Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
28.Trkal 2410
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230882 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Via ferrata Italiana na Mangart18.08.2010
Nešel někdo letos ferratu Via Italiana (z italské strany) na Mangart v Julských Alpách? Slyšel jsem, že loni byla zavřená kvůli špatnému stavu. Díky.
 Re: Via ferrata Italiana na Mangart18.08.2010
Sli jsme ji pred tydnem, neni tam zadny problem, nektera mista jsou znovu prejistena. Doporucuji, js
  Re: Via ferrata Italiana na Mangart21.08.2010
zavrena je americana

 Fotovýbava při lezení a VHT18.08.2010
Ahoj všichni milovníci hor, jelikož tuším, že většina z vás během svých výpadů do hor fotí, tak bych se chěl zeptat hlavně těch s větším a rozsáhlejším nádobíčkem na rady a náměty, jak vybavení během výprav skladujete, jak je chráníte před počasím, ev. ja
 Re: Fotovýbava při lezení a VHT18.08.2010
Ahoj Pokud to je opravdu lezecká akce že se lezou vícedélky tak do stěny asi ideálně nějakej outdoor
  Re: Fotovýbava při lezení a VHT18.08.2010
Dík za odpověď. Mám to dost podobný, bágl na focení mám Nova 1 AW, Cokin filtry jsem s sebou tahal d
 Re: Fotovýbava při lezení a VHT18.08.2010
bruno ještě dotaz: proc sebou do hor tahas pevnou padesátku kdyz uz to sany ohnisko uz mas na skle 1
  Re: Fotovýbava při lezení a VHT18.08.2010
Covece, mas recht, je to takovej relikt z doby, kdy jsem mel jen setak jako zakladni objektiv a ten
   Re: Fotovýbava při lezení a VHT18.08.2010
Tan Tamron je výborný univerzální sklo - dobrá volba. Sám o něm přemýšlím. Ale Jak jednou zkusíš poř
    Re: Fotovýbava při lezení a VHT18.08.2010
Tamron je skvělej, dokonce v vyšel v testech líp, než srovnatelný 17-40/4 (nebo tak nejak) od Canonu
 Re: Fotovýbava při lezení a VHT18.08.2010
Z jiného soudu: Až do loňska jsem na lezení a náročnou turistiku používal kompakt Olympus Camedia 50
  Re: Fotovýbava při lezení a VHT19.08.2010
Jsem laik a nevyznám se v tom, ale docela si v testech pochvalovali kompakt Sony DSC-HX5. Má dobrý f
   Re: Fotovýbava při lezení a VHT19.08.2010
Díky. Funkcí má tenhle foťáček hafo, ale obrázky dělá špatný - plochý, vytahuje barvy... atd. Jako r
    Re: Fotovýbava při lezení a VHT19.08.2010
tohle budes muset poresit na nejake fotodiskuzi ale grafika.cz a ne na lezci
     Re: Fotovýbava při lezení a VHT19.08.2010
Tojo, hledám už delší dobou touhle cestou. Když se ale objevila tahle diskuse, tak jsem zkoušel, jes
    Re: Fotovýbava při lezení a VHT19.08.2010
Co presne to znamena "plocha fotka"? To je jako ze kdyz fotis na telak tak se zdaji veci b
     Re: Fotovýbava při lezení a VHT19.08.2010
Myslím tim, že na fotce není vidět "hloubku", perspektiva vypadá jako tapeta, není zřeteln
      Re: Fotovýbava při lezení a VHT19.08.2010
No myslim ze "hloubka obrazu" je jen tvuj subjektivni dojem kterej ovlivnuje milion veci.
       Re: Fotovýbava při lezení a VHT19.08.2010
Určitě máš pravdu, ale zároveň bych oponoval tomu, že kompakty jsou jeden jako druhý. Navíc zrovna v
        Re: Fotovýbava při lezení a VHT20.08.2010
Kubo chtěl jsem se zeptat na Pentax W90 protože o něm dost uvažuju do stěny. Jinak já už dva roky fo
         Re: Fotovýbava při lezení a VHT20.08.2010
Koukni se na HD. Fotky dost blbý, ale když počítáš s omezením, tak se z nich může následnou úpravou
          Re: Fotovýbava při lezení a VHT20.08.2010
A co takhle Panasonic FZ-38, je lehounkej, perfektne skladnej, dobrej zoom, fotky taky slusny. Nebo
           Re: Fotovýbava při lezení a VHT20.08.2010
Nevíš, jestli vydrží tvrdé zacházení a případně déšť? Jinak vypadá dobře.
            Re: Fotovýbava při lezení a VHT21.08.2010
Jo, kluci ho tahaj na skialpy, do hor, vydrzi dost. Kdybych nekdy uvazoval o necem mensim, nez zrcad
         Re: Fotovýbava při lezení a VHT20.08.2010
Já se teda poslední dobou misto prechodovejch filtru (z duvodu uz recenych) radsi fotim par exposici

 lezení ve Špáňu u moře17.08.2010
Zdravím, v září jedem na takový menší Eurotrip a marně sháním nějakou oblast na severu španělska, s lezením přímo u, či kousek od moře. Poradíte pls někdo? Budeme namixovaní lezci s nelezci, musím vymyslet nějaký kompromis.. Díky
 Re: lezení ve Špáňu u moře18.08.2010
zajedte do Rodellaru...nelezci se muzou chodit cabrat do potoka :-D
 Re: lezení ve Špáňu u moře18.08.2010
Jedina oblast co znam na severu Spanelska je v okolí Oňati ( kousek jihozápadně od Bilbaa ) , ale pr
  Re: lezení ve Špáňu u moře18.08.2010
Mno já spíš myslel něco jako finale ligure apod. :( Ze siurany je to k moři cca 100 km, ale to je ho
  Re: lezení ve Špáňu u moře18.08.2010
Mno já spíš myslel něco jako finale ligure apod. :( Ze siurany je to k moři cca 100 km, ale to je ho
   Re: lezení ve Špáňu u moře19.08.2010
Cece nebud liny a koukni do googlu. Asi nenarazis na obrovskou oblast typu Finale, ale prijde mi ze
   Re: lezení ve Špáňu u moře19.08.2010
Valencie a okoli, Costa Blanca )asi 2345 oblasti a sektoru) a vubec nejlepsi je portugalsko a Meio M

 Nákup materiálu v Arcu17.08.2010
Prosím o radu. Potřebuju dokoupit matroš a náhodou jedu kolem Arca. Tušíte někdo co se v Arcu vyplatí a co ne? Potřebuju: lano 60m dvojčata, helmu, sedák, lezečky, presky.

 Nákup materiálu v Arcu17.08.2010
Prosím o radu. Potřebuju dokoupit matroš a náhodou jedu kolem Arca. Tušíte někdo co se v Arcu vyplatí a co ne? Potřebuju: lano 60m dvojčata, helmu, sedák, lezečky, presky.
 Re: Nákup materiálu v Arcu17.08.2010
Podívej se nejprve u nás, kolik to asi stojí tady, pak vlez v Arcu do obchodu a porovnej. Možná bude
  Re: Nákup materiálu v Arcu17.08.2010
ja kupoval v CR mammut expresky za cca 200 kc/kus. no nekup to, kdyz bezne stoji 450 :-)
   Re: Nákup materiálu v Arcu17.08.2010
Ja v Arcu koupil expresky Salewa za 175 Kc kus.
  Re: Nákup materiálu v Arcu17.08.2010
jak co, větší slevy budou spíš v říjnu a listopadu, obchody jsou tam minimálně 3
   Re: Nákup materiálu v Arcu17.08.2010
Bacha na votvíračku, maj tam siestu..
    Re: Nákup materiálu v Arcu17.08.2010
Obchody mají siestu do půl 4 a pak je otevřeno do 7. Obecně co jsem to tak zkoumal před měsícem tak
     Re: Nákup materiálu v Arcu17.08.2010
Asi před 14 dnama sem čučel na lana - Beal Ice line Golden Dry 60m 92E... U nás tak min. 3000K...
 Re: Nákup materiálu v Arcu22.08.2010
Zrovna jsem se vrátil z Arca a ceny tam jsou naprosto vynikající. Lana, presa, grigri, batohy, lezky
  Re: Nákup materiálu v Arcu23.08.2010
...to s tým arogantným obmedzencom z Verticalu potvrdzujem. Chalpčisku ide tak akurát o prachy, záuj

 Horské tůry se psem17.08.2010
Zdar,
nemáte někdo tipy na tůry se psem ? Předpokládám, že nejsem jediný kdo má psa a nechce ho nechávat doma když vyráží na hory. Nejlépe asi Rakousko, jižní Bavorsko.

Díky.

Martin
 Re: Horské tůry se psem17.08.2010
No jde o to, co presne mas na mysli, my napr. jezdime s nasi fenkou nemeckeho ohare vsude na lezeni,
  Re: Horské tůry se psem17.08.2010
Ahoj,
díky za odpověď. Spíš mi jde o náročnost výstupů. Třeba takovej Dachstein mi přijde na
   Re: Horské tůry se psem17.08.2010
Pár typů by mohlo být např. tady - k prolistování v nějakém šopu.
Erlebniswandern mit Kindern
    Re: Horské tůry se psem17.08.2010
S fenkou Barčou (retrívr) jsem absolvoval spousty tůr...jak v zimě, tak v létě. Začali jsme zvolna,
     Re: Horské tůry se psem17.08.2010
Důležitý je opravdu tréning odmala. A před lezení začít boulderingem na skalách. Chce to motivovat p
     Re: Horské tůry se psem17.08.2010
Čus, fotky jedním slovem ÚCHVATNÝ a Barča je teda šikulka :o) Hlavně ta čtyřtisícovka a Hochkoenig n
      Re: Horské tůry se psem18.08.2010
Kšíry má klasický ze zverimexu...není potřeba nic spešl. Jde jen o to, aby na ledovci nespadla do tr
       Re: Horské tůry se psem18.08.2010
Jenom nesmí být moc prašanu to pak je docela dřina. (
        Re: Horské tůry se psem18.08.2010
:-)...jj...ale voni prašan milujou. I když nechápu, jak to můžou vydržet, celej den za náma lítat na
 Re: Horské tůry se psem18.08.2010
Můžu doporučit třeba Schladmingské Taury - cesty schůdné, na všech chatách pes bez problémů a je to
  Re: Horské tůry se psem18.08.2010
to jsou nadherny fotky a krasni hafici! mam ted desetimesicniho hovawarta, tak doufak, ze ho pristi
   Re: Horské tůry se psem20.08.2010
Fotky pěkný a tip dobrý :o)
Naše příšerka je taky hovawart, ale devítiměsíční, takže taky mus

 Kampermauer16.08.2010
Ahoj, chci se zeptat jestli existuje průvodce do oblasti Kampermauer, ale novější nežli je ten z roku 1998 (toho mám), pokud ano a jetli ho někdo máte v el. podobě můžete mi ho prosím poslat na mail lukasmuller93@seznam.cz předem dík
 Re: Kampermauer16.08.2010
caues,

ptal jsem se letos mistnaku a rikali, ze bohuzel nic novyho neni ... je to sko

 spaní Sušky16.08.2010
Ahoj, máte někdo tip na spaní v Suškách? Je možné navolno pod širákem (bychom nejradši) nebo nutný kemp?

Dik
Alča
 Re: spaní Sušky17.08.2010
Hotel Kavka
 Re: spaní Sušky17.08.2010
Zkus to v hospode u Kuze (nazev se traduje). Je to v Besedicich, u vchodu do skal (na Kalichu).
 Re: spaní Sušky17.08.2010
na louce nad skalama se nějaké to položení a sbalení spacáku tolerovalo ne?
 Re: spaní Sušky17.08.2010
Spát se přeci nechá všude, kde se nechá spát. Jen oheň bych nerozdělával. Kousek (100m) od Baby směr
  Re: spaní Sušky17.08.2010
Na tý louce co je na příjezdu od severu nespat! Tam vás vyhoděj i když si tam dáte svačinku :D . Těc
   Re: spaní Sušky17.08.2010
Boha jeho, je to kousíček od Baby v bývalým lomu...
    Re: spaní Sušky17.08.2010
Boha jeho : a už jsi tam někdy vůbec byl, nebo to máš jenom přečtený ? Já že sme to tam celkem nedáv

 spaní v Tatrách16.08.2010
Nevíte někdo kde se dá přespat nejblíž Skalnatého plesa? Koukal jsem, že na Skalnaté chatě to už nejde. Dík za radu.
 Re: spaní v Tatrách16.08.2010
je to tu 3x smazat
 Re: spaní v Tatrách16.08.2010
Poblíž jsou křoviska, odpoledne
na pivo a za tmy zalázt do křoviska.
Brzo ráno rychle
 Re: spaní v Tatrách16.08.2010
Cao, jednoznacne doporucuji lanovku. Chrape se tam od jakziva a bez problemu.
Driv jsem o
  Re: spaní v Tatrách17.08.2010
Ten ochranář je fakt vostrej, vypadá jak přerostlej Rumcajs a bdí tam ve dne a snad i v noci. Bivak

 spaní v Tatrách16.08.2010
Nevíte někdo kde se dá přespat nejblíž Skalnatého plesa? Koukal jsem, že na Skalnaté chatě to už nejde. Dík za radu.
 Re: spaní v Tatrách16.08.2010
cauky,videla bych to tak nejlepe na Zamkovku u Janky.

1   ...   842   843   844   845   846   847   848   849   850   851   852   853   854   855   856   857   858   859   860   861   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Fotovýbava při lezení a VHT
Ahoj všichni milovníci hor, jelikož tuším, že většina z vás během svých výpadů do hor fotí, tak bych se chěl zeptat hlavně těch s větším a rozsáhlejším nádobíčkem na rady a náměty, jak vybavení během výprav skladujete, jak je chráníte před počasím, ev. jaké objektivy, vybavení a filtry si nejčastěji berete.
Já používám Canoon EOS 400D, k němu 5 objektivů (do hor beru 17-50/2.8, 100/2.8 makro, 50/1.8) a x filtrů, stativ. Jde mě hlavně o obal na foťák - jedna velká brašna (špatně skladná) vs. několik menších obalů, co berete za filtry (i přechodové? v. HDR) atp. Dík za náměty.
bruno12:41:47 18.08.2010
odpovědět 
 Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Ahoj Pokud to je opravdu lezecká akce že se lezou vícedélky tak do stěny asi ideálně nějakej outdoor kompakt.
Pokud se jedná o převážně chodící akci, tak sebou tahám zrcadlo Canon EOS 20D + pořádnej širokáč Tokina 12-24/4 a jako druhý sklo nosím univerzál Canon 28-105/3,5-4,5 USM II. Filtry nosím polarizák Hoya 77 mm ve Slim verzi a přechoďák na Tokinu. I přechoďák mám šroubovací, protože pořebuji mít filtr většinou trvale nasazenej a dávat s ním foťák do brašny a z brašny což se systémy ala Cokin nejde. Cokin je sice ideální na focení ale není moc outdoor friendly.
Brašnu nosím Lowepro Nova 2 AW do které se mi vejde tak akorát tělo bez gripu s nasazenou Tokinou a vedle toho druhý sklo + filtry a baterky (ostatní větší modely mi přišly na takový akční použití už dost velký). Stativ sebou netahám vůbec - hlavně kvůli váze. Za běžných světelných podmínek ho se slušným zrcadlem nepotřebuješ. Pokud potřebuju fotit něco hodně večer tak foťák postavím na bágl a hotovo. Blesk taky netahám.
Kýčovky fotím RAW + JPG a dokumentačku jen do JPG.
Přeju dobré světlo :-)
Petr13:27:47 18.08.2010
odpovědět 
  Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Dík za odpověď. Mám to dost podobný, bágl na focení mám Nova 1 AW, Cokin filtry jsem s sebou tahal dlouho, pak jsem zjistil, ze jsou na vyhozeni, tak uz na to taky kaslu, z filtru beru PolF mam b+W 67 a skylighter. Stativ je dycky velky zvazovani, kdyz jsme par nocinahore na chatu, tak to vetsinou taham. Jinak ja vsecko fotim na RAW. A bavime se samozrejme spis o chodicich akcich. Mej se.
bruno13:41:15 18.08.2010
odpovědět 
 Re: Fotovýbava při lezení a VHT
bruno ještě dotaz: proc sebou do hor tahas pevnou padesátku kdyz uz to sany ohnisko uz mas na skle 17-50/2,8 (predpokladam ze to je Tamron) ? je to jen další krám na kterej musíš dávat pozor.
petr13:36:48 18.08.2010
odpovědět 
  Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Covece, mas recht, je to takovej relikt z doby, kdy jsem mel jen setak jako zakladni objektiv a ten byl hodne spatnej, tak ty zapdady a vychody jsem fotil tou 50mm.
bruno13:44:02 18.08.2010
odpovědět 
   Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Tan Tamron je výborný univerzální sklo - dobrá volba. Sám o něm přemýšlím. Ale Jak jednou zkusíš pořádnej širokáč ( třeba tu tokinu) tak už se ti pak bude všecko ostatní zdát děsně úzký :-D
BTW fotit vše do RAW se mi zdá zbytečnost ať už z důvodu místa na kartě ( i když to už dnes není takovej problém vzhledem k cenám CF karet), ale hlavně kvůli nutnosti zpracování v PC a s tím spojený čas. Spoustu dokumentačních foto do toho jpg uplne stačí a nemusím s tím nic dělat, ale to už na kažkým ;-)
Petr13:52:25 18.08.2010
odpovědět 
    Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Tamron je skvělej, dokonce v vyšel v testech líp, než srovnatelný 17-40/4 (nebo tak nejak) od Canonu. Sirokac je dalsi na rade, az zas neco usetrim:)
bruno20:35:28 18.08.2010
odpovědět 
 Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Z jiného soudu: Až do loňska jsem na lezení a náročnou turistiku používal kompakt Olympus Camedia 50 a teprve asi po 8 letech jsem ho vyřadil. Byl tak dobrý, že fotky z něho občas použily i časopisy na titulní strany a běžně se z nich dělaly dvoustrany dovnitř. Nevíte, co by se s tím dalo srovnat v dnešní produkci? Jinak používám postarší zrcadlovku Canon EOS 350D se dvěma objektivy (častěji 55-200, méně často setový 18-55), na obou mám nastálo jen UV filtr. Do náročnějších akcí nebo na náhodné focení beru kompakt Pentax W90. Dělá ploché fotky, ale slušné video.
Kuba Turek14:32:20 18.08.2010
odpovědět 
  Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Jsem laik a nevyznám se v tom, ale docela si v testech pochvalovali kompakt Sony DSC-HX5. Má dobrý funkce jako 10snímků/s nebo panoramatickej program, kde si jakoby natočíš to co chceš mít panoramatickou fotku a on to automaticky složí. Nevýhoda toho je, že když fotíš něco v blízkosti, tak jak se otáčíš na místě tak to tu fotku zdeformuje jakoby z rybího oka...
Jirka09:00:37 19.08.2010
odpovědět 
   Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Díky. Funkcí má tenhle foťáček hafo, ale obrázky dělá špatný - plochý, vytahuje barvy... atd. Jako rodinný aparátek nebo amatérský foťák do skal asi jo, ale jinak nebrat.
Kuba Turek13:28:03 19.08.2010
odpovědět 
    Re: Fotovýbava při lezení a VHT
tohle budes muset poresit na nejake fotodiskuzi ale grafika.cz a ne na lezci
13:31:08 19.08.2010
odpovědět 
     Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Tojo, hledám už delší dobou touhle cestou. Když se ale objevila tahle diskuse, tak jsem zkoušel, jestli někdo nemá s něčím dobré zkušenosti.
Kuba Turek14:40:34 19.08.2010
odpovědět 
    Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Co presne to znamena "plocha fotka"? To je jako ze kdyz fotis na telak tak se zdaji veci blizko u sebe?
Honza15:05:04 19.08.2010
odpovědět 
     Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Myslím tim, že na fotce není vidět "hloubku", perspektiva vypadá jako tapeta, není zřetelné, co je vepředu a co vzadu a jako je to daleko. Je to obvykle daň za to, že se používá nějaký levný objektiv jako autofokus (kus plastu jako čočka, která se nehýbe). "Krásně" je to vidět třeba na posledním článku na HD o cestě Cez knihu. Je to všechno foceno dvěma různými kompakty a dvěma fotografy, ale nic moc.
Kuba Turek15:47:10 19.08.2010
odpovědět 
      Re: Fotovýbava při lezení a VHT
No myslim ze "hloubka obrazu" je jen tvuj subjektivni dojem kterej ovlivnuje milion veci. Hlavne plasticke svetlo ktere dokaze dat fotce hloubku, opar v dalce, neco v popredi ... to vsechno dela pocit prostorovosti. Taky nevis co kdo s tema fotkama stropil v Photoshopu - nejakej matlal tomu blbe potaha za krivky a hned fotka vypada desne "plose" protoze znici prirozene svetelne prechody.
No a v "hloubce ostrosti" nebude mezi kompakty nikdy rozdil a vzdycky budou fotky z kompaktu vypadat ploseji nez ze zrcadla, protoze maji malinkej cip a maji obrovskou hloubku ostrosti.
Petr20:36:45 19.08.2010
odpovědět 
       Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Určitě máš pravdu, ale zároveň bych oponoval tomu, že kompakty jsou jeden jako druhý. Navíc zrovna v tomhle případě jsem měl originály všech fotek v ruce a upravoval jsem je víceméně stejným způsobem.
Kuba Turek21:53:40 19.08.2010
odpovědět 
        Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Kubo chtěl jsem se zeptat na Pentax W90 protože o něm dost uvažuju do stěny. Jinak já už dva roky fotím Sony A200+minolta 50/1,7+půl roku nově Sigma 18-250 OS HSM - ostrost - dost slušná, váha - trošku horší a stabilizace - k nezaplacení + UV + cpol. Souhlasím, že cokiny tahat a fotit s nimi je na stašně dlouhé hraní - mám je taky ale skoro to nevozím.
taky Kuba13:37:28 20.08.2010
odpovědět 
         Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Koukni se na HD. Fotky dost blbý, ale když počítáš s omezením, tak se z nich může následnou úpravou udělat něco dobrýho. Video je v rámci možnosti a pro použití na internetu naopak velmi dobré. Při filmování ani focení nelze v podstatě přibližovat, protože to snímky dokonale zprasí. Koukni se například na Dolent a Cestu přes knihu. To je focené právě na Pentax. Kdybys chtěl, můžu Ti poslat pro porovnání originály oněch fotek.
Kuba Turek16:14:11 20.08.2010
odpovědět 
          Re: Fotovýbava při lezení a VHT
A co takhle Panasonic FZ-38, je lehounkej, perfektne skladnej, dobrej zoom, fotky taky slusny. Nebo uz je to moc velke? Kamosi jsou s nim spokojeni.
bruno19:14:28 20.08.2010
odpovědět 
           Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Nevíš, jestli vydrží tvrdé zacházení a případně déšť? Jinak vypadá dobře.
Kuba Turek20:21:12 20.08.2010
odpovědět 
            Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Jo, kluci ho tahaj na skialpy, do hor, vydrzi dost. Kdybych nekdy uvazoval o necem mensim, nez zrcadlovka, tak bych sel do tohodle.
bruno09:16:38 21.08.2010
odpovědět 
         Re: Fotovýbava při lezení a VHT
Já se teda poslední dobou misto prechodovejch filtru (z duvodu uz recenych) radsi fotim par exposici na HDR, kdyz se to udela pekne, tak to ani neni poznat. Ma to jedinou nevyhodu, chce to stativ...
bruno19:10:35 20.08.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi