Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231271 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Flash Wall - Olomouc
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point OC Olympia - Brno
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kroucení lana12.08.2010
Ahoj, mám takovou přiblblou otázku, ale zase vcelku praktickou :)
Kroutí vám při dobírání druholezce ze shora půlloďák lano?
Celou dobu jsem jistil zespodu i shora jen s Petzl Reverso, mám všechny modely 1, 2, 3. Velice striktně jsem hlídal,
 Re: Kroucení lana12.08.2010
Jasně že půlloďák kroutí lano. Je to jeho největší nevýhoda, ale má asi tak 150 dalších výhod :o)
  Re: Kroucení lana12.08.2010
Přesně tak...
  Re: Kroucení lana12.08.2010
Půlloďák je nejlepší!
 Re: Kroucení lana12.08.2010
A jak jsi přišel na to, že půlloďák je při dobírní druholezce "Vynikající a daleko bezpečnější
  Re: Kroucení lana12.08.2010
Protože reversem nezajistíš dynamicky a když nemáš tutový štand, tak do můžeš vyrvat
   Re: Kroucení lana12.08.2010
No když máš strach ze zničení štandu při odsedu druholezce tak tos ho ani nemusel budovat a můžeš ro
  Re: Kroucení lana12.08.2010
Ok, beru, měl jsem napsat při případném spouštění druholezce, ne při dobírání... I když i to dobírán
   Re: Kroucení lana12.08.2010
Ja kdyz jsem dobiral pres Reverso 3 (samoblokovaci mod) tak jsem se s tim vzdycky hrozne pral, i nov
    Re: Kroucení lana12.08.2010
Přesně jak píšeš... Mám reverso3 i BD ATX Guide a někdy to je hokna. Taky záleží, jaká je zrovna sit
     Re: Kroucení lana12.08.2010
Já bych zase řek, že na dvojčata nebo půlky je lepší ATC Guide od BD než kroutící půlloďák
      Re: Kroucení lana12.08.2010
A ještě jednu velkou výhodu má půlloďák oproti kyblikům ! Můžeš jistit přímo ze štando což s kýblem
       Re: Kroucení lana12.08.2010
Kybl je proste na nejlepsi na jisteni a pak spousteni , tedy jednodelky, do vicedelek je prece osma
        Re: Kroucení lana13.08.2010
Doufám, že tím "dobíráním shora" s osmou myslíš dobírání způsobem, kdy jistíš osmou přes s
 Re: Kroucení lana13.08.2010
Jak píšou předřečníci, půlloďák prostě lano kroutí, což je nevýhoda, ale má spoustu výhod. Osobně ho
 Re: Kroucení lana13.08.2010
Chtěl bych všem moc poděkovat za zkušenosti a názory. H.
  Re: Kroucení lana13.08.2010
Na dobirani druholezce je super GriGri. Tedy pokud se budem bavit o lezení na jednoduchym laně a ne
   Re: Kroucení lana13.08.2010
Souhlas... taky ho tahám a spokojenost a když náhodou zustane spolulezci na sedaku tak hms
   Re: Kroucení lana14.08.2010
taky grigri + osma/reverso :-)

 Bořeň11.08.2010
Ahoj, nevíte někdo jak je to se zákazama na lezení na Bořeni v tuto dobu, zajímá mě jestli se může hlavně tam kde jsou ty nejdelší cesty jako např Dvojspára? Na netu jsou ty informace nějaký zmatený. díky za info
 Re: Bořeň12.08.2010
Víme, Dvojspára je na Severním pilíři a tato jeho část je dokonce povolena (od 1.9. do 31.1.).
  Re: Bořeň12.08.2010
ok, to mi zrovna skončí prázdniny :(
   Re: Bořeň12.08.2010
Myslím že je tam někde na kraji vedle toho ještě jeden sektor, kde je také pár delších cest a ten je

 Barvene magnesium11.08.2010
Ahoj,
nejsem zadny lezec,ale sem tam ctu ty bourlive diskuze o magu. Zatim jsem nepochopil, ze by mg skodilo mechanicky nebo chemicky skalam. Hlavni argument vidim jako esteticky, plus navigacni po  ceste. Neda se to resit barvenym magem? Z da
 Re: Barvene magnesium11.08.2010
Jdi k šípku, provokatére jeden! ((-:
 Re: Barvene magnesium11.08.2010
neboj, kdyby je uspokojilo, tak si najdou něco jiného
 Re: Barvene magnesium11.08.2010
No on omagovany chyt vadi predevsim lezcum, protoze chyt se zmeni a bez maga je cesta potom vetsinou
  Re: Barvene magnesium11.08.2010
Nebo je to o tom že jsou pravidla a není třeba nic řešit, moc dobře se ví která strana provokuje a n
   Re: Barvene magnesium11.08.2010
Me je ta pre celkem ukradena, jenom mi prijde, ze pokud by barva neco resila, mohla by se jina nez b
    Re: Barvene magnesium11.08.2010
     Re: Barvene magnesium11.08.2010
Rock Chalk is all natural, nontoxic and washable. Where is a problem ?

 Couloir x Erratic 100011.08.2010
Zdravím, chtěl bych se zeptat, ke kterému z těchto dvou spacáků byste se přiklonili, a případně proč? Marmot Couloir Long x SirJoseph Erratic 1000plus? Mám možnost oba sehnat relativně výhodně, ale nemohu se rozhodnout, Erratic jsem měl půjčený a byl skvě
 Re: Couloir x Erratic 100011.08.2010
Ahoj,
osobně bych si vzal raději Marmot. Je několik důvodů: myslím si že spacáky Marmot mají
 Re: Couloir x Erratic 100011.08.2010
Jinak hodnotama se liší proto že Rak u svejch spacáků uvádí reálný udaje !!!
  Re: Couloir x Erratic 100011.08.2010
A reálné jaké?? Teplota, nebo váha nebo které ti příjdou nereálné?
  Re: Couloir x Erratic 100011.08.2010
A reálné jaké?? Teplota, nebo váha nebo které ti příjdou nereálné?
   Re: Couloir x Erratic 100011.08.2010
Co se týče tepelnýho komfortu ;)
    Re: Couloir x Erratic 100012.08.2010
To je zajímavé. Oba dva výrobci používají u značení svých spacáků stejnou Evropskou normu EN 13537,
 Re: Couloir x Erratic 100015.08.2010
Taky bych hlasoval pro Marmot. Některé výrobky Rakonsaje fakt nejsou moc povedené.
  Re: Couloir x Erratic 100015.08.2010
které např? ať se nespálím...
 Re: Couloir x Erratic 100016.08.2010
Mam Erratica už zepár let a spokojenost. Sucháč na límci chytá oblečení ale nijak mi to nevadí. Co s

 Couloir x Erratic 100011.08.2010
Zdravím, chtěl bych se zeptat, ke kterému z těchto dvou spacáků byste se přiklonili, a případně proč? Marmot Couloir Long x SirJoseph Erratic 1000plus? Mám možnost oba sehnat relativně výhodně, ale nemohu se rozhodnout, Erratic jsem měl půjčený a byl skvě
 Re: Couloir x Erratic 100011.08.2010
Erratic má rozhodně zajímavější název. Co tím asi chtěli říct ...
Erratic 1000 mám 5 let. Nov

 Vysoké Tatry10.08.2010
Je Vysokých Tatrách někde dobře odjištěné lezení? popř sportovní lezení?
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Dobře odjištěné lezení. Myslíš na Tatranské poměry nebo jako např. na stěně po 2m?
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Jedno z nejvynýtovanějších míst Tater je v malém Kežmaráku - asi 4 cesty za 6 minus az sedm (plánek
  Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Levé Ypsilon???
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Sportovky najdeš rozhodně v galerii Ostrvy pro chatě na Popradskom plese. Např. Kororo 9-. I délku z
  Re: Vysoké Tatry11.08.2010
..z těch lehčích cest je vynýtovaná např. cesta "magické oko" na ošarpancích. Krásné rajba
 Re: Vysoké Tatry11.08.2010
Skalky su napr. v Lucivnej alebo Tatr. Kotline. Kratke cesty s nitmi su okrem platne pod Malym Kezma

 Dachstein-pšky na Hunerkogel10.08.2010
Sel jste nekdo pesky po ceste cislo 615 pod lanovkou z Dachstein-sűdwand hűtte na Hunerkogel?Poslednich asi 100m pod Hunerkoglem je v mape znaceno jako ferrata ...Nahoru b.chtel vyjet lanovkou,ale dolu sejit pesky a to s rodinou,tak zda je to schudne i pr
 Re: Dachstein-pšky na Hunerkogel10.08.2010
Závěr vede po feratě, pod nástupem bývá docela strmé sněhové pole (víc tady:
 Re: Dachstein-pšky na Hunerkogel11.08.2010
Je to lehká ferata, ale docela bych tam doporučovala přilbu a pro nelezce i ferátový set.. Loni tam
  Re: Dachstein-pšky na Hunerkogel12.08.2010
Dolů se dostaneš lépe přes žebřík dírou ve skále u krátkých lanovek a dále traverzem strmým zajištěn

 Průvodce - Bielatal10.08.2010
Nemáte někdo na prodej modrého německého průvodce saským švýcarskem části Bielatal, příp.kde se dá koupit ?
Jen upřesňuji že v Drážďanech ani v Ottomuhle či okolí jej nemají ..
ps předpokládám že česká verze asi neexistuje..
Díky
 Re: Průvodce - Bielatal10.08.2010
Že by vyprodali i jiná vydání?
 Rájec u Tisé10.08.2010
Hoj,
nemáte někdo zkušenost s vylezením Mravenčí věže a Sokolí věže v Rájci ? Zajímalo by mě která cesta je nejoptimálnější a jaké jsou případné obtíže jednotlivých cest. Z průvodce načtu sice obtížnost a cestu si můžu před skálou prohlédnout ale
 Re: Rájec u Tisé10.08.2010
Na obě věže jsou lezitelné Staré cesty (Sokolí-VIIa, Mravenčí-VIIb).U Staré cesty na Mravenčí si ale
  Re: Rájec u Tisé11.08.2010
Podle mě je lepší zdolat věž Mravenčí.Mysliveckou cestou VIIb.
   Re: Rájec u Tisé11.08.2010
Na Sokolí jsme nějaký čas koukali z náhorní strany, ale z údolní strany to už na pohled vypadá lezit
 Re: Rájec u Tisé19.08.2010
na Mravenčí je nejlehčí a nejlépe odjištěná ta myslivecká za VIIb jak píše Jeník Pleticha, ostatní j

 Pallavicciniho žlebu10.08.2010
Otazka: konec srpna a počatek zari, je mozne lezt Pallavicciniho žleb.
 Re: Pallavicciniho žlebu10.08.2010
Jak kdy. Ja bych tam nelezl. Kdybys viděl co tam hází lidi šutrů z výstupu normálkou. Počkal bych na
 Re: Pallavicciniho žlebu10.08.2010
Jen doplním takové pravidlo (které samozřejmě nemusí být platné vždy).
Na jaře ve žlebu hodně

1   ...   844   845   846   847   848   849   850   851   852   853   854   855   856   857   858   859   860   861   862   863   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Barvene magnesium
Ahoj,
nejsem zadny lezec,ale sem tam ctu ty bourlive diskuze o magu. Zatim jsem nepochopil, ze by mg skodilo mechanicky nebo chemicky skalam. Hlavni argument vidim jako esteticky, plus navigacni po  ceste. Neda se to resit barvenym magem? Z dalky by nebylo videt vubec a zblizka taky malo... asi je to hovadina, ale zajimalo by me, jestli by to alespon nektere kritiky magovani uspokojilo a nebo jestli se to uz nekde pouziva.
Dik a mejte se.
Honza13:01:53 11.08.2010
odpovědět 
 Re: Barvene magnesium
Jdi k šípku, provokatére jeden! ((-:
Martas.13:10:19 11.08.2010
odpovědět 
 Re: Barvene magnesium
neboj, kdyby je uspokojilo, tak si najdou něco jiného
marek13:10:36 11.08.2010
odpovědět 
 Re: Barvene magnesium
No on omagovany chyt vadi predevsim lezcum, protoze chyt se zmeni a bez maga je cesta potom vetsinou nelezitelna, a taky pro cistotu vystupu. Ze to vadi ochranarum je samozrejme nesmysl. Nema proc jim to vadit. I kdyby to mistne (v chytu) poskozovalo skalu, tak nechapu jak to vadi prirode. Osobne si myslim, ze barevne mago nic nevyresi, protoze problem je jinde. Ochranari a nekteri lezci potrebuji neco resit, ne vyresit!
Belial14:02:50 11.08.2010
odpovědět 
  Re: Barvene magnesium
Nebo je to o tom že jsou pravidla a není třeba nic řešit, moc dobře se ví která strana provokuje a něco "řeší":)
Martas...15:35:34 11.08.2010
odpovědět 
   Re: Barvene magnesium
Me je ta pre celkem ukradena, jenom mi prijde, ze pokud by barva neco resila, mohla by se jina nez bila barva maga rozsirit a i bezne skaly by nebyly zabilene. Jakakoliv nevyrazna barva by byla min videt. Kouknul jsem na web a odkazu na barvene mago je na zapad od nas celkem dost. Takze tak ujete to mozna neni...
Honza16:26:52 11.08.2010
odpovědět 
    Re: Barvene magnesium
http://www.rockclimbing.com/gear/ Essential_Equipment/ Chalk_Bags/Chalk/ Terra_Rock_Colored_Chalk_12211.html

:-)
L.16:44:11 11.08.2010
odpovědět 
     Re: Barvene magnesium
Rock Chalk is all natural, nontoxic and washable. Where is a problem ?
Vojta17:23:35 11.08.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1129 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi