Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231373 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Cakle - Ústí nad Orlicí
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Olberg lezecká stěna - Blansko

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 životnost07.10.2010
mám asi 3-4 roky bundu hight point i kalhoty.jakmile zaprši do 20min finale.impregnoval,pral-nepomohlo.má někdo osvěčenou jinou značku,druh,model--poradte
 Re: životnost07.10.2010
3-4 roky je dlouhá doba, pokud jsi ji používal často není se čemu divit, měl jsem Tilak a po 5-ti le
  Re: životnost08.10.2010
4 roky středně intenzivního používání i s batohem jsou smrt pro každou membránu včetně přechvalované
 Re: životnost09.10.2010
Přesně. Mám Tilak Raptor a po 3 letech už je jen do suchého počasí.
  Re: životnost09.10.2010
Gelanots mi po 4-5 letech protíká. S tím jsem ale počítal takže ok. Slouží už jen jako pracovní.
   Re: životnost09.10.2010
Mám bundu od Appu už 10 let a neproteče. Je trochu potrhaná a teď už ji nosím hlavně přes zimu v prá
    Re: životnost10.10.2010
tady zase dušan.jsme byli na rohačich letos a uplně jsem zaviděl kamošovy jeho plaštenku,kdeyž muj g

 skialp. lyže - šířka 92?07.10.2010
Hore zdar, mám teď jedny "prašanovky" s pevným vázkem - šířka 92 pod patou (délka 174) a skialpy (lehký pěnovky) s 72 pod patou (délka 172)a chtěl bych z nich udělat jedny "univerzálky". Myslíte si, že 92 mm je ještě použitelný na tour
 Re: skialp. lyže - šířka 92?07.10.2010
na chuzi je to jeste ok. Akorat v hlubsim snehu ve vyslaply stope budes mit problem ze muzes bejt si
  Re: skialp. lyže - šířka 92?08.10.2010
Víc se nadřeš ve zmrzlých traverzech, jak je ta lyže široká hůř se zařízne a víc ustřeluje pata.
 Re: skialp. lyže - šířka 92?09.10.2010
Vždyť je oboje máš vyzkoušené.
jinak na užších si líp zašlapeš, hůř zajezdíš, na širokých opa

 Počasí v Paklenici v listopadu07.10.2010
Ahoj. Hledal jsem v diskusích, ale moc nezmoudřel. Tedy se ptám - MÁTE NĚKDO PONĚTÍ, JAKÉ BÝVÁ V PŮLCE LISTOPADU POČASÍ A TEPLOTY V PAKLENICI? Díky za poradu.
 Re: Počasí v Paklenici v listopadu07.10.2010
je to loterie, ale kolem 15 tam bývá, na lezení to stačí, ale může tam hodně foukat, no a na koupání
 Re: Počasí v Paklenici v listopadu07.10.2010
Zdar Gejzo.(Gejza z Hodonínského Odd?). Párkrát jsem byl v Paklošce v Listopadu a pohoda. Samozřejmě
  Re: Počasí v Paklenici v listopadu07.10.2010
Před dvěma lety jsme tam byli asi v půlce října a v těch krátkejch sportovkách na sluníčku bylo vedr

 paresa06.10.2010
Nejspíš to bude dočasná paresa nervu. Skoč k neurologovi, jak už tu někdo píše. Jinak čas a zem to vytahne.
 Re: paresa06.10.2010
sorry, to patřík diskusi níž.

 Lecce - južné Taliansko06.10.2010
Zdravím.
Chcel by som sa opýtať na potencionálne lezecké možnosti v okolí juhotalianskeho mesta Lecce. Je mi jedno, o čo by šlo (lezenie, bouldering, DWS, big wall), len aby tam čosi bolo :}
Vopred ďakujem.
 Re: Lecce - južné Taliansko06.10.2010
neco tam bude, odstran mezeru
  Re: Lecce - južné Taliansko06.10.2010
Lesso. To je přece především Bergell, nejkrásnější alpské hory.
   Re: Lecce - južné Taliansko06.10.2010
Ty popleto, Náčelník hledá Lecce a né Lecco...
   Re: Lecce - južné Taliansko07.10.2010
ty jsi ale stejně hloupý ikdybys nic nenapsal:-D
    Re: Lecce - južné Taliansko07.10.2010
Turek, to je přece největší milovník kraviček, přece.
     Re: Lecce - južné Taliansko07.10.2010
Bůůůůůůů
po žních půjdeš k Turkoj!:-D

 brnění 05.10.2010
Už asi 14 dní mám necitlivá chodidla a konečky prstů levé ruky? Začalo to asi týden po návratu z Mt.Blancu, ale do souvislosti bych to moc nedával - nezmrznul jsem. Měl to někdo taky? Jak z toho ven?
 Re: brnění 05.10.2010
Nedávno sem asi dva týdny brousil flexou. Palec na pravé ruce taky trochu znecitlivěl a brněl, ale p
 Re: brnění 05.10.2010
Které prsty ti brní? Malíček a prsteníček nebo i jiné? Kolik ti je?
  Re: brnění 05.10.2010
Nejvíc prsteníček, málo nebo skoro vůbec malíček s prostředníčkem. Palec a ukazováček je ok. Je mi 3
   Re: brnění 05.10.2010
Běž stím bez meškání k lékaři!!!Může tě potkat co nevidět mrtvice-to co popisuješ jsou jasné příznak
    Re: brnění 05.10.2010
jo, presne. Mozkova prihoda si nevybira, na veku nezalezi.. nebyl bys prvni kdo si ji ve vetsi vysce
   Re: brnění 05.10.2010
Zajdi k doktorovi. Myslel jsem na krční páteř, ale to že to je na všech prstech je divné. Pod pojmem
    Re: brnění 06.10.2010
Nevím jestli brnění je ten správný výraz, možná spíš jakoby tupé. Dotek cítím, není to úplně mrtvé.
 Re: brnění 05.10.2010
zajdi za neurologem - beze srandy.
  Re: brnění 06.10.2010
Potom dej vědět, čím to bylo způsobené. Mě brněly předloni cca 10dnů po návratu z Alp prsty na noze-
 Re: brnění 06.10.2010
Mě se stalo, že po túře na Marmoladu (jeden den, ale bylo to pro mě náročný, nemám úplně ok záda) mi
  Re: brnění 06.10.2010
Tak mně brní prsty na ruce už asi půl roku. Podle vyšetření jsem zdravý.
   Re: brnění 07.10.2010
Zdar. Tak dneska vyšetření EMG - střední postižení ulnaris v oblasti nad předloktím, dál to mám řeši
    Re: brnění 07.10.2010
Jojo, se špatným praktikem můžeš ztratit i roky, než tě někam pošle, ale jsou i dobří, abych nekřivd
     Re: brnění 07.10.2010
jo a u karpálního tunelu i operace. Fuj, straším tady, přeju Vám, ať jste zdraví ať jsou to dočasné

 Dojisteni na ferrate05.10.2010
Ahoj, uz chvili premyslim nad tim, jak dojistit dite a nebo kamaradku na ferrate. Aby to bylo k necemu, tak by me ten dojistovany musel vzdycky nejdriv napodavat lano (20-25?metru), pak bych musel "zastandovat" a dobirat dojistovaneho. Tim se al
 Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
Trochu jsem nepochopil to s podáváním lana. Na ferratách se běžně děti a méně zkušení jedinci dojišť
  Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
No ja resim jak to dojistovani ma prakticky vypadat. Pokud budu mit prcka na cca 5 metrovem lane jen
   Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
jak te muze vzit s sebou, kdyz budes cvaknuty k retezu?
   Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
Stejne jako Mara. Porad to nechapu v cem vidis problem?
 Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
napíšu ti jak to dělám já, odkoukáno a zkonzultováno s bergfírerem. Samozřejmě hodně záleží jak star
  Re: Dojisteni na ferrate05.10.2010
a jistím normálně ze štandu (do těžkých tůr tak ber nějaký smyce, karabiny navíc...) ještě je dobrý
   Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
My jsme to odkoukali od rakouských horských vůdců. Mám cca 15 m polovičního lana (tedy měl jsem, než
    Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Zjazd z Marmolady (Punta di Penia) po ladovci, po ktorom vedie hore normalka? To hadam nie!
     Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Takhle to bylo na Marmoladě:
      Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
No tak tym by som sa vobec nechvalil. ten lanovkar nemal kyvat hlavou, ale rovno vam zatvorit dvere
       Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Promiň, ale asi jsi viděl málo ledovců, neboť právě marmoladský patří k relativně bezpečným. Na jaře
        Re: Dojisteni na ferrate07.10.2010
Mer de Glace ako i Pasterze som presiel, nemusis sa bat, ze by som presiel malo ladovcov. Netvrdim t
         Re: Dojisteni na ferrate07.10.2010
protoze se tam ty troubove v lete nenavazujou
          Re: Dojisteni na ferrate07.10.2010
Jo tak takhle to je. To souhlasím. Ledovec na Marmoladě není příliš nebezpečný, ale do trhlin tam pa
           Re: Dojisteni na ferrate07.10.2010
no on mluvil i o parech a ti asi navazany bejt museli, tak bych to jeste rozsiril ze dalsi chodi po
   Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Super!!! Tahle jsem to potřeboval slyšet. Díky. Líbí se mi i to vedení lana mojí karabinou. Dává mi
  Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
mě jenom není jasné to s tím cvakáním lana do karabiny, kterou cvakáš na drát. Přece když ji máš na
   Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Myslím, že má takovou představu, že když upadnou oba najednou, tak spadnou k nejbližší skobě a činná
 Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Zcela obecně - dítě bych na ferratu nikdy nevzal. Dojištění by bylo samozřejmě nutnost, rozestupy př
  Re: Dojisteni na ferrate06.10.2010
Problém s padáním kamenů je spíš ma lehkých horolezeckých cestách, i když nad Tebou nikdo neleze. Pr

 Nanga Parbat05.10.2010
Ahojte, sháním film o bratrech Messnereových. Nevíte, kde by se dal stáhnout?? Díky.
 Re: Nanga Parbat05.10.2010
 STUBAI HORNET04.10.2010
Zdravým lezci. Má niekto skúsenosť s cepinami STUBAI HORNET ... som študent a nováčik a ta cena sa mi veľmi pozdáva. resp. bola by nejaká alternatíva? Vďaka za každú dobru radu.
 Re: STUBAI HORNET04.10.2010
Jen malá zkušenost s diskusí:)
stačí to psát malými písmeny,
stačí to zadat jednou - n
 Re: STUBAI HORNET04.10.2010
Cena nizka, vykon nijak zazracny. Hlavnimi nevyhodami jsou nevymenny hrot a celkem spatne vyvazeni z
  Re: STUBAI HORNET05.10.2010
Tiez by som dal do pozornosti Edelrid excalibur pro. Cena nie je najvyssia a s hornetmi sa to neda a

 STUBAI HORNET04.10.2010
Zdravým lezci. Má niekto skúsenosť s cepinami STUBAI HORNET ... som študent a nováčik a ta cena sa mi veľmi pozdáva. resp. bola by nejaká alternatíva? Vďaka za každú dobru radu.

1   ...   823   824   825   826   827   828   829   830   831   832   833   834   835   836   837   838   839   840   841   842   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 paresa
Nejspíš to bude dočasná paresa nervu. Skoč k neurologovi, jak už tu někdo píše. Jinak čas a zem to vytahne.
Palo23:17:12 06.10.2010
odpovědět 
 Re: paresa
sorry, to patřík diskusi níž.
Palo23:18:57 06.10.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1435 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi