Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lokomotiva01.10.2010
Ahoj, nevíte někdo jak přesně končí cesta Lokomotiva v Alkazáru? Nějak to z toho průvodce nechápu a mám zato, že nakreslená je tam funící lokomotiva.
 Re: Lokomotiva02.10.2010
jednoduše... po cvaknutí 4. borku (resp. 3.ho, protože ten treti upadl:D) slezeš na zem...

 Veganství ve sportu01.10.2010
Čus, nerad bych vás ochudil o možné komentáře a tak otázka je prostá: Veganství ve sportu?
No fakt žádný problém! :-)
Raději hned dodám, že Americká dietetická asociace společně s Kanadskými dietology (v obou asociacích jsou nejuznávanější
 Re: Veganství ve sportu01.10.2010
Přesunul jsem článek do diskuze.
  Re: Veganství ve sportu01.10.2010
Sis splet web, ne?
   Re: Veganství ve sportu01.10.2010
Dalsi nabozestvi dnesni doby, ktere vnucuje ostatnim svoji ideu ze nejedenim masa bude na svete lepe
    Re: Veganství ve sportu01.10.2010
Myslim, že i když to ten Kloffi vzal trochu zhurta, v mnohem ma pravdu. Maso žereme ve velkem až pos
     Re: Veganství ve sportu01.10.2010
To víte proč tihle de.... žijou déle? Protože s té stravy tak zeslábnou, že nemají sílu ani zemřít..
      Re: Veganství ve sportu01.10.2010
No , hele, fajn, možná to neustála z důvodu, že jí možná chybělo něco jinýho než třeba maso. Ony ex
       Re: Veganství ve sportu02.10.2010
Ani med a sádlo už vůbec ne...
     Re: Veganství ve sportu25.07.2020
Průměrný věk v populaci byl v té době nižší než teď, tím ze se zlepšilo zdravotnictví, tak žije i ví
    Re: Veganství ve sportu04.10.2010
"To ze nekdo ji nebo neji maso je svobodna volba kazdeho jedince, tak nam ji prosimte nech a sv
 Re: Veganství ve sportu01.10.2010
Zlatý Jehovisti... Zlatý!
  Re: Veganství ve sportu02.10.2010
To psal urcite BEKE, neposlouchejte ho je to puvodem Hungarec a vrah tun a tun cesneku ktery nezabij
   Re: Veganství ve sportu04.10.2010
Mára na internetu? Nekecej!
 Veganství ve sportu02.10.2010
OK!
Každopádně dík za vyjádření a souhlasím s vámi! Ano - popřu trochu té humánnosti a jak n
  Re: Veganství ve sportu02.10.2010
Hele, těžko přehlídnout, že to myslíš dobře, tak nic ve zlým ale... Jde zkrátka o to, že to co píšeš
  Re: Veganství ve sportu02.10.2010
Můžeš sem prosím hodit odkazy na nějaké dobré veganské restaurace v Praglu? Jsem závislák na mase, a
   Re: Veganství ve sportu04.10.2010
prej je pekna
 Re: Veganství ve sportu02.10.2010
no já nevím. jedl jsem rok jen rybí maso, omezil mléčný výrobky a veječný výrobky na minimum. a shod
  Re: Veganství ve sportu02.10.2010
a nezapomeňte poslouchat hudbu DAVIDA GILMOURA!
   Re: Veganství ve sportu23.07.2020
Comfortably numb je absolutní základ do auta pro cestu do skal.
 Re: Veganství ve sportu04.10.2010
Hmmm...
  Veganství ve sportu04.10.2010
Odpověď pro Filozofa:
Čus,
dík žes napsal!
Přiznávám, že jsem se ze startu do t
   Re: Veganství ve sportu23.07.2020
Mně teda víc než mrtvá zvířátka vaděj mrtví lidé. K těm jsi se už prokousal přes bambusové výhonky n
 Veganství ve sportu04.10.2010
Dík za váš čas! :-)

Omlouvám se, že zatím nebyla žádná odezva na vaše postřehy, ale p
  Re: Veganství ve sportu23.07.2020
Re Vegan Kloffi

Slušný! Ses do ty propagandy pustil zostra. Premejslim, co je za tím
   Re: Veganství ve sportu23.07.2020
Flašku. Kdyby tak začal kázat, jak leješ, tak lezeš, to by bylo stoupenců :D
   Re: Veganství ve sportu24.07.2020
Kládo, je to diskuse z roku 2010. Bůhví co Kllofiho trápí dneska.
    Re: Veganství ve sportu25.07.2020
Aha, aha, aha - 2010 - tak to ted asi ma o deset letokruhu vic ...
  Re:Chudáci děti24.07.2020
Je mi jedno, co si kdo dělá. Mrzí mě jen, že něco nutěj dětěm a kazej jim vývoj. Maso jede....
 Veganství ve sportu04.10.2010

Odpověď pro P.:
Čus,
k tomu moc co dodat nemám – fajn reakce!

D
  Veganství ve sportu04.10.2010

Odpověď pro Masožrouta:
Čus,
osobně se cítím jinak než cos psal, ale abych nek
   Veganství ve sportu04.10.2010

Odpověď pro „Padoucha“:
Čus,
dík za vyjádření a k tomu nemám v podstatě co dod
   Re: Veganství ve sportu04.10.2010
Hele, tady se prezentuješ jako vegan a jíš buchty? Co takhle kuře či rybu, to vlastně není ani maso.
  Re: Veganství ve sportu04.10.2010
Zvláštní případ...
   Veganství ve sportu04.10.2010
Odpověď pro Honzu:
Čus,
nějak mi nejdou tady posílat odkazy.
Veganské restaurac
    Veganství ve sportu04.10.2010
Reakce pro „autora“:
Čus,
no je mi to zvláštní, žes ztratil chuť do lezby a do jakékol
     Veganství ve sportu04.10.2010
Odpověď pro Willhelma:
Čus,
Dělají se buchty i veganské – tedy bez vajec a mléka a tva
     Re: Veganství ve sportu04.10.2010
Na kazdou studii, že vegetariánství i veganství je pro těhotné, novorozeňata i malé děti vůbec je ok
    Veganství ve sportu04.10.2010
Ještě jednou pro Honzu:

Tak mě napadlo, že jestli bys šel do veg. restaurace Loving H
 Re: Veganství ve sportu23.12.2013
No, Kloffi to sice vzal trochu zhurta, to nic nemění na tom, že já jeho slova jen můžu potvrdit :) D
  Re: Veganství ve sportu23.12.2013
jojo, sociální konstrukty..ty uměj udělat v hlavě neplechu, zvlášť takhle před Vánocema..
 Re: Veganství ve sportu22.07.2020
Já mám na veganství takový názor, že je mi to fuk, jak se kdo stravuje. Já se snažím o to, abych já
  Re: Veganství ve sportu23.07.2020
Fajn N. ale jaktoze po vsech tech svinstvech co do sebe ůlidstvo laduje se vsude na svete prumerna d
   Re: Veganství ve sportu23.07.2020
Jako dobry, Karolina tu udela reklamu na pochybny web tim, ze reaguje na 10 let stare vlakno a my se
    Re: Veganství ve sportu23.07.2020
Leje :D
    Re: Veganství ve sportu23.07.2020
to je dobrý postřeh s tím oživováním mrtvoly :D
  adminům24.07.2020
smažte prosím neplacenou reklamu týhle paní v tomhle starým vlákně.
 Re: Veganství ve sportu23.07.2020
Jeden otřepaný vtip, který ale mnohdy sedí: „Hej, víš jak poznáš vegana? Řekne ti to!“
  Re: Veganství ve sportu23.07.2020
Taky mám jeden: Co to je když pohřbíš hromadně několik veganů? Masový hrob nebo kompost??
   Re: Veganství ve sportu23.07.2020
smeju se, az se za bricho popadam..
    Re: Veganství ve sportu23.07.2020
hej vegane klofi ty si ten tip debilního vegana, možná jsi trochu řízlej hipstrem a možná máš kníra
     Re: Veganství ve sportu23.07.2020
Vegan Kloffi ..víš co už nemáš kamarády a musel si to napsat tady ?
      Re: Veganství ve sportu24.07.2020
já jsem taky napůl Vegan! Piju skoro furt pivo! :-)))))
     rofl24.07.2020
Dovol abych Ti vyjadril vdecnost za obohaceni jazyka, novotvar "v košily" zaslouzi zapsat
 Re: Veganství ve sportu24.07.2020
Hmm,
Mladé hovězí (Pupek, Panenka,...), s krásnou barvou a kresbou , nejlépe někde z Argentin
  Re: Veganství ve sportu25.07.2020
10 let starý vlákno, a ty chutě jsou pořad stejný, a maso bude dražší a dražší.
  Re: Veganství ve sportu27.07.2020
"Zasičí" si dej tady:
 Re: Veganství ve sportu24.07.2020
Jakožto dětský lékař bych rád uvedl věci na pravou míru: Pro těhotné a pro děti je vegetariánství, n
  Re: Veganství ve sportu26.07.2020
hm, mozna proto, ze se The American Dietetic Association prejmenovala na Academy of Nutrition and Di
   Re: Veganství ve sportu26.07.2020
nefungují mi odkazy
    Re: Veganství ve sportu26.07.2020
sorry, ted uz snad fungovat budou:
     Re: Veganství ve sportu26.07.2020
díky, nastuduju

 Chorvatsko - Istria01.10.2010
Zdravím Vás všechny. Nemá někdo prosím v elektronické podobě průvodce na Dvigrad, Limski kanal, popřípadně jinou oblast na Istrii? Předem Díky.

 Sérak - definice01.10.2010
Na internetu jsem našel definici:
Sérak = Ledovcový blok na příčných trhlinách na povrchu ledovce.
A moc se mi to nezdá. Mohl by mi to někdo upřesnit/vysvětlit?
Díky
 Re: Sérak - definice27.01.2024
Úplně přesné to není. Jsou to odtržené ledovcové bloky, které obecně vznikají v místech výškových ro

 Jelenec01.10.2010
Nevíte někdo jak je to se spaním na Jelenci? A jak je to s hospodou (jídlem) ? Díky
 Re: Jelenec01.10.2010
Jestli Jelenec u BB tak info na
 Spolucestovatelé Plzen - ozvětě se30.09.2010
Ahoj,

jsem 22 letý pohodový kluk, který by si rád občas někam s někým vyrazil, problémem se vždycky stane to "s někým". Upřednostňuji vysokohorskou turistiku a to hlavně Karpaty v Rumunsku, se kterými mám již nějaké zkušenosti. Rá

 Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o radu. Chci koupit bundu a rozhoduji se mezi Tilak Evolution a Raptorem. Používat ji chci na zimní hory ( choďáky - Tatry, Alpy apd. ), lyžování a celkově do nepohody:-). Pokud máte někdo zkušenosti, Předem díky za ra
 Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
mam zkusenost s obouma ale vice mi sedi evolution ani vlastne nedokazu rici proc, fukcne jsou obe bu
  Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
Díky, jsem taky víc nakloněný Evolutionu, ale je to zvláštní, rozdíl v ceně je cca 200kč, ale dočetl
   Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
mam raptora a sedí perfektne a strihovo sa mi zdá lepsia ako evolution. ale evolution ma vyšší golie
    Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
Být tebou, rozhodoval bych se na základě střihu. Absolvoval jsem podobné dilema jako ty před rokem.
     Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
Taky mně na lezení víc sedí Raptor. Trochu mně sere, že když dám do kapes u hlavního zipu nějaké věc
      Re: Tilak Evolution vs Raptor14.09.2015
hlavně bacha na ty vodě "odolný" zipy...
   Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
evolution mam rok a neco a uplne v poho krome male dirky na zapesti od varice a mozna trochu na rame
    Re: Tilak Evolution vs Raptor13.09.2015
Jestli za rok propouští, tak to je u bundy za 10 táců slušnej úlet.
    Re: Tilak Evolution vs Raptor14.09.2015
35 vikendu za rok? 35x si lezl ve vysokych horach za sezonu? podle me to moc resite. na 90% akci sta
 Re: Tilak Evolution vs Raptor06.08.2011
Současný Evolution i Raptor jsou maj se svejma dokonalejma předchůdcema společný pouze názvy. Hlavně
  Re: Tilak Evolution vs Raptor11.09.2015
Přesně tak. BTW pokud by někdo prodával raptora nebo evolušna z těch let (cca 2005) velkosti M, ihne
   Re: Tilak Evolution vs Raptor13.09.2015
Já bych ti klidně z roku 2004 Raptora prodal, je v pohodě zvenku, ale zevnitř už je hotovej a proteč
    Re: Tilak Evolution vs Raptor23.09.2015
Včera jsem na základě příspěvků víše koukal na oba Tilaky a schválně jsem si zkusil i Millet K Jacke

 Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o radu. Chci koupit bundu a rozhoduji se mezi Tilak Evolution a Raptorem. Používat ji chci na zimní hory ( choďáky - Tatry, Alpy apd. ), lyžování a celkově do nepohody:-). Pokud máte někdo zkušenosti, Předem díky za ra

 Lezecky30.09.2010
Koupil jsem si lezecky, kdyz jsem si je v krame zkousel, tak me bolel palec, ale prodavac ze to prej bude OK. Byl jsem v nich lezt dvakrat a problem je ze jsou do spicky, palec tlaci k ose chodidla a pekne to boli. Potreti uz nepujdu, nejsem masochista.
 Re: Lezecky30.09.2010
nikto..kazdeho tlacia, pozeraj v nich tyzden vecer telku a ony sa roztiahnu
 Re: Lezecky30.09.2010
Borealy mi prijdou docela jako bačkory. Už na prvni pohled nemaji botu tak uplne do spicky jako osta
  Re: Lezecky30.09.2010
diky!
 Re: Lezecky30.09.2010
Keď som potreboval aby mi lezka trochu povolila (mám jednu nohu o pol čísla väčšiu) tak som si dal t
  Re: Lezecky30.09.2010
Namočení pomůže.

 urazy a trvalé potíže z lezení29.09.2010
Ahoj, píšu absolventskou práci o úrazech spojených se sportovním lezením. Proto bych chtěl požádat ochotné, kteří by mi poslali své zkušenosti s úrazem nebo i s trvalými obtížemi které vás doprovází právě ve spojení s činností lezení. outys@seznam.cz Děku
 Re: urazy a trvalé potíže z lezení01.10.2010
Co přesně chceš vědět? Nadhoď nějake mustr ;)
  Re: urazy a trvalé potíže z lezení01.10.2010
zkus mrknout na clanek tady na lezci o poutkach a slachach na prstech
 Re: urazy a trvalé potíže z lezení01.10.2010
mrkni na tyhle články:

 Re: urazy a trvalé potíže z lezení01.10.2010
Doporučuji praktický seminář "Strečink ve sportovním tréninku – prevence zranění" v brněns

1   ...   825   826   827   828   829   830   831   832   833   834   835   836   837   838   839   840   841   842   843   844   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Veganství ve sportu
Čus, nerad bych vás ochudil o možné komentáře a tak otázka je prostá: Veganství ve sportu?
No fakt žádný problém! :-)
Raději hned dodám, že Americká dietetická asociace společně s Kanadskými dietology (v obou asociacích jsou nejuznávanější odborníci světa), shodně prohlásili v roce 2003 (minulý rok potvrdili), že vegetariánská nebo veganská strava je zdravá pro každé období života - tedy pro matky v laktaci, sportovce, staré lidi, děti...
(Jinak pro info: V Praze na Vinohradech je vegetariánská školka a myslím, že nejen tam.)

Veganství v kuluristice: http://realita.tv/cs/kenneth-g-williams-profesionalni-kulturista Target=_blank>realita.tv/cs/kenneth-g-williams-profesionalni-kulturista

Slavné osobnosti vegetariány - vegany: http://bezmasa.kvalitne.cz/slavni-vegetariani.html Target=_blank>bezmasa.kvalitne.cz/slavni-vegetariani

Jo - a mohu mluvit z vlastní zkušenosti...
Vegetariánem jsem byl 6 let a po přechodu jsem fakt cítil změnu k lepšímu - méně nemocí a celkově super pocit!
Další 3 roky jsem vegan a je to fakt ještě lepší!

To, že člověk potřebuje maso - je prokazatelně nestoudná lež!

Víte jak - vadí mi ti pokrytci co vidí jen kousek masa na talíři s plátkem citronu, nebo snítkou máty...
Málo kdo si už uvědomí a chce si uvědomit, že zvířata mají také pocity a při chovu v klecích nemájí růžový život!
Málo kdo si už uvědomí a chce si uvědomit, že zvířata cítí nepředstavitelnou bolest při podřezávání a vůbec vraždění...!

Podle vás - mají zvířata právo na život?

Já se naprosto v klidu a zdravě najím jako vegan a kdokoliv se přihlásí, tak ho fakt rád pozvu do nějaké vaganské restaurace v Praze (až budu v Ostravě, tak i tam) ať si udělá představu sám! :-)

Nikomu nic nenutím, jen jestli by někdo v poho pokecal, tak rád ho pozvu na dobré jídlo!

Mějte se fajn
Čaj
Vegan Kloffi
www.SupremeMasterTV.cz
www.SupremeMasterTV.com
 Vegan (Kloffi)16:06:54 01.10.2010
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
Přesunul jsem článek do diskuze.
 jirkas16:07:57 01.10.2010
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
Sis splet web, ne?
Spidy16:55:04 01.10.2010
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Dalsi nabozestvi dnesni doby, ktere vnucuje ostatnim svoji ideu ze nejedenim masa bude na svete lepe:)
Na vyrobu pytliku caje zabijes tolik zivych bytosti, takze kdyz pijes cas, je to jako kdybys pil hrnek krve. Uz jenom tvoje existence samotna zabiji velke mnozstvi bytosti, tak tomu se do sve smrti nevyhnes. Pak poslouzis jako potrava pro cervy. To ze nekdo ji nebo neji maso je svobodna volba kazdeho jedince, tak nam ji prosimte nech a svoje presvedceni si schovej, dik.
Vekan17:09:48 01.10.2010
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
Myslim, že i když to ten Kloffi vzal trochu zhurta, v mnohem ma pravdu. Maso žereme ve velkem až posledních necelých 100 let a jsme celkove o hodne moc nemocnejsi... Rak a podobné svinstva s potravou souvisejí podle mnoha odborníků více, než životní prostředí (viz nejdéle zijící lidé - vegetariání z průmyslové špinavé Okinawy). Nemá smysl nikomu moc neco takoveho ale cpat, bud k tomu dospeje sám, anebo nedospeje. Nerikam že je to lepsi nebo horsi, nejde jen o maso jako takové, ale i o ty tuny sraček, co do sebe davame se vsemi temi otravinmi z krabic, konzerv atd, vsechny ty dlouhotrvanlivé zázraky, co by pri normalni domaci ciste priprave už pozítří smrděla... tyhle svinstva jsou myslim jeste mnohem vetsi svnstvo, nez nadmerne jezeni masa... Ale kazdy at dela na co je zvyklý, mne prechod na bezmasou stravu (od cervence)udelal hodne dobre citim se nejen silnejsi, ale i o dost lip. A lip se mi leze. A v lezeni? Adam Ondra... z bifteků on svou energii rozhodne nečerpá (a i kdyby je jedl, nebyl by tezsi) :-)
P.17:22:50 01.10.2010
odpovědět 
     Re: Veganství ve sportu
To víte proč tihle de.... žijou déle? Protože s té stravy tak zeslábnou, že nemají sílu ani zemřít....
Jinak ať jdou do pr.... Sám jsem to skusil. Po 2 týdnech jsem neměl sílu vydržet v práci, natož sportovat. A to nemluvím, že ta moje maso nejí....a všechny sporty může dělat jen "rekreačně" Nemá na to to ustát.
masožrout22:10:53 01.10.2010
odpovědět 
      Re: Veganství ve sportu
No , hele, fajn, možná to neustála z důvodu, že jí možná chybělo něco jinýho než třeba maso. Ony existují bílkoviny i rostlinného původu. Jde s tím žíti v klidu, kecy jako že maso je nezbytné k životu je už passé. A jak tak čtu, stále názor přetrvává :-) Jasně, každej je zvyklý na něco jinýho, někdo dává přednost tomu před tím, ale jde o vyvážený příjem látek potřebných k životu. Ku příkladu železo není obsaženo jen v červeným mase, jak se stále toto tvrzení předává. Ale to jsme trošku utekli, jelikož vegani nepřijímají ani vajca a mlíko, co? Holt, každý je svého štěstí strojvůdcem. Zajímavá by byla asi dlouhodobá studie lezců dle orientace stravy. Sázím na nemasožrouty.
padouch22:51:29 01.10.2010
odpovědět 
       Re: Veganství ve sportu
Ani med a sádlo už vůbec ne...
Willhem09:33:54 02.10.2010
odpovědět 
     Re: Veganství ve sportu
Průměrný věk v populaci byl v té době nižší než teď, tím ze se zlepšilo zdravotnictví, tak žije i více lidi atd... takže neexistuje významný vztah mezi veganstvim a úmrtnosti. Samozřejmě můžeš argumentovat specifickými případy, každopádně těch proměnných je tam tolik, ze tvrdit ze veganství má vliv na zdraví obyvatelstvo ve větší míře je nesmysl a spíše bych řekl jestli jsi nepodléhal dobře zvolenému marketingu. Nezapomeň ze snahy omezit spotřebu masa větší cenou už existují.
07:25:39 25.07.2020
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
"To ze nekdo ji nebo neji maso je svobodna volba kazdeho jedince, tak nam ji prosimte nech a svoje presvedceni si schovej, dik." Nejlepsi (a nejlogictejsi) veta za posledni roky v diskuzi vubec. Diky. Souhlas. Vic neni treba dodavat.
O.08:01:01 04.10.2010
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
Zlatý Jehovisti... Zlatý!
biologicky determinovaný všežravec22:46:42 01.10.2010
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
To psal urcite BEKE, neposlouchejte ho je to puvodem Hungarec a vrah tun a tun cesneku ktery nezabiji ale zere syrovej za ziva :)
09:23:36 02.10.2010
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Mára na internetu? Nekecej!
 martan08:58:38 04.10.2010
odpovědět 
 Veganství ve sportu
OK!
Každopádně dík za vyjádření a souhlasím s vámi! Ano - popřu trochu té humánnosti a jak někteří uvedli: "Každý má právo na volbu."
Rád se omezím jen na nějaké tipy ve stravě - co mi pomáhá v regeneraci po velké fyzické zátěži!


Dost keců!!!

Co se mě týče moc nelezu, ale když lezu, tak pak totál záměr a totál tunel! Prostě na max!
Dost ladím systematicky trénink a do toho samozřejmě neoddělitelně řeším i stravu...

Jako vegetarián jsem s tím neměl problém a šlo vše naprosto v poho a regenerace výborná. Po 6 letech vegetariánství jsem teď 3 roky veganem a stále naprosto v klidu!
Fakt moc nelezu, ale když lezu, tak není pro mě problém po roce nelezení hned bouldrovat 7B a výše a pak s totál tréninkem kdy to okamžitě naperu na max se zlepšovat! Mám jedno 7C+, ale to jen proto, že pak toho lezení zase nechám, jinak by to bylo jistě lepší... (Asi to působí trochu drze, ale je tomu tak! :-)

Konečně nějaké tipy pro veganství ve sportu:
Po lezení mi hodně pomáhá syrová strava, protože buňky jako živý organizmus nejlépe regenerují po stravě která není tepelně upravená, tedy organická! O tomto se dá toho jistě dost napsat, ale není zde moc prostoru. Vynikající jsou kupříkladu i čerstvé ovocné a zeleninové šťávy! (Úplně vám z toho tepe v předloktí!)
Nicméně paradoxně mi také dost dělá dobře když si dám rýži s vynikajícně připraveným tofu! Mňam mňam!

Jo a jak už jsem uvedl jinde...
Mistr světa v Thaiboxu v supertěžké váze Jan Muller (z Brna) je po 20 letech vegetariánství rok vegan a shodně s Mikem Tysonem (vegan) tvrdí, že jako vegan má ještě větší výbušnost!

Zde je o Mistru světa v Thaiboxu Janu Mullerovi více:
Stačí v Seznam.cz do vyhledávače zadat: jan muller vegan

Čus
Kloffi
Vegan Kloffi11:53:00 02.10.2010
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
Hele, těžko přehlídnout, že to myslíš dobře, tak nic ve zlým ale... Jde zkrátka o to, že to co píšeš není odpověď na dotaz, za to by Ti byl jistě někdo vděčnej... Tvůj projev ale vyznívá jako poučování, vnucování, přemoudřelý přesvědčení někoho, kdo zdá se uznává jen svou pravdu. S tim neprorazíš, jen pár lidí rozesměješ nebo nasereš. Ale jestli jsi ten typ toho mladýho idealistickýho postteenagera, co právě pro sebe něco objevil a srší z toho nadšením, tak to chápu a říkám si: přejděme to tolerantním mlčením, však on vyzraje, svůj projev jakožto i své pochopení vytříbí a jednou... ;-))
Filosof20:28:21 02.10.2010
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
Můžeš sem prosím hodit odkazy na nějaké dobré veganské restaurace v Praglu? Jsem závislák na mase, ale respektuji názory druhých a rád to testnu... dík. H.
Honza20:44:04 02.10.2010
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
prej je pekna www.lehkahlava.cz
 martan09:06:06 04.10.2010
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
no já nevím. jedl jsem rok jen rybí maso, omezil mléčný výrobky a veječný výrobky na minimum. a shodil sem kila, ztratil chuť do lezení, do jakékoliv aktivity vůbec...

já myslím že je to prostě o historii tvých předků.
pokud byly masožrouti, bez masa se neobejdeš. (já)
pokud byli pastevci, nevadí ti mlíko...pokud byli zemědělci, jíš veget/vegan...
prostě na to máš po staletí upravený tělo...
neb člověk je tvor přizpůsobivý, a zvykne si na cokoliv. (viz třeba skandinávské země, kde je málo světla a lidi díky tomu neumí odbourávat alkohol) nebo eskymáci - mají možnost jíst jenom ryby, tak je jedí. leda že by jim rostlo proso ve sněhu.
takže kdo má předky z chladných krajů, jí maso.
kdo má předky z tropů, stačí mu ananas a banán...
autor21:03:50 02.10.2010
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
a nezapomeňte poslouchat hudbu DAVIDA GILMOURA!
autor21:11:18 02.10.2010
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Comfortably numb je absolutní základ do auta pro cestu do skal.
08:05:32 23.07.2020
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
Hmmm...
06:19:25 04.10.2010
odpovědět 
  Veganství ve sportu
Odpověď pro Filozofa:
Čus,
dík žes napsal!
Přiznávám, že jsem se ze startu do toho obul… Vcelku se v této problematice pohybuji (spíše jsem se v tom ocitnul) a někdy je to asi hold těžké...

Sám jsem zvířata jedl a rozhodně nejsem ten který by měl a mohl moralizovat – o tom žádná!
Snad jsem se ale tak moc neodchýlil od sdělení, že vegetariánství, nebo veganství je ve sportu v poho a dokonce i doktory podporováno.

Dík a čus
Kloffi
Vegan Kloffi07:16:52 04.10.2010
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Mně teda víc než mrtvá zvířátka vaděj mrtví lidé. K těm jsi se už prokousal přes bambusové výhonky nebo je ještě brzo se tě na to ptát?
23:09:38 23.07.2020
odpovědět 
 Veganství ve sportu
Dík za váš čas! :-)

Omlouvám se, že zatím nebyla žádná odezva na vaše postřehy, ale postupně budu na vaše reakce odpovídat...

I když si stále někdo možná bude myslet, že někoho přesvědčuji, tak fakt ne! :-)
Jen zde objektivně píši, že jsou vegetariáni nebo vegani ve sportu (kulturistika, NHL, lezení, tenis, atletika, Thaibox atd…).
A subjektivně píši, že já jsem s touto stravou naprosto v poho a tak jsem se s tím chtěl s vámi podělit.
Možná někomu připadne v poho, že v telce a všude okolo do nás cpou horem dolem zvířata na talíři, ale když zde napíše vegetarián nebo vegan nějaká doložitelná fakta, tak pro některé je oheň na střeše a najednou je objektivita ta tam…
Ale v klidu, je to diskuse, tak fajn, že jste se ozvali! (Je ale pravdou, že jsem to měl asi napsat jemněji.)
Možná se budete divit, ale pro dost vegetariánů nebo veganů je fakt těžké na veřejnosti říct, že zvířata nejedí (možná proto, že se s nimi vůbec nemrd...).

Odpověď pro Vekana:
Čus,
psal jsem, že humánnost jsem odložil.
Co napsat na tvou větu o tom, že když piji hrnek čaje, je to jako bych pil hrnek krve?
Snad asi nechám na posouzení čtenářů.
Možná bychom měli být Brethariány? Ale to bys vlastně pak také mohl napsat, že když dýcháš, je to jako bys dýchal krev.
Ještě nedávno jsem říkal, že je to každého věc co si dělá, takže můžeš být z mé strany v klidu… Jenomže abych byl upřímný – dnes už bych to pozměnil. Myslím, že jsem asi dost velký liberál, nicméně svoboda, právo jednoho končí tam, kde tato svoboda, právo začíná druhému. Jinak vážně ať si dělá kdo chce co chce – fakt jo! :-)
(Asi to bude na vás některé moc, ale přece jen jsem si neodpustil nějakou tu humánnost.)


Dík a čus
Kloffi
Vegan Kloffi06:31:27 04.10.2010
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
Re Vegan Kloffi

Slušný! Ses do ty propagandy pustil zostra. Premejslim, co je za tím a proč to tlacis na tomhle serveru. Dělá to na mne dojem, jak kdyby se s každým dalším získaným veganem zvyšovaly tvoje šance na lepší mrkev v bezmasy Vallhalle.

Když budu vegan, čeká mne život věčný? Budu spasen?

Trochu se hrozim az objevis jinou modlu ...
J.Klada14:27:16 23.07.2020
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Flašku. Kdyby tak začal kázat, jak leješ, tak lezeš, to by bylo stoupenců :D
17:36:14 23.07.2020
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Kládo, je to diskuse z roku 2010. Bůhví co Kllofiho trápí dneska.
20:06:47 24.07.2020
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
Aha, aha, aha - 2010 - tak to ted asi ma o deset letokruhu vic ...
J.Klada17:35:29 25.07.2020
odpovědět 
  Re:Chudáci děti
Je mi jedno, co si kdo dělá. Mrzí mě jen, že něco nutěj dětěm a kazej jim vývoj. Maso jede....
S.11:22:04 24.07.2020
odpovědět 
 Veganství ve sportu

Odpověď pro P.:
Čus,
k tomu moc co dodat nemám – fajn reakce!

Dík a čus
Kloffi
Vegan Kloffi06:34:27 04.10.2010
odpovědět 
  Veganství ve sportu

Odpověď pro Masožrouta:
Čus,
osobně se cítím jinak než cos psal, ale abych nekecal, jednou jsem málem na to také umřel - bylo to z očisty těla!
Víš – podle toho co jsem slyšel, četl a co jsem sám zažil, tak celkově pro někoho přechod na vegetariánskou nebo veganskou stravu může působit v jistém období jako zátěž nebo slabost, ale je to jen tím, že tělo se čistí.

Je to detox těla.

Škodlivé látky jsou vylučovány, ale pak vše přestane a člověk zažije enormní nárůst síly a vitality! Záleží jen na tom jak tělo je z předešlé stravy zanesené… (Jinak nevím...)

Přiznám se, že jednou dobou jsem vůbec nejedl zdravě. Sice vegansky, ale pořád jen buchty a podobné blbosti a to několik měsíců (možná 2 měsíce) a za tu dobu jsem neměl snad ani jednou ovoce nebo zeleninu a pak když jsem si dal jablko, tak jsem myslel, že umřu… Fakt pro tělo šok! Vím, že to možná zní divně, ale zdravé může někdy vypadat jako špatné, nicméně zdravých "věcí" bych se nebál! :-)
Také jednou při očistě těla jsem byl tak v prd... a tak mi bylo blbě, až na umření, ale pak vše bylo super a fakt enormní nárůst síly a vitality!
Kámo – necpu ti to, jen píši jak jsem to měl já a jak to mohli třeba mít moji kámoši, OK?

Dík a čus
Kloffi
Vegan Kloffi06:39:32 04.10.2010
odpovědět 
   Veganství ve sportu

Odpověď pro „Padoucha“:
Čus,
dík za vyjádření a k tomu nemám v podstatě co dodat… Souhlasím, že názor u některých je stále zastaralý, přestože největší kapacity ve výživě už dávno prohlásili, že vegetariánská nebo veganská strava je zdravá pro každé období lidského života.

Dík za podporu! :-)
Čus
Kloffi
Vegan Kloffi06:42:33 04.10.2010
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Hele, tady se prezentuješ jako vegan a jíš buchty? Co takhle kuře či rybu, to vlastně není ani maso...
Willhem06:46:04 04.10.2010
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
Zvláštní případ...
Willhem06:40:16 04.10.2010
odpovědět 
   Veganství ve sportu
Odpověď pro Honzu:
Čus,
nějak mi nejdou tady posílat odkazy.
Veganské restaurace:
Praze 6, Kafkova 16 (Vegetka);
Praha 2, Londýnská 35 (Loving Hut);
Praha 1, Melantrichova 15 (Country Life);
Praha 1, Jungmannova 1 (bistro – Country Life);
Praha 1, Truhlářská 20 (Loving Hut).
Vegetariánské restaurace:
Praha 2, Bělehradská 90 (Beas);
Praha 1, Týnská 19 (Beas)
Je toho ale po Praze více… Jinak tě samozřejmě rád pozvu (jak jsem psal), takže bude fajn když se ozveš!

Dík za dotaz! :-)
Čus
Kloffi
Vegan Kloffi06:55:22 04.10.2010
odpovědět 
    Veganství ve sportu
Reakce pro „autora“:
Čus,
no je mi to zvláštní, žes ztratil chuť do lezby a do jakékoliv aktivity! Smutné… :-(
A co se předků týče, tak o tom moc nevím…
Vím jen, že proběhla dost rozsáhlá studie předních světových odborníků a doktorů na výživu a ti prohlásili, že vegetariánská nebo veganská strava je zdravá pro každé období života, ale to už jsem tu asi několikrát zmínil. (Nevnucuji.) Tudíž to teoreticky, asi nezáměrně, popírá nějakou genetiku (v tomto případě).

Tedy jak to tak vypadá, na mě předci nemají vliv a to samé, pokud vím, platí i pro mé kámoše vegany – vegetariány (a že jich není málo).
Ale kupříkladu můj táta i máma jedli maso dost a táta možná ještě více? Dělal sportovní gymnastiku na profi úrovni (šlo mu to), nicméně já jako vegan jsem se stravou fakt šťastný a jak to tak vypadá, ti dva rodiče na mě vliv neměli. Ale tys to měl asi jinak…?

Měj se fajn chlape a dík za reakci!
Čus
Kloffi
Vegan Kloffi06:59:30 04.10.2010
odpovědět 
     Veganství ve sportu
Odpověď pro Willhelma:
Čus,
Dělají se buchty i veganské – tedy bez vajec a mléka a tvar drží – což mi kdysi také připadlo, že nemůže… (Recept mohu poslat.)
Každý lezec co jsem mu ji dal si to fakt pochvaloval a pak, že drží diety! :-) Naposledy měli možnost se oblizovat teď na Hudycupu.
A co se týče ryb a kuřat – tak promiň, není to rostlina. Vegetariáni ani vegani ryby a kuřata nejedí.
Jo - a medu? Tak to u veganů nevím??? (Já ho nejím. Čistě osobní…)

Čus
Kloffi
Vegan Kloffi07:12:18 04.10.2010
odpovědět 
     Re: Veganství ve sportu
Na kazdou studii, že vegetariánství i veganství je pro těhotné, novorozeňata i malé děti vůbec je ok, najdes na netu nejméně pět jiných, kde důrazně doporučují vyváženou stravu včetně masa. Opakovane všichni zduraznuji VYVAZENOU - tedy od vseho jen trochu a i celkem se NEPŘEŽÍRAT. Nesmis tak nekriticky prejimat jen to, co se Ti libi. Obzvlast ne ze severni Ameriky. Pro priklad obranci "prav nenarozemeho ditete" aby zamezili "vrazdam" na potratovych klinikach maji kazdorocne na svedomi nekolik vrazd doktoru (porodniku, gynekologu,...) Toz tak to s tou nezavislosti a objektivitou na svete chodi.
09:49:34 04.10.2010
odpovědět 
    Veganství ve sportu
Ještě jednou pro Honzu:

Tak mě napadlo, že jestli bys šel do veg. restaurace Loving Hut, jsem schopný a rád ti zajistím jídlo (útratu) na můj účet, jen dopředu bychom se pak museli asi domluvit na nějakém heslu (znám tam personál).

Toto platí pro všechny - chdo máte zájem - jste zvaní! :-)

Kloffi
Vegan Kloffi08:41:27 04.10.2010
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
No, Kloffi to sice vzal trochu zhurta, to nic nemění na tom, že já jeho slova jen můžu potvrdit :) Dva měsíce po přechodu na veganství z masožroutství jsem otěhotněla, takže teď nelezu, sportovně to teda nemůžu srovnat.. ALe provozuju stránky www.vegansport.cz, kde v rubrice najdte rozhovory se sportujícími vegany. Když ty rozhovory s nimi dělám a když si vezmu, že jsem díky veganství nejspíš otěhotněla (několik let předtím nám to nešlo) tak se těm studiím cenzurovaným a řízeným živočišným, mlékárenským a farm. průmyslem, tvrdícím, jak živočišná strava je nutná mj i pro reprodukční zdraví, musím hrozně smát.. :D Ježiš já jsem tak ráda, že jsem se osvobodila od mnoha sociálních konstruktů, který z nás dělají jen stádo oveček ¨(teda teď se omlouvám ovečkám za to přirovnání) :)
Káča11:12:39 23.12.2013
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
jojo, sociální konstrukty..ty uměj udělat v hlavě neplechu, zvlášť takhle před Vánocema..
ivan11:30:33 23.12.2013
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
Já mám na veganství takový názor, že je mi to fuk, jak se kdo stravuje. Já se snažím o to, abych já i mí nejbližší dostali nutričně vyvážené jídlo. Ať si každý jí co chce a hlavně ať to nikomu nevnucuje.
Karolína23:02:31 22.07.2020
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
Fajn N. ale jaktoze po vsech tech svinstvech co do sebe ůlidstvo laduje se vsude na svete prumerna delka zivota stale prodluzuje? To nejak vysvetlis?
Jirkasi, tuhle debatu asi fakt vymazat..je to jako s Mg, a bude.
Franta.08:36:27 23.07.2020
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Jako dobry, Karolina tu udela reklamu na pochybny web tim, ze reaguje na 10 let stare vlakno a my se muzem zase zacit dohadovat :) Co dela asi Kloffi? Zije? Leze? Zere? Je z nej plankton?
T.09:42:43 23.07.2020
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
Leje :D
10:48:13 23.07.2020
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
to je dobrý postřeh s tím oživováním mrtvoly :D
10:54:53 23.07.2020
odpovědět 
  adminům
smažte prosím neplacenou reklamu týhle paní v tomhle starým vlákně.
antireklamožrout00:26:51 24.07.2020
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
Jeden otřepaný vtip, který ale mnohdy sedí: „Hej, víš jak poznáš vegana? Řekne ti to!“
08:44:44 23.07.2020
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
Taky mám jeden: Co to je když pohřbíš hromadně několik veganů? Masový hrob nebo kompost??
Kokos14:33:31 23.07.2020
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
smeju se, az se za bricho popadam..
 Hvězdář15:11:06 23.07.2020
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
hej vegane klofi ty si ten tip debilního vegana, možná jsi trochu řízlej hipstrem a možná máš kníra a kostkovanou košily , to co tu pišeš je kopa veganských hoven ...
DI DO PRDELE 15:34:46 23.07.2020
odpovědět 
     Re: Veganství ve sportu
Vegan Kloffi ..víš co už nemáš kamarády a musel si to napsat tady ?
JankoUP15:38:27 23.07.2020
odpovědět 
      Re: Veganství ve sportu
já jsem taky napůl Vegan! Piju skoro furt pivo! :-)))))
21:39:18 24.07.2020
odpovědět 
     rofl
Dovol abych Ti vyjadril vdecnost za obohaceni jazyka, novotvar "v košily" zaslouzi zapsat do slovniku.
Vysel jsi ze treti nebo ze ctvrte tridy?
22:20:51 24.07.2020
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
Hmm,
Mladé hovězí (Pupek, Panenka,...), s krásnou barvou a kresbou , nejlépe někde z Argentiny nebo SZ Španělska. Dokonale rozpálená pánev s kapkou olivovového oleje. Maso zasičí, rychle se stáhne, udělá kůrčičku, rychle obrátit. Trochu nechat proteplat a hmm...
Urostřed je přenádherně fialovočervené, pořád živé... Hmm... Hmmm... Hlavně to nepřehnat.

Tak komu se sbíhají sliny?? :-)))))
Esus17:31:58 24.07.2020
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
10 let starý vlákno, a ty chutě jsou pořad stejný, a maso bude dražší a dražší.
07:38:27 25.07.2020
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
"Zasičí" si dej tady: https://www.youtube.com/watch?v=DYQDWF2SkSU
 Variant11:35:50 27.07.2020
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
Jakožto dětský lékař bych rád uvedl věci na pravou míru: Pro těhotné a pro děti je vegetariánství, natožpak veganství, hazard se zdravím dětí. Článek od Americké dietetické společnosti jsem hledal- stáhli to, protože tam byly nějaké nesrovnalosti- jaké se mi nepodařilo dohledat. Jinak s vegetariánstvím sympatizuju, pro dospělé lidi je to rozhodně mnohem zdravější způsob stravování, než českej průměr.
kok21:57:04 24.07.2020
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
hm, mozna proto, ze se The American Dietetic Association prejmenovala na Academy of Nutrition and Dietetics. A clanek si muzes precist zde: shorturl.at/wyIMQ

Mimochodem, doporucoval bych se podivat i sem: shorturl.at/altyR
kdyby sis chtel vybrat i nejakou jinou organizaci ;)
10:14:56 26.07.2020
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
nefungují mi odkazy
kok12:00:10 26.07.2020
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
sorry, ted uz snad fungovat budou:
https://tinyurl.com/yy3gkgz6

a studie: https://tinyurl.com/y37jcjgp
Hvezdar14:53:30 26.07.2020
odpovědět 
     Re: Veganství ve sportu
díky, nastuduju
kok20:50:45 26.07.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi