LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230832 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Couloir x Erratic 100011.08.2010
Zdravím, chtěl bych se zeptat, ke kterému z těchto dvou spacáků byste se přiklonili, a případně proč? Marmot Couloir Long x SirJoseph Erratic 1000plus? Mám možnost oba sehnat relativně výhodně, ale nemohu se rozhodnout, Erratic jsem měl půjčený a byl skvě
 Re: Couloir x Erratic 100011.08.2010
Erratic má rozhodně zajímavější název. Co tím asi chtěli říct ...
Erratic 1000 mám 5 let. Nov

 Vysoké Tatry10.08.2010
Je Vysokých Tatrách někde dobře odjištěné lezení? popř sportovní lezení?
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Dobře odjištěné lezení. Myslíš na Tatranské poměry nebo jako např. na stěně po 2m?
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Jedno z nejvynýtovanějších míst Tater je v malém Kežmaráku - asi 4 cesty za 6 minus az sedm (plánek
  Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Levé Ypsilon???
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Sportovky najdeš rozhodně v galerii Ostrvy pro chatě na Popradskom plese. Např. Kororo 9-. I délku z
  Re: Vysoké Tatry11.08.2010
..z těch lehčích cest je vynýtovaná např. cesta "magické oko" na ošarpancích. Krásné rajba
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Skalky su napr. v Lucivnej alebo Tatr. Kotline. Kratke cesty s nitmi su okrem platne pod Malym Kezma

 Dachstein-pšky na Hunerkogel10.08.2010
Sel jste nekdo pesky po ceste cislo 615 pod lanovkou z Dachstein-sűdwand hűtte na Hunerkogel?Poslednich asi 100m pod Hunerkoglem je v mape znaceno jako ferrata ...Nahoru b.chtel vyjet lanovkou,ale dolu sejit pesky a to s rodinou,tak zda je to schudne i pr
 Re: Dachstein-pšky na Hunerkogel10.08.2010
Závěr vede po feratě, pod nástupem bývá docela strmé sněhové pole (víc tady:
 Re: Dachstein-pšky na Hunerkogel11.08.2010
Je to lehká ferata, ale docela bych tam doporučovala přilbu a pro nelezce i ferátový set.. Loni tam
  Re: Dachstein-pšky na Hunerkogel12.08.2010
Dolů se dostaneš lépe přes žebřík dírou ve skále u krátkých lanovek a dále traverzem strmým zajištěn

 Průvodce - Bielatal10.08.2010
Nemáte někdo na prodej modrého německého průvodce saským švýcarskem části Bielatal, příp.kde se dá koupit ?
Jen upřesňuji že v Drážďanech ani v Ottomuhle či okolí jej nemají ..
ps předpokládám že česká verze asi neexistuje..
Díky
 Re: Průvodce - Bielatal10.08.2010
Že by vyprodali i jiná vydání?
 Rájec u Tisé10.08.2010
Hoj,
nemáte někdo zkušenost s vylezením Mravenčí věže a Sokolí věže v Rájci ? Zajímalo by mě která cesta je nejoptimálnější a jaké jsou případné obtíže jednotlivých cest. Z průvodce načtu sice obtížnost a cestu si můžu před skálou prohlédnout ale
 Re: Rájec u Tisé10.08.2010
Na obě věže jsou lezitelné Staré cesty (Sokolí-VIIa, Mravenčí-VIIb).U Staré cesty na Mravenčí si ale
  Re: Rájec u Tisé11.08.2010
Podle mě je lepší zdolat věž Mravenčí.Mysliveckou cestou VIIb.
   Re: Rájec u Tisé11.08.2010
Na Sokolí jsme nějaký čas koukali z náhorní strany, ale z údolní strany to už na pohled vypadá lezit
 Re: Rájec u Tisé19.08.2010
na Mravenčí je nejlehčí a nejlépe odjištěná ta myslivecká za VIIb jak píše Jeník Pleticha, ostatní j

 Pallavicciniho žlebu10.08.2010
Otazka: konec srpna a počatek zari, je mozne lezt Pallavicciniho žleb.
 Re: Pallavicciniho žlebu10.08.2010
Jak kdy. Ja bych tam nelezl. Kdybys viděl co tam hází lidi šutrů z výstupu normálkou. Počkal bych na
 Re: Pallavicciniho žlebu10.08.2010
Jen doplním takové pravidlo (které samozřejmě nemusí být platné vždy).
Na jaře ve žlebu hodně

 foto dne09.08.2010
fuj, fotomontáž, fuj
 Re: foto dne09.08.2010
žádná fotomontáž!!! foceno z vnitřku jeskyně a Fido lelz po jejím vnějším okraji
  Re: foto dne09.08.2010
a proč je okolo siluety skály ta linka? A takhle bvlízko to Monaco není...
   Re: foto dne09.08.2010
Když jsem se posledně díval, tak to tak blízko Monaka bylo. Cesta Second End, sektor Big Ben.
    Re: foto dne10.08.2010
Hele, to je kravina. Tady to vypadá, jakoby lezec byl nad úrovní ulice Monaka, což tak není , že? A
   Re: foto dne09.08.2010
a prečo je skala a lezec v takej zrnitej kvalite? žeby to bolo len trochu odfláknuté zosvetlenie tma
 Re: foto dne09.08.2010
"To só panorámata!" :D
Krásná fotka, škoda jen, že není vidět jak je tam zaklíněnej
 Re: foto dne09.08.2010
V tom Photoshopu je to fakt doprasené. To bylo už zašera, že to je focené s ISO 1000 ??? Jinak super
  Re: foto dne10.08.2010
tj, takový hodně nevydařený pokus o HDR z fotek z mobilu..i kdyby to nebyla fotomontáž, tak hloubka
 Re: foto dne09.08.2010
Parádní fotka.
  Re: foto dne09.08.2010
kolik byl stav toho fotbalu a kdo s kym hral?:)
 Re: foto dne10.08.2010
to neni fotomontaz, takovy pozadi proste la turbie nabizi a lezeni je tam krasny

 Madona di Campiglio09.08.2010
Ahoj.Sháním rady a zkušenosti s bydlením a parkováním v Madoně. Chceme na Brentě projít pár jednodenních tůr po ferátách a vracet se do Madony na noc v našem transportéru. Hodily by se nám typy na šikovné parkování, případně kemp. Díky za každé info na ch
 Re: Madona di Campiglio09.08.2010
No tak to si pripocti 2-3 hodiny chuze denne (my to sli natezko nahoru asi 2,5 hodiny cistyho casu,
  Re: Madona di Campiglio09.08.2010
A je placeny - jinak z mesta (kde se prakticky neda stat vsude same zakazy a placeni) to je na tohle
   Re: Madona di Campiglio09.08.2010
Tedy nic moc zprávy. Přesto díky. ma
    Re: Madona di Campiglio09.08.2010
Tak cerne bych to nevidel. Uz to sice budou asi tri roky co jsem tam byl naposled. Nicmene u lanovky
     Re: Madona di Campiglio10.08.2010
Pod lanovkou na Grosté (centrální parkoviště) se platí. Platí se také v celé Madonně, nebo je tam zá
      Re: Madona di Campiglio10.08.2010
Jo, tak tohle už zní líp. Díky, pánové. A ještě prosím o názor na návraty dolů - vypadá to, že je to
       Re: Madona di Campiglio10.08.2010
Tak zalezi jak si na tom psychycky. Me by asi jeblo kdybych mel jit stejnou cestu 4x. Napr. Z madony
       Re: Madona di Campiglio10.08.2010
Myslím, že není na světě pro ferátisty nic hezčího, než přejít za pár dní právě ferátu Bocchette. Mů
        Re: Madona di Campiglio11.08.2010
Dík Kubovi i všem ostatním. ma

 Průvodce - Štamberk09.08.2010
Ahoj, chci se poptat existuje nějakej boulderovej průvodce na Štamberk?...Mám v okolí strávit dovču, tak, že bych se tam stavil...dík
 Re: Průvodce - Štamberk09.08.2010
Průvodce do Arboreta a zbytku lokalit na normální lezení mám ale bouldry jsem nikde nenašel.....
  Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
na
  Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Pizza neni p..a a Štamberk neni Štramberk:-)
   Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
jak pravíš...hezky řečeno :-)
    Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Přijdeš tam,je to tam namalované,příp. správce rezervace poradí
     Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Ještě jednou napíšu co už bylo řečeno jde mi o boulder průvodce na Štamberk ne na ŠtraMberk...
      Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
sorry ze velký M...když už mělo by bejt velky r
....Štamberk - ŠtRamberk
       Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Už jsem se chtěl divit, že by někdo jel na dovču na ŠtRamberk :DDD
 Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Pokud myslis Stamberk u Trebice (Telce), tak hledej vyraz HOJ Boulder. Byly tam minuly rok zavody. N
  Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
jojo diky pohledam ten hoj...diky za tip
   Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Tady to je:
    Re: Průvodce - Štamberk11.08.2010
díky moc...už sosám...včera jsem se k tomu nedostal...moje přítelkyně ti bude taky určitě zavázaná :

 Paklenica09.08.2010
Zdravím,
měli byste někdo prosím nějaký tip na dobré místo k přenocování v Paklenici? Třeba nějaký levnější solidní kemp nebo apartmán. Díky moc.
 Re: Paklenica09.08.2010
V okolí je spoustu kempů, my jsme na jaře spali v kempu, který je hned u silnice, když se odbočuje d

1   ...   844   845   846   847   848   849   850   851   852   853   854   855   856   857   858   859   860   861   862   863   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Madona di Campiglio
Ahoj.Sháním rady a zkušenosti s bydlením a parkováním v Madoně. Chceme na Brentě projít pár jednodenních tůr po ferátách a vracet se do Madony na noc v našem transportéru. Hodily by se nám typy na šikovné parkování, případně kemp. Díky za každé info na chocho.domu@seznam.cz. ma
ma14:32:32 09.08.2010
odpovědět 
 Re: Madona di Campiglio
No tak to si pripocti 2-3 hodiny chuze denne (my to sli natezko nahoru asi 2,5 hodiny cistyho casu, dolu asi 1,5). Bez velkych baglu to stahnes cestou navrch tak o hodinu. Dolu uz to bezi samo. To parkoviste je u hotelu, tak nevim, jak se budou majitele tvarit. Bavim se o parkaci k chate Brentei. Jestli jsi myslel jiny, tak tam je to mozna vsechno jinak.
15:15:52 09.08.2010
odpovědět 
  Re: Madona di Campiglio
A je placeny - jinak z mesta (kde se prakticky neda stat vsude same zakazy a placeni) to je na tohle nejvyssi parkoviste asi 5 km
15:17:39 09.08.2010
odpovědět 
   Re: Madona di Campiglio
Tedy nic moc zprávy. Přesto díky. ma
ma20:34:48 09.08.2010
odpovědět 
    Re: Madona di Campiglio
Tak cerne bych to nevidel. Uz to sice budou asi tri roky co jsem tam byl naposled. Nicmene u lanovky na Groste je velkej parkac, kde slo bez problemu nechat auto. Taktez primo v madone lze najit mista na zaparkovani, ktera nejsou casove omezena. Dale bylo k dispozici kryte parkoviste primo u te kabinky co vede primo z Madony. Podle me to bude uplne v pohode. navic pod madonou je dobre vybaveny kemp (Plynovy sporak a gril pro verejnost k dispozici :)).
Geo22:27:53 09.08.2010
odpovědět 
     Re: Madona di Campiglio
Pod lanovkou na Grosté (centrální parkoviště) se platí. Platí se také v celé Madonně, nebo je tam zákaz stání, nebo je tam privátní hotelové parkoviště. U chaty Valesinella (odtud se nastupuje např. k chatám Brentei, Pedrotti, Antimona, Tuckett) je veřejné parkoviště zdarma. Dost brzo po ránu se obvykle zaplní, a pak je problém někde upíchnout auto. Jezdí sem bus z Madonny. Spaní na tomto parkáči není zvykem, protože zde stojí chata. Přijít na Brentu lze také z Molvena, kde se ale parkuje také za peníze s výjimkou placu pod nákladní lanovkou na Pedrotti. Pro upřesnění k ferátám: V podstatě se na Brentě chodí na Bocchette a její různé varianty. Celý ferátový hřebenový přechod trvá obvykle tři dni.
Kuba Turek00:07:46 10.08.2010
odpovědět 
      Re: Madona di Campiglio
Jo, tak tohle už zní líp. Díky, pánové. A ještě prosím o názor na návraty dolů - vypadá to, že je to nesmysl, rozumnější asi bude zůstat pár dní nahoře na chatě a chdit odtamtud. Nebo máte někdo zkušenost s každodenním pendlem dolů (3 - 4 dny)? A nutnost rezervace na přelomu srpen/září? ma
ma07:56:35 10.08.2010
odpovědět 
       Re: Madona di Campiglio
Tak zalezi jak si na tom psychycky. Me by asi jeblo kdybych mel jit stejnou cestu 4x. Napr. Z madony na chatu Tucket je to cca 2 hodiny svizne. Dolu taky.
Honzin10:25:17 10.08.2010
odpovědět 
       Re: Madona di Campiglio
Myslím, že není na světě pro ferátisty nic hezčího, než přejít za pár dní právě ferátu Bocchette. Můžeš jít od chaty k chatě (mimo víkendy nebývá problém s ubytováním, cena na Alpenverein obvykle 6-10 E/noc, nejlevnější jídlo cca 8 E), nebo spát někde zastrčený dost daleko od chaty ve spacáku, případně ve stanu. Můžeš volit mnohé varianty feráty či turistiky podle chuti, schopností či zdravotního stavu (stoupá se ke třemi tisícům metrů). Zůstáváš furt nahoře, nikam se nevracíš, ráno jsi hned u feráty. Obvykle se začíná právě lanovkou z Madonny na sedlo Grosté a pokračuje se stále dál ke Dvanácti apoštolům. Nakonec se vrátíš zase dolů do Madonny. Přesné popisy najdeš v mnoha průvodčících na papíře, internetu a i já jsem se pár fotek a písmenek dopustil.
Kuba Turek14:19:36 10.08.2010
odpovědět 
        Re: Madona di Campiglio
Dík Kubovi i všem ostatním. ma
ma07:50:46 11.08.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi