Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
A-ProSystem s.r.o. - Most

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Zlín
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Rabštejn - povolení k výjezdu.23.09.2010
Myslím, že je docela dobrou zprávou, že sympatičtí noví nájemci hospůdky na Velkém Rabštejně se také postarali o prodej povolenek k parkování před hospůdkou a jelikož jich mají dostatek, bude snad lezení na Ráblu klidnější i pro ty , na které se už nedost

 Wilder Kaiser22.09.2010
Ahoj, chtěl jsem se zeptat,jestli má někdo zkušenosti s lezením v tomto období ve Wilder Kaiser. Máme v plánu tůry v okolí chaty Stripsenjochhaus.
Díky za info a případné rady.
HORE ZDAR
 Re: Wilder Kaiser22.09.2010
V tomhle obdobi kdyz je babi leto tak to je v jiznich stenach parada, kdyz chcije tak nahovno.
  Re: Wilder Kaiser22.09.2010
Kolem Stripsenjochu je otočený všechno k severu a do Steinrinu svítí jenom chvílu kolem oběda. Lepší
   Re: Wilder Kaiser22.09.2010
Díky.
Nemáte náhodou nějaké topa cest kolem VI, VII UIAA??
Ze severu na Fleischbank a
    Re: Wilder Kaiser23.09.2010
Gruttenhutte je pěkná chata, ceny normální (něco přes 3E za pivo, asi 9E za nocleh v pokoji pro člen
   Re: Wilder Kaiser22.09.2010
Díky.
Nemáte náhodou nějaké topa cest kolem VI, VII UIAA??
Ze severu na Fleischbank a
    Re: Wilder Kaiser23.09.2010
     Re: Wilder Kaiser23.09.2010
Díky

 Pocasi v Dolomitech22.09.2010
Kam se díváte na počasí v Dolomitech, prosím?
Dík,
Honza
 Re: Pocasi v Dolomitech22.09.2010
  Re: Pocasi v Dolomitech22.09.2010
 Branické skály22.09.2010
Tušíte, které jsou to ty Branické skály, na které je teď povolené lezení? Jsou to ty plotny cca půl kilometru proti proudu Vltavy od plavečáku v Podolí?
 Re: Branické skály22.09.2010
Jsou to ty skaly asi pul kilaku po proudu od Barrandaku. docela by me zajimalo, jestli tam nekdy nek
  Re: Branické skály22.09.2010
takže jištění je tam veškeré žádné?
   Re: Branické skály22.09.2010
Pravděpodobně se ani neví o nikom kdo by tam měl nějaký prváč či projekt.
    Re: Branické skály22.09.2010
kdysi dávno za komančů tam prej někdo lez, ale na to kdo si maminka už nepomatuje, jenom že to bylo
     Re: Branické skály22.09.2010
Různě v minulosti se tam zkoušelo lézt. Já tam byl ve zhruba roce 1990. Hnus. Lámavé. Moc. Brrr. Něc
      Re: Branické skály22.09.2010
Ahoj, nějaké bližší info? Jména, chci jména! :-)

Teď vážně, pokud víš (pokud někdo ví
       Re: Branické skály22.09.2010
Jména nevím, ale kdysi, když to bylo zakázané (fakt, opravdu, ale opravdu nutné opatření, aby přežil
       Re: Branické skály23.09.2010
Bohužel, žádné výstupce přiřadit ke konkrétní linii nemohu. To byly jen takové pokusy, průzkum, jako
        Re: Branické skály23.09.2010
Určitě před rokem 1985. Ale spíš to jsou cesty někdy z konce 70. let.
         Re: Branické skály10.11.2010
Mimo povolení z roku 2010 bylo na tyto skály povolení také z roku 1998 (tehdy správce HOKR Olympia)

 Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
smazáno editorem
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
:)
  Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička23.09.2010
Myslim ze v Ranpove koutu na euroclimbingu jsou i povedenejsi fotky nez ta, na kterou vedl link smaz
   Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička23.09.2010
Všechno jsou to montáže.
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Bull-varni vokurka Tuby Kurka,
a uz vime odkad si ty informace cuca
  Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
:-D :-D krasna pracicka!
   Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
ten bude nasranej az se probudi, ale dobre mu tak
    Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Jen jestli to neni nejakej PR na HD. Chtelo by to rozbor nejakyho medialniho analytika.
   Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
:D ku*va to mi nedělejte, směju se jak blb a v práci na mě divně koukaj....
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Bez napadu. Ale jsem zvedavej co na to reknou mistni puritani, ktery se mohli posrat z osloveni klis
  Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Rikam nasledujici: Horodoly maji zrejme slaby marketingovy oddeleni, kdyz delaj reklamu bez napadu.
   Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Je to opravdu nečestné a nesportovní. Ale jako wallpaper luxusní...:-))
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Hodně gooooood :-)
  Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Chudak krava!!!
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
M A S A K R :)
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Tak snad už se ti trochu ulevilo...
  Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička23.09.2010
to je kuba turek?:D

 Manín - neznámá cesta21.09.2010
Ahoj, na Maníně v sektoru "Deravá stena" je uplně vlevo (vlevo od cesty "Myšlienkové pochody") cesta, která není v průvodci ani v databázi zde na lezci. Nevíte někdo o jako cestu se jedná? Obtížnost je tak 5 až 6.
 Re: Manín - neznámá cesta21.09.2010
To už je docela dost údajů, aby šla cesta zadat do databáze jako neznámá a později i identifikovat o

 vikend pocasi21.09.2010
Kde bude o prodlouženém víkendu hezky? Jaký tipy máte na 5 dní lezení?

 Nalezené lezačky21.09.2010
Ahoj, dnes 21.9.2010 někdo zapomněl lezačky v Plzni ve Škoda sport parku u stěny. Šedočerné Rock Pillars. Velikost by mohl lezec vědět, poslouží jako důkaz ;) kontakt buď email, nebo 605740195 (radši SMS, je to jistější ;) )

ještě pár slov,
 Re: Nalezené lezačky22.09.2010
Hm, treba ja bych teda velikost svych lezecek nevedel.

 ferraty v katalánsku21.09.2010
Ahoj, mám prosbičku. Neznáte někdo webovky s průvodcem na ferraty v katalánsku? přístup, délka výstupu atd. Hledám už dvě hodiny a nic kloudného sem nenašel.
Zatím je pro mě jasným favoritem Regina v Olianě, máme to nejblíž a slyšeli sme samou chv
 Re: ferraty v katalánsku22.09.2010
Ahoj. Osobní zkušenost nemám, ale tady píšou něco málo:
  Re: ferraty v katalánsku22.09.2010
a ještě:
   Re: ferraty v katalánsku22.09.2010
    Re: ferraty v katalánsku22.09.2010
Ahoj Pavle. díky za tipy, ten první, upřímě, má k průvodci hodně daleko. Ten druhý na "costabla

 Sedak SR Allroute, Petzl Corax/Adjama21.09.2010
Nazdar, po 9 rokoch kupujem novy sedak, doteraz som mal Singing Rock, tak uvazujem nad Allroute, ale paci sa mi aj Petzl Corax, alebo Adjama. Pouzitie: letne/zimne hory, skalky, obcas umela stena.
Mate s nimi nejake skusenosti?
vdaka
 Re: Sedak SR Allroute, Petzl Corax/Adjama21.09.2010
Ahoj, mám ho asi rok a něco (taky jsem asi po sedmi nebo osmi letech obnovil výbavu z RE Peak) a nem
  Re: Sedak SR Allroute, Petzl Corax/Adjama22.09.2010
A mas ten Corax?
   Re: Sedak SR Allroute, Petzl Corax/Adjama22.09.2010
jo sorry, ne. Mam ten SR ALLROUTE...

1   ...   828   829   830   831   832   833   834   835   836   837   838   839   840   841   842   843   844   845   846   847   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Branické skály
Tušíte, které jsou to ty Branické skály, na které je teď povolené lezení? Jsou to ty plotny cca půl kilometru proti proudu Vltavy od plavečáku v Podolí?
10:54:15 22.09.2010
odpovědět 
 Re: Branické skály
Jsou to ty skaly asi pul kilaku po proudu od Barrandaku. docela by me zajimalo, jestli tam nekdy nekdo zkousel neco vylizt. Plotna byla sice jeden cas pocmarana, ale to mohlo bejt ze slaneni.
honza plocek11:19:12 22.09.2010
odpovědět 
  Re: Branické skály
takže jištění je tam veškeré žádné?
13:24:42 22.09.2010
odpovědět 
   Re: Branické skály
Pravděpodobně se ani neví o nikom kdo by tam měl nějaký prváč či projekt.
 martan13:42:20 22.09.2010
odpovědět 
    Re: Branické skály
kdysi dávno za komančů tam prej někdo lez, ale na to kdo si maminka už nepomatuje, jenom že to bylo rozchrastaný... jezdim tam každej den okolo a z tramvaje koukám, a nikoho sem tam nikdy lízt neviděl... ale když tam někdo pudete, napište, rád se přidám, jo je tam kousek pohodová hospůdka "Na Jezerce" ;-)
Ondra13:57:23 22.09.2010
odpovědět 
     Re: Branické skály
Různě v minulosti se tam zkoušelo lézt. Já tam byl ve zhruba roce 1990. Hnus. Lámavé. Moc. Brrr. Něco jako lego.
T15:33:37 22.09.2010
odpovědět 
      Re: Branické skály
Ahoj, nějaké bližší info? Jména, chci jména! :-)

Teď vážně, pokud víš (pokud někdo více) něco bližšího, napište mi email. Je to nový terén a musíme se pustit do mapování.

I pokud to celé zasíťují by bylo pěkné mít informace o lezení. Díky.
 libor15:55:01 22.09.2010
odpovědět 
       Re: Branické skály
Jména nevím, ale kdysi, když to bylo zakázané (fakt, opravdu, ale opravdu nutné opatření, aby přežila příroda!) tak jsem tam lezl v pravé stěně. To je ta, co vypadá rozlámanější nad tou dřevěnou boudou, a byly tam celkem tři skoby. Byla to prasárna a hnus v lámavém vápenci, mezi tím písek a hlína, mírně převislé, lezlo se to A1. V levé části, to je ta ukloněná, vypadá lezení jednodušší a lepší, ale není. Na odtěžených deskách vápence jsou drobné klouzavé šupinky a celé se to nějak divně hýbe. Žádný prvovýstup tam do 90. let minulého století nikdo neudělal, pak už nevím.
Kuba Turek17:12:45 22.09.2010
odpovědět 
       Re: Branické skály
Bohužel, žádné výstupce přiřadit ke konkrétní linii nemohu. To byly jen takové pokusy, průzkum, jako to moje lezení, tak i těch, co mi o tom vyprávěli.
Pokud se někdo konkrétně nepřihlásí, tak bych to řešil tak, že vyloženě přirozené linie by měly uvedeny "neznámí lezci před 1989" a šmytec.
T08:14:19 23.09.2010
odpovědět 
        Re: Branické skály
Určitě před rokem 1985. Ale spíš to jsou cesty někdy z konce 70. let.
Kuba Turek10:52:20 23.09.2010
odpovědět 
         Re: Branické skály
Mimo povolení z roku 2010 bylo na tyto skály povolení také z roku 1998 (tehdy správce HOKR Olympia) a snad i jedno straší co platilo do konce roku 1996.
martan09:58:32 10.11.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (50)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi