cus, dneska jsem šel procházkou drábskejma světničkama a co nevidim, banda bláznů tam měla natahaný lana mezi skalama a chodila po nich, vysoko jako sviňa, nevíte o tom někdo něco víc? čuměl sem na to jak puk
Reaguju na článek ohledně použití jistítka Mammut Smart.
Pro nás všechny je určitě dobré,když se dozvíme o slabé stránce nějakého materiálu.V poslední době je těchto pomůcek čím dál více.Čím více se těchto informací k nám dosta
Zdravím,
nemáte někdo zkušenosti s pobytem na skotské Vysočině? Chci tam udělat během dubna a května příštího roku "survival", resp. projít Skotsko křížem krážem se psem a uvítal bych třeba pár rad, co se týče jídla s sebou, oblečení, vyb
Na pohorkach LaSportiva Nepal Trek se mi zacala odlepovat spicka vibramu vepredu v miste styku s obsazkou-to misto kde je spicka presazena pres obsazku. Meli byste tip, cim to nejlepe zalepit, i s ohledem na pripadnou /nekdy v budoucnu/ vymenu vibramu? Ne
Zdravím,
nemáte někdo zkušenosti s pobytem na skotské Vysočině? Chci tam udělat během dubna a května příštího roku "survival", resp. projít Skotsko křížem krážem se psem a uvítal bych třeba pár rad, co se týče jídla s sebou, oblečení, vybavení atd.. Díky moc, Matěj
Jen drobná poznámka - trochu nastuduj, kam tě se psem pustí. My šli West highland way (brz psa) a v části trasy jsou psi zakázaní, protože se jde skoro celou cestu přes ovčí pastviny. Obvykle to jde obejít, ale méně atraktivní krajinou. Jinak je to fakt krásná země.
Ahoj.
Vybral sis dobrý období; květen bejvá relativně pěknej a ještě nebývají midges (to jsou mrňavý mušky, co děsně koušou a nedá se to vydržet). Musíš se připravit na náhlý změny počasí, nestabilní půdu, do který se kdykoliv bez varování propadneš a mokro odspodu, z vrchu a odevšud. Taky se připrav na to, že tam pořád fouká, do hospody tam bývá daleko a pivo tam maj drahý, ale dobrý, když mu přijdeš na chuť. Lezení tam je supertradiční a turistika taky - žádný jištění a žádný turistický značky (až na vyjímky)
Domorodci jsou vesměs skvělí a někteří mluví i trochu anglicky. Dobře se tam stopuje.
Asi budeš mít problém tam dovýzt psa, mám pocit, že kašlou na to, jestli jsi z unie a mají nějakou povinnou karanténu, ale to nevím jistě.
A vykašli se na West Highland Trail, ten tam je jenom proto, aby odved turisty pryč od těch pěkných míst:)
Vřele doporučuju "Turistický průvodce Rother" od f&b (napsal Ralf Gantzhorn)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.