Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
39.Zedek 10164
40.Vlk 10112
41.Černý 10110
Bouldry:
39.H2 9306
40. 9300
41.Slabý 9250
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230941 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 tilak laktok22.10.2010
nepotkal jste někdo v Liberci tuhle bundu v černé velikost L? :) popřípadě někde do 50ti kiláků? díky
 Re: tilak laktok22.10.2010
myslím v obchodě :))

 Paklenice22.10.2010
Ahoj, nemáte prosím někdo na nějaký tip na ubytko v Paklenici.. Nejlépe nějaký teplý apartmánek, abychom se vyhli kašlíčku a rýmyčce..
 Re: Paklenica24.10.2010
My byli v kempu Marko,

 Rázová vlna21.10.2010
Nemáte zkušenost s ošetřením úponů, v loktech, v kolenou metodou rázové vlny. Nebyl jste někdo na tomto rehabilitačním zákroku? Prosím podělte se o zkušenosti. Zvažuji na to jít s chronickou bolestí v lokti. Díky.
 Re: Rázová vlna22.10.2010
Já jsme absolvovala rázové vlny na ostruhy v nohách - hradila jsem si to sama a v zásadě už když jse
 Re: Rázová vlna22.10.2010
Ak sa jedna o tenisovy laket, tak tosom mal. Skusal som naozaj vsetko mozne (okrem operacie, ktora v
  Re: Rázová vlna12.12.2012
zdravim

chcem sa vas spytat na tie preisnitzove zabaly a vas problem s laktom, ci sa
 Re: Rázová vlna24.10.2010
Moje žena to absolvovala s loktem. Měla zánět, zkoušela všechno možné, doktoři ji už odepsali, ale n
 Re: Rázová vlna13.12.2012
čau, taky sem s tadyhletěma radostma dost zápasil, ca dva roky. Zkus si vygooglit tms elbow nebo tms
  Re: Rázová vlna13.12.2012
Já chodil půl roku na rehabilitace a nic. Pak tam doktor dal jednu injekci kortikoidu a mám klid. Ta
 Re: Rázová vlna13.12.2012
Rázovou vlnu jsem absolvoval na problémy s loktem. Za sebe můžu říct, že to byly naprosto vyhozené p

 Závody21.10.2010
Ahoj, nevíte někdo kde bych našel informace o závodech v lezení na obtížnost, které mají být tento víkend (23.10.) někde poblíž Jaroměře.. Myslím, že v Černožicích, ale jistě to nevím..
 Re: Závody21.10.2010
článek z 13.10.2010
 kurzy lezení v ledu21.10.2010
Nedávno jsem se tu ptal na nějaké kurzy lezení v ledu, můj dotaz však bohužel zapadl. Při hledání na netu jsem narazil na fůru možností, otázkou však je jak vybrat. Zkusil bych se tedy zeptat jinak. Máte někdo s nějakou školou negativní zkušenosti, abych
 Re: kurzy lezení v ledu21.10.2010
Mám dobrou zkušenost s Horským vudcem Zdenkem Hákem neboli Háčkem. Vice informací maš zde
 Re: kurzy lezení v ledu21.10.2010
Já znám zase horského svůdce Radka Zobana Lienertha, který také naučil spoustu lidí v ledu.Má své st
 Re: kurzy lezení v ledu21.10.2010
Ahoj, já mám velmi pozitivní zkušenost s horolezeckou školou Rockjoy (
 Re: kurzy lezení v ledu22.10.2010
Zoban má stránky climbingschool.cz ale myslím že už je momentálně někdě v asii tak ho můžeš zkusit z
 Re: kurzy lezení v ledu22.10.2010
No tak aby té reklamy nebylo málo :-), tak koukni taky na Namche.cz Taky dělají kurzy lezení v ledu.
 Re: kurzy lezení v ledu22.10.2010
Tohle je těžkej výběr (nejen pro nácvik ledolezby, ale "výuku" lezení a pohyb v horách vůb
 Re: kurzy lezení v ledu22.10.2010
Tohle je těžkej výběr (nejen pro nácvik ledolezby, ale "výuku" lezení a pohyb v horách vůb
 Re: kurzy lezení v ledu27.10.2010
Ahoj. Taky se do toho chci pustit, tak sem rad ze uz me v dotazech nekdo predbehl. V nekterych kurse

 SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO420.10.2010
Doteď sem si spokojeně chodil ve starých Dachsteinech (mmch. supr boty) a nějak moc mě nezajímalo "co vlastně dělám". Jenomže sem konečně přišel na výměnu vybavení: lyže Dynafit Seven summit - docela lehké, testy oceňované, vázání TLT Vertikal S
 Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO420.10.2010
V Dachsteinech se dobře šlape,ale mají nizký komín a měkčí skelet,takže to lyžování nic moc. Zkus vy
  Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO421.10.2010
Právě že o Dachsteinech sem nic moc nenašel, kromě jakéhosi ruského článku. Model co mám sou Extremy
 Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO421.10.2010
Se ZZero 4C jsem absolvoval již dvě zimy a za sebe je mohu jen pochválit. Z tvého dotazu mi není úpl
  Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO421.10.2010
Právě že sám nevim, miluju strmé ledy poseté skalama na kterých se člověk málem zabije (s mojim vyba
   Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO422.10.2010
strmé ledovaté sjezdy se skalama versus závodní skialpinismus, to jde dost proti sobě. Jak Ti již ps
  Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO421.10.2010
SKIALP vs FREERIDE
Seven summit a LASER i ZZERO4 nejsou pro FREERIDE.

Seven su
   Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO421.10.2010
Mě úplně o ten čistý freeride nejde, jak sem řikal, su zvyklý na ne příliš tvrdé boty ve sjezdu a ur
    Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO422.10.2010
Jak Psal Honza
ZZero 4 C jsou tvrdsi nez
ZZero 4 PX TF
Strih bot je vsak stejny
    Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO422.10.2010
Ahoj, řešil jsem loni podobné dilema jako Ty. Měl jsem dokonce i podobné botky Dachstein Tour AS. Na
     Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO423.10.2010
Ještě něco na doplnění z praktického odzkoušení všech tří skeletů, Scarpu rozhodně neber jako dogma.
     Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO424.10.2010
Scarpa ty lasery predelala nebo to vychazi porad z toho nejmin 10 let staryho modelu? Ve sve dobe by
 Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO403.11.2010
sice trochu pozdě ale přece - moc bych vám chtěl poděkovat za dobré rady, hlavně příspěvky od Mirka
  Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO403.11.2010
Axel tam má myslím vázání Fritschi Diamir, viz hláška: "Sakra, já telemarkuji!"
  Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO403.11.2010
Axel tam má myslím vázání Fritschi Diamir, viz hláška: "Sakra, já telemarkuji!"
   Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO403.11.2010
tak sem si to znovu pouštěl - jeden určitě neměl dynafity ani skialp lyže, druhý měl dynafity a frit
    Re: SKIALP vs FREERIDE aliasLASER vsZZERO429.11.2010
trochu od veci, ale prece: kde se da sehnat ten film Mount St.Elias?

 snih na glockneru ?20.10.2010
Ahoj vsem. Nebyl jste nekdo nahodou v poslednich dnech na GG ? Podle kamer to vypada ze nahore je snih, jenom z nich nejde moc dobre poznat kolik. Tak si rikam jestli uz je to po pas nebo vic, a jestli jeste ma smysl se tam tahnout na studlgrat.. dik :)
 Re: snih na glockneru ?20.10.2010
Bude to zimní Štrůdlgrát...obzvlášť po tom, co jde teď od západu...už teď je tam sníh...
 Re: snih na glockneru ?20.10.2010
kasli na to a jed do tepla
  Re: snih na glockneru ?21.10.2010
A co v severce, neví někdo jak to vypadá tam?

 Mallorka bombičky20.10.2010
Chystáme se na Mallorku a rád bych zeptal jestli se tam dají normálně sehnat bombičky na vaření (lépe Camping Gas, ale zkousnu i závitovku) nebo jestli musím tahat benzíňák?
Díky za info

 dilema výškovkára20.10.2010
Mám v pláne trochu rozšíriť výbavu. Okrem iného, rozmýšľam aj o kúpe šplhadla/brzdy a neviem sa rozhodnúť medzi Petzl Croll, Shunt a Basic. Chcel by som vás teda poprosiť o skúsenosti/tipy/rady z praxe, prečo ten áno a ten nie. Ďakujem.
 Re: dilema výškovkára20.10.2010
Hoj,
Croll a Basic jsou v podstatě totožný blokanty typu jumar. Croll drží na těle na plocho,
  Re: dilema výškovkára20.10.2010
To vidím jako novinku, že na life line se doporučuje Shunt. Nebyly někde náhodou testy, že se ta pák
   Re: dilema výškovkára20.10.2010
SHUNT neodpovídá ,podle mě ,žádné normě pro OOPP, nemá tedy v práci co dělat. A jako ekvivalent ASAP
    Re: dilema výškovkára20.10.2010
Osobne sa mi tiež s Basicom robilo lepsie, len ma trochu znervózňovalo, že má malé otvory na karabín
    Re: dilema výškovkára21.10.2010
Ahoj. Bylo to myšleno trochu jako ironie k předešlému příspěvku. ;-) Shunta mám a už ho moc nepoužív

 Arco19.10.2010
Ahoj, nevíte kde se dá v Arcu a okolí sehnat teď levné ubytování? Apartmán do 10 e na osobu. Díky moc za tip. Přece jen venku už je v říjnu kosa.
 Re: Arco20.10.2010
Jestli je ti kosa v říjnu, tak kde pak spíš v prosinci? ;)
  Re: Arco20.10.2010
P.S. Apartmán do 10 e na osobu myslím v dané oblasti neseženeš. Přidej aspoň 2-5 e.
 Re: Arco20.10.2010
V rijnu venku kosa? :-D ti dnesni lezci dnes uz nic nevydrzi...
  Re: Arco20.10.2010
Arco dává v noci pod nulou a když si člověk chce trochu odpočinout chce to už do tepla, když nemá sp
  Re: Arco20.10.2010
Arco dává v noci pod nulou a když si člověk chce trochu odpočinout chce to už do tepla, když nemá sp
   Re: Arco20.10.2010
Tak tak není nad pohodlí a teplo na staré kolena.
    Re: Arco20.10.2010
Hmmm... no aspoň někdy se tady můžu vytahovat ;)) - mně teda mezi těmi 40 a 50 s rezervou je a spaní

1   ...   818   819   820   821   822   823   824   825   826   827   828   829   830   831   832   833   834   835   836   837   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 dilema výškovkára
Mám v pláne trochu rozšíriť výbavu. Okrem iného, rozmýšľam aj o kúpe šplhadla/brzdy a neviem sa rozhodnúť medzi Petzl Croll, Shunt a Basic. Chcel by som vás teda poprosiť o skúsenosti/tipy/rady z praxe, prečo ten áno a ten nie. Ďakujem.
 tah-sha-tunga09:24:01 20.10.2010
odpovědět 
 Re: dilema výškovkára
Hoj,
Croll a Basic jsou v podstatě totožný blokanty typu jumar. Croll drží na těle na plocho, takže tolik nepřekáží...jiný funkční rozdíl jsem nepoznal. Shunt, ostatně jako všechny blokanty typu Gibss nefunguje v převisech a traverzech, a jakmile se dotkneš kdekoli jinde krom palce blokantu, jede dolu. Na lifeline je určitě super(jako ekvivalent Petzl ASAP) ale na pracovní lano, jako stoupací bych ho asi nepoužíval. Možná by našel uplatnění jako polohovač/zkracovač, ale tam mi připada užitečnější Rescucender popřípadě jinejcendr
nobody20:37:44 20.10.2010
odpovědět 
  Re: dilema výškovkára
To vidím jako novinku, že na life line se doporučuje Shunt. Nebyly někde náhodou testy, že se ta páka zlomila?? :-)) Asi zachycovač pádu to nebude!
Esus21:58:21 20.10.2010
odpovědět 
   Re: dilema výškovkára
SHUNT neodpovídá ,podle mě ,žádné normě pro OOPP, nemá tedy v práci co dělat. A jako ekvivalent ASAPu už vůbec ne. ASAP je certifikovaný "Pohyblivý zachycovač pádu".Pozor, používat vždy s ASAPŚORBER - tlumičem. Blokanty BASIC a CROLL mají certifikaci jako OOPP a záleží na co je použiješ, podle toho se rozhodni. CROLL je spíše jednoúčelový hrudní blokant. Na jiné použití je trochu nepohodlný.
John, Plzeň22:40:33 20.10.2010
odpovědět 
    Re: dilema výškovkára
Osobne sa mi tiež s Basicom robilo lepsie, len ma trochu znervózňovalo, že má malé otvory na karabíny (vadí to teda hlavne pri tých so zúbkom). Každopádne, ďakujem za názory.
tah-sha-tunga22:49:42 20.10.2010
odpovědět 
    Re: dilema výškovkára
Ahoj. Bylo to myšleno trochu jako ironie k předešlému příspěvku. ;-) Shunta mám a už ho moc nepoužívám. Občas na zavěšení něčoho těžšího do lana při instalacích nebo na kýbl, atd. Také se dá vyžít při nějakých kladkových systémech a práci do "V"... Prostě je to takovej lepší prusík.

Osobně jsem přilnul k metodě dva ruční jumary a ve spodním dvě stupačky - rychlost, variabilita a lehkost postupu nahoru. Instalace a nasednutí do lavičky je pak triviální. Myslím, že se tomu říká sytém žába, nebo tak nějak obdobně. Navíc můžeš vyjet po 2 lanech nahoru zároveň - viz. stromaři.

Docela je slušný ruční jum. a croll (lepší je, když je napevno uchycen na celotěláku mailonkama mezi dvěma ocel. oky.
Každý si zvolí svoji metodu, která mu vyhovuje a připadá mu nejefektivnější - je jich opravdu hodně.
Vzhůru teď! :-)
Esus09:04:53 21.10.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi