Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
5. 11697
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
Bouldry:
5.Mokroluský 10950
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
Hory:
4.Černý 6468
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230813 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vysoké Tatry10.08.2010
Je Vysokých Tatrách někde dobře odjištěné lezení? popř sportovní lezení?
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Dobře odjištěné lezení. Myslíš na Tatranské poměry nebo jako např. na stěně po 2m?
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Jedno z nejvynýtovanějších míst Tater je v malém Kežmaráku - asi 4 cesty za 6 minus az sedm (plánek
  Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Levé Ypsilon???
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Sportovky najdeš rozhodně v galerii Ostrvy pro chatě na Popradskom plese. Např. Kororo 9-. I délku z
  Re: Vysoké Tatry11.08.2010
..z těch lehčích cest je vynýtovaná např. cesta "magické oko" na ošarpancích. Krásné rajba
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Skalky su napr. v Lucivnej alebo Tatr. Kotline. Kratke cesty s nitmi su okrem platne pod Malym Kezma

 Dachstein-pšky na Hunerkogel10.08.2010
Sel jste nekdo pesky po ceste cislo 615 pod lanovkou z Dachstein-sűdwand hűtte na Hunerkogel?Poslednich asi 100m pod Hunerkoglem je v mape znaceno jako ferrata ...Nahoru b.chtel vyjet lanovkou,ale dolu sejit pesky a to s rodinou,tak zda je to schudne i pr
 Re: Dachstein-pšky na Hunerkogel10.08.2010
Závěr vede po feratě, pod nástupem bývá docela strmé sněhové pole (víc tady:
 Re: Dachstein-pšky na Hunerkogel11.08.2010
Je to lehká ferata, ale docela bych tam doporučovala přilbu a pro nelezce i ferátový set.. Loni tam
  Re: Dachstein-pšky na Hunerkogel12.08.2010
Dolů se dostaneš lépe přes žebřík dírou ve skále u krátkých lanovek a dále traverzem strmým zajištěn

 Průvodce - Bielatal10.08.2010
Nemáte někdo na prodej modrého německého průvodce saským švýcarskem části Bielatal, příp.kde se dá koupit ?
Jen upřesňuji že v Drážďanech ani v Ottomuhle či okolí jej nemají ..
ps předpokládám že česká verze asi neexistuje..
Díky
 Re: Průvodce - Bielatal10.08.2010
Že by vyprodali i jiná vydání?
 Rájec u Tisé10.08.2010
Hoj,
nemáte někdo zkušenost s vylezením Mravenčí věže a Sokolí věže v Rájci ? Zajímalo by mě která cesta je nejoptimálnější a jaké jsou případné obtíže jednotlivých cest. Z průvodce načtu sice obtížnost a cestu si můžu před skálou prohlédnout ale
 Re: Rájec u Tisé10.08.2010
Na obě věže jsou lezitelné Staré cesty (Sokolí-VIIa, Mravenčí-VIIb).U Staré cesty na Mravenčí si ale
  Re: Rájec u Tisé11.08.2010
Podle mě je lepší zdolat věž Mravenčí.Mysliveckou cestou VIIb.
   Re: Rájec u Tisé11.08.2010
Na Sokolí jsme nějaký čas koukali z náhorní strany, ale z údolní strany to už na pohled vypadá lezit
 Re: Rájec u Tisé19.08.2010
na Mravenčí je nejlehčí a nejlépe odjištěná ta myslivecká za VIIb jak píše Jeník Pleticha, ostatní j

 Pallavicciniho žlebu10.08.2010
Otazka: konec srpna a počatek zari, je mozne lezt Pallavicciniho žleb.
 Re: Pallavicciniho žlebu10.08.2010
Jak kdy. Ja bych tam nelezl. Kdybys viděl co tam hází lidi šutrů z výstupu normálkou. Počkal bych na
 Re: Pallavicciniho žlebu10.08.2010
Jen doplním takové pravidlo (které samozřejmě nemusí být platné vždy).
Na jaře ve žlebu hodně

 foto dne09.08.2010
fuj, fotomontáž, fuj
 Re: foto dne09.08.2010
žádná fotomontáž!!! foceno z vnitřku jeskyně a Fido lelz po jejím vnějším okraji
  Re: foto dne09.08.2010
a proč je okolo siluety skály ta linka? A takhle bvlízko to Monaco není...
   Re: foto dne09.08.2010
Když jsem se posledně díval, tak to tak blízko Monaka bylo. Cesta Second End, sektor Big Ben.
    Re: foto dne10.08.2010
Hele, to je kravina. Tady to vypadá, jakoby lezec byl nad úrovní ulice Monaka, což tak není , že? A
   Re: foto dne09.08.2010
a prečo je skala a lezec v takej zrnitej kvalite? žeby to bolo len trochu odfláknuté zosvetlenie tma
 Re: foto dne09.08.2010
"To só panorámata!" :D
Krásná fotka, škoda jen, že není vidět jak je tam zaklíněnej
 Re: foto dne09.08.2010
V tom Photoshopu je to fakt doprasené. To bylo už zašera, že to je focené s ISO 1000 ??? Jinak super
  Re: foto dne10.08.2010
tj, takový hodně nevydařený pokus o HDR z fotek z mobilu..i kdyby to nebyla fotomontáž, tak hloubka
 Re: foto dne09.08.2010
Parádní fotka.
  Re: foto dne09.08.2010
kolik byl stav toho fotbalu a kdo s kym hral?:)
 Re: foto dne10.08.2010
to neni fotomontaz, takovy pozadi proste la turbie nabizi a lezeni je tam krasny

 Madona di Campiglio09.08.2010
Ahoj.Sháním rady a zkušenosti s bydlením a parkováním v Madoně. Chceme na Brentě projít pár jednodenních tůr po ferátách a vracet se do Madony na noc v našem transportéru. Hodily by se nám typy na šikovné parkování, případně kemp. Díky za každé info na ch
 Re: Madona di Campiglio09.08.2010
No tak to si pripocti 2-3 hodiny chuze denne (my to sli natezko nahoru asi 2,5 hodiny cistyho casu,
  Re: Madona di Campiglio09.08.2010
A je placeny - jinak z mesta (kde se prakticky neda stat vsude same zakazy a placeni) to je na tohle
   Re: Madona di Campiglio09.08.2010
Tedy nic moc zprávy. Přesto díky. ma
    Re: Madona di Campiglio09.08.2010
Tak cerne bych to nevidel. Uz to sice budou asi tri roky co jsem tam byl naposled. Nicmene u lanovky
     Re: Madona di Campiglio10.08.2010
Pod lanovkou na Grosté (centrální parkoviště) se platí. Platí se také v celé Madonně, nebo je tam zá
      Re: Madona di Campiglio10.08.2010
Jo, tak tohle už zní líp. Díky, pánové. A ještě prosím o názor na návraty dolů - vypadá to, že je to
       Re: Madona di Campiglio10.08.2010
Tak zalezi jak si na tom psychycky. Me by asi jeblo kdybych mel jit stejnou cestu 4x. Napr. Z madony
       Re: Madona di Campiglio10.08.2010
Myslím, že není na světě pro ferátisty nic hezčího, než přejít za pár dní právě ferátu Bocchette. Mů
        Re: Madona di Campiglio11.08.2010
Dík Kubovi i všem ostatním. ma

 Průvodce - Štamberk09.08.2010
Ahoj, chci se poptat existuje nějakej boulderovej průvodce na Štamberk?...Mám v okolí strávit dovču, tak, že bych se tam stavil...dík
 Re: Průvodce - Štamberk09.08.2010
Průvodce do Arboreta a zbytku lokalit na normální lezení mám ale bouldry jsem nikde nenašel.....
  Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
na
  Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Pizza neni p..a a Štamberk neni Štramberk:-)
   Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
jak pravíš...hezky řečeno :-)
    Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Přijdeš tam,je to tam namalované,příp. správce rezervace poradí
     Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Ještě jednou napíšu co už bylo řečeno jde mi o boulder průvodce na Štamberk ne na ŠtraMberk...
      Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
sorry ze velký M...když už mělo by bejt velky r
....Štamberk - ŠtRamberk
       Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Už jsem se chtěl divit, že by někdo jel na dovču na ŠtRamberk :DDD
 Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Pokud myslis Stamberk u Trebice (Telce), tak hledej vyraz HOJ Boulder. Byly tam minuly rok zavody. N
  Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
jojo diky pohledam ten hoj...diky za tip
   Re: Průvodce - Štamberk10.08.2010
Tady to je:
    Re: Průvodce - Štamberk11.08.2010
díky moc...už sosám...včera jsem se k tomu nedostal...moje přítelkyně ti bude taky určitě zavázaná :

 Paklenica09.08.2010
Zdravím,
měli byste někdo prosím nějaký tip na dobré místo k přenocování v Paklenici? Třeba nějaký levnější solidní kemp nebo apartmán. Díky moc.
 Re: Paklenica09.08.2010
V okolí je spoustu kempů, my jsme na jaře spali v kempu, který je hned u silnice, když se odbočuje d

 Vht09.08.2010
Ahoj nemate nekdo tip na vht v italii?Neco na prodlouzeny vikend. Chtel jsem na glockner nebo triglav ale nehlasi moc dobre pocasi. Dekuji
 Re: Vht09.08.2010
Nevím, jak moc trváš na té Itálii, protože oba zmíněné kopce jsou jinde :) Jinak na Glockner bych v
  Re: Vht09.08.2010
Vim ze oba kopce jsou jinde. uz jsem tam byl a ne jednou. ale pocasi nehlasi nic moc proto bych jel
   Re: Vht09.08.2010
Dolomity...
    Re: Vht09.08.2010
Neco konkretniho a hezkeho. nevadi mi i na tri dny trek. nemuzu lezt tak proto vht.
  Re: Vht09.08.2010
Pokud si na Glockner vybereš jinou trasu než je normálka, tak je to v pohodě. Jen při sestupu musíš

1   ...   844   845   846   847   848   849   850   851   852   853   854   855   856   857   858   859   860   861   862   863   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 foto dne
fuj, fotomontáž, fuj
nesmrtelný blázen17:05:43 09.08.2010
odpovědět 
 Re: foto dne
žádná fotomontáž!!! foceno z vnitřku jeskyně a Fido lelz po jejím vnějším okraji
Výva ml.17:23:01 09.08.2010
odpovědět 
  Re: foto dne
a proč je okolo siluety skály ta linka? A takhle bvlízko to Monaco není...
17:31:28 09.08.2010
odpovědět 
   Re: foto dne
Když jsem se posledně díval, tak to tak blízko Monaka bylo. Cesta Second End, sektor Big Ben.
pbla402418:17:36 09.08.2010
odpovědět 
    Re: foto dne
Hele, to je kravina. Tady to vypadá, jakoby lezec byl nad úrovní ulice Monaka, což tak není , že? A co ten photoshop? S pravdou ven...
nesmrtelný blázen14:28:27 10.08.2010
odpovědět 
   Re: foto dne
a prečo je skala a lezec v takej zrnitej kvalite? žeby to bolo len trochu odfláknuté zosvetlenie tmavých častí?
18:55:32 09.08.2010
odpovědět 
 Re: foto dne
"To só panorámata!" :D
Krásná fotka, škoda jen, že není vidět jak je tam zaklíněnej :)
TujboPefa19:15:29 09.08.2010
odpovědět 
 Re: foto dne
V tom Photoshopu je to fakt doprasené. To bylo už zašera, že to je focené s ISO 1000 ??? Jinak super záběr, jen technicky se moc nevyvedl.
Belial20:39:48 09.08.2010
odpovědět 
  Re: foto dne
tj, takový hodně nevydařený pokus o HDR z fotek z mobilu..i kdyby to nebyla fotomontáž, tak hloubka ostrosti je tak velká, až je prostě divná :)
16:44:32 10.08.2010
odpovědět 
 Re: foto dne
Parádní fotka.
 jirkas20:40:42 09.08.2010
odpovědět 
  Re: foto dne
kolik byl stav toho fotbalu a kdo s kym hral?:)
brankar21:25:54 09.08.2010
odpovědět 
 Re: foto dne
to neni fotomontaz, takovy pozadi proste la turbie nabizi a lezeni je tam krasny
krueger@email.cz16:32:44 10.08.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1148 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi