Ahoj, mám takovou přiblblou otázku, ale zase vcelku praktickou :)
Kroutí vám při dobírání druholezce ze shora půlloďák lano?
Celou dobu jsem jistil zespodu i shora jen s Petzl Reverso, mám všechny modely 1, 2, 3. Velice striktně jsem hlídal,
Ahoj, nevíte někdo jak je to se zákazama na lezení na Bořeni v tuto dobu, zajímá mě jestli se může hlavně tam kde jsou ty nejdelší cesty jako např Dvojspára? Na netu jsou ty informace nějaký zmatený. díky za info
Ahoj,
nejsem zadny lezec,ale sem tam ctu ty bourlive diskuze o magu. Zatim jsem nepochopil, ze by mg skodilo mechanicky nebo chemicky skalam. Hlavni argument vidim jako esteticky, plus navigacni po ceste. Neda se to resit barvenym magem? Z da
Zdravím, chtěl bych se zeptat, ke kterému z těchto dvou spacáků byste se přiklonili, a případně proč? Marmot Couloir Long x SirJoseph Erratic 1000plus? Mám možnost oba sehnat relativně výhodně, ale nemohu se rozhodnout, Erratic jsem měl půjčený a byl skvě
Zdravím, chtěl bych se zeptat, ke kterému z těchto dvou spacáků byste se přiklonili, a případně proč? Marmot Couloir Long x SirJoseph Erratic 1000plus? Mám možnost oba sehnat relativně výhodně, ale nemohu se rozhodnout, Erratic jsem měl půjčený a byl skvě
Sel jste nekdo pesky po ceste cislo 615 pod lanovkou z Dachstein-sűdwand hűtte na Hunerkogel?Poslednich asi 100m pod Hunerkoglem je v mape znaceno jako ferrata ...Nahoru b.chtel vyjet lanovkou,ale dolu sejit pesky a to s rodinou,tak zda je to schudne i pr
Nemáte někdo na prodej modrého německého průvodce saským švýcarskem části Bielatal, příp.kde se dá koupit ?
Jen upřesňuji že v Drážďanech ani v Ottomuhle či okolí jej nemají ..
ps předpokládám že česká verze asi neexistuje..
Díky
Hoj,
nemáte někdo zkušenost s vylezením Mravenčí věže a Sokolí věže v Rájci ? Zajímalo by mě která cesta je nejoptimálnější a jaké jsou případné obtíže jednotlivých cest. Z průvodce načtu sice obtížnost a cestu si můžu před skálou prohlédnout ale
Zdravím, chtěl bych se zeptat, ke kterému z těchto dvou spacáků byste se přiklonili, a případně proč? Marmot Couloir Long x SirJoseph Erratic 1000plus? Mám možnost oba sehnat relativně výhodně, ale nemohu se rozhodnout, Erratic jsem měl půjčený a byl skvělý, ale Couloir se papírově jeví o něco lepší... Díky za názory
Ahoj,
osobně bych si vzal raději Marmot. Je několik důvodů: myslím si že spacáky Marmot mají daleko lépe řešenou kapuci, lépe se vytvaruje podle hlavy a je teplejší. Marmot používá lepší peří (800+cuin) Marmot má zesílenou vnitřní část u nohou (když si vlezeš do spacáku s botičkama nebo tam máš nějaký krámy) U Raka se mi nelíbí zavírání vnitřního límce na suchý zip, to nedrží a sucháč se chytá na oblečení. Mám od Marmotu Helium EQ a COL EQ a oba dva jsou naprosto super. Přítelkyně má Looping 500 a spokojená není.
To je zajímavé. Oba dva výrobci používají u značení svých spacáků stejnou Evropskou normu EN 13537, tedy pokud kecá Marmot, tak Rak úplně stejně. Je jasné, že teploty ať už normované nebo ne se musí brát s rezervou, ale pokud to je zkopušené podle normy, je to brané stejným metrem.
Mam Erratica už zepár let a spokojenost. Sucháč na límci chytá oblečení ale nijak mi to nevadí. Co se týká komfortu tak jsem v něm zatím 1x spal že bych ho úplně zapnul. Ale mě zima není skoro nikdy takže to je věc individ... na Marmota jsem de kdysi díval, ale Erratic jsem mohl mít za lepší cenu tak jsem zvolil jej.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.