Ahoj, mám takovou přiblblou otázku, ale zase vcelku praktickou :)
Kroutí vám při dobírání druholezce ze shora půlloďák lano?
Celou dobu jsem jistil zespodu i shora jen s Petzl Reverso, mám všechny modely 1, 2, 3. Velice striktně jsem hlídal,
Ahoj, nevíte někdo jak je to se zákazama na lezení na Bořeni v tuto dobu, zajímá mě jestli se může hlavně tam kde jsou ty nejdelší cesty jako např Dvojspára? Na netu jsou ty informace nějaký zmatený. díky za info
Ahoj,
nejsem zadny lezec,ale sem tam ctu ty bourlive diskuze o magu. Zatim jsem nepochopil, ze by mg skodilo mechanicky nebo chemicky skalam. Hlavni argument vidim jako esteticky, plus navigacni po ceste. Neda se to resit barvenym magem? Z da
Zdravím, chtěl bych se zeptat, ke kterému z těchto dvou spacáků byste se přiklonili, a případně proč? Marmot Couloir Long x SirJoseph Erratic 1000plus? Mám možnost oba sehnat relativně výhodně, ale nemohu se rozhodnout, Erratic jsem měl půjčený a byl skvě
Zdravím, chtěl bych se zeptat, ke kterému z těchto dvou spacáků byste se přiklonili, a případně proč? Marmot Couloir Long x SirJoseph Erratic 1000plus? Mám možnost oba sehnat relativně výhodně, ale nemohu se rozhodnout, Erratic jsem měl půjčený a byl skvě
Sel jste nekdo pesky po ceste cislo 615 pod lanovkou z Dachstein-sűdwand hűtte na Hunerkogel?Poslednich asi 100m pod Hunerkoglem je v mape znaceno jako ferrata ...Nahoru b.chtel vyjet lanovkou,ale dolu sejit pesky a to s rodinou,tak zda je to schudne i pr
Nemáte někdo na prodej modrého německého průvodce saským švýcarskem části Bielatal, příp.kde se dá koupit ?
Jen upřesňuji že v Drážďanech ani v Ottomuhle či okolí jej nemají ..
ps předpokládám že česká verze asi neexistuje..
Díky
Hoj,
nemáte někdo zkušenost s vylezením Mravenčí věže a Sokolí věže v Rájci ? Zajímalo by mě která cesta je nejoptimálnější a jaké jsou případné obtíže jednotlivých cest. Z průvodce načtu sice obtížnost a cestu si můžu před skálou prohlédnout ale
Ahoj,
nejsem zadny lezec,ale sem tam ctu ty bourlive diskuze o magu. Zatim jsem nepochopil, ze by mg skodilo mechanicky nebo chemicky skalam. Hlavni argument vidim jako esteticky, plus navigacni po ceste. Neda se to resit barvenym magem? Z dalky by nebylo videt vubec a zblizka taky malo... asi je to hovadina, ale zajimalo by me, jestli by to alespon nektere kritiky magovani uspokojilo a nebo jestli se to uz nekde pouziva.
Dik a mejte se.
No on omagovany chyt vadi predevsim lezcum, protoze chyt se zmeni a bez maga je cesta potom vetsinou nelezitelna, a taky pro cistotu vystupu. Ze to vadi ochranarum je samozrejme nesmysl. Nema proc jim to vadit. I kdyby to mistne (v chytu) poskozovalo skalu, tak nechapu jak to vadi prirode. Osobne si myslim, ze barevne mago nic nevyresi, protoze problem je jinde. Ochranari a nekteri lezci potrebuji neco resit, ne vyresit!
Me je ta pre celkem ukradena, jenom mi prijde, ze pokud by barva neco resila, mohla by se jina nez bila barva maga rozsirit a i bezne skaly by nebyly zabilene. Jakakoliv nevyrazna barva by byla min videt. Kouknul jsem na web a odkazu na barvene mago je na zapad od nas celkem dost. Takze tak ujete to mozna neni...
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.