Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
ZŠ TGM Otrokovice - Otrokovice
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Ksport - Třinec
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foto dne18.10.2010
Supr foto. Kde je ta oblast? A jak ta cesta pokracuje? Vypada to jako docela hardcore bez chytu dal..
 Re: Foto dne18.10.2010
Podle buku a expresek to vypadá, že fotograf právě ztratil rovnováhu :)
  Re: Foto dne18.10.2010
Ne, je to urcite spravne. Previsla kulata hrana bez chytu je standardni osma;-)
   Re: Foto dne18.10.2010
Je to Lukov a hrana je to kazdopadne celkem masakroidni, stejne jako rada dalsich cest na Lukove ;-)
    Re: Foto dne18.10.2010
Presne. Lukov (pod hrdem) je jedna z nejtezsich oblasti moravskych piskovcu. Vetsina cest jsou total
  Re: Foto dne18.10.2010
Fotka tošku "na Zobču":)
   Re: Foto dne19.10.2010
Mrndo, fotka hodně na "Čaje":-). My co tu cestu známe víme že kdyby to bylo tak kolmé jako

 Ideální ponožky na skialpy17.10.2010
Jaké byste doporučili ponožky na skialpy, aby dobře seděli na noze, hřáli a bylo v nich pohodlné být celý den při skialpování a aby zabránily vzniku puchůřu a otlačenin???
Díky
P.
 Re: Ideální ponožky na skialpy18.10.2010
Podkolenky o trochu vyšší než bota, strojově vyrobený, nový nebo zánovní (jak "zkornatí" p
 Re: Ideální ponožky na skialpy19.10.2010
Zakladem je dobra bota, musi byt dost tesna vsude kolem chodidla, jakmile se pohybuje -> puchyr.

 Reverzo X kybl17.10.2010
Jaký je rozdíl mezi reverzem bez oka a kyblem, nejsem tak zkušený a tak by mě to zajímalo.... Dá se na obojím slanovat???
P.
 Re: Reverzo X kybl17.10.2010
"Bez oka" asi myslis Petzl Verso? Samozrejme se na tom da jistit i slanovat, jako na kazde
  Re: Reverzo X kybl17.10.2010
a co kong ghost? mate zkusenosti?
   Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Kong Ghost, podobné jako Cassin Piu první generace, nemá "odblokovací očko" na provázání r
    Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Kámoš říkal, že Ghost se při samobloku při jištění druholezce dá odjistit za to pevné oko, které má
     Re: Reverzo X kybl18.10.2010
cau,
mam reverso 3 a zatim bezkonkurencne nejlepsi. ted ho trumfnul jen ten simond toucan,..
      Re: Reverzo X kybl18.10.2010
To podávání lana prvolezci je díky té pružině taky hodně pohodlné. Jinak na jednodélky jsem si teď p
       Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Kde a za kolik jsi sehnal clickup? Taky jsem na to uz koukal ale rikal jsem si ze to asi nepujde u n
        Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Dovezla mne to kamaradka z Rakouska. Porovnat se Smartem to nemuzu, protoze jsem ho nikdy nepouzival
         Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Jo a stalo mne 37 EUR i s tou HMSkou, ale to je pry hodne kamaradska cena. Jinak vyjde okolo 50 Eur
          ClickUp19.10.2010
Musí bejt u ClickUpu nějaká ta spešl karabina? Teď mi nejde vo tu přídavnou závorku proti přetočení,
           Re: ClickUp19.10.2010
Dobra otazka. Ano, musi. Teda ak HMS povazujeme za spesl. Funkcia ClickUp-u priamo zavisi od typu po
      Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Jen pro doplnění: Toucan je starší než Reverso 3, o rok nebo o dva, háček je v tom, že se do Česka v
       Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Eh, pardon, samozřejmě to spíše potvrzuje moje "zkušenost", než "skutečnost". :)
        Re: toucan18.10.2010
ted uz k videni obcas je, google ti vyjede hned nekolik ceskych eshopu, a videla jsem ho i v kramu v
         Re: toucan18.10.2010
Meli by ho mit fyzicky v Namche, Hannah Plzen, mozna HUDY Havlickova, Quill outdoor Vsetin, Rampouch
          Re: toucan19.10.2010
Jo, jo, v Plzni v Hannahu jsem ho viděl už někdy na jaře 2008, ti ho prodávají už dlouho. Jinak mysl
    Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Nechci říkat že plácáš, ale pokud něco neumíš, tak neříkej že to nejde.
Každý samoblokující k
     Re: Reverzo X kybl18.10.2010
nevíš zda je výš nebo víš, že je níž? at žije češtin
     Re: Reverzo X kybl18.10.2010
... ale je potreba podotknout jaky je to opruz a hlavne to neni blbu vzdorne. Takze bacha na kotniky
     Re: Reverzo X kybl18.10.2010
... aneb, proč používat na ovládání jednodušší udělátka, když můžu použít nějaké "kurvítko"
    Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Nad rámec původního dotazu, ale nemůžu si to odpustit ;) - s půlloďákem by to měl člověk umět tak ja
     Re: Reverzo X kybl19.10.2010
a nebo najit 4 obyč(rozdelat si 2 expresky) a udelat si nouzovej kýbl ;)

 tatry v zimě17.10.2010
zdar,
nevíte jak to je v tatrách přes zimu?
Můžu si dát třeba túru příští týden na prične sedlo nebo někam jinam?
Musím mít čhs?
 Re: tatry v zimě18.10.2010
do 31.10. su turisticke chodniky na vrcholy a cez sedla otvorene, teda aj Priecne sedlo. Od 1.11. su

 5.1017.10.2010
Ahoj,nevíte někdo, kde by se daly pořídit lezečky od 5.10, konkrétně model anasazi verde? Mám na mysli např. německé pohraničí, Pirna, Drážďany atd. Dík
 Re: 5.1017.10.2010
V schandau by mel byt kramek na lezeni, ale nezarucim, ze je tam maji kazdopadne to muzes vzit jako
 Re: 5.1017.10.2010
Ahoj. Pošli mi mail na: mike.simek@email.cz nebo na sebe nech mail tady. Michal.
  Re: 5.1018.10.2010
longin@atlas.cz

 bouldry Třebíč16.10.2010
Nevíte někdo něco o možnostech na bouldering v okolí Třebíče až Velkého Meziříčí? Občas jsou tu zajímavé bloky v krajině, ale jen někde vyšší, nebo použitelné. Vím něco o okolí Trnavy, ale to je všechno. Dík za každej tip!
 Re: bouldry Třebíč17.10.2010
  Re: bouldry Třebíč17.10.2010
Jo, tohle znám, dík, jde mi spíš o nově objevené věci.
   Re: bouldry Třebíč17.10.2010
A co tohle?
To už je moc na západ?
    Re: bouldry Třebíč17.10.2010
No, Štamberk se mi líbil, to je paráda. Baby jsou klasika, ale o bouldrech to moc neni...
Mys
     Re: bouldry Třebíč17.10.2010
Bohužel víc nevím :-( Jsem od HavlBrodu, ale 95% lezu Súľov a okolí Žiliny. Třeba bude někdo povolan
      Re: bouldry Třebíč17.10.2010
Jo, stejně dík za tipy!

 Adam Madagaskar16.10.2010
Kua ten Adam to na Madagaskaru vycistil.....
 Re: Adam Madagaskar16.10.2010
blizsi info nez ten tvuj nicnerikajici kec nemas ?
  Re: Adam Madagaskar16.10.2010
8a.nu
   Re: Adam Madagaskar16.10.2010
  Re: Adam Madagaskar16.10.2010
Zkus vévévé.gúgl.kom. Jinak prvnímu příspěvku velmi děkuji a před Adamem padám na řiť ještě více než
   Re: Adam Madagaskar16.10.2010
lol... pekne.. snad bude nejaka fotogaleria... no nebolo by odveci aj pekne video.. na sposob bratov

 Skialpy15.10.2010
Ahoj, rada bych letos zacala se skialpama, vite nekdo o dobrem obchode, kde by boli schopni i poradit? Nejlip Vysocina nebo Brno a okoli. Jak dlouhe potrebuji na 172cm? Diky za odpovede.
 Re: Skialpy15.10.2010
ahoj, řeším to samé - chystám se sem:

  Re: Skialpy15.10.2010
Fíííha, k Doskimu do Martina. To je z Vysociny slušná štreka... Ten e-kšeft mně rozesmává - na to, ž
   Re: Skialpy15.10.2010
když to spojíš se Súlovem, tak to je to ok
    Re: Skialpy15.10.2010
    Re: Skialpy15.10.2010
Nemáš nízké cíle - z Vysočiny/Brna do Martina a cestou kosnout na Súľove. Ale smekám, že si stojíš z
     Re: Skialpy16.10.2010
Mě v mých začátcích nejvíc pomohli kluci z tohoto obchodu
 Re: Skialpy16.10.2010
ahoj, jestli chces bazarovy set, obcas se neco objevi v namche v praze
 Re: Skialpy16.10.2010
Zrovna jeden set prodavam (lyze vazani a pasy - boty si nechavam). Delka 165 tak akorat na Tvou vysk
  Re: Skialpy16.10.2010
V predchazejicim prispevku mi nejak vypadl kontakt

 Skialpy15.10.2010
Ahoj, rada bych letos zacala se skialpama, vite nekdo o dobrem obchode, kde by boli schopni i poradit? Nejlip Vysocina nebo Brno a okoli. Jak dlouhe potrebuji na 172cm? Diky za odpovede.

 ledy v ČR15.10.2010
Poradil by mi tady nědko prosím lokalitu, kde by bylo možno v ČR začít s lezením ledů? Nejlepší by asi bylo pro začátek, kdyby bylo možné lézt s horním jištěním a ideálně v takové vzdálenosti od Prahy, aby se to dalo zvládnout za den. Předem díky za jakou
 Re: ledy v ČR15.10.2010
h
  Re: ledy v ČR15.10.2010
Tady máš mapu naprosté většiny toho, co se dá v zimě v Česku lézt (odstraň pět mezer):
 Re: ledy v ČR18.10.2010
Ještě bych měl v souvislosti s ledy jeden dotaz. Mohl by mi někdo prosím doporučit nějaké kurzy leze

1   ...   820   821   822   823   824   825   826   827   828   829   830   831   832   833   834   835   836   837   838   839   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Reverzo X kybl
Jaký je rozdíl mezi reverzem bez oka a kyblem, nejsem tak zkušený a tak by mě to zajímalo.... Dá se na obojím slanovat???
P.
Petr21:57:13 17.10.2010
odpovědět 
 Re: Reverzo X kybl
"Bez oka" asi myslis Petzl Verso? Samozrejme se na tom da jistit i slanovat, jako na kazdem kyblu. Jen pri pouziti pro jisteni druholezce "primo na standu" ho neodblokujes pri druholezcove odsednuti. Petzl Verso podobne jako BlackDiamond ATC Sport má drazky, takze při slanovani na tencich lanech nesypes tak rychle dolu. Napr. RE Guard nebo SR Buddy drazky nemaji, ale lze v pohode slanovat i na dvojcatech/pulkach 7,8.
vonkreuz22:24:35 17.10.2010
odpovědět 
  Re: Reverzo X kybl
a co kong ghost? mate zkusenosti?
23:21:22 17.10.2010
odpovědět 
   Re: Reverzo X kybl
Kong Ghost, podobné jako Cassin Piu první generace, nemá "odblokovací očko" na provázání repky nebo vzpříčení nosu karabinu pro odblokovací funkci. Pokud ho na štandu dáš do karabinu a tu zapneš přímo do štandu, potom jako jistič neodblokuješ odsednušího si druholezce. A věř, že jsme to zkoušeli. Což je v převisu na draka a ty ho nespustíš dolu.
Na lezení více délek si kup něco se samoblokem a dvěmi (třemi) oky - BD ATC Guide, Petzl Reverzo 3, Cassin Piu 2 nebo SR Shuttle nebo se nauč s půllodním uzlem a smiř se s kroucením lana.
Na skalky si pořiď to samé co na více délky nebo klasický kyblík nebo se nauč s půllodním uzlem a smiř se s kroucením lana.
Nebo používej osmu, ale na více délky se nauč s půllodním uzlem a smiř se s kroucením lana.
vonkreuz00:21:37 18.10.2010
odpovědět 
    Re: Reverzo X kybl
Kámoš říkal, že Ghost se při samobloku při jištění druholezce dá odjistit za to pevné oko, které má místo lanka u jiných kýblů. Btw právě kvůli tomu pevnému oku se mi ale Ghost moc nelíbí.
Naopak bych k doporučovaným přidal Simond Toucan, který má právě odblokování druholezce řešeno jinak, než ostatní kýbly a imho se s ním i jinak snáz manipuluje.
Milan09:14:21 18.10.2010
odpovědět 
     Re: Reverzo X kybl
cau,
mam reverso 3 a zatim bezkonkurencne nejlepsi. ted ho trumfnul jen ten simond toucan,.. diky te pace se na odblokovani nemusi pouzit skoro zadna sila a dobre dava i lano.
lara10:21:53 18.10.2010
odpovědět 
      Re: Reverzo X kybl
To podávání lana prvolezci je díky té pružině taky hodně pohodlné. Jinak na jednodélky jsem si teď pořídil ClickUp. Dost dobré a blbu vzdorné, narozdíl od GriGri. http://www.climbingtechnology.it/ it-IT/clickupit.html (bez mezer)
Belial10:30:47 18.10.2010
odpovědět 
       Re: Reverzo X kybl
Kde a za kolik jsi sehnal clickup? Taky jsem na to uz koukal ale rikal jsem si ze to asi nepujde u nas sehnat. Muzes to porovnat treba se Smartem od Mamuta?
10:52:03 18.10.2010
odpovědět 
        Re: Reverzo X kybl
Dovezla mne to kamaradka z Rakouska. Porovnat se Smartem to nemuzu, protoze jsem ho nikdy nepouzival. Kazdopadne v Rakousku je ClickUp velmi oblibene jistitko. Zkusim o tom posleze neco napsat. Jinak myslim, ze okolo noveho roku se objevi i u nas. Vozi to tusim Keyland ze Ziliny, ale nema to tu moc marketingovou podporu, takze obchodnici ne ze by to nemeli kde objednat, ale spis ani nevi ze to existuje.
Belial19:06:47 18.10.2010
odpovědět 
         Re: Reverzo X kybl
Jo a stalo mne 37 EUR i s tou HMSkou, ale to je pry hodne kamaradska cena. Jinak vyjde okolo 50 Eur i s karabinou.
Belial19:07:44 18.10.2010
odpovědět 
          ClickUp
Musí bejt u ClickUpu nějaká ta spešl karabina? Teď mi nejde vo tu přídavnou závorku proti přetočení, ale spíš vo průměr - mám pocit že by to s karabinou jinýho průměru nebo tvaru mohlo fungovat úplně jinak. Ale z videa to vypadá, že se v pytlíku dodává samostatně.
Kodl02:15:09 19.10.2010
odpovědět 
           Re: ClickUp
Dobra otazka. Ano, musi. Teda ak HMS povazujeme za spesl. Funkcia ClickUp-u priamo zavisi od typu pouzivanej karabiny. Blokacna funkcia je korektna jedina s karabinou typu H. Ostatne zamkovky (decka, roznotvarove) blokacnu funkciu redukuju az uplne eliminuju. V navode je to jasne uvedene. Podrobna recenzia v aktualnom cisle Jamesaka. Comming soon.
Ivan08:08:44 19.10.2010
odpovědět 
      Re: Reverzo X kybl
Jen pro doplnění: Toucan je starší než Reverso 3, o rok nebo o dva, háček je v tom, že se do Česka velmi dlouho (oficiálně) nevozil (Simond tu moc zastoupení na trhu nemá), takže ho tu lidi skoro neznají. Jinak souhlas s tím, že je asi nejlepší moje skutečnost to potvrzuje; sám jsem s ním nahradil ATC Guide.
Robert12:08:46 18.10.2010
odpovědět 
       Re: Reverzo X kybl
Eh, pardon, samozřejmě to spíše potvrzuje moje "zkušenost", než "skutečnost". :))
Robert12:09:57 18.10.2010
odpovědět 
        Re: toucan
ted uz k videni obcas je, google ti vyjede hned nekolik ceskych eshopu, a videla jsem ho i v kramu v namche.
lara12:53:43 18.10.2010
odpovědět 
         Re: toucan
Meli by ho mit fyzicky v Namche, Hannah Plzen, mozna HUDY Havlickova, Quill outdoor Vsetin, Rampouch Bystrice p. Hostynem a UAX Poprad ... jinak nevim. V Brne na Klajde jsem to videl u pomerne hodne lidi.
Belial19:12:02 18.10.2010
odpovědět 
          Re: toucan
Jo, jo, v Plzni v Hannahu jsem ho viděl už někdy na jaře 2008, ti ho prodávají už dlouho. Jinak myslím, že většina lidí co to tu používá ho má koupený za hranicemi (já třeba ve Francii), tam je to vcelku běžné zboží.
Robert00:14:22 19.10.2010
odpovědět 
    Re: Reverzo X kybl
Nechci říkat že plácáš, ale pokud něco neumíš, tak neříkej že to nejde.
Každý samoblokující kýbl, ať má očko pro vytvoření páky nebo ne, odblokuješ přizvednutím karabiny co vytváří vratný bod pro lano (ta naštorc). Prostě do ní provlíkneš smyčku protáhneš přes nějaký bod ve štandu který je víš než samotný kýbl a třeba si do ní sedneš. A už jen sleduješ jak druholezec letí k zemi :-) takže nezapomenout na půlloďák ;-)
Dejv11:41:25 18.10.2010
odpovědět 
     Re: Reverzo X kybl
nevíš zda je výš nebo víš, že je níž? at žije češtin
11:59:24 18.10.2010
odpovědět 
     Re: Reverzo X kybl
... ale je potreba podotknout jaky je to opruz a hlavne to neni blbu vzdorne. Takze bacha na kotniky.
Belial19:14:02 18.10.2010
odpovědět 
     Re: Reverzo X kybl
... aneb, proč používat na ovládání jednodušší udělátka, když můžu použít nějaké "kurvítko" se složitějším ovládáním... Půlloďák jako pojistka je jasná věc, ale něco mi říká, že Petzl ho u R3 nemá v návodu nakreslený, tak moc si je jistý možností plynule ovládat spouštění druholezce.
vonkreuz19:54:07 18.10.2010
odpovědět 
    Re: Reverzo X kybl
Nad rámec původního dotazu, ale nemůžu si to odpustit ;) - s půlloďákem by to měl člověk umět tak jako tak. Když jsi v prdeli a potřebuješ to vyřešit, jednu karabinu najdeš /skoro/ vždycky.
Robert13:34:45 18.10.2010
odpovědět 
     Re: Reverzo X kybl
a nebo najit 4 obyč(rozdelat si 2 expresky) a udelat si nouzovej kýbl ;)
13:28:29 19.10.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi