Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230813 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 BASE JUMP26.07.2010
Hore zdar!
Chtěl bych se něco dozvědět o BASE jumpingu a dostat se k nějákým kontaktům,co by mne postupně mohli dovézt až ke skákání.Má někdo zkušenosti,kontakty na někoho v CR nebo i zahraničí?
Díky za každou odpověď!
Paďas
 Re: BASE JUMP27.07.2010
Martin Trdla, hledej smudlo ;-) nebo Roman Dubyman Dubsky na Slovensku :-)
 Re: BASE JUMP27.07.2010
Skoč si tak třistakrát z letadla a pak se přijď zeptat znovu.

 mapa zermatt26.07.2010
Ahoj lidi právě mi došly mapy zermatt a randa.Jsou to takové ty hnědé landeskarte der schweiz,jsem z nich docela sklamaný bo je to měřítko 1:25000 ale všechno je tam hrozně titěrné a ideální na lupu bo ta mapa je sama o sobě dost malá. Poradte mi kde a od
 Re: mapa zermatt27.07.2010
Ahoj. Kup mapy od Kompassu. Skialpové mapy jsou ti na nic. Zahrnují především obvyklé trasy výstupů
  Re: mapa zermatt27.07.2010
Mapy od Kompassu tedy URCITE NEKUPUJ, zejmena pokud se v horach chystas pohybovat mimo turisticke ch
  Re: mapa zermatt27.07.2010
Doplneni

Pro okoli Zermattu existuje od swisstopo slozena padesatka "Monte Rosa-

 Horoškola v Ostravě (skialpy)26.07.2010
Ahoj, poradíte někdo nějakou ověřenou horoškolu v Ostravě? Chtěl bych si po VHS také vyzkoušet skialpy, ale protože mi v lavině zahynul kamarád, chtěl bych s někým, kdo tomu rozumí.
 Re: Horoškola v Ostravě (skialpy)27.07.2010
Znám lidi z Traverz
  Re: Horoškola v Ostravě (skialpy)27.07.2010
Jo, tak to je dobrá komedie, aspoň co vím z doslechu. Ale jestli nevíš co s prachama, tak to jo.
   Re: Horoškola v Ostravě (skialpy)27.07.2010
Jdi do prdele kecale. Brát si jako zdroj informací o horách lidi, který vidím pět minut a nic, prani
    Re: Horoškola v Ostravě (skialpy)28.07.2010
Kdo se bojí nesmí do lesa. Resp. obavy z výstupu na Lysou :-D to fakt smrdí krchovem :-D Jestli se b
     Re: Horoškola v Ostravě (skialpy)28.07.2010
Kecale, nezdá se mi, že předřečník píše o tom, že by bylo třeba se bát výstupu na Lysou. A posílá ta
      Re: Horoškola v Ostravě (skialpy)28.07.2010
no právě, že svého času....

 Na horolezce spadla koza :)))26.07.2010
http://www.novinky.cz/koktejl/206925 -na-horolezce-spadla-koza-ji-se-nic-nestalo-on-skoncil-v-nemoc nici.html
 Re: Na horolezce spadla koza :)))26.07.2010
To byla asi předehra, pak měl dostat píčou ;o)
 Re: Na horolezce spadla koza :)))26.07.2010
Ačkoliv jsou kozy, kozorožci a kamzíci nejstaršími horolezci, historie horolezectví píše pouze o lid
  Re: Na horolezce spadla koza :)))26.07.2010
O statistice nic nevím ale v metodice mají jako tlumič pádu horolezce... :D
   Re: Na horolezce spadla koza :)))26.07.2010
zajisté budou patřit také mezi nejlépe kvalifikované maséry v base campu

 Stavba bouldrovky26.07.2010
Konkretni dotazy ke stavbe bouldrovky:
Kdyz natlucu OSB desku (22mm) primo na krokve (previslost 45st), mezi kterymi je 90cm rozestup, bude to ok, nebo se to bude prohybat a mam pod to dat nejakou hustsi konstrukci?
Mate zkusenosti s natluce
 Re: Stavba bouldrovky26.07.2010
no, co vim, tak lepcejsi a pevnejsi nez osb je preklizka
 Re: Stavba bouldrovky26.07.2010
Ahoj! ted jsem si dostavěl boulderovku a udělal jsem jí z betonářský překližky. U OSB desek bych se
  Re: Stavba bouldrovky26.07.2010
Ok, diky. Ty zebra - myslis jako na tu desku zezadu vrutama prisroubovat vodorovny late, aby se to z
   Re: Stavba bouldrovky26.07.2010
Buldoky se s většíma chytama protlačujou do OSB. Má to malou opěrnou plochu, takže budeš chyty utaho
    Re: Stavba bouldrovky26.07.2010
No to by zas tak nevadilo, ne? Ale zacnou se brzo protacet?
     Re: Stavba bouldrovky26.07.2010
buldog se ti nezačne protáčet.
     Re: Stavba bouldrovky26.07.2010
Videl sem 2 druhy buldoků. S malou nebo velkou docedací plochou. Použij ty s větší a je to v pohodě
   Re: Stavba bouldrovky26.07.2010
preklizku sezenes v bauhausu i v hornbachu
    Re: Stavba bouldrovky26.07.2010
jistěže. ale jsou kšefty levnější. většinou speciálky na stavební řezivo.
     Re: Stavba bouldrovky26.07.2010
Tak jasně že, domluvit se s nějakým truhlářem by bylo nejlepší řešení.. ale dotaz zněl na bauhaus :)
      Re: Stavba bouldrovky27.07.2010
Bauhaus nevim, nejlepsi je asi Asko nebo aixo :)

 ATC versus Reverso25.07.2010
Ahoj,můžete mi,prosím,někdo poradit s nákupem kýblu? Váhám mezi ATC guide,ATC xp a Reversem 3? Dík všem předem.
 Re: ATC versus Reverso25.07.2010
ATC XP určitě vynech (neumožňuje jištění ze štandu jako blokant) a ze zbylých 2 si vyber, co se ti v
  Re: ATC versus Reverso25.07.2010
Kup si osmu a nauč se s ní jistit. Zaručeně s ní nikoho nepřizdíš. U kýble než se to naučíš budeš mí
   Re: ATC versus Reverso25.07.2010
Dík,ale já s kýblem umím,jen už potřebuji nový.
    Re: ATC versus Reverso25.07.2010
Jsem pro guide...ale rozdíl v kvalitě guida a reversa moc nehledej, jde spíš o to jak ti bude hračka
   Re: ATC versus Reverso25.07.2010
Osma je dinosaurský a nebezpečný vybavení. Neuvěřitelně kroutí lano a ohrožuje člověka kterýho jistí
    Re: ATC versus Reverso26.07.2010
To je pravda, osmu max na slanění... Protože pokud ti nevadí zkroucené lano, tak je mnohem bezpečněj
 Re: ATC versus Reverso25.07.2010
Sice je to tu furt dokola, ale kup si Simond Toucan. Vyhody najdes i tady v minimalne peti diskuzich
  Re: ATC versus Reverso25.07.2010
To vypadá vážně dobře,teď ještě,kde ho koupit v Praze a okolí.Dík!
   Re: ATC versus Reverso26.07.2010
Vím, že ho měli třeba v Plzni v Hannahu nebo na Havlíčkově v Hudy měli nějaké věci od Simonda a nebo
  Re: ATC versus Reverso25.07.2010
To vypadá vážně dobře,teď ještě,kde ho koupit v Praze a okolí.Dík!
   Re: ATC versus Reverso25.07.2010
rozdíl je, že guide od BD je lepší pro větsí průměry lan, kdežto reverzo, či jeho kopie od SR je vho
    Re: ATC versus Reverso25.07.2010
To jsou kecy! Mám ATC Guide i Reverso a reverso je lehčí, má lepší tvar a líp se s ním pracuje. Není
     Re: ATC versus Reverso25.07.2010
Já zase Guide. Je sympatičtější a pohodovější.
      Re: ATC versus Reverso25.07.2010
Jasný, jsou to stejný cajky, je to spíš o preferenci značky... Já jsem halt na Petzla ujetej :)
       Re: ATC versus Reverso26.07.2010
Dik vsem,jeste poprosim,mate nekdo osobni zkusenost se Simond Toucan? Pripadne tip,kde ho poridit?
        Re: ATC versus Reverso26.07.2010
quill-outdoor.cz
         Re: ATC versus Reverso26.07.2010
jo to vim,ale hledam neco kolem Prahy
        Re: ATC versus Reverso27.07.2010
Simonda používám cca tak rok. Před tím jsem používal tak dva roky Guida (a ještě před tím párkrát ji
         Re: ATC versus Reverso27.07.2010
P.S. Můj Simond je kupovanej ve Francii, takže s obchodem neporadím. Napadlo by mne ale zkusit Samba
 Re: ATC versus Reverso26.07.2010
No a jestli chces jeste trochu zamotat hlavu, ak muzes uvazovat i o "reversu" od singing r

 Jištění těžkého Druholezce25.07.2010
Co je bezpečnější styl jištění pro 110 kg druholezce v Alpách? Dá se ho vůbec udržet  na starý dynamický způsob osmou přes pas při tahu lana  dolů nebo jistit na rybačku přes horní fix bod? Anebo jít radši do pomůcek typu ATC GUIDE či jistit HMS
 Re: Jištění těžkého Druholezce25.07.2010
Nevim, na jak tezkou turu se chystate. Pokud mas k dispozici tutovy stand, tak bych automaticky voli
 Re: Jištění těžkého Druholezce25.07.2010
Hlavně si nedovedu představit ten "starý dynamický způsob osmou přes pas při tahu lana dolů&quo
  Re: Jištění těžkého Druholezce25.07.2010
Vem si do batohu 500kg betonovej kvádr a budeš v poho s čímkoliv.
   Re: Jištění těžkého Druholezce26.07.2010
ATC Guide nebo některou z odvozenin (Reveso 3, Simond Toucan...). Lze to zvládnout i s HMS ale není
   Re: Jištění těžkého Druholezce26.07.2010
Hele a myslíš že maj popruhy u batohu takovou pevnost? Jenom aby to třeba v půlce lezení neruplo. ;)
  Re: Jištění těžkého Druholezce27.07.2010
Souhlas s jx zero i s Pavlem (podle mne si neprotiřečí, jen se doplňují).

 stan pinguin sirius25.07.2010
Ahoj. Prosím máte někdo zkušenost se stanem Pinguin sirius? Zvažuji jeho koupi, ale raději se ptám, jaké mají ostatní zkušenosti. Popř. pokud máte někdo tento stan nový a chcete ho předat, tak nabídněte. Díky Pavla

 lezeni v labaku-pravy breh24.07.2010
hoj nevite nekdo jestli uz je povolene lezeni v labaku na pravem brehu?? 23 to snad uz melo byt odkyvnute ale nikde jsem nic nenasel.
 Re: lezeni v labaku-pravy breh24.07.2010
Výjimka je vydaná, mnusí ještě proběhnout patnáctidenní lhůta pro odvolání a pak nabude právní moci(

 Osma- záchod23.07.2010
Ahoj, kdysi jsem slyšel o možnosti založení lana do slanovaci osmy na "záchod". nevite nekdo o tom neco?
 Re: Osma- záchod23.07.2010
Se na to vyser a porid si nejakej normalni blokant...
 Re: Osma- záchod23.07.2010
  Re: Osma- záchod23.07.2010
paráda, moc díky
   Re: Osma- záchod24.07.2010
Kurva, ja te mam fakt rad (ja mam totiz rad kazdyho), tak ti rikam, aby ses na to vysral a koupil si
 Re: Osma- záchod23.07.2010
Tzv. NA SPLACHOVÁTKO. Cvakneš hmskou osmu do velkýho voka namísto do malýho. Lano prostrčíš velkým o
  Re: Osma- záchod24.07.2010
co je to ten vejškařskej uzel?
   Re: Osma- záchod24.07.2010
Takovej falešnej prusík s karabinou. Nemusíš provlékat celý lano, jen je třeba zkontrolovat jestli s
    Re: Osma- záchod24.07.2010
Ještě nějaké jiné zlepšováky pro hazardéry nemáte?
    Re: Osma- záchod25.07.2010
asi jsem tupej ale moc jsem to nepochopil nejakej link na obrazek by nebyl?
     Re: Osma- záchod27.07.2010
Promiň, nic proti tobě, ale pokuds to z toho popisu nepochopil, tak to radši ani nezkoušej. Ono to f
      Re: Osma- záchod27.07.2010
Musíš tu karabinu pak zase sundat, lano nestáhneš. Znovu pro praktické vyzkoušení: vezmi lano v půlc
 Re: Osma- záchod23.07.2010
to by aj mňa celkom zaujímalo, ako sa zakladá lano do osmy na záchode...
  Re: Osma- záchod23.07.2010
Už jsem se lekl že se tu řeší jak se navázat nebo odvázat při potřebě. Vidno že venku padají s...

1   ...   851   852   853   854   855   856   857   858   859   860   861   862   863   864   865   866   867   868   869   870   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Osma- záchod
Ahoj, kdysi jsem slyšel o možnosti založení lana do slanovaci osmy na "záchod". nevite nekdo o tom neco?
Honzin18:36:47 23.07.2010
odpovědět 
 Re: Osma- záchod
Se na to vyser a porid si nejakej normalni blokant...
Pepan18:49:30 23.07.2010
odpovědět 
 Re: Osma- záchod
http://www.horolezeckametodika.cz/ 030slanovaniosma/30slanovaniosma.php
19:28:52 23.07.2010
odpovědět 
  Re: Osma- záchod
paráda, moc díky
Honzin20:28:10 23.07.2010
odpovědět 
   Re: Osma- záchod
Kurva, ja te mam fakt rad (ja mam totiz rad kazdyho), tak ti rikam, aby ses na to vysral a koupil si nejaky normalni slanovadlo!
Pepan18:39:34 24.07.2010
odpovědět 
 Re: Osma- záchod
Tzv. NA SPLACHOVÁTKO. Cvakneš hmskou osmu do velkýho voka namísto do malýho. Lano prostrčíš velkým okem a převlíkneš přes malý oko. Jen to nesmí cestou sklouznout:)
Pak je taky dobrej typ vejškařskej uzel (na ukotvení slanění - jen se musí správně procavknout karabina do lana, jedna varianta funkční, druhá smrt!
Děti, tohle sami nezkoušejte.
19:43:33 23.07.2010
odpovědět 
  Re: Osma- záchod
co je to ten vejškařskej uzel?
Miki10:05:09 24.07.2010
odpovědět 
   Re: Osma- záchod
Takovej falešnej prusík s karabinou. Nemusíš provlékat celý lano, jen je třeba zkontrolovat jestli se povedla ta správná varianta. Vemeš lano v půlce na dvojto, ten ohyb přehneš přes zábradlí. Teď máš rovnoběžně 4 prameny, ty dva co končí v ohybu ze stran obtočíš kolem těch deelších pramenů a spojíš je karabinou. Když to ale pomotáš, karabinu cvakneš do těch dlouhejch konců, tak ti ty krátký sjedou a kaput. Vypadá to ale na oko skoro podobně, jen ta druhá varianta procvaknutí je fatální.
11:50:35 24.07.2010
odpovědět 
    Re: Osma- záchod
Ještě nějaké jiné zlepšováky pro hazardéry nemáte?
11:52:19 24.07.2010
odpovědět 
    Re: Osma- záchod
asi jsem tupej ale moc jsem to nepochopil nejakej link na obrazek by nebyl?
Miki22:52:00 25.07.2010
odpovědět 
     Re: Osma- záchod
Promiň, nic proti tobě, ale pokuds to z toho popisu nepochopil, tak to radši ani nezkoušej. Ono to fakt není blbovzdorný. Navíc - jestli tomu i já rozumím dobře - tak to je na vejškařinu ap., protože si neumím moc představit, jak takhle ukotvený lano stahuju po x metrech ne úplně ideálně rovné dráhy, to se musí zadrhnout v tom ohybu (navíc by za mnou letěla ta karabina). Prostě trik na rychlé ukotvení, abych sjel.
Robert09:58:51 27.07.2010
odpovědět 
      Re: Osma- záchod
Musíš tu karabinu pak zase sundat, lano nestáhneš. Znovu pro praktické vyzkoušení: vezmi lano v půlce, ohni ho přes trubku nebo strom a procvakni levý a pravý pramen okolo druhých dvou tak, aby aby to drželo. Tip: Místo katrabiny by tam šla vrazit i větev nebo jiná roura.
10:19:02 27.07.2010
odpovědět 
 Re: Osma- záchod
to by aj mňa celkom zaujímalo, ako sa zakladá lano do osmy na záchode...
blxa20:20:54 23.07.2010
odpovědět 
  Re: Osma- záchod
Už jsem se lekl že se tu řeší jak se navázat nebo odvázat při potřebě. Vidno že venku padají s...
20:39:45 23.07.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (52)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1148 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi