Ahoj lidi platí se nějaké poplatky při te kratší cestě do zermattu? Vede přes nějakou skratku co na mapě je divně značená,mam dojem že se ji říká furka pass ale jestli je to ono nevím. Je to kousek před brigem. Už se tu o tom trochu psalo ale tohle se neřešlilo tak se ujištuju,dík
Ne, myslím, že se tam nic neplatí. Ale docela si zakroutíš volantem. Akorát myslím, že kamiony se tam vozí vlakem (a asi si to může zaplatit i osobák, když chce). Snad se nepletu.
Furka pass nedoporučuju. Časově strašné zdržení a kilometrovně si až tak moc nepomůžeš. Navíc po té štrece co budeš mít zasebou se z toho zblázníš.
Jedině snad že se chceš kochat tak to potom jo.
Paradoxně ani tím vlakem to není o moc rychlejší v konečném součtu hodin na celou cestu. Zkoušel jsem všechny tři varianty, Dálnice, furka pas, vlak tunelem a dálnice je jednožnačně nejlepší.
Jo, to bych potvrdil. Pěkný kochací vyhlídky (možná 2/3 lidí tamtudy jezděj kvůli tomu), ale když by ti šlo o čas, jednoduchou cestu, ekonomickou jízdu... tak snad radši dálnici. A když v serpentinách dojedeš třeba velkej karavan, anebo dokonce zbloudilej kamion, co si v zatáčkách najíždí 2x (stalo se nám) tak to může bejt skoro i na mašli.
Pokud nikam nespěcháš a pěkně počasí, tak Furkapass doporučuji. Stojí tam i na chvilku zastavit. Další průsmyk je taky zajímavý Oberalppass. Informace jsou i tady http://cestovani.idnes.cz/ vysokohorske-prusmyky-v-srdci-svycarska-fgg-/ igsvet.asp?c=A050412_120324_igsvet_tom
Pokud nikam nespěcháš a pěkně počasí, tak Furkapass doporučuji. Stojí tam i na chvilku zastavit. Další průsmyk je taky zajímavý Oberalppass. Informace jsou i tady http://cestovani.idnes.cz/ vysokohorske-prusmyky-v-srdci-svycarska-fgg-/ igsvet.asp?c=A050412_120324_igsvet_tom
Zkoušel jsem dálnici, Kanderstegg (vlak), Grimselpass i Furkapass. Furkapass mi z těch variant vychází nejhůře - jedná se o nížší třídu silnice, kde si ukroutíš volant. Vyzkoušej raději Grimselpass.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.