taky zkus najít lezeckou skupinu na
1
...
823
824
825
826
827
828
829
830
831
832
833
834
835
836
837
838
839
840
841
842
...
2263
| | | brnění | | Už asi 14 dní mám necitlivá chodidla a konečky prstů levé ruky? Začalo to asi týden po návratu z Mt.Blancu, ale do souvislosti bych to moc nedával - nezmrznul jsem. Měl to někdo taky? Jak z toho ven? | | aleš | 21:15:01 05.10.2010 odpovědět  |
|   | Re: brnění | | Nedávno sem asi dva týdny brousil flexou. Palec na pravé ruce taky trochu znecitlivěl a brněl, ale po týdnu je to lepší. Asi to chce čas a pokud to nesouvisí s nějakým omrznutím a nezhoršuje se to, tak zbytečně neplašit. | | Willhem | 21:26:52 05.10.2010 odpovědět  |
|   | Re: brnění | | Které prsty ti brní? Malíček a prsteníček nebo i jiné? Kolik ti je? | | Belial | 21:37:27 05.10.2010 odpovědět  |
|   |   | Re: brnění | | Nejvíc prsteníček, málo nebo skoro vůbec malíček s prostředníčkem. Palec a ukazováček je ok. Je mi 39. | | aleš | 21:42:19 05.10.2010 odpovědět  |
|   |   |   | Re: brnění | | Běž stím bez meškání k lékaři!!!Může tě potkat co nevidět mrtvice-to co popisuješ jsou jasné příznaky!!!Není to sranda je to vážné. | | Ivan | 21:48:21 05.10.2010 odpovědět  |
|   |   |   |   | Re: brnění | | jo, presne. Mozkova prihoda si nevybira, na veku nezalezi.. nebyl bys prvni kdo si ji ve vetsi vysce poridil. Uspech leceni je primo odvislej od delky intervalu mezi prihodou a medikaci. | Ďura | 21:54:21 05.10.2010 odpovědět  |
|   |   |   | Re: brnění | | Zajdi k doktorovi. Myslel jsem na krční páteř, ale to že to je na všech prstech je divné. Pod pojmem necitlivé si mám představit, že když se ti těch prstů někdo dotkne, tak to necítíš? Mrtvice spíš ne, to by se asi projevilo i jinak. | | Belial | 23:24:59 05.10.2010 odpovědět  |
|   |   |   |   | Re: brnění | | Nevím jestli brnění je ten správný výraz, možná spíš jakoby tupé. Dotek cítím, není to úplně mrtvé. | | aleš | 06:18:26 06.10.2010 odpovědět  |
|   | Re: brnění | | zajdi za neurologem - beze srandy. | Ďura | 21:52:38 05.10.2010 odpovědět  |
|   |   | Re: brnění | | Potom dej vědět, čím to bylo způsobené. Mě brněly předloni cca 10dnů po návratu z Alp prsty na noze- bylo to ale botou a následným omrznutím. | | cmana | 12:20:17 06.10.2010 odpovědět  |
|   | Re: brnění | | Mě se stalo, že po túře na Marmoladu (jeden den, ale bylo to pro mě náročný, nemám úplně ok záda) mi začly brnět palce na nohou... oba, možná trochu víc pravej, ale oba. Krom toho brnění byly aj na konci skoro necitlivý. Přešlo mě to zhruba za 2-3 tejdny samo. Nikam jsem nešla, ale trochu mě to nahánělo hrůzu, že se mi něco přihodilo s obratlema. Nemyslím si, že by to bylo omrzlinama, bylo docela vedro i na tom ledovci, ale možný to je. Anebo jen přemáháním zad se špatnejma obratlema? Každopádně jsem ráda že to odešlo relativně brzo a samo. | | Nicci | 12:55:57 06.10.2010 odpovědět  |
|   |   | Re: brnění | | Tak mně brní prsty na ruce už asi půl roku. Podle vyšetření jsem zdravý. | | Belial | 16:06:44 06.10.2010 odpovědět  |
|   |   |   | Re: brnění | | Zdar. Tak dneska vyšetření EMG - střední postižení ulnaris v oblasti nad předloktím, dál to mám řešit s neurologem. Pro info - brní mně prsty (malíček a prsteníček) levé ruky, ale jenom někdy. Po námaze je to horší. Tak jsem zvědavý co na to řekne neurolog. A to mám 31 :o) Jsem zvědavý co přijde za 10 let ... Jinak než mně ten hňup poslal na nějaké vyšetření trvalo to asi 1/2 roku. Jinak jsem měl jíst jen Mg = moje dosavadní léčba. Otázka je jestli s tím jde něco dělat. | | Belial | 18:37:24 07.10.2010 odpovědět  |
|   |   |   |   | Re: brnění | Jojo, se špatným praktikem můžeš ztratit i roky, než tě někam pošle, ale jsou i dobří, abych nekřivdil. Jednostranné postižení vylučuje neuropatii na podkladu diabetu (fakt se stává, že cukrovku zjistí až z neurologických komplikací). Snad dřívější infekce, zranění, zánět šlach (mohlo proběhnout i jinde v dráze nervu).
Aleš: brnění či necitlivost prstů mohou být příznakem všeho možného, rozhodně k doktorovi pro vyloučení mozkové mrtvice (již zaznělo) oboustranně již zmíněná neléčená cukrovka, nebo syndrom karpálního tunelu, který se může vyvinout z chronického přetěžování při lezení.
Léčba obecně: na prvním místě je léčba příčiny, potom léčba nervových projevů (třeba antikonvulziva), dle potřeby léčba bolesti.
Lékař nejsem, ale s dobrými neurology z celé ČR pracuju, můžete napsat mail. | | Mikiš | 19:34:51 07.10.2010 odpovědět  |
|   |   |   |   |   | Re: brnění | | jo a u karpálního tunelu i operace. Fuj, straším tady, přeju Vám, ať jste zdraví ať jsou to dočasné blbosti od páteře, stresu, vrtačky.... | | Mikiš | 19:44:17 07.10.2010 odpovědět  |
Reklama: |
| |
|  | Foto dne: | |

| SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost |
|  | Databáze cest: | |
|  | Nově v diskusi: | |
|  | Nové komentáře: | |
|  | Kde to vře: | |
|  | Nově v inzerci: | |
|  | Anketa: | |
| Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty? |
|  | Návody: | |
|  | Partneři: | |
|