Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dopravz Antalye do Geyikbayiri01.09.2010
Ahoj, nevíte někdo, jak je to s dopravou z letiště do Geyikbayiri třeba busem nebo nebo kolik stojí taxi - nějaká levnější varianta než dát 40 Euro za taxi z Josito kampu?dík, Yarrica.
 Re: Doprava z Antalye do Geyikbayiri01.09.2010
Taxik do centra a pak bus. Autobus přímo z letiště taky bude asi dražší než normální městský spoj ta
  Re: Doprava z Antalye do Geyikbayiri02.09.2010
Kdyz se jde z letiste asi kilometr, tak na kolme silnici (ze ktere se odbocuje k letisti) uz je sta
   Re: Doprava z Antalye do Geyikbayiri02.09.2010
Jo v tom centrru necekej nejaky Florenc. Jen u dlouheho chodniku neustale najizdeji cisla. Stoji tam
 Re: Dopravz Antalye do Geyikbayiri02.09.2010
Dostopovat. Zda se to blbe, ale da se jit porad podel hlavni silnice (ctyrpruh), myslim ze je vetsin
 Re: Dopravz Antalye do Geyikbayiri02.09.2010
 Re: Dopravz Antalye do Geyikbayiri02.09.2010
Kdy tam letíte? My 17.12. z Vídně. Jsme dva. Dalo by se tech 40E rozdělit a pak už to není drahé.
  Re: Dopravz Antalye do Geyikbayiri04.09.2010
Ahoj, letíme už 11. 10.

 Dachstein - der Johan01.09.2010
Rád bych se zeptal, jakou máte osobní zkušenost v poslední době s možností přespání na parkovišti u dolní stanice na Hurnekogel (nad Ramsau). Nikdy nebyl problém loni v srpnu tam ale přibyl nápis "No camping" a maník co rozmísťoval ráno auta na
 Re: Dachstein - der Johan01.09.2010
Třeba jste se tak zachovali jako jediní. Kdoví jak se tam chovají ostatní. Pokud tam přijela v minul
  Re: Dachstein - der Johan02.09.2010
No nabyl jsem dojmu, že vzniklo nějaké nové opatření... :-( máte nějaké nové zkušenosti během tohoto
   Re: Dachstein - der Johan02.09.2010
Spaní v aute tolerováno. A klasika nedělat bordel a nebydlet tam tejden.. Na záchod chodit kam se ch
    Re: Dachstein - der Johan02.09.2010
Díky, jenže nás je plný auto, takže spát v autě, tak druhý den zřejmě nikam nevylezem, spal tam někd

 Chorvatsko - moře a lezení01.09.2010
Má někdo zkušenosti z nějaké oblasti v Chorvatsku, kde se dá v pohodě okoupat v moři, něco polézt (spíš lehčí cesty) a sehnat v pohodě ubytování? Pročítal jsem starší diskuse, ale zajímají mně spíš osobní zkušenosti než jen výčet oblastí. Jedeme s dětma,
 Re: Chorvatsko - moře a lezení01.09.2010
Sice jsi jmenoval jako věc o které víš, ale osobně nedám na Cliffbase dopustit..Na to co říkáš z mej
  Re: Chorvatsko - moře a lezení01.09.2010
Díky. Cliffbase je zatím náš cíl, ale už jsme tam párkrát byli a rád bych i někam jinam, ale experim
   Re: Chorvatsko - moře a lezení01.09.2010
 Re: Chorvatsko - moře a lezení01.09.2010
Toto vypadá docela dobře. Nebyli jste tam někdo?
  Re: Chorvatsko - moře a lezení02.09.2010
Omiš - přístup s kočárkem až pod skálu po asfaltu asi 5 min od písčité pláže. Ubytování lze bez prob
  Re: Chorvatsko - moře a lezení02.09.2010
Omiš - přístup s kočárkem až pod skálu po asfaltu asi 5 min od písčité pláže. Ubytování lze bez prob
   Re: Chorvatsko - moře a lezení02.09.2010
Prave tuto otazku taky resim, loni na prelomu zari a rijna jsme byli s detma v Omisi - lezeni i koup
    Re: Chorvatsko - moře a lezení02.09.2010
Jeste bych doplnil hlavne pro zakladatele vlakna - pokud resi lezeni a k tomu hlidani malych deti -
     Re: Chorvatsko - moře a lezení02.09.2010
ahoj J kdybys chtěl tak písni mám nějaký průvodce na krk, jak je to tam s přístupem nevím.
     Re: Chorvatsko - moře a lezení02.09.2010
My bohuzel jedeme uz pristi tyden ve stredu. Nakonec asi ten Hvar s trajektem ze Splitu s tim, ze to

 Botky ASOLO LHOTSE01.09.2010
Ahoj, mám Asolo Lhotse, boty jsou pohodlné tak první 2hodiny, potom dochází k odřeninám na patách. Používané tak 8 dnů... Pomůže nějaká opravna bot? nebo ještě vydržet a šlapat? Děkuji
 Re: Botky ASOLO LHOTSE01.09.2010
to nejsou boty na chození ale na lezení s nebo bez maček. dojít v nich k nástupu "sice jo"
 Re: Botky ASOLO LHOTSE01.09.2010
Mam Asolo Granite a mel jsem uplne stejne problemy. Hnedka prvni turu se mi po hodine udelaly puchyr
  Re: Botky ASOLO LHOTSE01.09.2010
Já mám Saltic Triton, po 5 minutách asfaltu mám vždy puchýře. Při chození v lese nebo chození v Tatr
   Re: Botky ASOLO LHOTSE01.09.2010
Odpověď je tejpka - prostě preventivně paty zatejpovat a pak je to v pohodě...

O.
    Re: Botky ASOLO LHOTSE03.09.2010
tomu rikam krasa materskeho jazyka... fuj, fuj, fuj
 Re: Botky ASOLO LHOTSE01.09.2010
Opravdu je to bota na lezeni a zimu. Vetsinou pomuze olepeni nebo dve ponozky, ale na chozeni doporu
 Re: Botky ASOLO LHOTSE02.09.2010
No po asfaltu s nima moc nechodím, ale je pravda že jsem přehodnotil používání jako jediné pohorky a

 Cortina ubytování01.09.2010
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda by někdo neporadil nějaké cenově přívětivé ubytování v okolí Cortiny...nemusí být přímo v Cortině, ale tam někde poblíž cest na ferrati. Radši kemp, nějaký obyčejný, bez animačních programů a bazénu a podobných zbytečností
 Re: Cortina ubytování01.09.2010
Ahoj, kempy nevím, asi to bude všechno dost drahy. Vždycky, když jsme tam byli, tak jsme spali buď n
 Re: Cortina ubytování01.09.2010
Cau, my jsme letos par noci stravili v kempu Olympia (vygooglis i s cenama) kousek od Cortiny a vcel
 Re: Cortina ubytování01.09.2010
Cau, my jsme letos par noci stravili v kempu Olympia (vygooglis i s cenama) kousek od Cortiny a vcel
  Re: Cortina ubytování02.09.2010
Ano je to tento:

 Scarpa F331.08.2010
Caute, rad by sem se zeptal na F3 od scarpy, nikde sem o nich nic nenasel (krome reklamnich titulku). Tak jestli s nimi mate neake skusenosti, zajimalo by me jak je to s nimi ve vyslapu a tak vubec, pomer sjezd/vyslap. A dalsi vec: chtel bych je na klasic
 Re: Scarpa F301.09.2010
Áhoj, má je kamarád a je s nimi vcelku spokojený...akorár při sjezdu pod ně cpe furt nějakou destičk
  Re: Scarpa F301.09.2010
Dík, hlavně že nejsou nějak moc problémové. Není to totiš nějak moc vídaná bota ani u "polozávo
   Re: Scarpa F302.09.2010
s tim purkem se porad s nekym erudovanym! doporucene vazani pro F1 a F3 na skialp je tech - jak mluv
    Re: Scarpa F302.09.2010
Já vím, doteď sem chodil se starýma Dachstainama - ty sem roztřískal. K těm botám časem aj TLT a ski
     Re: Scarpa F302.09.2010
takhle se to resilo u F1 nez zacli delat ten elegantni klinek do zdirky na harse, ale tam se to lepi
      Re: Scarpa F303.09.2010
...no, co mám teda dělat?
       Re: Scarpa F303.09.2010
nasetrit na techa,...nebo koupit jiny boty. treba zzero 3, kupovat si F3 na silvretu nema smysl.
  Re: Scarpa F301.09.2010
Dík, hlavně že nejsou nějak moc problémové. Není to totiš nějak moc vídaná bota ani u "polozávo

 Zugspitze31.08.2010
Ahoj, za 14 dní se chystáme na výstup na Zugspitze. Bohužel nevíme, kde v okolí přespat. Nevíte někdo o nějakém kempu, nebo místu, kde by se dalo přespat pod širákem v okolí GAPA? dík
 Re: Zugspitze31.08.2010
Pod sirak jsme si tam netroufli, ale primo v GAPA na okraji, tesne pred odbockou na Hammersbach (jed
 Re: Zugspitze31.08.2010
Ahoj, Martin má pravdu, také jsem tam spal a pak ještě když odbočíš směr Hammersbach tak hned za žel

 Okolí Kaprunu31.08.2010
Ahoj, jedu na 5 dnů do Kaprunu, s fyzicky zdatnou holkou co neleze, doporučte nám prosím zajímavé jednodennvýstupy v okolí s pěknými výhledy, při kterých není nutno se jistit.
 Re: Okolí Kaprunu31.08.2010
G. Wiesbachhorn - Kaindlgrat - mačky + cepín nutností.
  Re: Okolí Kaprunu31.08.2010
Kaindlgrat je spíš na 2 dny: 1. den na chatu a 2. den na vrchol a dolů. Co takhle na druhou stranu
   Re: Okolí Kaprunu31.08.2010
díky kubo, ale měl jsem na mysli něco víc nelezeckého, prostě nechci brát matroš vůbec, max. mačky a
 Re: Okolí Kaprunu31.08.2010
Wiessbachhorn jde od zacatku srpna temer vzdycky bez macek a cepinu, pokud nenasnezi. Samozrejme, ze

 byrokracie30.08.2010
kde si muzu udelat obrazek veskere nutne byrokracii spojene s otevrenim a provozem boulderu pro verejnost? Je nekde k nahlednuti zakon pojednavajici o predpisech nutnych pri provozu boulderu?

 nález kybliku na Krkavci skale30.08.2010
Čau,

včera jsme pod Krkavčí skálou v Krase našli poměrně zánovní jistící prostředek (kyblík) černé barvy. Kdo to ztratil (a bude znát i značku výrobku) ať se o něj přihlásí. 724427297.

Jirka
 Re: nález kybliku na Krkavci skale30.08.2010
kdosi tam ještě nechal lezky - zánovní mamuty
  Re: nález kybliku na Krkavci skale31.08.2010
Pokud vám chybí něaká lezecká výbava, zajeďte si na víkend pod Krvavčí skálu :-D

1   ...   836   837   838   839   840   841   842   843   844   845   846   847   848   849   850   851   852   853   854   855   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Chorvatsko - moře a lezení
Má někdo zkušenosti z nějaké oblasti v Chorvatsku, kde se dá v pohodě okoupat v moři, něco polézt (spíš lehčí cesty) a sehnat v pohodě ubytování? Pročítal jsem starší diskuse, ale zajímají mně spíš osobní zkušenosti než jen výčet oblastí. Jedeme s dětma, tak koupání je asi přednější, ale nudit se tam týden válením u vody taky nechceme. Omiš se mně docela zamlouvá, ale netuším jak je to tam s ubytováním a s mořem? Co jiné oblasti Hvaru než Cliffbase?
Belial18:47:33 01.09.2010
odpovědět 
 Re: Chorvatsko - moře a lezení
Sice jsi jmenoval jako věc o které víš, ale osobně nedám na Cliffbase dopustit..Na to co říkáš z mejch zkušeností jednoznačně nejlepší. Koupání, lezení, ubytování. Záleží na tom jak jsou děti velký, neb ten přístup není úplně zadarmo, ale viděl jsem tam i úplná batolata. Paklenica má také dobrý přístup, ale je tam spousta lidí a úplně ideální na kombinaci koupání a lezení to oproti cliffbase rozhodně není už jen to že všude se musí autem - do skal, i moři, když tedy budeš hledat levnější ubytování, které rozhodně nenajdeš kousek od moře.
BB19:50:01 01.09.2010
odpovědět 
  Re: Chorvatsko - moře a lezení
Díky. Cliffbase je zatím náš cíl, ale už jsme tam párkrát byli a rád bych i někam jinam, ale experimentovat s dětma se mně moc nechce. Mají 2 a 3 roky. Bereme to vyloženě jako rodinný výlet. Ještě jsem uvažoval nad Biokovem, ale tam se mně moc nezamlouvá ta Makarská a davové šílenství na tamnějších plážích.
Belial20:06:03 01.09.2010
odpovědět 
   Re: Chorvatsko - moře a lezení
http://www.horskesporty.cz/lezeni-na-hvaru-vela-stiniva/
vonkreuz20:29:06 01.09.2010
odpovědět 
 Re: Chorvatsko - moře a lezení
Toto vypadá docela dobře. Nebyli jste tam někdo? http://www.penjanje.net/ index.php?id=51&option=com_content&task=view (bez mezer)
Belial21:20:16 01.09.2010
odpovědět 
  Re: Chorvatsko - moře a lezení
Omiš - přístup s kočárkem až pod skálu po asfaltu asi 5 min od písčité pláže. Ubytování lze bez problémů sehnat v ubytovacích agenturách na nejbližším náměstíčku východně od mostu. Skalky otočené na sever 10 min od pláže, lze lézt celej den, celkově Omiš zábava na týden. Lehká klasa. Omišský 5 vyleze fakt úplně každej začátečník.
07:02:59 02.09.2010
odpovědět 
  Re: Chorvatsko - moře a lezení
Omiš - přístup s kočárkem až pod skálu po asfaltu asi 5 min od písčité pláže. Ubytování lze bez problémů sehnat v ubytovacích agenturách na nejbližším náměstíčku východně od mostu. Skalky otočené na sever 10 min od pláže, lze lézt celej den, celkově Omiš zábava na týden. Lehká klasa. Omišský 5 vyleze fakt úplně každej začátečník.
07:03:01 02.09.2010
odpovědět 
   Re: Chorvatsko - moře a lezení
Prave tuto otazku taky resim, loni na prelomu zari a rijna jsme byli s detma v Omisi - lezeni i koupani super a zase tam ject znovu nechceme. Zatim uvazujem o Hvaru a zda se mi to docela daleko (kvuli trajektu). Paklenicu zname a touto dobou nechceme, navic potrebujem neco kde si muzes zalezt i vzhledem k tomu ze nam nema deti (4,5 a 1,5 roku) hlidat.
Bohuzel nemam k dispozici lezeckyho pruvodce na Chorvatsko - kdyby nekdo mel a chtel se podelit (elektronicky nebo papirovy pujcit), byl bych moc vdecen.
Volovec08:48:31 02.09.2010
odpovědět 
    Re: Chorvatsko - moře a lezení
Jeste bych doplnil hlavne pro zakladatele vlakna - pokud resi lezeni a k tomu hlidani malych deti - kdyby byl zajem, bylo by mozne domluvit se a pripadne spojit sily a vyrazit dve rodiny dohromady.
Kdyz tak mi napis na email. My to vidime nejspise na terminy 18.-26.9, ci 25.9.-3.10.
volovec08:56:19 02.09.2010
odpovědět 
     Re: Chorvatsko - moře a lezení
ahoj J kdybys chtěl tak písni mám nějaký průvodce na krk, jak je to tam s přístupem nevím.
DavidD15:01:35 02.09.2010
odpovědět 
     Re: Chorvatsko - moře a lezení
My bohuzel jedeme uz pristi tyden ve stredu. Nakonec asi ten Hvar s trajektem ze Splitu s tim, ze to bude takova lehce pruzkumna vyprava. Urcite ne do Sv. Nedeli, ale nekam jinam. Ne ze by to tam bylo spatne, ale proste uz jsme tak fakt hodnekrat byli.
Belial16:57:56 02.09.2010
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi