Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Promazání karabin06.09.2010
Prosím Vás jakým přípravkem nejlépe promazat karabiny případně friendy. Předem moc děkuji.
 Re: Promazání karabin06.09.2010
Já jsem dal na friendy slunečnicový olej a bez problémů.
 Re: Promazání karabin06.09.2010
Mázni to Teflonem to je to nejlepší
  Re: Promazání karabin06.09.2010
jakejkoliv olej na kolo:-)
 Re: Promazání karabin06.09.2010
VD-40
  Re: Promazání karabin06.09.2010
Tak a teď mě neználkovi někdo zodpovědně řekněte co z toho je fór a co platí :-))
   Re: Promazání karabin06.09.2010
Nebál bych se ničeho z toho. Jen u těch minerálních látek bych to pak dobře otřel, ať se to nedostan
    Re: Promazání karabin06.09.2010
z pružin friendůjsem prach dostal prudkým proudem sprchy, potom jsem to promazal tím slunečnicovým o
 Re: Promazání karabin06.09.2010
hlasuju pro teflon...
  Re: Promazání karabin06.09.2010
Do zámku karabin naškrábu trochu tuhy z tužky parkrat protočím a je zase na par let po starostech ;)
 Re: Promazání karabin06.09.2010
Nejlepší jsou penetrátory, co čistí a zároveň promazávají. Někdo tomu řiká možná jinak... Jde o prod
  Re: Promazání karabin06.09.2010
např. WD40
  Re: Promazání karabin06.09.2010
Aby to pak ale nesezralo i tu expresku pod karabinou :-D S agresivnimi latkami bych byl opatrnej.
 Re: Promazání karabin06.09.2010
Olej na motocyklový řetězový převody
 Re: Promazání karabin06.09.2010
nekompromisne wd40 - nic lepsiho neznam. souhlas s tim otrenim, at nezasvini expresku.
 Re: Promazání karabin08.09.2010
Nejlíp něco teflonovýho, nebo i mazadla který nelepí(WD, MD). Rozhodně ne slunečnici a už vůbes ne ř
  Re: Promazání karabin08.09.2010
Spreje typu WD obsahují chem.složku , která má tzv.ovolnít zarezlí spoj či šroub - je poměrně agresi

 Plakáty05.09.2010
Zdravím, prosím vás, poraďte kde na netu sehnat nějaké pěkné lezecké plakáty,popř. jestli se nenajde někdo,kdo by prodal/věnoval...Sháním novou výzdobu...Díky
 Re: Plakáty06.09.2010
taky by me to zajimalo...videl jsem akorat par plakatu od Petzlu na ebayi. ale ze by nekde byla neja
  Re: Plakáty08.09.2010
čti zde:

 najdene2-ky v Kezmaraku04.09.2010
nepostrada niekto 2-ky, najdene boli v J stene Kezmaraku, vpravo od cesty In memoriam Čondl - Rose, asi 150m nad zemou (pod rampou este).
 Re: najdene2-ky v Kezmaraku04.09.2010
2-ky kozy?
  Re: najdene2-ky v Kezmaraku05.09.2010
Cink, prodáno, beru!

 lezení okolo Telče03.09.2010
Ahoj, jedu na víkendu do Telče a jestli tam je okolo nějaký lezení (skály, bouldry), rád bych to prubnul. Vůbec to tam ale neznám, nedoporučíte něco pls? Díky
 Re: lezení okolo Telče03.09.2010
Zdar. U Telče je Štamberk, průvodce na bouldry ze závodů javořičáků HOJ je tady:
 Re: lezení okolo Telče03.09.2010
Kousek od Telče je příjemné lezení po žule nad vesnicí Lhotka okolo zříceniny hradu Štamberk. Trochu

 Foto dne03.09.2010
Tak koukám že Marťas už zase něco vyfotil a zase taková krása. Kde on ty hezký holky bere? Mě to při pátku úplně oblažilo :)

 mačky na ledy03.09.2010
Ahoj,
zvažuju koupi nových maček a rád bych se zeptal na vaše zkušenosti a tipy. Jedná se mi o mačky čistě na lezení ledů, případně lehčích mixů, ale zase žádná velká divočina, takže patní hrot vopravdu nepotřebuju :-)
Tedy monopoint nebo kl
 Re: mačky na ledy03.09.2010
Asi bych šel do Simond Vampire a Petzl Laser Sonic.
 Re: mačky na ledy03.09.2010
překvapilo mě, že zkušení lezci v ledu používají místo vertikálních raději horizontální hroty. tak s
  Re: mačky na ledy03.09.2010
Znám taky poměrně dost zkušených lezců v ledu a všichni používají mačky s vertikálními hroty. Takže
   Re: mačky na ledy03.09.2010
No já sice nejsem nějaký extra lezec v ledu, ale maček jsem měl několik a musím říct, že s horizontá
   Re: mačky na ledy03.09.2010
Nejsem žádný expert ale lezu každou zimu v Rakousku i v Jizerkách (tak do WI 4-5). Používám mačky Ra
 Re: mačky na ledy03.09.2010
vyzkoušel jsem spoustu cizích maček a teď lezu třetí sezonu na Spiderech od Raveltiku a dle mě jsou
  Re: mačky na ledy03.09.2010
Doplnění-samozřejmě Spidery s jedním hrotem,to i na drytool.Na mixy-třeba v Tatrách mám jiné mačky s
 Re: mačky na ledy03.09.2010
Používat na lezení ledů a mixů horizontální hroty je nesmysl. Nejdou pořádně nabrousit a na skále je
  Re: mačky na ledy03.09.2010
Problém maček je zejména v tom, že mačky používáte na ledy, mixy, skialpy, atd a stále jedny. Tudíž
   Re: mačky na ledy03.09.2010
Já si nechal dovést z USA BD Cyborg a lezu s nima převážně ledy. Zkoušel jsem kombinaci mone a dvou

 kalymnos03.09.2010
Ahoj, neporadil by mi někdo, jak se co nejlevněji dostat na Kalymnos (s jakou leteckou společností), případně tip na nějaké osvědčené ubytovaní na místě a ostatní hodící se logistické informace? díky moc!

 sulov, precin, manin po desti02.09.2010
Zdar vsem,
muzete napsat tipy na sektory oblasti sulov, precin, manin, ve kterych se da zalezt po/pri desti? Dejme tomu, ze na obtiznosti nezalezi, aneb v nejhorsim jen zabouldrime:)) Diky moc a cus
adam
 Re: sulov, precin, manin po desti02.09.2010
ETIKA LEZENIA (VŠEOBECNE PLATNÁ PRE CELÚ OBLASŤ SÚĽOVSKÝCH SKÁL)
- Lezie sa len na suchej ska
  Re: sulov, precin, manin po desti03.09.2010
diky, to budem respektovat
 Re: sulov, precin, manin po desti02.09.2010
manín - gastonka. ak nie je silný dážď, tak v pohode aj cez, aj po. po silnom daždi zateká.
  Re: sulov, precin, manin po desti02.09.2010
Nebo popojet kousek dál, objet Žilinu a zvolit Porúbku nebo Višnové, jste-li více zdatní, ale i vo V
 Re: sulov, precin, manin po desti02.09.2010
Popravde zadny zazrak. Precin ma velmi casto zateceno v dirkach, Manin obcas tece z masivku nahore.
  Re: sulov, precin, manin po desti03.09.2010
...alebo K60, ktoré schne vcelku rýchlo
   Re: sulov, precin, manin po desti03.09.2010
...diky vsem...
 Re: sulov, precin, manin po desti03.09.2010
Jsi-li objevitelský typ, pak Paština Závada, sektor "D" na levé straně proti proudu potoka
 Re: sulov, precin, manin po desti05.09.2010
Za dazda sa da liezt par ciest na Velkom Manine na Gastonke /lava a stredna cast/, Cernoknazniku /pr

 Lezeni Vrchlabí02.09.2010
Ahoj,
Nevíte prosím o možnostech lezení ve Vrchlabí a okolí? Mám na mysli stěnu, boulder, venkovní boulder...prostě něco kde se dá trénovat:-) Díky
 Re: Lezeni Vrchlabí02.09.2010
Z Vrchlabi sice nejsem, ale jezdim tam na chatu, takze predstavu mam. V Tyrsaku je stena, jak je ote
  Re: Lezeni Vrchlabí02.09.2010
No...Teplice a Ádr trochu daleko, na večerní lezení či lezení v dešti:-) ale díky...
   Re: Lezeni Vrchlabí02.09.2010
na lezeni v desti je Adr nejlepsi :-)
    Re: Lezeni Vrchlabí02.09.2010
Jojo, ale až potom co jsi doslanil, pobalil matroš a z pod stříšky na terase u Tošováka už jen sledu
     Re: Lezeni Vrchlabí02.09.2010
Ahoj, stena ve Vrchlabí v Tyrsaku bude otevrena od rijna do dubna nebo brezna (ted nevim jiste posle

 Lezeni Vrchlabí02.09.2010
Ahoj,
Nevíte prosím o možnostech lezení ve Vrchlabí a okolí? Mám na mysli stěnu, boulder, venkovní boulder...prostě něco kde se dá trénovat:-) Díky

1   ...   835   836   837   838   839   840   841   842   843   844   845   846   847   848   849   850   851   852   853   854   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Promazání karabin
Prosím Vás jakým přípravkem nejlépe promazat karabiny případně friendy. Předem moc děkuji.
 Spasik08:40:45 06.09.2010
odpovědět 
 Re: Promazání karabin
Já jsem dal na friendy slunečnicový olej a bez problémů.
p09:58:25 06.09.2010
odpovědět 
 Re: Promazání karabin
Mázni to Teflonem to je to nejlepší
Micky10:02:06 06.09.2010
odpovědět 
  Re: Promazání karabin
jakejkoliv olej na kolo:-)
jena10:07:12 06.09.2010
odpovědět 
 Re: Promazání karabin
VD-40
Marek10:22:22 06.09.2010
odpovědět 
  Re: Promazání karabin
Tak a teď mě neználkovi někdo zodpovědně řekněte co z toho je fór a co platí :-))
?11:24:15 06.09.2010
odpovědět 
   Re: Promazání karabin
Nebál bych se ničeho z toho. Jen u těch minerálních látek bych to pak dobře otřel, ať se to nedostane na smyce. Já osobně jsem jednou použil olej do motoru a jindy zas WD40. Ale asi to chce z toho mechnismu nějak dostat ten zalezlý sajrajt (prach a spol.). Možná časem ta staré pojistkové karabiny vyperu v horké vodě se saponátem a pak promažu...
11:58:03 06.09.2010
odpovědět 
    Re: Promazání karabin
z pružin friendůjsem prach dostal prudkým proudem sprchy, potom jsem to promazal tím slunečnicovým olejem a cvakaj jako nový.
p13:35:40 06.09.2010
odpovědět 
 Re: Promazání karabin
hlasuju pro teflon...
martin12:29:41 06.09.2010
odpovědět 
  Re: Promazání karabin
Do zámku karabin naškrábu trochu tuhy z tužky parkrat protočím a je zase na par let po starostech ;)
Komixák13:53:04 06.09.2010
odpovědět 
 Re: Promazání karabin
Nejlepší jsou penetrátory, co čistí a zároveň promazávají. Někdo tomu řiká možná jinak... Jde o produkt (převážně ve spreji), který onen prach (bordel) prostě jakoby rozleptá. Nejedná se o olej, je to nějakej sajrajt. Používá se hlavně na zerezlé čepy, panty, kleště atd. Zeptej se v krámě, normálně se to prodává, ale nenech si vnutit něco obyč. Jmenuje se to třeba 3v1 nebo 6v1 apod.
Jinak, když není po ruce, tak umejt vodou a olej s tuhou, jak říkají ostatní.
Esus14:00:54 06.09.2010
odpovědět 
  Re: Promazání karabin
např. WD40
14:04:54 06.09.2010
odpovědět 
  Re: Promazání karabin
Aby to pak ale nesezralo i tu expresku pod karabinou :-D S agresivnimi latkami bych byl opatrnej.
acid14:14:16 06.09.2010
odpovědět 
 Re: Promazání karabin
Olej na motocyklový řetězový převody
17:31:28 06.09.2010
odpovědět 
 Re: Promazání karabin
nekompromisne wd40 - nic lepsiho neznam. souhlas s tim otrenim, at nezasvini expresku.
pavel21:56:49 06.09.2010
odpovědět 
 Re: Promazání karabin
Nejlíp něco teflonovýho, nebo i mazadla který nelepí(WD, MD). Rozhodně ne slunečnici a už vůbes ne řepku, ty se časem změní na luxusní lepidlo (koukněte doma na digestoř nebo čudlíky u sporáku ;). Oleje na řetězy atd. taky lepí a s prachem pak tuhnou a brousí. Chemicky aby to nevadilo popruhu expresky nebo lanu = motorový a převodový oleje bych nedával.
09:02:08 08.09.2010
odpovědět 
  Re: Promazání karabin
Spreje typu WD obsahují chem.složku , která má tzv.ovolnít zarezlí spoj či šroub - je poměrně agresivní / PH nemán změřené /. Mám osobní zkušenost kdy WD reagovalo s pozinkováním a rozjelo korozi . Někdo namítne karabky jsou s AL slitiny ale čepy i tlačná pružina je ocel . Tak doporučuji spreje typu Teflon .
Dejv09:24:48 08.09.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi