze si pojdem kupit nejake normalne kladivo do baumaxu ked sa s tym daju klince zatlkat tak musia ist aj skoby. Viem ze jeden z argumentov moze byt ze su lahke tie kladiva ale napr v Hudy som videl za 50 eur klasicke kladivo s drevenou ruckou ako mam doma v garazi. Mohli by ste mi poradit ci sa neda vyhnut tejto prehnanej investicii pre mna za mna aj klasickym kladivom? Mate s tym nejake skusenosti?
pipko15:43:59 05.07.2010
odpovědět 
 Re: horolezecke kladiva
Dá, jen si ho trochu možná uprav. nejlepší je asi koupit celokovové klempířské kladivo nebo zednícké a zbrousit. Vyvrtat díru na smyčku.
Kdysi jsme si všechno dělali doma. Asi rok zpět je tu někde článek co všechno šlo udělat doma.
Palo11:45:09 06.07.2010
odpovědět 
 Re: horolezecke kladiva
Pestr (nebo tak nějak se to kladivo jmenuje) od Raveltiku stojí ve slušným obchodě v Česku okolo 800 Kč.
(Tím nechci říct, že je to levný, ani že se nedá použít jiný, "nehorolezecký" kladivo. Kdysi žádný speciální nebyly a skobovalo se o sto šest.)
18:23:56 06.07.2010
odpovědět 
 Re: horolezecke kladiva
Klasické kladivo za 40,- Kč s vyvrtanou dírou, lépe pojištěné proti vypadnutí kladiva z topora a zabroušeným jedním koncem, splní stejnou službu.
19:08:40 06.07.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Dobré časy, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (192979)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dże-Mik 7+ Rudawy Janowicke
Podchwytliwe zacięcie 6 Rudawy Janowicke
Zamkowe zacięcie 6- Rudawy Janowicke
Rysa błaznów 5 Rudawy Janowicke
Ryski Micaja 6 Rudawy Janowicke
Nově komentované:
Golibroda IXb Narožniak
Panta Rhei Xa Panteon
Pfrille 6a Zillertal
Panta Rhei Xa Panteon
Panta Rhei Xa Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Dotaz. | Kavčí lom | Re: červ dobyvatel | Re: červ dobyvatel | Re: červ dobyvatel | Dotaz. | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Labák - Růžové stěny |

 Nové komentáře:
R.I.P. | hmm | Vzpomínka na Žofina | Re: zásadový postoj :-) | Re: Velká bolest | Kašlal bych tam teď na to | Re: Mladej kluk | Uff | Re: Velká bolest | Re: Velká bolest |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (45)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (28)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (26)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
ČELOVKA PETZL ACTIK 450lm Red | Statická a dynamická lana | BASK Kashgar -60C | Thermarest | Nová horolezecká bunda Terrex Techrock Gore-Tex Pro | koupím lezečky - vel. 36-37 | spolulezec-praha | Blue Ice Choucas Pro 2.0 | Boty SALEWA MS RAPACE GTX Man velikost 45 | TAZ LOV 3 slaňovací brzda černá |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1242 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1358 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1535 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1502 
 Neřeším to – lezu vše 
 1215 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi