LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Košťál 10050
Hory:
22.Bernard 2632
23.X. 2532
24.Opice 2510

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231392 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Jeste jednou pad karabiny / expresky13.09.2010
www.forums.caves.org /viewtopic.php ?f=5&t=10533
2 mezery

Klicovy prispevek:
The problem isn t that a dropped
 Re: Jeste jednou pad karabiny / expresky15.09.2010
díky...
takže padený raději dávat bokem...
  Re: Jeste jednou pad karabiny / expresky15.09.2010
To je ale o únavový trhlině ;-) která vznikne vysokocyklovým zatěžováním a začne v místě vrubu, koro
   Re: Jeste jednou pad karabiny / expresky15.09.2010
Doporucoval bch precist celou tu diskusi, ten chlapik od NASA pise pod prezdivkou MARMADUKE.
 Re: Jeste jednou pad karabiny / expresky15.09.2010
Crash-test karabiny na autě: pár let jsem vozil starou Waltrovku a občas ní tahal/nechal se tahat. V
  Re: Jeste jednou pad karabiny / expresky15.09.2010
- pro me plati Subrt.
- pise tam o korozi. tohle je JESKYNARSKY problem, lezec na skalkach be

 bouldrovka ústí nad labem13.09.2010
Ahojte, je v Ústí otevřená nějaká bouldrovka? Harlem je asi zavřený a YMCA taky nevypadá jako pro veřejnost :( díky
 Re: bouldrovka ústí nad labem13.09.2010
HARLEM otevřeme znovu - tentokrát ovšem na jiném místě - v centru v kostele Sv. Vojtěcha (vedle náku
  Re: bouldrovka ústí nad labem13.09.2010
Díky za odpověď, ale hodilo by se mi něco i teď v září, ale asi pešek...
   Re: bouldrovka ústí nad labem14.09.2010
Teplice nebo Děčín?
    Re: bouldrovka ústí nad labem14.09.2010
Chvojkovice Brod - takže Ústí....katakomby Šao-Linskýho kláštera...
   Re: bouldrovka ústí nad labem14.09.2010
Zkus křesťany v Krásňáku:
 Miura VS (velcro)13.09.2010
Ahoj, mate uz nekdo nake delsi zkusenosti s lezeckama LS Miura VS (ty na suchac). Cetl jsem na netu nejake zahranicni recenze a dost si lidi stezujou, ze po par mesicich prestava drzet suchac. Chtel jsem si je koupit, ale tohle mne trosku odrazuje. Muzete
 Re: Miura VS (velcro)13.09.2010
Sucháč v pohodě, akorát jsem je na můj vkus dost rychle prolezl. Ale asi moc šontám nohama :-) Jinak
  Re: Miura VS (velcro)13.09.2010
Přesně tak, mám je přes rock a sucháč v pohodě. Guma taky, stačí neškrabat:-)
 Re: Miura VS (velcro)13.09.2010
Všechno dobrý /zatím/ až na stupidní šev přes celý palec, co dře. Takže tejpa nutná. Kolem sucháče s
 Re: Miura VS (velcro)14.09.2010
Taky si myslím, že sucháč asi vlastní boty přežije.
Stejně jako na Katanách stále drží dobře,
 Re: Miura VS (velcro)14.09.2010
Nemusíš se bát, jsou to vynikající boty. Mám už třetí a všechny se sucháčem a naprosto žádnej problé
  Re: Miura VS (velcro)14.09.2010
Ty Boreal Crux mě osobně vůbec neseděli. Nechal jsem se zlákat reklamou a už jsem je za dosti levno
   Re: Miura VS (velcro)14.09.2010
Však jak píšu, všechny tyhle doporučení lezeček jsou dosti subjektivní. Záleží jak komu daná bota se

 Dachstein Adamek13.09.2010
Nebyl jste někdo v okolí Adamka? Jaké jsou podmínky na lezení, jestli už tam neni sníh atd.......Info prosím na eml: esser@seznam.cz
 Re: Dachstein Adamek13.09.2010
Prosím info aj sem. díky

 Kde koupit průvodce na Korsice?13.09.2010
Poradíte kde se dá na Korsice koupit aktuální průvodce (nejlépe Falaises de Corse) ideálně ve městech Bastia nebo Corte? Díky, R.
 Re: Kde koupit průvodce na Korsice?14.09.2010
blbe. v corte nemeli nikde nic, jen v jednom knihkupectvi bylo lezeni v udoli Tavignano. v Bastii by
 Re: Kde koupit průvodce na Korsice?14.09.2010
Pokud jedes autem, stav se cestou v Mnichove, maji tu jak Falaises de Corse tak Kletterführer Korsik
  Re: Kde koupit průvodce na Korsice?14.09.2010
Oprava: Falaises de Corse momentalne neni na sklade ...

L.
 Re: Kde koupit průvodce na Korsice?15.09.2010
Diky za rady, myslim ze ta Bastia bude ideal. R.
 Re: Kde koupit průvodce na Korsice?15.09.2010
Začátkem července jsem ho koupil v recepci v kempu v dolině Restonica.
 Re: Kde koupit průvodce na Korsice?15.09.2010
Začátkem července jsem ho koupil v recepci v kempu v dolině Restonica.

 Lezkyně z Brna13.09.2010
Ahojky,
hledám sportovněji založenou holčinu z Brna a okolí, věk okolo 20, která se třeba ráda projde na něaké krásné místo, projede na kole, na bruslích, zajde plavat a hlavně zajde ráda lézt či proleze něakou jeskyni ; -) A hledám někoho komu byc
 Re: Lezkyně z Brna13.09.2010
Zkus ještě inzerci - seznámení. Tady v diskusi Tvůj inzerát okamžitě zapadne.

 SALTIC Q-step13.09.2010
Ahoj nemáte někdo zkušenost s lezkami.
SALTIC Q-step. díky.
 Re: SALTIC Q-step08.10.2011
Mají podobné kopyto jako Falca, ale zdají se mi měkčí zřejmě vlivem umělé kůže. Uvidíme, jak se žvýk

 zapomenutý "vercajk" na Pálavě12.09.2010
Zdravím. Dnes jsme se vrátili z Pálavy a nechali u dolní hřbitovní zdi v Horních Věstonicích ešus s památeční lžící. Tak kdyby měl náhodou někdo cestu kolem a mohl to vzít do Brna (Blanska) byli bysme rádi. V ešníku je zbytek kolínek s rajskou, to tam můž

 5.1012.09.2010
Ahoj,nevíte někdo,jestli se u nás dají koupit lezečky od 5.10,konkrétně model Anasazi Verde?Dík
 Re: 5.1012.09.2010
U nas vyber 5.10 neni. Slusny vyber je v Bratislave a Vidni.
 Re: 5.1012.09.2010
já koupil Anasazi u Michala Rožka v brně...nevím jak se ten kšeft menuje, myslím green sport...ale n
 Re: 5.1014.09.2010
Jestli bydlíš na severu, tak zajdi do drazdan/pirny/schandau :-) nekde urcite uspejes
 Re: 5.1014.09.2010
Ahoj, občas nějaký lezečky 5.10 na objednání dovezeme. Pokud máš zájem, napiš a dohodneme se.
  Re: 5.1014.09.2010
Michale odkud seš?
  Re: 5.1014.09.2010
a prodavate je za 100Euro jako v té Vídni?
   Re: 5.1014.09.2010
Jsme z Prahy, cena přibližně tak. Více přes mail.
    Re: 5.1015.09.2010
můžeš mi napsat mail?dík
     Re: 5.1015.09.2010
a proc mu ho nenapises ty? kdyz ukazes na jmeno, tak tam je mailovka....

 Vysoké Tatry na tři dny11.09.2010
Poradíte nějakou těžší turistiku v Tatrách na tři dny? Klidně poraďte i ubytování. Moc díky za informace.
 Re: Vysoké Tatry na tři dny13.09.2010
Vem Kroutila a vybírej tůry do obtížnosti II s přívlastkem "velkolepá", "krajinově vd
  Re: Vysoké Tatry na tři dny13.09.2010
Tyristi to mají v Tatrách těžký - skoro všechno je zakázaný. Ale co bych doporučil podle svých zkuše
   Re: Vysoké Tatry na tři dny13.09.2010
Teda jít z Lysé Polany na Morski Oko je docela masakr těch 9km po asfaltce, to moc nedoporučuju, a t
   Re: Vysoké Tatry na tři dny13.09.2010
ad1. chodnik ze Sirokeho sedla na Zdiarskou vidlu je jiz nekolik let uzavren.

ad2. ji
    Re: Vysoké Tatry na tři dny13.09.2010
Ono je uzavřené skoro všechno, co jsem psal. Už více než 30 let. Podle mého zcela nesmyslně.
     Re: Vysoké Tatry na tři dny14.09.2010
pred vomi rokmi som siel z tichej doliny do sedla pod kasprovym vrchom, stadial do doliny piatich pl

1   ...   832   833   834   835   836   837   838   839   840   841   842   843   844   845   846   847   848   849   850   851   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Miura VS (velcro)
Ahoj, mate uz nekdo nake delsi zkusenosti s lezeckama LS Miura VS (ty na suchac). Cetl jsem na netu nejake zahranicni recenze a dost si lidi stezujou, ze po par mesicich prestava drzet suchac. Chtel jsem si je koupit, ale tohle mne trosku odrazuje. Muzete mi to nekdo potvrdit ci vyvratit? Dik.
Honza19:19:01 13.09.2010
odpovědět 
 Re: Miura VS (velcro)
Sucháč v pohodě, akorát jsem je na můj vkus dost rychle prolezl. Ale asi moc šontám nohama :-) Jinak mi přišly jako parádní boty.
DavidK19:52:30 13.09.2010
odpovědět 
  Re: Miura VS (velcro)
Přesně tak, mám je přes rock a sucháč v pohodě. Guma taky, stačí neškrabat:-)
Willhem22:19:33 13.09.2010
odpovědět 
 Re: Miura VS (velcro)
Všechno dobrý /zatím/ až na stupidní šev přes celý palec, co dře. Takže tejpa nutná. Kolem sucháče spousta nitek.Italové, co k tomu dodat.
pedro22:52:41 13.09.2010
odpovědět 
 Re: Miura VS (velcro)
Taky si myslím, že sucháč asi vlastní boty přežije.
Stejně jako na Katanách stále drží dobře, boty jsou to vynikající, ale cena je slabší.
 jirkas00:15:13 14.09.2010
odpovědět 
 Re: Miura VS (velcro)
Nemusíš se bát, jsou to vynikající boty. Mám už třetí a všechny se sucháčem a naprosto žádnej problém... O nějakým švu na palci nevím, nikdy jsem z nich neměl jedinej otlak. Předtím jsem měl Rock Empire (šrot), pak Boreal Crux (výborný), pak LS Cobry (dobrý), ale ty Miury jsou prostě nejlepší, super, vynikající... Je to samozřejmě můj subjektivní názor, jde především o to, jak ti padnou na nohu, ale v mým okolí při mých chvalozpěvech přešla na miury většina a všichni do jednoho potvrdili, že jsou opravdu úžasný... Tož tak :-)
Honza08:36:40 14.09.2010
odpovědět 
  Re: Miura VS (velcro)
Ty Boreal Crux mě osobně vůbec neseděli. Nechal jsem se zlákat reklamou a už jsem je za dosti levno prodal. Sral mě tam ten blbej jazyk co se skládá jako harmonika a pak přelepuje sucháčem. Takže osobně Boreal Crux shit, LS Miura vynikající. A moc experimentovat dále se mi nechce, přestože na botky od LS nedám dopustit.
Fábera16:06:03 14.09.2010
odpovědět 
   Re: Miura VS (velcro)
Však jak píšu, všechny tyhle doporučení lezeček jsou dosti subjektivní. Záleží jak komu daná bota sedne na haxnu a jak je kdo velkej pohodář nebo masochista a do jak malý boty se vrhne :) Mě ty Cruxy seděly fakt dobře, ale Miury jsou bez diskuse o stupeň výš... H.
Honza20:41:43 14.09.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi