Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 3.Širůčková 11897 4.Štípek 11869 5. 11697 Bouldry: 3.Pochman 11075 4.Volf 11031 5.Mokroluský 10950 Hory: 4.Černý 6468 5.Bloudek 6420 6.Hlahulek 6350
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English BASE JUMP 26.07.2010 Hore zdar!
Chtěl bych se něco dozvědět o BASE jumpingu a dostat se k nějákým kontaktům,co by mne postupně mohli dovézt až ke skákání.Má někdo zkušenosti,kontakty na někoho v CR nebo i zahraničí?
Díky za každou odpověď!
Paďas
  Re: BASE JUMP 27.07.2010 Martin Trdla, hledej smudlo ;-) nebo Roman Dubyman Dubsky na Slovensku :-)
  Re: BASE JUMP 27.07.2010 Skoč si tak třistakrát z letadla a pak se přijď zeptat znovu.
mapa zermatt 26.07.2010 Ahoj lidi právě mi došly mapy zermatt a randa.Jsou to takové ty hnědé landeskarte der schweiz,jsem z nich docela sklamaný bo je to měřítko 1:25000 ale všechno je tam hrozně titěrné a ideální na lupu bo ta mapa je sama o sobě dost malá. Poradte mi kde a od
  Re: mapa zermatt 27.07.2010 Ahoj. Kup mapy od Kompassu. Skialpové mapy jsou ti na nic. Zahrnují především obvyklé trasy výstupů
    Re: mapa zermatt 27.07.2010 Mapy od Kompassu tedy URCITE NEKUPUJ, zejmena pokud se v horach chystas pohybovat mimo turisticke ch
    Re: mapa zermatt 27.07.2010 Doplneni
Pro okoli Zermattu existuje od swisstopo slozena padesatka "Monte Rosa-
Horoškola v Ostravě (skialpy) 26.07.2010 Ahoj, poradíte někdo nějakou ověřenou horoškolu v Ostravě? Chtěl bych si po VHS také vyzkoušet skialpy, ale protože mi v lavině zahynul kamarád, chtěl bych s někým, kdo tomu rozumí.
      Re: Horoškola v Ostravě (skialpy) 27.07.2010 Jdi do prdele kecale. Brát si jako zdroj informací o horách lidi, který vidím pět minut a nic, prani
        Re: Horoškola v Ostravě (skialpy) 28.07.2010 Kdo se bojí nesmí do lesa. Resp. obavy z výstupu na Lysou :-D to fakt smrdí krchovem :-D Jestli se b
          Re: Horoškola v Ostravě (skialpy) 28.07.2010 Kecale, nezdá se mi, že předřečník píše o tom, že by bylo třeba se bát výstupu na Lysou. A posílá ta
            Re: Horoškola v Ostravě (skialpy) 28.07.2010 no právě, že svého času....
  Re: Na horolezce spadla koza :))) 26.07.2010 To byla asi předehra, pak měl dostat píčou ;o)
  Re: Na horolezce spadla koza :))) 26.07.2010 Ačkoliv jsou kozy, kozorožci a kamzíci nejstaršími horolezci, historie horolezectví píše pouze o lid
    Re: Na horolezce spadla koza :))) 26.07.2010 O statistice nic nevím ale v metodice mají jako tlumič pádu horolezce... :D
      Re: Na horolezce spadla koza :))) 26.07.2010 zajisté budou patřit také mezi nejlépe kvalifikované maséry v base campu
Stavba bouldrovky 26.07.2010 Konkretni dotazy ke stavbe bouldrovky:
Kdyz natlucu OSB desku (22mm) primo na krokve (previslost 45st), mezi kterymi je 90cm rozestup, bude to ok, nebo se to bude prohybat a mam pod to dat nejakou hustsi konstrukci?
Mate zkusenosti s natluce
  Re: Stavba bouldrovky 26.07.2010 no, co vim, tak lepcejsi a pevnejsi nez osb je preklizka
  Re: Stavba bouldrovky 26.07.2010 Ahoj! ted jsem si dostavěl boulderovku a udělal jsem jí z betonářský překližky. U OSB desek bych se
    Re: Stavba bouldrovky 26.07.2010 Ok, diky. Ty zebra - myslis jako na tu desku zezadu vrutama prisroubovat vodorovny late, aby se to z
      Re: Stavba bouldrovky 26.07.2010 Buldoky se s většíma chytama protlačujou do OSB. Má to malou opěrnou plochu, takže budeš chyty utaho
        Re: Stavba bouldrovky 26.07.2010 No to by zas tak nevadilo, ne? Ale zacnou se brzo protacet?
          Re: Stavba bouldrovky 26.07.2010 buldog se ti nezačne protáčet.
          Re: Stavba bouldrovky 26.07.2010 Videl sem 2 druhy buldoků. S malou nebo velkou docedací plochou. Použij ty s větší a je to v pohodě
      Re: Stavba bouldrovky 26.07.2010 preklizku sezenes v bauhausu i v hornbachu
        Re: Stavba bouldrovky 26.07.2010 jistěže. ale jsou kšefty levnější. většinou speciálky na stavební řezivo.
          Re: Stavba bouldrovky 26.07.2010 Tak jasně že, domluvit se s nějakým truhlářem by bylo nejlepší řešení.. ale dotaz zněl na bauhaus :)
            Re: Stavba bouldrovky 27.07.2010 Bauhaus nevim, nejlepsi je asi Asko nebo aixo :)
ATC versus Reverso 25.07.2010 Ahoj,můžete mi,prosím,někdo poradit s nákupem kýblu? Váhám mezi ATC guide,ATC xp a Reversem 3? Dík všem předem.
  Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 ATC XP určitě vynech (neumožňuje jištění ze štandu jako blokant) a ze zbylých 2 si vyber, co se ti v
    Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 Kup si osmu a nauč se s ní jistit. Zaručeně s ní nikoho nepřizdíš. U kýble než se to naučíš budeš mí
      Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 Dík,ale já s kýblem umím,jen už potřebuji nový.
        Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 Jsem pro guide...ale rozdíl v kvalitě guida a reversa moc nehledej, jde spíš o to jak ti bude hračka
      Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 Osma je dinosaurský a nebezpečný vybavení. Neuvěřitelně kroutí lano a ohrožuje člověka kterýho jistí
        Re: ATC versus Reverso 26.07.2010 To je pravda, osmu max na slanění... Protože pokud ti nevadí zkroucené lano, tak je mnohem bezpečněj
  Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 Sice je to tu furt dokola, ale kup si Simond Toucan. Vyhody najdes i tady v minimalne peti diskuzich
    Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 To vypadá vážně dobře,teď ještě,kde ho koupit v Praze a okolí.Dík!
      Re: ATC versus Reverso 26.07.2010 Vím, že ho měli třeba v Plzni v Hannahu nebo na Havlíčkově v Hudy měli nějaké věci od Simonda a nebo
    Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 To vypadá vážně dobře,teď ještě,kde ho koupit v Praze a okolí.Dík!
      Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 rozdíl je, že guide od BD je lepší pro větsí průměry lan, kdežto reverzo, či jeho kopie od SR je vho
        Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 To jsou kecy! Mám ATC Guide i Reverso a reverso je lehčí, má lepší tvar a líp se s ním pracuje. Není
          Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 Já zase Guide. Je sympatičtější a pohodovější.
            Re: ATC versus Reverso 25.07.2010 Jasný, jsou to stejný cajky, je to spíš o preferenci značky... Já jsem halt na Petzla ujetej :)
              Re: ATC versus Reverso 26.07.2010 Dik vsem,jeste poprosim,mate nekdo osobni zkusenost se Simond Toucan? Pripadne tip,kde ho poridit?
                Re: ATC versus Reverso 26.07.2010 quill-outdoor.cz
                  Re: ATC versus Reverso 26.07.2010 jo to vim,ale hledam neco kolem Prahy
                Re: ATC versus Reverso 27.07.2010 Simonda používám cca tak rok. Před tím jsem používal tak dva roky Guida (a ještě před tím párkrát ji
                  Re: ATC versus Reverso 27.07.2010 P.S. Můj Simond je kupovanej ve Francii, takže s obchodem neporadím. Napadlo by mne ale zkusit Samba
  Re: ATC versus Reverso 26.07.2010 No a jestli chces jeste trochu zamotat hlavu, ak muzes uvazovat i o "reversu" od singing r
Jištění těžkého Druholezce 25.07.2010 Co je bezpečnější styl jištění pro 110 kg druholezce v Alpách? Dá se ho vůbec udržet na starý dynamický způsob osmou přes pas při tahu lana dolů nebo jistit na rybačku přes horní fix bod? Anebo jít radši do pomůcek typu ATC GUIDE či jistit HMS
  Re: Jištění těžkého Druholezce 25.07.2010 Nevim, na jak tezkou turu se chystate. Pokud mas k dispozici tutovy stand, tak bych automaticky voli
  Re: Jištění těžkého Druholezce 25.07.2010 Hlavně si nedovedu představit ten "starý dynamický způsob osmou přes pas při tahu lana dolů&quo
    Re: Jištění těžkého Druholezce 25.07.2010 Vem si do batohu 500kg betonovej kvádr a budeš v poho s čímkoliv.
      Re: Jištění těžkého Druholezce 26.07.2010 ATC Guide nebo některou z odvozenin (Reveso 3, Simond Toucan...). Lze to zvládnout i s HMS ale není
      Re: Jištění těžkého Druholezce 26.07.2010 Hele a myslíš že maj popruhy u batohu takovou pevnost? Jenom aby to třeba v půlce lezení neruplo. ;)
    Re: Jištění těžkého Druholezce 27.07.2010 Souhlas s jx zero i s Pavlem (podle mne si neprotiřečí, jen se doplňují).
stan pinguin sirius 25.07.2010 Ahoj. Prosím máte někdo zkušenost se stanem Pinguin sirius? Zvažuji jeho koupi, ale raději se ptám, jaké mají ostatní zkušenosti. Popř. pokud máte někdo tento stan nový a chcete ho předat, tak nabídněte. Díky Pavla
lezeni v labaku-pravy breh 24.07.2010 hoj nevite nekdo jestli uz je povolene lezeni v labaku na pravem brehu?? 23 to snad uz melo byt odkyvnute ale nikde jsem nic nenasel.
  Re: lezeni v labaku-pravy breh 24.07.2010 Výjimka je vydaná, mnusí ještě proběhnout patnáctidenní lhůta pro odvolání a pak nabude právní moci(
Osma- záchod 23.07.2010 Ahoj, kdysi jsem slyšel o možnosti založení lana do slanovaci osmy na "záchod". nevite nekdo o tom neco?
  Re: Osma- záchod 23.07.2010 Se na to vyser a porid si nejakej normalni blokant...
      Re: Osma- záchod 24.07.2010 Kurva, ja te mam fakt rad (ja mam totiz rad kazdyho), tak ti rikam, aby ses na to vysral a koupil si
  Re: Osma- záchod 23.07.2010 Tzv. NA SPLACHOVÁTKO. Cvakneš hmskou osmu do velkýho voka namísto do malýho. Lano prostrčíš velkým o
    Re: Osma- záchod 24.07.2010 co je to ten vejškařskej uzel?
      Re: Osma- záchod 24.07.2010 Takovej falešnej prusík s karabinou. Nemusíš provlékat celý lano, jen je třeba zkontrolovat jestli s
        Re: Osma- záchod 24.07.2010 Ještě nějaké jiné zlepšováky pro hazardéry nemáte?
        Re: Osma- záchod 25.07.2010 asi jsem tupej ale moc jsem to nepochopil nejakej link na obrazek by nebyl?
          Re: Osma- záchod 27.07.2010 Promiň, nic proti tobě, ale pokuds to z toho popisu nepochopil, tak to radši ani nezkoušej. Ono to f
            Re: Osma- záchod 27.07.2010 Musíš tu karabinu pak zase sundat, lano nestáhneš. Znovu pro praktické vyzkoušení: vezmi lano v půlc
  Re: Osma- záchod 23.07.2010 to by aj mňa celkom zaujímalo, ako sa zakladá lano do osmy na záchode...
    Re: Osma- záchod 23.07.2010 Už jsem se lekl že se tu řeší jak se navázat nebo odvázat při potřebě. Vidno že venku padají s...
1
...
851
852
853
854
855
856
857
858
859
860
861
862
863
864
865
866
867
868
869
870
...
2263
ATC versus Reverso Ahoj,můžete mi,prosím,někdo poradit s nákupem kýblu? Váhám mezi ATC guide,ATC xp a Reversem 3? Dík všem předem. longin 18:18:07 25.07.2010odpovědět
  Re: ATC versus Reverso ATC XP určitě vynech (neumožňuje jištění ze štandu jako blokant) a ze zbylých 2 si vyber, co se ti víc líbí.Reverso je lehčí a má větší malé oko pro uvolnění, ale rychleji se opotřebí. 19:14:05 25.07.2010odpovědět
    Re: ATC versus Reverso Kup si osmu a nauč se s ní jistit. Zaručeně s ní nikoho nepřizdíš. U kýble než se to naučíš budeš mít seškvařený ruce. Zaručeně ti tu hromady lidí vysvětlí,že jsem dement,ale vyzkoušel jsem toho od osumdesátejch let hodně. Osma je osma :). 20:20:33 25.07.2010odpovědět
      Re: ATC versus Reverso Dík,ale já s kýblem umím,jen už potřebuji nový. longin 20:43:21 25.07.2010odpovědět
        Re: ATC versus Reverso Jsem pro guide...ale rozdíl v kvalitě guida a reversa moc nehledej, jde spíš o to jak ti bude hračka sympatická ;) Dejv 20:46:52 25.07.2010odpovědět
      Re: ATC versus Reverso Osma je dinosaurský a nebezpečný vybavení. Neuvěřitelně kroutí lano a ohrožuje člověka kterýho jistíš, když ti ty zkroucený kudrdliny lana do tý osmy vlítnou. Honza 21:52:38 25.07.2010odpovědět
        Re: ATC versus Reverso To je pravda, osmu max na slanění... Protože pokud ti nevadí zkroucené lano, tak je mnohem bezpečnější a lehčí na naučení HMS, protože osma je taky jak kyble a když držíš lano špatně, tak to neubrzdíš MLKBUI 11:12:01 26.07.2010odpovědět
  Re: ATC versus Reverso Sice je to tu furt dokola, ale kup si Simond Toucan. Vyhody najdes i tady v minimalne peti diskuzich. Belial 20:47:18 25.07.2010odpovědět
    Re: ATC versus Reverso To vypadá vážně dobře,teď ještě,kde ho koupit v Praze a okolí.Dík! longin 20:57:24 25.07.2010odpovědět
      Re: ATC versus Reverso Vím, že ho měli třeba v Plzni v Hannahu nebo na Havlíčkově v Hudy měli nějaké věci od Simonda a nebo internet. Belial 09:01:53 26.07.2010odpovědět
    Re: ATC versus Reverso To vypadá vážně dobře,teď ještě,kde ho koupit v Praze a okolí.Dík! longin 20:58:29 25.07.2010odpovědět
      Re: ATC versus Reverso rozdíl je, že guide od BD je lepší pro větsí průměry lan, kdežto reverzo, či jeho kopie od SR je vhodná pro půlky, jednoduchá lana tam jdou blbě... míra 21:37:58 25.07.2010odpovědět
        Re: ATC versus Reverso To jsou kecy! Mám ATC Guide i Reverso a reverso je lehčí, má lepší tvar a líp se s ním pracuje. Není to jen můj subjektivní pocit, ale i vícero lidí z bandy, se kterými lezu. Jednoznačně doporučuju Reverso. Honza 21:54:29 25.07.2010odpovědět
          Re: ATC versus Reverso Já zase Guide. Je sympatičtější a pohodovější. m 22:03:00 25.07.2010odpovědět
            Re: ATC versus Reverso Jasný, jsou to stejný cajky, je to spíš o preferenci značky... Já jsem halt na Petzla ujetej :) Honza 22:40:31 25.07.2010odpovědět
              Re: ATC versus Reverso Dik vsem,jeste poprosim,mate nekdo osobni zkusenost se Simond Toucan? Pripadne tip,kde ho poridit? longin 09:01:00 26.07.2010odpovědět
                Re: ATC versus Reverso quill-outdoor.cz Honza 10:18:36 26.07.2010odpovědět
                  Re: ATC versus Reverso jo to vim,ale hledam neco kolem Prahy longin 10:31:25 26.07.2010odpovědět
                Re: ATC versus Reverso Simonda používám cca tak rok. Před tím jsem používal tak dva roky Guida (a ještě před tím párkrát jistil s Reverzem 2, ale to je jiný typ než to stávající). Při použití v samoblokovacím režimu se Simond zcela jistě odblokovává líp než Guide a Reverzo 3 - díky té páce, ale přiznám na rovinu, že na samoblok jsem snad v životě nejistil: HMS je HMS a zvyk je zvyk ... Nicméně do Simonda se *podstatně líp* vejdou tlustá (10,5 a víc), chlupatá, neohebná, špinavá lana než do konkurence. Na druhou stranu, když na něm slaňuješ, občas je potřeba zapřemýšlet, kterou stranou to provléct - na kterou stranu je lepší dát karabinu, jinak to drhne moc nebo málo (je to oboustranný, i když v návodu se o tom nepíše a je tam jen jeden obrázek). Robert 09:40:35 27.07.2010odpovědět
                  Re: ATC versus Reverso P.S. Můj Simond je kupovanej ve Francii, takže s obchodem neporadím. Napadlo by mne ale zkusit Sambarsport v Kladně (když nechceš kupovat přes net). Umí vykouzlit ledacos. Robert 09:44:06 27.07.2010odpovědět
  Re: ATC versus Reverso No a jestli chces jeste trochu zamotat hlavu, ak muzes uvazovat i o "reversu" od singing rocku (smazat mezery): http://www.singingrock.cz/ GoodsDetail_LS.asp?nDepartmentID=160 &nGoodsID=3034&nLanguageID=1
07:51:49 26.07.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: