LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ledy v ČR ?19.10.2010
Prosím o tipy na ledopády v ČR,nejlépe severní Čechy.Mělo by jít o něco delšího,kvůli 10 m ledu nikam nepojedu,na to tu máme Vrkoč u Ústí n.l. O Víru na Mopravě vím...Díky moc za tipy
 Re: Ledy v ČR ?20.10.2010
tak to jeď do Rakouska.
  Re: Ledy v ČR ?21.10.2010
na šumavě z německý strany (skoro čr ;-) - na velkym javoru (gross arber nebo tak...)... jsou tam i
 Re: Ledy v ČR ?21.10.2010
Bridlicnej u Kamenice a Jizerky. Nebo fakt ten Osterreich. Me se treba libilo v Sellrain/Kuhtai:

 lano19.10.2010
Nevíte někdo, kde se dá sehnat aktuálně cca 30 m lana? dynamiku na stěnu za rozumnou cenu. Dík

Zároveň si dovoluji varovat před obchodem mamut, kde mi s úsměvem na rtech prodali statický  "odřezek" se slovy "všechna jsou
 Re: lano19.10.2010
Lanex svého času prodával zbytkovou metráž (tj. právě do 30 metrů). Nebo to se Ti nezdá za přiměřeno
  Re: lano19.10.2010
Lanex zbytky prodává pořád. Dříve se při troše štěstí daly najít i kousky kolem 27 m, cena za váhu,
   Re: lano19.10.2010
Mrkni sem:
   Re: lano19.10.2010
15 stovek za necelejch 30m je docela ulet, to už vyjde lépe nějaká 60 a pak jí říznout ne?
 Re: lano19.10.2010
cau, v namche maj beal edlinger 30m za necelejch 1500. edlinger nic moc,ale na stenu staci..
  Re: lano19.10.2010
 Re: lano19.10.2010
Pozor na zbytky z Lanexu. Mají třeba jen 26m a na Smíchov jsou krátké. Jinak 30m prodávají i na stěn
  Re: lano19.10.2010
to jsou sileny ceny...neni to tak dlouho kdy ty 30 tady na lezci lítaly za pětikouly
   Re: lano19.10.2010
Zima se blíží, indorlezenica je moderní, tak proč ty krátký zbytky neosolit?
  Re: lano19.10.2010
Na smichov na previsy 30 nestaci ;(. Podle podminek steny te tam pustej jen se 40kou.
   Re: lano19.10.2010
To jako oficialne? Na webu maj provozni rad, ve kterem nic takoveho neni.
    Re: lano22.10.2010
No,
Aspon kdyz jsem pred par rokama podepisoval podminky tak to tam bylo. Samozrejme ze me n
   Re: lano19.10.2010
Nene, pustej te tam s cim tam prijdes. Mam vyzkouseno, ze staci 35 m a to na vsech profilech.
   Re: lano19.10.2010
Kamarat ma 29 m, s tym sme na Smichove v dlhych previsnutych cestach necvakali poslenu karabinu ale
    Re: lano19.10.2010
Je jasný, že není v silách obsluhy přeměřovat každýmu lano, to je každýho problém. Když pak ale někd
     Re: lano19.10.2010
Podívej se normálního železářství. Běžně mají zbytková lana včetně visaček, kde zjistíš co je to za
      Re: lano19.10.2010
Ruzyně. Maj tam Lanexy a cena tedy rozhodně není pomýlených 1500. Jinak tam majou i jiné špagáty.
      Re: lano20.10.2010
Co lano, tam koupíš dokonce i poctivej vocelovej řetěz!
   Re: lano20.10.2010
staci. kdyz vynechas prvni dve presky, tak bez problemu.
   Re: lano20.10.2010
30m na Smichaci staci vsude...
 Re: lano20.10.2010
V Brně na Klajde myslim 30 m kolem 1000. Ale u plno lidí se povalují doma "starsi" uz na v
  Re: lano20.10.2010
Letos jsem koupil 29,5m průměr 11 s certifikátem přímo v Lanexu za 850 ,- Kč, kontak na prodejnu 553
 Re: lano21.10.2010
h

 zadost o radu19.10.2010
pls nevite nekdo kde by se daly koupit umele kryty na spicky a paty lyží? diky za odpo. :)
 Re: zadost o radu19.10.2010
K čemu je to dobrý?
  Re: zadost o radu19.10.2010
abys je neodrbal pri preprave nebo kdyz stojí v lyžárně
   Re: zadost o radu19.10.2010
jj, presne tak. :)
    Re: zadost o radu19.10.2010
Delaj se ty kryty i na jizdu? Nerad bych si spicky dodrbal pri lyzovani. A hodil by se i kryt na skl
     Re: zadost o radu20.10.2010
Kryty na skluznici se delaj, videl jsem to na takovejch tech jako sjezdovkach s volnou patou, vypada
      Re: zadost o radu20.10.2010
Ty jo to je dobre. Kde se to da koupit? prece nemuzu chytit tulene a nakratej ho...
       Re: zadost o radu20.10.2010
Můžeš
       Re: zadost o radu20.10.2010
Jo dejte si pozor ať to nemusíte nastavovat tuleň by měl být delší než jsou lyže.
        Re: zadost o radu20.10.2010
ty brdo, to jsou hlasky. :DDD
        Re: zadost o radu22.10.2010
a kraji je podelne nebo napric?
         Re: zadost o radu23.10.2010
Do spiraly, tu pak roztahnes a na patricnou delku zakratis

 Blanenské bouldry18.10.2010
Zdravím, nemáte někdo prosím průvodce na Blanenské bouldry? diky

 pro Petra N.18.10.2010
vtipneee:-)
http://www.flickr.com/photos/hkuh/5092755590/

 Doplnění článku o kozách :-)18.10.2010
http://www.novinky.cz/koktejl/ 214330-divoke-kozy-skakaji-po-temer- vertikalni-prehrade-bez-jedineho-zavahani.html
 Re: Doplnění článku o kozách :-)18.10.2010
Tak nevím, estli potěší víc pochvala "leze jako kuna" nebo "leze jako koza"...

 Foto dne18.10.2010
Supr foto. Kde je ta oblast? A jak ta cesta pokracuje? Vypada to jako docela hardcore bez chytu dal..
 Re: Foto dne18.10.2010
Podle buku a expresek to vypadá, že fotograf právě ztratil rovnováhu :)
  Re: Foto dne18.10.2010
Ne, je to urcite spravne. Previsla kulata hrana bez chytu je standardni osma;-)
   Re: Foto dne18.10.2010
Je to Lukov a hrana je to kazdopadne celkem masakroidni, stejne jako rada dalsich cest na Lukove ;-)
    Re: Foto dne18.10.2010
Presne. Lukov (pod hrdem) je jedna z nejtezsich oblasti moravskych piskovcu. Vetsina cest jsou total
  Re: Foto dne18.10.2010
Fotka tošku "na Zobču":)
   Re: Foto dne19.10.2010
Mrndo, fotka hodně na "Čaje":-). My co tu cestu známe víme že kdyby to bylo tak kolmé jako

 Ideální ponožky na skialpy17.10.2010
Jaké byste doporučili ponožky na skialpy, aby dobře seděli na noze, hřáli a bylo v nich pohodlné být celý den při skialpování a aby zabránily vzniku puchůřu a otlačenin???
Díky
P.
 Re: Ideální ponožky na skialpy18.10.2010
Podkolenky o trochu vyšší než bota, strojově vyrobený, nový nebo zánovní (jak "zkornatí" p
 Re: Ideální ponožky na skialpy19.10.2010
Zakladem je dobra bota, musi byt dost tesna vsude kolem chodidla, jakmile se pohybuje -> puchyr.

 Reverzo X kybl17.10.2010
Jaký je rozdíl mezi reverzem bez oka a kyblem, nejsem tak zkušený a tak by mě to zajímalo.... Dá se na obojím slanovat???
P.
 Re: Reverzo X kybl17.10.2010
"Bez oka" asi myslis Petzl Verso? Samozrejme se na tom da jistit i slanovat, jako na kazde
  Re: Reverzo X kybl17.10.2010
a co kong ghost? mate zkusenosti?
   Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Kong Ghost, podobné jako Cassin Piu první generace, nemá "odblokovací očko" na provázání r
    Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Kámoš říkal, že Ghost se při samobloku při jištění druholezce dá odjistit za to pevné oko, které má
     Re: Reverzo X kybl18.10.2010
cau,
mam reverso 3 a zatim bezkonkurencne nejlepsi. ted ho trumfnul jen ten simond toucan,..
      Re: Reverzo X kybl18.10.2010
To podávání lana prvolezci je díky té pružině taky hodně pohodlné. Jinak na jednodélky jsem si teď p
       Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Kde a za kolik jsi sehnal clickup? Taky jsem na to uz koukal ale rikal jsem si ze to asi nepujde u n
        Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Dovezla mne to kamaradka z Rakouska. Porovnat se Smartem to nemuzu, protoze jsem ho nikdy nepouzival
         Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Jo a stalo mne 37 EUR i s tou HMSkou, ale to je pry hodne kamaradska cena. Jinak vyjde okolo 50 Eur
          ClickUp19.10.2010
Musí bejt u ClickUpu nějaká ta spešl karabina? Teď mi nejde vo tu přídavnou závorku proti přetočení,
           Re: ClickUp19.10.2010
Dobra otazka. Ano, musi. Teda ak HMS povazujeme za spesl. Funkcia ClickUp-u priamo zavisi od typu po
      Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Jen pro doplnění: Toucan je starší než Reverso 3, o rok nebo o dva, háček je v tom, že se do Česka v
       Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Eh, pardon, samozřejmě to spíše potvrzuje moje "zkušenost", než "skutečnost". :)
        Re: toucan18.10.2010
ted uz k videni obcas je, google ti vyjede hned nekolik ceskych eshopu, a videla jsem ho i v kramu v
         Re: toucan18.10.2010
Meli by ho mit fyzicky v Namche, Hannah Plzen, mozna HUDY Havlickova, Quill outdoor Vsetin, Rampouch
          Re: toucan19.10.2010
Jo, jo, v Plzni v Hannahu jsem ho viděl už někdy na jaře 2008, ti ho prodávají už dlouho. Jinak mysl
    Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Nechci říkat že plácáš, ale pokud něco neumíš, tak neříkej že to nejde.
Každý samoblokující k
     Re: Reverzo X kybl18.10.2010
nevíš zda je výš nebo víš, že je níž? at žije češtin
     Re: Reverzo X kybl18.10.2010
... ale je potreba podotknout jaky je to opruz a hlavne to neni blbu vzdorne. Takze bacha na kotniky
     Re: Reverzo X kybl18.10.2010
... aneb, proč používat na ovládání jednodušší udělátka, když můžu použít nějaké "kurvítko"
    Re: Reverzo X kybl18.10.2010
Nad rámec původního dotazu, ale nemůžu si to odpustit ;) - s půlloďákem by to měl člověk umět tak ja
     Re: Reverzo X kybl19.10.2010
a nebo najit 4 obyč(rozdelat si 2 expresky) a udelat si nouzovej kýbl ;)

 tatry v zimě17.10.2010
zdar,
nevíte jak to je v tatrách přes zimu?
Můžu si dát třeba túru příští týden na prične sedlo nebo někam jinam?
Musím mít čhs?
 Re: tatry v zimě18.10.2010
do 31.10. su turisticke chodniky na vrcholy a cez sedla otvorene, teda aj Priecne sedlo. Od 1.11. su

1   ...   819   820   821   822   823   824   825   826   827   828   829   830   831   832   833   834   835   836   837   838   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ideální ponožky na skialpy
Jaké byste doporučili ponožky na skialpy, aby dobře seděli na noze, hřáli a bylo v nich pohodlné být celý den při skialpování a aby zabránily vzniku puchůřu a otlačenin???
Díky
P.
Petr22:00:41 17.10.2010
odpovědět 
 Re: Ideální ponožky na skialpy
Podkolenky o trochu vyšší než bota, strojově vyrobený, nový nebo zánovní (jak "zkornatí" příze vevnitř, je to na draka), tenčí než do pohor, vložený i s nohou do pohodlnejch chodících, nikoliv sjezdovejch bot.
honza07:13:53 18.10.2010
odpovědět 
 Re: Ideální ponožky na skialpy
Zakladem je dobra bota, musi byt dost tesna vsude kolem chodidla, jakmile se pohybuje -> puchyr. Vetsina lidi si kupuje vetsi boty aby se v nich "lip chodilo a na sjezd si je dotahnu", je to chyba. Dokud je noha jen natesno, neni nijak skrcena nebo neboli, je to ok. Pokud mas jakoukoliv slusnou ponozku a mas puchyre, je to botou, a jeste lepsi nebo drazsi ponozka to nezachrani.
martin13:55:48 19.10.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi