Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Arco 19.10.2010 Ahoj, nevíte kde se dá v Arcu a okolí sehnat teď levné ubytování? Apartmán do 10 e na osobu. Díky moc za tip. Přece jen venku už je v říjnu kosa.
  Re: Arco 20.10.2010 Jestli je ti kosa v říjnu, tak kde pak spíš v prosinci? ;)
    Re: Arco 20.10.2010 P.S. Apartmán do 10 e na osobu myslím v dané oblasti neseženeš. Přidej aspoň 2-5 e.
  Re: Arco 20.10.2010 V rijnu venku kosa? :-D ti dnesni lezci dnes uz nic nevydrzi...
    Re: Arco 20.10.2010 Arco dává v noci pod nulou a když si člověk chce trochu odpočinout chce to už do tepla, když nemá sp
    Re: Arco 20.10.2010 Arco dává v noci pod nulou a když si člověk chce trochu odpočinout chce to už do tepla, když nemá sp
      Re: Arco 20.10.2010 Tak tak není nad pohodlí a teplo na staré kolena.
        Re: Arco 20.10.2010 Hmmm... no aspoň někdy se tady můžu vytahovat ;)) - mně teda mezi těmi 40 a 50 s rezervou je a spaní
Ledy v ČR ? 19.10.2010 Prosím o tipy na ledopády v ČR,nejlépe severní Čechy.Mělo by jít o něco delšího,kvůli 10 m ledu nikam nepojedu,na to tu máme Vrkoč u Ústí n.l. O Víru na Mopravě vím...Díky moc za tipy
  Re: Ledy v ČR ? 20.10.2010 tak to jeď do Rakouska.
    Re: Ledy v ČR ? 21.10.2010 na šumavě z německý strany (skoro čr ;-) - na velkym javoru (gross arber nebo tak...)... jsou tam i
  Re: Ledy v ČR ? 21.10.2010 Bridlicnej u Kamenice a Jizerky. Nebo fakt ten Osterreich. Me se treba libilo v Sellrain/Kuhtai:
lano 19.10.2010 Nevíte někdo, kde se dá sehnat aktuálně cca 30 m lana? dynamiku na stěnu za rozumnou cenu. Dík
Zároveň si dovoluji varovat před obchodem mamut, kde mi s úsměvem na rtech prodali statický "odřezek" se slovy "všechna jsou
  Re: lano 19.10.2010 Lanex svého času prodával zbytkovou metráž (tj. právě do 30 metrů). Nebo to se Ti nezdá za přiměřeno
    Re: lano 19.10.2010 Lanex zbytky prodává pořád. Dříve se při troše štěstí daly najít i kousky kolem 27 m, cena za váhu,
      Re: lano 19.10.2010 Mrkni sem:
      Re: lano 19.10.2010 15 stovek za necelejch 30m je docela ulet, to už vyjde lépe nějaká 60 a pak jí říznout ne?
  Re: lano 19.10.2010 cau, v namche maj beal edlinger 30m za necelejch 1500. edlinger nic moc,ale na stenu staci..
    Re: lano 19.10.2010 to jsou sileny ceny...neni to tak dlouho kdy ty 30 tady na lezci lítaly za pětikouly
      Re: lano 19.10.2010 Zima se blíží, indorlezenica je moderní, tak proč ty krátký zbytky neosolit?
    Re: lano 19.10.2010 Na smichov na previsy 30 nestaci ;(. Podle podminek steny te tam pustej jen se 40kou.
      Re: lano 19.10.2010 To jako oficialne? Na webu maj provozni rad, ve kterem nic takoveho neni.
        Re: lano 22.10.2010 No,
Aspon kdyz jsem pred par rokama podepisoval podminky tak to tam bylo. Samozrejme ze me n
      Re: lano 19.10.2010 Nene, pustej te tam s cim tam prijdes. Mam vyzkouseno, ze staci 35 m a to na vsech profilech.
      Re: lano 19.10.2010 Kamarat ma 29 m, s tym sme na Smichove v dlhych previsnutych cestach necvakali poslenu karabinu ale
        Re: lano 19.10.2010 Je jasný, že není v silách obsluhy přeměřovat každýmu lano, to je každýho problém. Když pak ale někd
          Re: lano 19.10.2010 Podívej se normálního železářství. Běžně mají zbytková lana včetně visaček, kde zjistíš co je to za
            Re: lano 19.10.2010 Ruzyně. Maj tam Lanexy a cena tedy rozhodně není pomýlených 1500. Jinak tam majou i jiné špagáty.
            Re: lano 20.10.2010 Co lano, tam koupíš dokonce i poctivej vocelovej řetěz!
      Re: lano 20.10.2010 staci. kdyz vynechas prvni dve presky, tak bez problemu.
      Re: lano 20.10.2010 30m na Smichaci staci vsude...
  Re: lano 20.10.2010 V Brně na Klajde myslim 30 m kolem 1000. Ale u plno lidí se povalují doma "starsi" uz na v
    Re: lano 20.10.2010 Letos jsem koupil 29,5m průměr 11 s certifikátem přímo v Lanexu za 850 ,- Kč, kontak na prodejnu 553
zadost o radu 19.10.2010 pls nevite nekdo kde by se daly koupit umele kryty na spicky a paty lyží? diky za odpo. :)
  Re: zadost o radu 19.10.2010 K čemu je to dobrý?
    Re: zadost o radu 19.10.2010 abys je neodrbal pri preprave nebo kdyz stojí v lyžárně
      Re: zadost o radu 19.10.2010 jj, presne tak. :)
        Re: zadost o radu 19.10.2010 Delaj se ty kryty i na jizdu? Nerad bych si spicky dodrbal pri lyzovani. A hodil by se i kryt na skl
          Re: zadost o radu 20.10.2010 Kryty na skluznici se delaj, videl jsem to na takovejch tech jako sjezdovkach s volnou patou, vypada
            Re: zadost o radu 20.10.2010 Ty jo to je dobre. Kde se to da koupit? prece nemuzu chytit tulene a nakratej ho...
              Re: zadost o radu 20.10.2010 Můžeš
              Re: zadost o radu 20.10.2010 Jo dejte si pozor ať to nemusíte nastavovat tuleň by měl být delší než jsou lyže.
                Re: zadost o radu 20.10.2010 ty brdo, to jsou hlasky. :DDD
                Re: zadost o radu 22.10.2010 a kraji je podelne nebo napric?
                  Re: zadost o radu 23.10.2010 Do spiraly, tu pak roztahnes a na patricnou delku zakratis
Blanenské bouldry 18.10.2010 Zdravím, nemáte někdo prosím průvodce na Blanenské bouldry? diky
  Re: Doplnění článku o kozách :-) 18.10.2010 Tak nevím, estli potěší víc pochvala "leze jako kuna" nebo "leze jako koza"...
Foto dne 18.10.2010 Supr foto. Kde je ta oblast? A jak ta cesta pokracuje? Vypada to jako docela hardcore bez chytu dal..
  Re: Foto dne 18.10.2010 Podle buku a expresek to vypadá, že fotograf právě ztratil rovnováhu :)
    Re: Foto dne 18.10.2010 Ne, je to urcite spravne. Previsla kulata hrana bez chytu je standardni osma;-)
      Re: Foto dne 18.10.2010 Je to Lukov a hrana je to kazdopadne celkem masakroidni, stejne jako rada dalsich cest na Lukove ;-)
        Re: Foto dne 18.10.2010 Presne. Lukov (pod hrdem) je jedna z nejtezsich oblasti moravskych piskovcu. Vetsina cest jsou total
    Re: Foto dne 18.10.2010 Fotka tošku "na Zobču":)
      Re: Foto dne 19.10.2010 Mrndo, fotka hodně na "Čaje":-). My co tu cestu známe víme že kdyby to bylo tak kolmé jako
Ideální ponožky na skialpy 17.10.2010 Jaké byste doporučili ponožky na skialpy, aby dobře seděli na noze, hřáli a bylo v nich pohodlné být celý den při skialpování a aby zabránily vzniku puchůřu a otlačenin???
Díky
P.
  Re: Ideální ponožky na skialpy 18.10.2010 Podkolenky o trochu vyšší než bota, strojově vyrobený, nový nebo zánovní (jak "zkornatí" p
  Re: Ideální ponožky na skialpy 19.10.2010 Zakladem je dobra bota, musi byt dost tesna vsude kolem chodidla, jakmile se pohybuje -> puchyr.
Reverzo X kybl 17.10.2010 Jaký je rozdíl mezi reverzem bez oka a kyblem, nejsem tak zkušený a tak by mě to zajímalo.... Dá se na obojím slanovat???
P.
  Re: Reverzo X kybl 17.10.2010 "Bez oka" asi myslis Petzl Verso? Samozrejme se na tom da jistit i slanovat, jako na kazde
    Re: Reverzo X kybl 17.10.2010 a co kong ghost? mate zkusenosti?
      Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 Kong Ghost, podobné jako Cassin Piu první generace, nemá "odblokovací očko" na provázání r
        Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 Kámoš říkal, že Ghost se při samobloku při jištění druholezce dá odjistit za to pevné oko, které má
          Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 cau,
mam reverso 3 a zatim bezkonkurencne nejlepsi. ted ho trumfnul jen ten simond toucan,..
            Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 To podávání lana prvolezci je díky té pružině taky hodně pohodlné. Jinak na jednodélky jsem si teď p
              Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 Kde a za kolik jsi sehnal clickup? Taky jsem na to uz koukal ale rikal jsem si ze to asi nepujde u n
                Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 Dovezla mne to kamaradka z Rakouska. Porovnat se Smartem to nemuzu, protoze jsem ho nikdy nepouzival
                  Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 Jo a stalo mne 37 EUR i s tou HMSkou, ale to je pry hodne kamaradska cena. Jinak vyjde okolo 50 Eur
                    ClickUp 19.10.2010 Musí bejt u ClickUpu nějaká ta spešl karabina? Teď mi nejde vo tu přídavnou závorku proti přetočení,
                      Re: ClickUp 19.10.2010 Dobra otazka. Ano, musi. Teda ak HMS povazujeme za spesl. Funkcia ClickUp-u priamo zavisi od typu po
            Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 Jen pro doplnění: Toucan je starší než Reverso 3, o rok nebo o dva, háček je v tom, že se do Česka v
              Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 Eh, pardon, samozřejmě to spíše potvrzuje moje "zkušenost", než "skutečnost". :)
                Re: toucan 18.10.2010 ted uz k videni obcas je, google ti vyjede hned nekolik ceskych eshopu, a videla jsem ho i v kramu v
                  Re: toucan 18.10.2010 Meli by ho mit fyzicky v Namche, Hannah Plzen, mozna HUDY Havlickova, Quill outdoor Vsetin, Rampouch
                    Re: toucan 19.10.2010 Jo, jo, v Plzni v Hannahu jsem ho viděl už někdy na jaře 2008, ti ho prodávají už dlouho. Jinak mysl
        Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 Nechci říkat že plácáš, ale pokud něco neumíš, tak neříkej že to nejde.
Každý samoblokující k
          Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 nevíš zda je výš nebo víš, že je níž? at žije češtin
          Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 ... ale je potreba podotknout jaky je to opruz a hlavne to neni blbu vzdorne. Takze bacha na kotniky
          Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 ... aneb, proč používat na ovládání jednodušší udělátka, když můžu použít nějaké "kurvítko"
        Re: Reverzo X kybl 18.10.2010 Nad rámec původního dotazu, ale nemůžu si to odpustit ;) - s půlloďákem by to měl člověk umět tak ja
          Re: Reverzo X kybl 19.10.2010 a nebo najit 4 obyč(rozdelat si 2 expresky) a udelat si nouzovej kýbl ;)
1
...
819
820
821
822
823
824
825
826
827
828
829
830
831
832
833
834
835
836
837
838
...
2263
lano Nevíte někdo, kde se dá sehnat aktuálně cca 30 m lana? dynamiku na stěnu za rozumnou cenu. Dík
Zároveň si dovoluji varovat před obchodem mamut, kde mi s úsměvem na rtech prodali statický "odřezek" se slovy "všechna jsou dynamický". jirka 11:02:38 19.10.2010odpovědět
  Re: lano Lanex svého času prodával zbytkovou metráž (tj. právě do 30 metrů). Nebo to se Ti nezdá za přiměřenou cenu? Já jsem s nimi spokojený, zavolej tam a přeptej se. Od té doby co změnili stránky to nemůžu najít, ale pochybuji, že by zbytky jen tak vyhazovali. libor 11:07:10 19.10.2010odpovědět
    Re: lano Lanex zbytky prodává pořád. Dříve se při troše štěstí daly najít i kousky kolem 27 m, cena za váhu, takže za pakatel. Nicméně na takovém odřezku bych stejně raději pravidelně nelezl. Mám je na smyčky, bambuláky, na práci kolem chalupy...
Dneska je to tak, že co je použitelné, to certifikují a prodávají jako certifikované odřezky. Tuším, že jsou to asi tři délkové kategorie (15-20m, 20-25m, 25-29m) nebo tak nějak. Jsou to ty odřezky, které prodávají třeba v Hudáči, navíc za stejnou cenu, přímo v Lanexu to levněji nekoupíš. Stojí tuším kolem 1500 Kč.
Cokoliv od 30 m výše je už za normální ceny. Např. http://eshop.lanex.cz/lano-tendon-master-9-2 Pavel 16:51:12 19.10.2010odpovědět
      Re: lano 15 stovek za necelejch 30m je docela ulet, to už vyjde lépe nějaká 60 a pak jí říznout ne? Jirka 19:15:41 19.10.2010odpovědět
  Re: lano cau, v namche maj beal edlinger 30m za necelejch 1500. edlinger nic moc,ale na stenu staci.. mara 11:20:43 19.10.2010odpovědět
  Re: lano Pozor na zbytky z Lanexu. Mají třeba jen 26m a na Smíchov jsou krátké. Jinak 30m prodávají i na stěně na Smíchově. Olga 11:45:33 19.10.2010odpovědět
    Re: lano to jsou sileny ceny...neni to tak dlouho kdy ty 30 tady na lezci lítaly za pětikouly Komixák 13:24:13 19.10.2010odpovědět
      Re: lano Zima se blíží, indorlezenica je moderní, tak proč ty krátký zbytky neosolit? Willhem 13:51:50 19.10.2010odpovědět
    Re: lano Na smichov na previsy 30 nestaci ;(. Podle podminek steny te tam pustej jen se 40kou. 15:00:33 19.10.2010odpovědět
      Re: lano To jako oficialne? Na webu maj provozni rad, ve kterem nic takoveho neni. 17:53:22 19.10.2010odpovědět
        Re: lano No,
Aspon kdyz jsem pred par rokama podepisoval podminky tak to tam bylo. Samozrejme ze me nikdo nekontroloval ja 00:13:17 22.10.2010odpovědět
      Re: lano Nene, pustej te tam s cim tam prijdes. Mam vyzkouseno, ze staci 35 m a to na vsech profilech. burno 19:33:54 19.10.2010odpovědět
      Re: lano Kamarat ma 29 m, s tym sme na Smichove v dlhych previsnutych cestach necvakali poslenu karabinu ale skakali. Moja 35-ka stacila na vsetky cesty. shatterhand 20:10:16 19.10.2010odpovědět
        Re: lano Je jasný, že není v silách obsluhy přeměřovat každýmu lano, to je každýho problém. Když pak ale někdo žuchne, tak pojišťovna půjde jako první po cajku a místních předpisech a pak bude naražená prdel bez kaček.
Já koupil asi 28 m z Lanexu za 700 Kč. Zkusím někde pohledat kontakt, kdyžtak bych ho sem dal.
H. Honza 20:50:06 19.10.2010odpovědět
          Re: lano Podívej se normálního železářství. Běžně mají zbytková lana včetně visaček, kde zjistíš co je to za lano. Rozhodně to nebude za 1500, Mira 21:12:58 19.10.2010odpovědět
            Re: lano Ruzyně. Maj tam Lanexy a cena tedy rozhodně není pomýlených 1500. Jinak tam majou i jiné špagáty. 21:44:20 19.10.2010odpovědět
            Re: lano Co lano, tam koupíš dokonce i poctivej vocelovej řetěz! honza 06:31:58 20.10.2010odpovědět
      Re: lano staci. kdyz vynechas prvni dve presky, tak bez problemu. 11:40:08 20.10.2010odpovědět
      Re: lano 30m na Smichaci staci vsude... Jaja 15:49:56 20.10.2010odpovědět
  Re: lano V Brně na Klajde myslim 30 m kolem 1000. Ale u plno lidí se povalují doma "starsi" uz na ven stalym zkracovanim nepouzitelna lana tak se zkus po kamosich poptat. Slamak 08:08:15 20.10.2010odpovědět
    Re: lano Letos jsem koupil 29,5m průměr 11 s certifikátem přímo v Lanexu za 850 ,- Kč, kontak na prodejnu 553751210. Chemik 15:32:52 20.10.2010odpovědět
  Re: lano http://www.beal.cz /jednoducha-lana/beal-zbytkove-dynamicke- lano-9-7-10-5.html10:14:35 21.10.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: