Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bouldering na Opavsku24.09.2010
Nevíte někdo o jakékoliv vhodné lokalitě na bouldrování v okolí Opavy či v Jeseníkách? Dík za info!
 Re: Bouldering na Opavsku24.09.2010
Tendon Blok:)
  Re: Bouldering na Opavsku25.09.2010
EH! Myslel jsem přírodní bouldering! Kružberk nepočítám...
   Re: Bouldering na Opavsku26.09.2010
sadrovcove lomy Kobeřice
    Re: Bouldering na Opavsku28.09.2010
ty tam chodis? sem myslel, ze tam je zakaz vstupu..
     Re: Bouldering na Opavsku29.09.2010
ďura v plotě nězna zakaz. atraktivni smery su naznačene hnědum šipkum (moc kni nečuchej zapoměl sem
      Re: Bouldering na Opavsku29.09.2010
heh :o) az prestane chcat, sednu na kolo a pojedu to omrknout.... a diky :o)

 Hlubočepy - nalezené lano23.09.2010
23.9. jsem našel v Hlubočepích starší lano, kdo ho postrádá, ať se mi ozve do 14 dní, nebo bude použito jako přidržovací lano pro přístup pod Velkou plotnu. Mail: martin tečka viteznik zavivináč gmail tečka com.

 Rabštejn23.09.2010
Hoj, nevíte jestli je někde na netu průvodce na Rabštejn, kde by byla zanesena i cesta Výpadek rozumu? V tom kterej se dá najít to neni a na lezci průvodce neni.
 Re: RabštejnGoogle23.09.2010
  Re: RabštejnGoogle23.09.2010
jenže ani tam to není....

myslím, že na webu to není...
   Re: RabštejnGoogle24.09.2010
Co není můžete doplnit...
A co Hlavolam 9+ od Krkavce?
 Re: Rabštejn24.09.2010
na netu nevím ale výpadek rozumu je zapsaný v tištěném průvodci.
 Re: Rabštejn24.09.2010
Výpadek rozumu je pouze zapsaný v posledním tištěném průvodci (Jeseníky od Vogela, vyšlo někdy 1995-
  Re: Rabštejn24.09.2010
V novém průvodci bude :-).

 Jižní Kežmarák23.09.2010
Ahoj, chtěli bychom si se ženou dát nějakou pohodovou lehkou cestu na sluníčku v J. stěně Kežmaráku. Je lepší levý Puškáš anebo Birkenmajer? Že je to podobné vím, proto se ptám.

Díky za odpověď a hore zdar
 Re: Jižní Kežmarák23.09.2010
Lepší z těch dvou je Obrovský kút:-).
Ten Binkenmajer je prej orientačně krapet náročnější, n
  Re: Jižní Kežmarák24.09.2010
Souhlas
 Re: Jižní Kežmarák23.09.2010
Levý Puškáš je hezčí. Nebo Pravý, ten je taky dobrý
  Re: Jižní Kežmarák24.09.2010
Puskasi jsou pohodovi a obtiznostne i orientacne, Birkenmajer mi prijde jednak orientacne ne zcela t
   Re: Jižní Kežmarák24.09.2010
To platí i o sestupu
    Re: Jižní Kežmarák26.09.2010
Urcite pohodovejsi je levy Puskas: pevna skala, dobra orientace, dole na rampe standy v borech a nyt
     Re: Jižní Kežmarák26.09.2010
Mi se dneska vrátili z Kežmaráku a lezli jsme Mariše-Špátnika. Puškáše lezli vedle nás dva lidičky z
      Re: Jižní Kežmarák26.09.2010
Ved na dnes bola totalne nahovno predpoved, co nepozeraju spravy?
       Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
Ráno a dopoledne bylo slušně, ale pak kolem 11 se to změnilo. Mi jsme taky nastoupili dost pozdě, as
        Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
Ved ano, na poobedie hlasili silny vietor a dazd, rano bolo slnecno.
         Re: Jižní Kežmarák29.09.2010
Tak to hlasili spatne, protoze neprselo.
        Re: Jižní Kežmarák28.09.2010
Výsledek?
         Re: Jižní Kežmarák29.09.2010
Tyvole tam se teda děly věci. Btw. ten maďarskej turista s 13tiletou holkou byli docela borci - šli
        Re: Jižní Kežmarák29.09.2010
možná kdybyste jim pomohli nemusel tam ten typek stravit dve noci, ale hlavne ze jste byli v teple v
         Re: Jižní Kežmarák29.09.2010
A co měli hlásit když se jim v tu chvíli ještě nic nestalo? Jako že vedle nás lezou nějací poláci a
      Re: Jižní Kežmarák01.10.2010
Dovolím si opravu lezli jste asi Martiše - Špánika( Jindro Martiš a jano Špánik).
 Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
Birkenmajer je hnus. Nestojí za to to lézt. Sestup je náročnější než výstup.
  Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
Nejlepčí z těch lehčích je stejně Obrovský kút. Z něj můžěš i slanit cestou "Tulák po hvězdách&
   Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
Kubo, prosim Te, jak bys zhodnotil "Tulaka po hvezdach"? Ptal jsem se na nej 3 lidi co to
    Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
Kuba nejsu, ale cestu sme lezli. Na to, že to má být jedna z nejhezčích cest v Tatrách, tak žádná hi
    Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
Kubo Ty seš borec,poraď.Jak dal na Kežmarským.
    Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
No já tuláka lezl před deseti lety a od té doby prej Becko cestu eště dojistil. My jsme tam v té dlo
     Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
..eště jsem se zapoměl vyjádřit k tej obtížnosti. Papírově nejtěžší je délka pod plotnou-převísek. P
      Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
ak mozem povedat za mna (liezol som tulaka pred 5 rokmi takze mozno uz som cosi pozabudol), platna m
       Re: Jižní Kežmarák27.09.2010
Jsou navrtane standy v Birkenmajerovi, celou stenou az nahoru, vzdy velke nerezove oko ve dvou dirac
        Re: Jižní Kežmarák28.09.2010
Růžový spreje? Tyvoe!
         Re: Jižní Kežmarák29.09.2010
JJ, tajky mě ta výraznost dost překvapila...je to vidět hodně "dobře".
        Re: Jižní Kežmarák29.09.2010
Nastup do krissakovych platni je nizsie ako ten kruh oznaceny ruzovym sprejom. nastastie ten ruzovy
         Re: Jižní Kežmarák29.09.2010
Co se tyce predposledniho kruhu tak jsem mozna mel napsat v prostoru odboceni Krissaka, videl jsem t
          Re: Jižní Kežmarák30.09.2010
Do krissaka sa da natraverzovat aj od kruhu ktory je tam teraz osadeny, ale cesta alebo traverz kadi

 Dotaz_mapy23.09.2010
Ahoj...Mám melj dotaz...Je možný z map zde na lezci, vytáhnout souřadnice danýho místa? Jde mi konkrétně o Petráč a souřadnice jednotlivejch sektorů...díky moc
 Re: Dotaz_mapy23.09.2010
Pokud máš mobil s internetem a GPS (popř. s externí GPS), tak se můžeš připojit přes aplikaci Locify
  Re: Dotaz_mapy23.09.2010
Mám klasickou outdoorovou navigaci...takze spis prichazi v uvahu ta druha moznost, zkusit nastrelit.
   Re: Dotaz_mapy23.09.2010
Předpokládám, že souřadnice má Lezec uloženy v databázi. Pak by mohlo být velice jednoduché automati
    Re: Dotaz_mapy24.09.2010
Martine, Jeno, je mi líto, ale export souřadnic neuvažuju zavést. Jak jsem několikrát psal, můžete z
     Re: Dotaz_mapy28.09.2010
pleteš se...navigaci po skalách netahám...převedení souřadnic do souborů jsem nažádal...bohatě by mi
     Re: Dotaz_mapy31.10.2010
Ahoj,
tak som sa s tym pohral a suradnice z lezca "ukradol", neberte ma ako fanati
    Re: Dotaz_mapy24.09.2010
Předpokládám že to nejde jen principielně.
Celý tenhle web je nastavený tak, aby si ho tvořil
     Re: Dotaz_mapy28.09.2010
Proč to neřekneš jednoduše? Administrátoři Lezce prostě odřízli část kódu k mapě, na které jsou zakr
      Re: Dotaz_mapy28.09.2010
Jednoduše: :)
Nepovoleno neznamená zakázáno, viz návod na okoukání souřadnice nahoře.
       Re: Dotaz_mapy29.09.2010
...no prostě si to jednoduše nestáhneš a musíš dělat poměrně složité operace, abys zákaz/nepovolení
        Re: Dotaz_mapy29.09.2010
Úplně jednoduše se pod skálou podívám do mobilu:D
        Re: Dotaz_mapy29.09.2010
Kubo, mluvíš úplně o něčem jiném.

Zkus se blíže podívat, jak jsou mapy na Lezci uděla

 Rabštejn - povolení k výjezdu.23.09.2010
Myslím, že je docela dobrou zprávou, že sympatičtí noví nájemci hospůdky na Velkém Rabštejně se také postarali o prodej povolenek k parkování před hospůdkou a jelikož jich mají dostatek, bude snad lezení na Ráblu klidnější i pro ty , na které se už nedost

 Wilder Kaiser22.09.2010
Ahoj, chtěl jsem se zeptat,jestli má někdo zkušenosti s lezením v tomto období ve Wilder Kaiser. Máme v plánu tůry v okolí chaty Stripsenjochhaus.
Díky za info a případné rady.
HORE ZDAR
 Re: Wilder Kaiser22.09.2010
V tomhle obdobi kdyz je babi leto tak to je v jiznich stenach parada, kdyz chcije tak nahovno.
  Re: Wilder Kaiser22.09.2010
Kolem Stripsenjochu je otočený všechno k severu a do Steinrinu svítí jenom chvílu kolem oběda. Lepší
   Re: Wilder Kaiser22.09.2010
Díky.
Nemáte náhodou nějaké topa cest kolem VI, VII UIAA??
Ze severu na Fleischbank a
    Re: Wilder Kaiser23.09.2010
Gruttenhutte je pěkná chata, ceny normální (něco přes 3E za pivo, asi 9E za nocleh v pokoji pro člen
   Re: Wilder Kaiser22.09.2010
Díky.
Nemáte náhodou nějaké topa cest kolem VI, VII UIAA??
Ze severu na Fleischbank a
    Re: Wilder Kaiser23.09.2010
     Re: Wilder Kaiser23.09.2010
Díky

 Pocasi v Dolomitech22.09.2010
Kam se díváte na počasí v Dolomitech, prosím?
Dík,
Honza
 Re: Pocasi v Dolomitech22.09.2010
  Re: Pocasi v Dolomitech22.09.2010
 Branické skály22.09.2010
Tušíte, které jsou to ty Branické skály, na které je teď povolené lezení? Jsou to ty plotny cca půl kilometru proti proudu Vltavy od plavečáku v Podolí?
 Re: Branické skály22.09.2010
Jsou to ty skaly asi pul kilaku po proudu od Barrandaku. docela by me zajimalo, jestli tam nekdy nek
  Re: Branické skály22.09.2010
takže jištění je tam veškeré žádné?
   Re: Branické skály22.09.2010
Pravděpodobně se ani neví o nikom kdo by tam měl nějaký prváč či projekt.
    Re: Branické skály22.09.2010
kdysi dávno za komančů tam prej někdo lez, ale na to kdo si maminka už nepomatuje, jenom že to bylo
     Re: Branické skály22.09.2010
Různě v minulosti se tam zkoušelo lézt. Já tam byl ve zhruba roce 1990. Hnus. Lámavé. Moc. Brrr. Něc
      Re: Branické skály22.09.2010
Ahoj, nějaké bližší info? Jména, chci jména! :-)

Teď vážně, pokud víš (pokud někdo ví
       Re: Branické skály22.09.2010
Jména nevím, ale kdysi, když to bylo zakázané (fakt, opravdu, ale opravdu nutné opatření, aby přežil
       Re: Branické skály23.09.2010
Bohužel, žádné výstupce přiřadit ke konkrétní linii nemohu. To byly jen takové pokusy, průzkum, jako
        Re: Branické skály23.09.2010
Určitě před rokem 1985. Ale spíš to jsou cesty někdy z konce 70. let.
         Re: Branické skály10.11.2010
Mimo povolení z roku 2010 bylo na tyto skály povolení také z roku 1998 (tehdy správce HOKR Olympia)

 Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
smazáno editorem
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
:)
  Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička23.09.2010
Myslim ze v Ranpove koutu na euroclimbingu jsou i povedenejsi fotky nez ta, na kterou vedl link smaz
   Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička23.09.2010
Všechno jsou to montáže.
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Bull-varni vokurka Tuby Kurka,
a uz vime odkad si ty informace cuca
  Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
:-D :-D krasna pracicka!
   Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
ten bude nasranej az se probudi, ale dobre mu tak
    Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Jen jestli to neni nejakej PR na HD. Chtelo by to rozbor nejakyho medialniho analytika.
   Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
:D ku*va to mi nedělejte, směju se jak blb a v práci na mě divně koukaj....
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Bez napadu. Ale jsem zvedavej co na to reknou mistni puritani, ktery se mohli posrat z osloveni klis
  Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Rikam nasledujici: Horodoly maji zrejme slaby marketingovy oddeleni, kdyz delaj reklamu bez napadu.
   Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Je to opravdu nečestné a nesportovní. Ale jako wallpaper luxusní...:-))
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Hodně gooooood :-)
  Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Chudak krava!!!
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
M A S A K R :)
 Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička22.09.2010
Tak snad už se ti trochu ulevilo...
  Re: Klisnička je passé, teď vládne kravička23.09.2010
to je kuba turek?:D

1   ...   828   829   830   831   832   833   834   835   836   837   838   839   840   841   842   843   844   845   846   847   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Hlubočepy - nalezené lano
23.9. jsem našel v Hlubočepích starší lano, kdo ho postrádá, ať se mi ozve do 14 dní, nebo bude použito jako přidržovací lano pro přístup pod Velkou plotnu. Mail: martin tečka viteznik zavivináč gmail tečka com.
Martin Viteznik22:47:32 23.09.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi