Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lecce - južné Taliansko06.10.2010
Zdravím.
Chcel by som sa opýtať na potencionálne lezecké možnosti v okolí juhotalianskeho mesta Lecce. Je mi jedno, o čo by šlo (lezenie, bouldering, DWS, big wall), len aby tam čosi bolo :}
Vopred ďakujem.
 Re: Lecce - južné Taliansko06.10.2010
neco tam bude, odstran mezeru
  Re: Lecce - južné Taliansko06.10.2010
Lesso. To je přece především Bergell, nejkrásnější alpské hory.
   Re: Lecce - južné Taliansko06.10.2010
Ty popleto, Náčelník hledá Lecce a né Lecco...
   Re: Lecce - južné Taliansko07.10.2010
ty jsi ale stejně hloupý ikdybys nic nenapsal:-D
    Re: Lecce - južné Taliansko07.10.2010
Turek, to je přece největší milovník kraviček, přece.
     Re: Lecce - južné Taliansko07.10.2010
Bůůůůůůů
po žních půjdeš k Turkoj!:-D

 brnění 05.10.2010
Už asi 14 dní mám necitlivá chodidla a konečky prstů levé ruky? Začalo to asi týden po návratu z Mt.Blancu, ale do souvislosti bych to moc nedával - nezmrznul jsem. Měl to někdo taky? Jak z toho ven?
 Re: brnění 05.10.2010
Nedávno sem asi dva týdny brousil flexou. Palec na pravé ruce taky trochu znecitlivěl a brněl, ale p
 Re: brnění 05.10.2010
Které prsty ti brní? Malíček a prsteníček nebo i jiné? Kolik ti je?
  Re: brnění 05.10.2010
Nejvíc prsteníček, málo nebo skoro vůbec malíček s prostředníčkem. Palec a ukazováček je ok. Je mi 3
   Re: brnění 05.10.2010
Běž stím bez meškání k lékaři!!!Může tě potkat co nevidět mrtvice-to co popisuješ jsou jasné příznak
    Re: brnění 05.10.2010
jo, presne. Mozkova prihoda si nevybira, na veku nezalezi.. nebyl bys prvni kdo si ji ve vetsi vysce
   Re: brnění 05.10.2010
Zajdi k doktorovi. Myslel jsem na krční páteř, ale to že to je na všech prstech je divné. Pod pojmem
    Re: brnění 06.10.2010
Nevím jestli brnění je ten správný výraz, možná spíš jakoby tupé. Dotek cítím, není to úplně mrtvé.
 Re: brnění 05.10.2010
zajdi za neurologem - beze srandy.
  Re: brnění 06.10.2010
Potom dej vědět, čím to bylo způsobené. Mě brněly předloni cca 10dnů po návratu z Alp prsty na noze-
 Re: brnění 06.10.2010
Mě se stalo, že po túře na Marmoladu (jeden den, ale bylo to pro mě náročný, nemám úplně ok záda) mi
  Re: brnění 06.10.2010
Tak mně brní prsty na ruce už asi půl roku. Podle vyšetření jsem zdravý.
   Re: brnění 07.10.2010
Zdar. Tak dneska vyšetření EMG - střední postižení ulnaris v oblasti nad předloktím, dál to mám řeši
    Re: brnění 07.10.2010
Jojo, se špatným praktikem můžeš ztratit i roky, než tě někam pošle, ale jsou i dobří, abych nekřivd
     Re: brnění 07.10.2010
jo a u karpálního tunelu i operace. Fuj, straším tady, přeju Vám, ať jste zdraví ať jsou to dočasné

 Dojisteni na ferrate05.10.2010
Ahoj, uz chvili premyslim nad tim, jak dojistit dite a nebo kamaradku na ferrate. Aby to bylo k necemu, tak by me ten dojistovany musel vzdycky nejdriv napodavat lano (20-25?metru), pak bych musel "zastandovat" a dobirat dojistovaneho. Tim se al
 Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
Trochu jsem nepochopil to s podáváním lana. Na ferratách se běžně děti a méně zkušení jedinci dojišť
  Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
No ja resim jak to dojistovani ma prakticky vypadat. Pokud budu mit prcka na cca 5 metrovem lane jen
   Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
jak te muze vzit s sebou, kdyz budes cvaknuty k retezu?
   Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
Stejne jako Mara. Porad to nechapu v cem vidis problem?
 Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
napíšu ti jak to dělám já, odkoukáno a zkonzultováno s bergfírerem. Samozřejmě hodně záleží jak star
  Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
a jistím normálně ze štandu (do těžkých tůr tak ber nějaký smyce, karabiny navíc...) ještě je dobrý
   Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
My jsme to odkoukali od rakouských horských vůdců. Mám cca 15 m polovičního lana (tedy měl jsem, než
    Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Zjazd z Marmolady (Punta di Penia) po ladovci, po ktorom vedie hore normalka? To hadam nie!
     Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Takhle to bylo na Marmoladě:
      Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
No tak tym by som sa vobec nechvalil. ten lanovkar nemal kyvat hlavou, ale rovno vam zatvorit dvere
       Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Promiň, ale asi jsi viděl málo ledovců, neboť právě marmoladský patří k relativně bezpečným. Na jaře
        Re: Dojisteni na ferrate07.10.2010
Mer de Glace ako i Pasterze som presiel, nemusis sa bat, ze by som presiel malo ladovcov. Netvrdim t
         Re: Dojisteni na ferrate07.10.2010
protoze se tam ty troubove v lete nenavazujou
          Re: Dojisteni na ferrate07.10.2010
Jo tak takhle to je. To souhlasím. Ledovec na Marmoladě není příliš nebezpečný, ale do trhlin tam pa
           Re: Dojisteni na ferrate07.10.2010
no on mluvil i o parech a ti asi navazany bejt museli, tak bych to jeste rozsiril ze dalsi chodi po
   Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Super!!! Tahle jsem to potřeboval slyšet. Díky. Líbí se mi i to vedení lana mojí karabinou. Dává mi
  Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
mě jenom není jasné to s tím cvakáním lana do karabiny, kterou cvakáš na drát. Přece když ji máš na
   Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Myslím, že má takovou představu, že když upadnou oba najednou, tak spadnou k nejbližší skobě a činná
 Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Zcela obecně - dítě bych na ferratu nikdy nevzal. Dojištění by bylo samozřejmě nutnost, rozestupy př
  Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Problém s padáním kamenů je spíš ma lehkých horolezeckých cestách, i když nad Tebou nikdo neleze. Pr

 Nanga Parbat05.10.2010
Ahojte, sháním film o bratrech Messnereových. Nevíte, kde by se dal stáhnout?? Díky.
 Re: Nanga Parbat05.10.2010
 STUBAI HORNET04.10.2010
Zdravým lezci. Má niekto skúsenosť s cepinami STUBAI HORNET ... som študent a nováčik a ta cena sa mi veľmi pozdáva. resp. bola by nejaká alternatíva? Vďaka za každú dobru radu.
 Re: STUBAI HORNET04.10.2010
Jen malá zkušenost s diskusí:)
stačí to psát malými písmeny,
stačí to zadat jednou - n
 Re: STUBAI HORNET04.10.2010
Cena nizka, vykon nijak zazracny. Hlavnimi nevyhodami jsou nevymenny hrot a celkem spatne vyvazeni z
  Re: STUBAI HORNET05.10.2010
Tiez by som dal do pozornosti Edelrid excalibur pro. Cena nie je najvyssia a s hornetmi sa to neda a

 STUBAI HORNET04.10.2010
Zdravým lezci. Má niekto skúsenosť s cepinami STUBAI HORNET ... som študent a nováčik a ta cena sa mi veľmi pozdáva. resp. bola by nejaká alternatíva? Vďaka za každú dobru radu.

 Bydleni Adrspach 201104.10.2010
Ahoj,
na leto 2011 bych rad sehnal ubytovani na cele leto v Adrspachu. Jsme 2 pary s miminem. V Oblasti nemam zadne zname a komercni chaty pronajimane na tyden za 15000 jsou mimo nase fin mozosti. Budu vdecny za kontakt/tip/radu.

Di

 Lezečky04.10.2010
Ahoj, začínám lozit as potřebuji si někde v Praze koupit lezečky. Na netu jsem nenašel prakticky žádnou stránku kamenného obchodu. Můžete mi prosím něco doporučit?
 Re: Lezečky04.10.2010
hudysport, rockpoint, hanibal, namche, alpsport, humi, bouldershop. vscichni maji kamenne prodejny,.
 Re: Lezečky04.10.2010
kurna to je v Pze tak zle? ze neni kde sehnat lezky? :-))
 Re: Lezečky04.10.2010
kolik je ti měsíců že začínáš lézt a nemůžeš V Praze! najít obchod :)))))
 Re: Lezečky04.10.2010
zajeď do Zlína- tam je i vyráběji. Z Phy je to kousek :)
 Re: Lezečky05.10.2010
Boulder shop... u bouldrové stěny - Boulder bar, naproti výstavišti. Bezkonkurenční ceny... po - čt,
 Re: Lezečky05.10.2010
sel bych k hudymu do slezsky, na perstyn nebo do lidicky (v tomhle poradi:))..

 foto dne04.10.2010
perfektni foto dne! btw. gratuluji k pochybce
 Re: foto dne04.10.2010
to je kdo a co?
  Re: foto dne04.10.2010
to je sportovec roku Kuba Novák, idol všech!
   Re: foto dne04.10.2010
Tisknu na A3 a lepím nad postel!
    Re: foto dne04.10.2010
ty voe to předloktí :-D nemálo honíš
    Re: foto dne04.10.2010
Čím to u vás krmíte?
   Re: foto dne04.10.2010
fuj,
dyt se drzi za karabli...
 Re: foto dne04.10.2010
Chybí tam nadpis "Chcete mě" nebo "Jsem veselý a hravý" :-). Go, Kubo, go :-).
  Re: foto dne04.10.2010
To je Kuba Tattoo Novák v Pochybné pověsti 8a ve Sloupu, Moravský Kras :)
 Re: foto dne04.10.2010
:) ty máš svaly, já mám čáry! :D :D
 Re: foto dne05.10.2010
Na fotce nic perfektního, ba dokonce ani zajímavého nevidím. Fotografové se dneska bohužel snaží nez
  Re: foto dne05.10.2010
Neřeš to tak... Jsou tu vetšinou o hodne horší fotky a každý at si to delá po svém, pokud budou o ni
  Re: foto dne05.10.2010
kolik si jich sem poslal ty Petre ?
   Re: foto dne05.10.2010
    Re: foto dne05.10.2010
Hej borci hlavně to neřešte :D já poslal Sikovi celou 25ks serii a on dal na foto dne zrovna tuhle f
     Re: foto dne05.10.2010
Obecně sice souhlasím s Petrem, ale po shlédnutí galerie v tomto případě opravdu asi nejde o nějakéh
      Re: foto dne05.10.2010
Přestože se rubrika, ve které zobrazuje webpage některá fota, jmenuje honosně foto dne, nebyla tato
       Re: foto dne05.10.2010
Děkuji Jirko :) ještě než jsi napsal toto, tak jsem trošku změnil styl signu a web...tak kdyžtak mrk
       Re: foto dne05.10.2010
Jasně rubriku foto dne neberu jako Best of the World a Radmilovy fotky znám a vím že to není jen pou
        Re: foto dne05.10.2010
JJ to je My best of !!! a tak to pořádně prezentuji na lezci a podplácím Jirku, ať to pychne na foto
         Re: foto dne05.10.2010
Hmm ...tak už vím proč se mi to zdá divný ... on ten autor je celej divnej :-) Bud jsi uplny blb a n
          Re: foto dne05.10.2010
Jsem fotografický laik asi jako většina. Ale mám nějaké to kreativní zaměstnání a mé oko je tedy rov
          Re: foto dne05.10.2010
To je trochu zbytečně ostrý, ne? Radmilovy reakce mi nepřišly nijak razantní...
         Re: foto dne05.10.2010
1Dcko umi fotit do RAWu, ne? pak je posun razdva vyresenej, a jestli mas stetce v PS na ramecky, tak
         Re: foto dne07.10.2010
je Radmil ten stejny jako Rschneider? dival jsem se ti do denicku a posledni dobou vubec zadny priru
       Re: foto dne05.10.2010
Chápu to dobře, že Kuba se kvalifikoval na foto dne v rámci kategorie "jiné rarity"? :-)
 Re: foto dne05.10.2010
pěkný fotky tam máš na webu Radmile :)
  Re: foto dne05.10.2010
Byť nemám rád sprostá slova, tak pan jééé už nevím jak se jmenuje, ale přijde mi úplná .... pochop j
   Re: foto dne05.10.2010
jo až teď si to čtu celý....:D no konec... co to meleš o vstupu světla do obějektivu? a co MG? máguj
    Re: foto dne06.10.2010
A proto zasadne nesedam k PC a neotviram diskuze, kdyze prijdu nalamanej z hospody :)
    Re: foto dne06.10.2010
Hele Radko ty jsi pil, že jo :-D Ryli do Tebe, to jo, ale ty jsi to sabsolutne nezvládl chlape. Mysl
     Re: foto dne06.10.2010
Byl jsi rád za kritiku a máš možnost obhájit svoji tvorbu a ty se tak čertíš :-)
      Re: foto dne06.10.2010
Chlapy soráč : ) už nebudu nic posílat na lezce a hlavně tu diskutovat a už vůbec né, když dojdu z p
       Re: foto dne06.10.2010
Promiň Radmile, ale eště jeden postřeh laika bych si dovolil:
I laik jako já, tak nějak roze
        Re: foto dne06.10.2010
:-)))) Nebudu objektivní protože Radmila znám a vím jaký je:-)ale přesto mi to nedá: Jeho fotky jsou
         Re: foto dne06.10.2010
Poslední koment :) Jak jsem psal, focení je pro mě vším :) studoval jsem to, každou volnou chvíly fo
          Re: foto dne06.10.2010
Drtivé většině mých známých se tvé fotky Radmile líbí, tak se zbytečně nerozčiluj za kritiku, svoje
           Re: foto dne06.10.2010
Děkuji Teaovi :) Já právě kvůli podobným prudičům přestal číst, sledovat lezce :( a uvažuji o tom, ž
            Re: foto dne06.10.2010

Radmile. Nenech se znechutit. Dycky, když hodíš šutr do rybníka, udělá to nějaké ty vlny. To
          Re: foto dne06.10.2010
na tech webofkach je jen ten kras? Nejaky starsi fotky jso online? Hledal sem ... a nic:(
Vse
           Re: foto dne06.10.2010
            Re: foto dne06.10.2010
ok dik , jen dej, sou to prima fotky, ja se na ne budu tesit.
           Re: foto dne06.10.2010
Laco, pěkný foto, takový se mi taky jednou povedlo, když jsem vykoupal foťák a pak nechal vyvolat fi
            Re: foto dne06.10.2010
kreativita a velke obeti jsou pro pravy umeni zcela nezbytne:)
            Re: foto dne06.10.2010
apropo obrazky mych rozmazanych kamaradu s urizlymi koncetinamije mozno shlednout v nekonecne serii
             Re: foto dne06.10.2010
ach ty adresy...tak treba
              Re: foto dne06.10.2010
Teda Laco....z ty tvy hlavni stranky se mi uplne rozjely panenky. To je kombinace barev pro nejaky z
               Re: foto dne06.10.2010
no jo no,vim des bes, predstava ze se budu muset naucit vic jak 4 barvy fontu mne odrazuje uz asi 3

 Kalifornie04.10.2010
Ahoj,
jsem tenhle rok jako exchange student v Kalifornii, nedaleko Los Angeles. Rada bych tady pokracovala v lezeni, ale jeste jsem tu nenasla zadny lezce. Je trochu skoda bejt takovej kousek od krasnejch skal a nedostat se tam, proto se ptam, nezn
 Re: Kalifornie04.10.2010
Ahoj,
zkus inzerci na
  Re: Kalifornie04.10.2010
Jedno "m" mi tam uteklo, takze:
 Re: Kalifornie05.10.2010
taky zkus najít lezeckou skupinu na
1   ...   823   824   825   826   827   828   829   830   831   832   833   834   835   836   837   838   839   840   841   842   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lecce - južné Taliansko
Zdravím.
Chcel by som sa opýtať na potencionálne lezecké možnosti v okolí juhotalianskeho mesta Lecce. Je mi jedno, o čo by šlo (lezenie, bouldering, DWS, big wall), len aby tam čosi bolo :}
Vopred ďakujem.
 tah-sha-tunga06:41:26 06.10.2010
odpovědět 
 Re: Lecce - južné Taliansko
neco tam bude, odstran mezeru
http://www.climb-europe.com/italy /RockClimbingSouthernItaly.htm
21:35:44 06.10.2010
odpovědět 
  Re: Lecce - južné Taliansko
Lesso. To je přece především Bergell, nejkrásnější alpské hory.
Kuba Turek22:17:49 06.10.2010
odpovědět 
   Re: Lecce - južné Taliansko
Ty popleto, Náčelník hledá Lecce a né Lecco...
Willhem22:30:34 06.10.2010
odpovědět 
   Re: Lecce - južné Taliansko
ty jsi ale stejně hloupý ikdybys nic nenapsal:-D
09:51:37 07.10.2010
odpovědět 
    Re: Lecce - južné Taliansko
Turek, to je přece největší milovník kraviček, přece.
12:43:08 07.10.2010
odpovědět 
     Re: Lecce - južné Taliansko
Bůůůůůůů
po žních půjdeš k Turkoj!:-D
13:11:38 07.10.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz