Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
23.X. 2532
24.Opice 2510
25.Moravcová 2460

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230747 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce03.11.2010
Poradíte trojkový nebo čtyřkový, nejlépe trochu více zajištěný lezení kolem Liberce? Jsme začátečníci.
 Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce04.11.2010
Smrtka na Horních skalách. Lehký a dobře zajistitelný, ale nezajištěný.
 Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce04.11.2010
Bezdečín, hodně bezpečně odjištěných a lehkých cest...
  Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce04.11.2010
řekl bych jedině ted pás skalek Od Radoňovic do Bezděčína
 Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce04.11.2010
Taky myslím Bezděčín. Dá se tam toho hodně naučit. A taky jsou tam i solidní prásky.
  Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce04.11.2010
Jednoznačně bezděčín za kravínem leva skalka.... ale letos to tam už asi moc nepujde... přecejen je
   Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce04.11.2010
a co třeba Horní skály? dá se i teď v listopadu?
    Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce04.11.2010
Je to tvrdej písek, jih půjde.
     Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce04.11.2010
jsou tam nějaký kruhy, nebo je to jenom na smyce?
      Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce05.11.2010
Trojky a čtyřky jenom na smyce, s výjimkou (na Smrtce) jedný čtyřky, kde kruh je. Ale skála je tam v
       Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce05.11.2010
Moc díky za názory, ještě se chci zeptat jestli je to nějak časově omezený? Jestli se může na písku
        Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce05.11.2010
Já k tomu přistupuju podle počasí, když vím, že je ta skála suchá, nejen třeba na povrchu, bude dlou
        Re: Trojkový a čtyřkový lezení kolem Liberce05.11.2010
Seznam oblastí v ČR, kde je nějakou část roku omezené lezení:
 Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?03.11.2010
Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec/lezkyně?
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?03.11.2010
stále váhám, byl bych radši protože to poslednímu vztahu ikdyž byl dlouhodoby (7 let) nedelalo nejli
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Noo, z vlastní zkušenosti vím, že by měl... nevím proč, ale je tomu tak... společné zájmy, lezení, a
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Je to super
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
klicova otazka - co s ni /s nim chces delat? Lizt?
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Pokud člověk věnuje maximum volného času lezení, a přitom chce se svým protějškem trávit hodně spole
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Expartnerka lezla - dokonce o par let dele nez ja, ale jak se nelezlo, co ji slo (a tedy byvilo), by
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
:D ty voe to je fakt, taky jsme byli lizt s bábofkama a pak brečej že lezeme tezky cesty a oni se v
    Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
A nenapadlo vas, ze by ony lezly lehky cesty a vy tezky? Zalezi ale opravdu, na co ty holky chcete.
     Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?05.11.2010
no jenze to byla 6!
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Jo.
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Stoprocentně
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
obcas se na skalach rozhledni.ac tady vsichni propaguji "jo",v hodne pripadech by bylo lep
    Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
predchozi prispevek byla si nejmudrejis. Odemen == nemusi.


ps.: staci kdyz j
     Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
:-D
      Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
kubo ty to mas v pohode ne? :-)
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Myslím, že vycházet při hledání partnera z toho co chceš aby dělal je špatně.
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
To je jasný, musí se teprv předělat na to co chceš ty :-)
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Ne, myslím, že je lepší když je nelezec. Holky se většinou nechávaj nacpat tam, kam nechtěj -často
    Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Hanka práská trojky jako já :-) To jsme drsná horolezecká dvojka :-(
     Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?19.04.2012
Ze se rozciluje Kubo, dyk to tu je pomalu samej "nabusenej idiot"...udrzi se na malicku, 6
      Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?19.04.2012
Ses nejak rozvasnil nad 2 roky starym vlaknem...nekrofile
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Můj "protějšek" neleze, já aktivně a už to bude skoro 15 let, co to takhle klape. Můj muž
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Ahoj, kdyz to klapne, muze to byt idealni, i kdyz stejne dobre zpusobovat konflikty. Fakt je ten, ze
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Jo, jo. Zavidim kazde dvojici, ktera dokaze sdilet opravdove nadseni pro nejaky spolecny konicek. A
   horolezkyně jako objektivní nebezpečí04.11.2010
Na skalkách je smíšenej pár v pohodě, ale v horách se přítomnost ženy řadí mezi objektivní nebezpečí
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
CHodila jsem s pár lezcema, bylo to super dokud se jednalo o to, že jsme si ve čtvrtek řekli "a
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Ty jo, to mě překvapuje, kolik hoelek tady píše, že mají partnera nelezce... Každej mi tvrdí, jak js
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
to je jednoduchý... u chlapů se považuje za normální, že pokračují ve svých koníčcích bez ohledu na
    Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
CP: to si hezky napsala: " u chlapů se považuje za normální, že pokračují ve svých koníčcích be
     Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
No ženské by se měly ozvat a nepřistoupit na věci, které nejsou alespoň částečným kompromisem obou s
      Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Ale no tak... Tak to přece vůbec není. Feminismus a genderstudies na Lezci?
       Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Co je feministického na tom, že chci lézt? ;-)
        Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
S tebou se ale asi není jednoduché domluvit, že? Nám to teda v rodině docela funguje. :-) Peace.
         Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Načichlý feminismem je Tvůj slovník. Větné obraty jsou kouzelně manipulující. Jako by nebyla rovnopr
          rovnoprávnost05.11.2010
Rovnoprávnost sice máme, aspoň teoreticky, ale některá očekávání společnosti vůči mužům a ženám se d
           Re: rovnoprávnost05.11.2010
KH,
jo, tak nějak....

...a jinak - když tak přemýšlím nad svými vrstevníky, t
            Re: rovnoprávnost05.11.2010
no jo, ted jsem si to uvedomil. Ja neznam v mem okoli zadnou holku, ktera by chtela nekam jet sama (
             Re: rovnoprávnost05.11.2010
Honzo,
asi znáš málo ženskejch :-)
Jen na týhle diskuzi jsme tři, a já znám další. Kro
            Re: rovnoprávnost05.11.2010
No, je to docela vtipny cteni. Ma dost pomerne vtipnych a presnych postrehu. Bohuzel to, co rika o z
             Re: rovnoprávnost05.11.2010
Mluvim o Hausmannovi samozrejme
              Re: rovnoprávnost05.11.2010
no já to teda četla před cca dvaceti lety, takže si nepamatuju podrobnosti - jako vtipný to asi je a
               Re: rovnoprávnost06.11.2010
Hausmann napsal svou knihu před dlouhou dobou. Ale smutné je na tom, že i když to po čase čtu znovu
                Re: rovnoprávnost06.11.2010
Jé, a co mě teda žere?

BB,
a když chodíš lézt, lezeš výhradně se svojí ženou?
                 Re: rovnoprávnost06.11.2010
teď jsem narazila na článek o nejstarším manželském páru v Británii (brali se 1932)...

      Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?05.11.2010
No tuhle jsem tahnul kocar z Dvoracek na Kotel a pripdal jsem si celkem muzne; v tomto ohledu jsem s
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Shanim slecnu na lezeni. Podminky: byt hlavne v pohode, lizt dobre na pisku, umet se napit v hospode
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?04.11.2010
Literatura k podstatě tématu je jasná: Hausmann, Základy mužského šovinismu. Tam najdeš odpověď na s
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?05.11.2010
Jak základy, přečtěte si všechny díly až po ten poslední a uvidíte jak to končí:)
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?05.11.2010
Já myslím, že ano. Nevěřím, že bych se s mojí manželkou kdy seznámil, kdybychom neměli tento společn
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?09.11.2010
žasnu,jak se tu zvlášť holky rozepisujou...lezení mě ukrutně baví,chlap,kterej neleze, vůbec ne.
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?16.11.2010
jeje, to sem rozpoutal krásnou vlnu textů plných emocí...:)
Myslím že není nutností mít partn
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?19.04.2012
S protejskem musi byt primarne kvalitni sex, lezeni staci kdyz mi bude tolerovat

 doprava v Turecku 03.11.2010
Ahoj,
když budeme v Geik. v Turecku v kempu, jak se tam da dostat z Antalye, s výjimku půjčení auta?
díky
 Re: doprava v Turecku 03.11.2010
Stopem a busama bez problému. Z letiště bus na nádraží a od tam si najdeš do vesnice pod Geib... A p
  Re: doprava v Turecku 03.11.2010
:) Turectina je prave jeden z jazyku, ktery, stejne jako cestina, zapisuje presne vyslovnost. Vlatne
  Re: doprava v Turecku 03.11.2010
Vesnice pod Geyikbayiri se jmenuje Cakirlar vyslovuje se čakirlar z něj do vesnice Akdamlar km do J
   Re: doprava v Turecku 03.11.2010
Zkusil bych v noci Taxi a smlouval a smlouval. Když nad ním mávneš rukou a budeš odcházet sleze třeb
    Re: doprava v Turecku 04.11.2010
Co je to Dolmuše? Nějaká prima holka?
     Re: doprava v Turecku 05.11.2010
Dolmuše jsou vlastně Maršrutky v čádoru.
      Re: doprava v Turecku 05.11.2010
hmm, tak to díky za vysvětlení...
      Re: doprava v Turecku 05.11.2010
:))) Trefa!
       Re: doprava v Turecku 05.11.2010
Né, vážně. Maršrutnoje taxi je v rusky mluvících oblastech výraz pro velké taxi (obvykle dodávka), k

 lezení s dětmi v Praze a okolí03.11.2010
Ahoj,

můžete mi prosím poradit, kam jste chodili nebo chodíte lézt s vašimi dětmi? Rozce je 2,5 roku, chodíme do Mammuta na dětskou stěnu, ale nelíbí se jí v sedáku a já to nechci hrotit, abych jí neodradil. Stěnu vyleze bez problémů, ale n
 Re: lezení s dětmi v Praze a okolí03.11.2010
Asi jakýkoli bouldr dopoledne.
 Re: lezení s dětmi v Praze a okolí03.11.2010
Z těch stěn které jsem v Praze viděl, mají v Boulder Baru v Holešovicích kousek od Mamuta koutek i p
  Re: lezení s dětmi v Praze a okolí03.11.2010
Díky za tip, zkusíme
   Re: lezení s dětmi v Praze a okolí03.11.2010
Jenom bych podotknul, že děti to baví daleko víc venku než uvnitř. Navíc na skalách zcela jasně cháp
    Re: lezení s dětmi v Praze a okolí04.11.2010
Tak včera jsem dospěl k závěru uplně stejnému.

P.S. Řekl jsem sedák? Myslel jsem s
    Re: lezení s dětmi v Praze a okolí04.11.2010
Tak včera jsem dospěl k závěru uplně stejnému.

P.S. Řekl jsem sedák? Myslel jsem s
     Re: lezení s dětmi v Praze a okolí04.11.2010
To jsme nemyslel jako výtku, to jsem se uřekl. Chtěl jsem jenom říct, že vysoko nad zemí děti rychle
      Re: lezení s dětmi v Praze a okolí05.11.2010
Jo jasný,

jenom, že přes týden je člověk v práci, teď je večer tma tak hledám něco, k
       Re: lezení s dětmi v Praze a okolí05.11.2010
Když budete chtít na výlet, tak nabonzuju pro nejmenší Budov u Ústí nad Labem, není to dopravně slož
 Re: lezení s dětmi v Praze a okolí03.11.2010
No za sebe ti doporučím jedině lokal blok... mají tam i kurzy pro nejmenší...
  Rizika lezení s dětmi na Boulderovkách05.11.2010
No, v tom Lokal Bloku to je občas docela krutý. Vždycky se mi líbilo, jak tam ti prckové lezou a jak
   Re: Rizika lezení s dětmi na Boulderovkách05.11.2010
Fi ha, prispevek od rodice, ktery je komplente pravdivy! Z vlastnich zkusenosti muzu rict ze nehlida
 Re: lezení s dětmi v Praze a okolí04.11.2010
2,5 roku? To zavání předčasnou sportovní specializací, říká ti to něco?
  Re: lezení s dětmi v Praze a okolí05.11.2010
Zdar,

Jen pro klid tvé duše, abys nemusel volat sociálku. S Rozkou chodíme plavat, do
  Re: lezení s dětmi v Praze a okolí05.11.2010
@Tonda:
Vazeny diskutujici, opet jeden chytrej jak vopice, ze? V pultretim roce zacinat s le
   Re: lezení s dětmi v Praze a okolí05.11.2010
No právě, už jsi mu to znechutil. Tak asi zůstante s tím škvrnětem u toho pivka. A kolik jich dá?
    Re: lezení s dětmi v Praze a okolí05.11.2010
Díky za optání, chlastá jak vzteklej. Já skoro abstinent, po kom to to dítě sakra má!?!
  Re: lezení s dětmi v Praze a okolí05.11.2010
Zdar,

Jen pro klid tvé duše, abys nemusel volat sociálku. S Rozkou chodíme plavat, do

 Lyže Se7en Summit - opravdu tvrdé?03.11.2010
Nedávno sem tady řešil výběr lyžáků - Dynafit ZZero4C sou jasné. Bylo mi ale řečeno že k nim dopasované lyže Seven Summit sou snad moc měké na "něco jako freeride". Já sem se po nich ohlýžel čistě podle ohlasů (samé ocenění, a tak dlouho na trhu
 Re: Lyže Se7en Summit - opravdu tvrdé?03.11.2010
Hele, jestli chceš tak tvrdý lyže, že se po nich ohlýžíš, zkus 45mm CrMo profil.
 Re: Lyže Se7en Summit - opravdu tvrdé?03.11.2010
ski trab free rando, lehky, velka plocha, dreveny jadro. k zzero4 a s dynafitem super set...
 Re: Lyže Se7en Summit - opravdu tvrdé?03.11.2010
Nevím jak skialpy ale jezdím třeba hodně tvrdé lyže sjezdové jak SL tak GS a SG.
Čím tvrdší l
  Re: Lyže Se7en Summit - opravdu tvrdé?03.11.2010
U skialpů je to stejný. Tvrdý lyže - rychlý, dobrý na led, těžký. Měkký lyže - pomalejší, lehčí, dob
 Re: Lyže Se7en Summit - opravdu tvrdé?04.11.2010
Na to jak jsou široké se mi zdají dost lehké. Tzn. , že budou spíš do prašanu , kde pěkně ponesou. F
  Re: Lyže Se7en Summit - opravdu tvrdé?07.11.2010
Lehké na výšlap, široké na prašan, tvrdé na led - myslím dokonalá kombinace (snad až na tu cenu:-).

 Výběr stanu02.11.2010
Nevím nevím, pro jaký model se rozhodnout. Nejvíc mi poradili v tomto článku: tinyurl.com/2fnecnc
Hlavní problém je variabilita konstrukce - stromů. Poradí někdo?
 Re: Výběr stanu03.11.2010
Humorný fotky. Mně se nejvíc osvěčil ten na druhém obrázku:)
 Re: Výběr stanu03.11.2010
Já jsem udělal docela dobrou zkušenost s tím egoistem, rovněž bych uvítal, jestli by se k tomu nemoh
 Re: Výběr stanu15.01.2011
Jurka nebrat!!! mam doma dva stany a mel jsem moznost je i testovat a nic moc teda..navic to šila mo

 Skluznost pásů02.11.2010
Ahojte, poradí mi někdo, které pásy dobře kloužou.
 Re: Skluznost pásů02.11.2010
Pořadí je: 100% mohér pásy, pak mixy se syntetikou a nakonec syntetika (u té poslední v rozbředlém
 Re: Skluznost pásů02.11.2010
Tuším s delším chlupem kloužou lépe..
  Re: Skluznost pásů02.11.2010
Hlavně je musíš přetáhnout svíčkou po chlupu.
 Re: Skluznost pásů02.11.2010
Skluz záleží nejen na materiálu vlasu ale i na konstrukci pásu- vybírej tedy pásy určené pro závoděn
  Re: Skluznost pásů06.11.2010
jo zivotnost chlupu u zavodnich pasu je kratsi, ale ne kratka. I kdyz budes v zime a na jare trenova
  Re: Skluznost pásů06.11.2010
Moher zapleteny do V, Nejdulezitejsi je ale sirka - cim uzsi tim rychlejsi. Ale je to poznat jen na

 Pruvodce Sneznik02.11.2010
Ahoj, nemate nekdo pruvodce na sneznik (bouldry)v e-podobe?
 Re: Pruvodce Sneznik02.11.2010
byl ke stazeni v clanku o zavodech, ktery se na Snezniku konaly...pohledej...neni to dlouho, max. 2
 Re: Pruvodce Sneznik02.11.2010
hledej draku ;-)
 first ascent the series02.11.2010
nazdra nemáte dakto info kde sa dá stiahnuť free First ascent the series,
díky moc

 rockempire Axel01.11.2010
máte s těmahle friendama někdo zkušenosti? Docela mě zaujali asi proto že jsou dvouosový. Kde se dají sehnat? Plánuji si nějaký kupit a tyhle mě fakt zaujali případně mi doporučte něco jiného....
 Re: rockempire Axel02.11.2010
šlapou pěkně - česká výroba fa.kouba - do vánoc budou na krámech.

1   ...   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   824   825   826   827   828   829   830   831   832   833   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec/lezkyně?
brzda22:31:01 03.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
stále váhám, byl bych radši protože to poslednímu vztahu ikdyž byl dlouhodoby (7 let) nedelalo nejlip..sbalit se "ahoj jedu do italie" "ale ja chtela se taky podivat do italie kdy me tam vemes a porad lezes s kundama a blabla" nevim no...
22:40:00 03.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Noo, z vlastní zkušenosti vím, že by měl... nevím proč, ale je tomu tak... společné zájmy, lezení, atd.
N.00:43:05 04.11.2010
odpovědět 
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Je to super
George08:10:00 04.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
klicova otazka - co s ni /s nim chces delat? Lizt?
08:12:37 04.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Pokud člověk věnuje maximum volného času lezení, a přitom chce se svým protějškem trávit hodně společných chvil, pak bych řekla, že je to nutnost. Jiné to asi bude, když lidem nevadí, že spolu nejsou furt a každý má svoje aktivity, které ho baví. Každopádně pochopení pro partnerovo lezení je nutné, i když protějšek sám neleze, jinak je to prů...švih.
Kočka08:27:34 04.11.2010
odpovědět 
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Expartnerka lezla - dokonce o par let dele nez ja, ale jak se nelezlo, co ji slo (a tedy byvilo), byl ohen na strese. Prakticky to znamenalo, lezt hluboce pod me moznosti a hlavne na pisku stale stejne cesty. Po dvou letech uz jsem ji v duchu posilal do p... a rikal si, jestli by nebylo lepsi, abych mel nejakou buchtu, ktera se na vikend spokoji s televizi a nebude na skalach otravovat.
09:49:02 04.11.2010
odpovědět 
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
:D ty voe to je fakt, taky jsme byli lizt s bábofkama a pak brečej že lezeme tezky cesty a oni se v tom nepohnou....tech slz co padlo
12:25:34 04.11.2010
odpovědět 
    Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
A nenapadlo vas, ze by ony lezly lehky cesty a vy tezky? Zalezi ale opravdu, na co ty holky chcete. Jestli vam staci jen ta holka, co sedi doma a kouka na telku, tak je asi vsechno v poradku... Pokud chcete ale rovnocennyho partnera, s kterym chcete sdilet volnej cas a zazitky, asi nebudete spokojeny. I kdyz fakt je ten, ze je asi velky stesti najit nejakou, kterou to taky tolik bere jako vas. Na druhou stranu, pokud jste druhej Messner, tak vam opravdu nebude stacit.
Babofka (nebo buchta)15:21:46 04.11.2010
odpovědět 
     Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
no jenze to byla 6!
00:06:51 05.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Jo.
Robert09:17:26 04.11.2010
odpovědět 
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Stoprocentně
09:18:52 04.11.2010
odpovědět 
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
obcas se na skalach rozhledni.ac tady vsichni propaguji "jo",v hodne pripadech by bylo lepsi,kdyby to bylo "ne"
.09:42:40 04.11.2010
odpovědět 
    Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
predchozi prispevek byla si nejmudrejis. Odemen == nemusi.


ps.: staci kdyz je schopna 6h denne jistit ;)
judovana09:46:22 04.11.2010
odpovědět 
     Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
:-D
kuba novák09:59:16 04.11.2010
odpovědět 
      Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
kubo ty to mas v pohode ne? :-)
jindra hojer original10:25:10 04.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Myslím, že vycházet při hledání partnera z toho co chceš aby dělal je špatně.
Belial13:24:47 04.11.2010
odpovědět 
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
To je jasný, musí se teprv předělat na to co chceš ty :-)
Kodl13:38:23 04.11.2010
odpovědět 
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Ne, myslím, že je lepší když je nelezec. Holky se většinou nechávaj nacpat tam, kam nechtěj -často ani nechtěj lízt, nejde jim to od srdce. Dělaj to kvůli chlapovi. Měly by se na to vysrat. A jestli je to baví (a nejsou třeba tak dobří, jako jejich polovičky), ať lezou s nějakejma lezcema na svý úrovni, s kámoškama, kámošema. Můj chlap neleze a ze začátku mě to mrzelo, ale t¨pak mi došlo, že je to spíš lepší. Kdyby mu to šlo líp, řeším to, co většina holek, mám problémy se sama realizovat a kdyby byl horší, musela bych se o něj "starat" jako to většina chlapů dělá se svejma babama a já bych si nezalezla. Takhle každej děláme něco jinýho a i když to občas skřípe na tom, že se málo vidíme, v základu je to myslím mnohem zdravější v tom, že jeden druhého nikam netlačíme. Předpokládám, že jsou i páry, kterejm to vyjde a tvořej harmonickou lezeckou dvojku, doplňují se (v obtížnosti, ve stylu lezení...) ale to je hodně velký štěstí a nejde se na to jaksi spolehnout. Životního partnera si hledám podle jiných kvalit než podle toho, jaký práská čísla...
Feu14:52:05 04.11.2010
odpovědět 
    Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Hanka práská trojky jako já :-) To jsme drsná horolezecká dvojka :-(
Kuba Turek20:59:04 04.11.2010
odpovědět 
     Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Ze se rozciluje Kubo, dyk to tu je pomalu samej "nabusenej idiot"...udrzi se na malicku, 6ka to je pro osmdesatilete baby a dedky, ....
Fajn borecci, co se udrzite na malicku....az budete busit v Sasku ty nejtezsi cesty bez Bh co tri metry atd...je lhostejno zda tri-4, tak si plkejte co chcete.Jinak radej mlcte. A co jinak zivot? Co ostatni? ..co? Voe prece lezu ne?
Kam ta soucasna generace speje:-))
haha21:50:31 19.04.2012
odpovědět 
      Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Ses nejak rozvasnil nad 2 roky starym vlaknem...nekrofile
Tom22:08:52 19.04.2012
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Můj "protějšek" neleze, já aktivně a už to bude skoro 15 let, co to takhle klape. Můj muž je ale nesmírně tolerantní a já dělám dost kompromisů, co se týká lezení a času. Někdy mě to štve, ale neměnila bych, dokonce se mi zdá, že to občas může být ku prospěchu, mít možnost trávit čas každý po svém. Z okolí ale vidím, že jsme v tomhle spíš štastná výjimka.
KH14:48:21 04.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Ahoj, kdyz to klapne, muze to byt idealni, i kdyz stejne dobre zpusobovat konflikty. Fakt je ten, ze pokud chces mit plnohodnotnej a trvalej vztah, chce to nejaky spolecny zajmy. Pokud to navic dopadne tak, ze oba lezeni miluji a muzou spolu sdilet zazitky ze skal a hor, je to uzasny, hodne to stmeluje.
Ja jsem se svym chlapem 8 let a de facto jsme zacinali oba lezt, kdyz jsme se poznali. Jezdime lezt hlavne spolu, ale zas nic se nema prehanet a chce to i jiny lidi, aby jsme si nezacali lezt na nervy.
Fakt je ten, ze si blbe dokazu predstavit, ze mam jinyho chlapa, ale jeste hur si dokazu predstavit, ze bych byla s chlapem, co neleze. Asi by me to s nim nebavilo.
Kazdopadne kazdymu jeho salek kavy...
Sara15:11:59 04.11.2010
odpovědět 
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Jo, jo. Zavidim kazde dvojici, ktera dokaze sdilet opravdove nadseni pro nejaky spolecny konicek. A nemusi ho spolu provozovat. Dulezite podle mne je, aby to alespon spolecne vnimali a dokazali si porozumet, cim je ten ci onen konicek zajimavy - muzou sdilet zazitky, i kdyz je neproziji spolecne.
Ono totiz povidat partnerce, jak se nekam tesite, jake to bylo/je/bude a ona si jenom rika "ach jo, co na tom vidi..." neni dlouhodobe stmelujici faktor.
H.16:11:43 04.11.2010
odpovědět 
   horolezkyně jako objektivní nebezpečí
Na skalkách je smíšenej pár v pohodě, ale v horách se přítomnost ženy řadí mezi objektivní nebezpečí s tím, že laviny, trhliny, kamenopády, lokry, náhlá změna počasí apod. se alespoň dají (relativně) velice slušně předvídat. A pokud to pro nějakou neplatí, pak to není žena, ale chlap.
macho-eskalator16:53:20 04.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
CHodila jsem s pár lezcema, bylo to super dokud se jednalo o to, že jsme si ve čtvrtek řekli "a v pátek jedeme do Arca / Jury / labáku" a jeli jsme. V obtížnosti nevidím zase takový problém - obvykle jsem byla schopná aspoň vysupět na druhým to, co chlapi tahali (písek), na vápně (Jura, ARco) není tak těžké si vylízt každej něco jinýho na střídačku lehčí těžší...

Rodinu ale mám s nelzecem. Občas se pověsí za mnou na druhým, ale jen na lehký cesty a tak kombinujeme. Občas lezecko turistický výlet (jeden den třeba všichni lezeme, druhej den jdeme všichni na výšlap), občas kombinace s kamarády (táboříme na stejném místě, já s někým lezu a zbytky rodin jdou na výlet nebo dělají něco jiného), někdy oddělený program (já odjedu na víkend lézt a rodinu nechám doma).

Funguje to podle mě dobře - ale je pravda, že po těch víc než patnácti letech lezení už tak neprožívám ty výkony a lezu si spíš pro radost a lezení není top priorita, ráda dělám i jiné věci (rafty, turistika, koně, lyže) - a vyhovuje mi to tak (na rok, kdy jsem od března do listopadu byla každej víken v Juře a nestíhala nic jinýho než práci a lezení, nakonec nevzpomínám až tak ráda).

Samozřejmě to chce tolerantního partnera - jednak teda hlídá děti, ale snáší dobře i to, že se seberu a jedu s "cizíma chlapama" (kluky zná, občas společně paříme a slavíme celé rodiny) na víkend.
CP18:13:47 04.11.2010
odpovědět 
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Ty jo, to mě překvapuje, kolik hoelek tady píše, že mají partnera nelezce... Každej mi tvrdí, jak jsme ojedinělí ( a přesně řeší to, že mě "pouští" lízt s jinejma chlapama...)
feu18:26:11 04.11.2010
odpovědět 
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
to je jednoduchý... u chlapů se považuje za normální, že pokračují ve svých koníčcích bez ohledu na rodinu, počet a věk dětí. U ženské se stejně automaticky předpokládá, že se bude starat o děti bez ohledu na to, jaké má koníčky atd. A když je pár se stejným koníčkem, tak se furt čeká od té ženské, že ona "toho přece nechá, když má teď rodinu". A protože jsem lezení nehodlala nechat, ukázalo se nakonec, že nelezec je pro mě lepší varianta. Jinak máme jiné společné koníčky a jak jsem psala výše, jsem docela ráda, že se věnujeme i jiným věcem než lezení - já když lezu moc, tak mě to pak přestane bavit - už jsem měla v životě pár období, kdy jsem třeba měsíc dva nelezla vůbec, protože se mi nechtělo a měla jsem toho plný zuby.

Pokud spolu dva chodí nezávazně a mají díky lezení fajn program na víkendy, tak je to super...
...ale v případě že se jedná o skloubení rodiny a lezení, tak je podle mě lepší, když jeden z partnerů je nelezec. Mého manžela lezení prostě nebaví (mě zase nebaví kolo, které baví jeho), takže občas spolu lezeme nebo jedeme na kole, ale vesměs nemáme problém se vystřídat a občas si vyrazit každý za svým zájmem a neotravovat s tím rodinu (děti občas lezou, ale zase tak dlouho nevydržej, pořád jsou ještě ve věku, kdy je víc baví se rejt někde v písku nebo házet kamínky do potoka - podobně s ježděním na kole - hoďku dvě budou rádi někde šlapat, ale pak si chtějí hrát).

To, že lezu s jinejma chlapama prostě vyplynulo ze situace - ale jsou to lidi, které známe i z jiného kontextu než z lezení a to lezení tak vyplynulo časem - to, že se stýkáme s jejich rodinama, to hodně pomůže. To, že v těch rodinách jsou to obvykle chlapi, kdo leze, to prostě tak je... kdyby lezly ženské, lezu klidně s ženskejma - ale tam ty ženské lezou tak asi jako můj manžel (příležitostně velmi lehké cesty na druhém). Jsem docela ráda, že zatím se na žádné straně nevyskytly nějaké žárlivé problémy (ani můj manžel, ani jejich manželky) - ale asi to, že všichni máme svoje rodiny, funguje docela dobře.
CP18:45:19 04.11.2010
odpovědět 
    Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
CP: to si hezky napsala: " u chlapů se považuje za normální, že pokračují ve svých koníčcích bez ohledu na rodinu, počet a věk dětí. U ženské se stejně automaticky předpokládá, že se bude starat o děti bez ohledu na to, jaké má koníčky atd. A když je pár se stejným koníčkem, tak se furt čeká od té ženské, že ona "toho přece nechá, když má teď rodinu". "
...bohužel je to pravda, že je v naší společnosti patriarchát stále v popředí, a nedospělo se ještě k rovnoprávnosti žena-muž. Je potřeba aby se ženy ale taky ozvaly, co jim vadí atd...ale tím že jsou vychovány v patriarchálním stavu, některé to považují za normální-to že muž má pravdu, apod...
ale věřím že se to časem srovná. život se neustále mění...
...19:52:36 04.11.2010
odpovědět 
     Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
No ženské by se měly ozvat a nepřistoupit na věci, které nejsou alespoň částečným kompromisem obou stran... ale zase spoustě ženských to vyhovuje a spousta ženskejch považuje děti za to jediné, čím se definují a realizují... a jsou tak šťastné...

Na druhou stranu si myslím, že tenhle problém je i trošku v chlapech, kteří nemají dost sebevědomí a mají pocit, že budou méně mužní pokud je někdo zahlídne s kočárem nebo pokud nedej bože si někdo uvědomí, že on "dovolil" ženě odjet na víkend s jiným chlapem (a nepřivázal jí doma za nohu od stolu nebo něco takovýho).

Přitom tyhle věci snad nejsou o "dovolování" ale o tom, že se partneři normálně domluví.
CP20:22:13 04.11.2010
odpovědět 
      Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Ale no tak... Tak to přece vůbec není. Feminismus a genderstudies na Lezci?
Kuba Turek21:03:23 04.11.2010
odpovědět 
       Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Co je feministického na tom, že chci lézt? ;-)
CP21:09:25 04.11.2010
odpovědět 
        Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
S tebou se ale asi není jednoduché domluvit, že? Nám to teda v rodině docela funguje. :-) Peace.
Méně ambiciozní partner21:20:47 04.11.2010
odpovědět 
         Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Načichlý feminismem je Tvůj slovník. Větné obraty jsou kouzelně manipulující. Jako by nebyla rovnoprávnost.
Kuba Turek22:08:44 04.11.2010
odpovědět 
          rovnoprávnost
Rovnoprávnost sice máme, aspoň teoreticky, ale některá očekávání společnosti vůči mužům a ženám se dost liší. Pokud je okolí tolerantní, v poklidu přijme, že si mamina od rodiny vyjede na den za lezením a nechá taťku s dětma. Ovšem v obráceném gardu je to mnohem přijatelnější, normálnější, stravitelnější.
KH09:06:51 05.11.2010
odpovědět 
           Re: rovnoprávnost
KH,
jo, tak nějak....

...a jinak - když tak přemýšlím nad svými vrstevníky, tak je situace poměrně jasná - holky co jsem s nima lezla si skoro všechny našly nelezce. Jediná vyjímka o které jsem slyšela je snad Bára Stránská.
Z kluků - přijde mi, že jsou buď dobří lezci nebo mají funkční rodiny a zmizeli z lezeckého světa.

Takže nakonec u ženskejch, které si pořídí partnera nelezce, mi nakonec ten výsledek přijde pozitivnějších než u těch chlapů - protože ženskejch, které mají funkční rodinu a u toho lezou mi přijde nějak víc...

Hausman je velmi poučné čtení - alespoň člověk ví, jakým chlapům se výhýbat :-) - pokud už teda dávno sama nepřišla na to, že zamindrákovaní chudinkové jsou stejný problém jako alkoholici, mamánci nebo chroničtí nemakačenkové :-)
CP16:43:49 05.11.2010
odpovědět 
            Re: rovnoprávnost
no jo, ted jsem si to uvedomil. Ja neznam v mem okoli zadnou holku, ktera by chtela nekam jet sama (s partou vyrazet za svym konickem) - ani jednu takovou neznam. Vsechny bud chteji, aby partner byl doma s rodinou a nebo je nekam s rodinou vytahl ven... a nebo at si jede sam a je od neho pokoj. Zadna se nesnazi jit za svym konem. TO vidim jako hodne vyjimecne.
Honza17:13:35 05.11.2010
odpovědět 
             Re: rovnoprávnost
Honzo,
asi znáš málo ženskejch :-)
Jen na týhle diskuzi jsme tři, a já znám další. Kromě toho, že třeba lezu s chlapama, tak s jejich manželkama jsme byly na dámské jízdě v horách (turistika).

Mezi lezkyněma - pokud ta ženská leze jen kvůli chlapovi, tak toho pravděpodobně nechá, když skončí vztah. Pokud ale leze kvůli sobě, tak se chlapi střídají, ale lezení zůstává :-)
CP17:27:23 05.11.2010
odpovědět 
            Re: rovnoprávnost
No, je to docela vtipny cteni. Ma dost pomerne vtipnych a presnych postrehu. Bohuzel to, co rika o zenach byva smutna pravda. Jenomze to jak se prezentuje jako muz s pohledem na zeny, je stejne tak smutny. Nezbyva, nez dospet k zaveru, ze zensky i chlapi jsou kreteni a lidstvo je banda blbcu.
feu19:33:29 05.11.2010
odpovědět 
             Re: rovnoprávnost
Mluvim o Hausmannovi samozrejme
feu19:36:23 05.11.2010
odpovědět 
              Re: rovnoprávnost
no já to teda četla před cca dvaceti lety, takže si nepamatuju podrobnosti - jako vtipný to asi je a rozhodně je to poučný ve smyslu, že bohužel někteří chlapi takhle uvažují, ale nějak mi to přešlo připadat vtipný v kapitole na téma "ženská musí porodit chlapovi syna a když ho neporodí, je to její vina" - to už mi přišlo poněkud mimo mísu...
CP21:28:27 05.11.2010
odpovědět 
               Re: rovnoprávnost
Hausmann napsal svou knihu před dlouhou dobou. Ale smutné je na tom, že i když to po čase čtu znovu a znovu, tak opět jen a jen přikyvuji:)občas legrace zastíní holej fakt, ale třeba jsem jen ještě nedospěl k tomu porozumět úplně:)
Že občas(čím víc tím líp, protože mě to baví) pohlídám děti, nebo je vemu s sebou do skal, na stěnu nebo jinak je normální. Také je normální že manželka která také leze, tomu hlídání a práci kolem dětí dá víc než já a prostě na to lezení nemá tolik času a energie, jako já když přijdu odpočatej po celém dni z práce.. Že bych ale do skal jel s jinou ženskou a ona s jinym chlapem mi rozhodně normální nepřijde. Asi jsem staromódní ale nejsem debil:)

Řešíme opět hlouposti a Kuba Turek v tuhle chvíli dle mého přesně trefil co tě žere:)

k původnímu tématu - co jsem začal lézt tehdy s přítelkyní dnes s manželkou tak jsem nalezl největší pohodu, kterou jsem do té doby neznal. Vůbec nevadí rozdílné obtížnosti (lezeme na skalkách) a kdo říká že je to problém, tak to nikdy nezkusil.
 BB08:34:16 06.11.2010
odpovědět 
                Re: rovnoprávnost
Jé, a co mě teda žere?

BB,
a když chodíš lézt, lezeš výhradně se svojí ženou? Nebo třeba i s někým jiným? My se musíme vystřídat s hlídáním dětí, takže třeba na stěnu chodím většinou sama - a lezu s tím, kdo se mi namane. A protože ženských leze mnohem méně než chlapů (a spousta ženských leze kvůli chlapovi a tudíž s tím dotyčným chlapem, tj. nebudu jim dělat třetího), tak bych řekla že tak ze tří čtvrtin lezu s chlapama.
Podobně mi nepřijde nic divnýho na tom, že parta lidí odjede někam tábořit a pak na místě děljí různí lidé různé věci - někdo jde na výlet, někdo leze, někdo jede na kole... a ne vždy výhradně se svým partnerem - partnerství snad není o vlastnictví toho člověka a o tom, že s tím člověkem musím být 24 hodin denně 7 dní v týdnů.
Lezení na víkend - s chlapama lezu z důvodů viz. výše + lezou líp než já, takže se občas za nima pověsím do velmi zajímavých věcí, na které bych si sama netroufla. A zase oni mě berou sebou rádi, když si chtějí něco fakt vylézt sami a nedohadovat se, kdo vytáhne kterou dýlku (páč já vylezu relativně těžký věci, ale morál chybí :-)). Vždycky mají naši partneři možnost jet s námi, ale ne vždy chtějí. Podobně naši partneři mají zase sporty, které třeba nebaví nás - můj manžel jezdí na kole, což já občas ráda, ale zase tak strašně mě nebere, ostatní holky dost lyžujou a skialpujou... všichni rádi chodíme, takže občas dáme společnou turistiku (nebo rodinnou turistiku dle možností a schopností - my s malejma dětma půjdeme spíš na procházku do deseti km, bezdětní nebo velkodětní můžou dělat přechody hor a tak)...

Ještě k tomu lezení ženská s chlapama - provozovala jsem to i za svobodna, i v době, kdy jsem neměla partnera, i v situacích, které nemají s lezením nic společného (tábory pro dospělé) - často to přestane po pár hodinách nebo dnech fungovat na bázi chlapi vs. ženský, ale je to nějaká parta, kde víc záleží na tom co kdo leze a jak umí jistit než na tom jeslti má prsa nebo pinďoura... a ženská si odnese svůj baťoh (s šedesátkou lanem a veškerým železem, protože každej si nese svůj náklad a má toho ažaž) a chlap půjde třeba umýt nádobí (protože ostatní dělají jiné věci - staví stan, balí jídlo, svařují víno) bez přemejšlení nad tím, jestli je to ženská nebo mužská práce... prostě je to potřeba udělat, tak "se" to udělá.
CP17:12:23 06.11.2010
odpovědět 
                 Re: rovnoprávnost
teď jsem narazila na článek o nejstarším manželském páru v Británii (brali se 1932)...

they also worked together for most of their life and for all that Dorie kept the house, she also regularly went out with her friends, while Harold stayed in with his classical music and a pipe.

‘He let me be who I wanted to be, otherwise I don’t think it could have worked,’ Dorie agrees.

volný překlad: po většinu života spolu pracovali a kromě toho, že Dorie vedla domácnost, také pravidelně chodila ven (z článku jsem pochopila, chodila tancovat, ale možná se mýlím) se svými přáteli, zatímco Harol zůstával doma se svou klasickou muzikou a dýmkou.
"Nechal mě být sama sebou, jinak by to nemohlo fungovat" souhlasí Dorie.

http://www.dailymail. co.uk/
femail/ article-1327178/
Whats-secret- Britains-
longest-married- couple.html
CP18:22:53 06.11.2010
odpovědět 
      Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
No tuhle jsem tahnul kocar z Dvoracek na Kotel a pripdal jsem si celkem muzne; v tomto ohledu jsem si nemohl, semtam predejda i nakyho toho bezkare, stezovat.
hrdej votec07:30:47 05.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Shanim slecnu na lezeni. Podminky: byt hlavne v pohode, lizt dobre na pisku, umet se napit v hospode piva a nemit strach chrapat v lese.
Jestli jsi muz, nevadi.
:D
hypa21:34:36 04.11.2010
odpovědět 
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Literatura k podstatě tématu je jasná: Hausmann, Základy mužského šovinismu. Tam najdeš odpověď na svou otázku.
zofin23:54:48 04.11.2010
odpovědět 
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Jak základy, přečtěte si všechny díly až po ten poslední a uvidíte jak to končí:)
 martan20:03:14 05.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
Já myslím, že ano. Nevěřím, že bych se s mojí manželkou kdy seznámil, kdybychom neměli tento společný zájem...
Herri06:22:05 05.11.2010
odpovědět 
  Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
žasnu,jak se tu zvlášť holky rozepisujou...lezení mě ukrutně baví,chlap,kterej neleze, vůbec ne.
Chlapa to nejdřív baví,že mě to baví,ale nakonec odskáče i s jedním koncem lana:-)i kdybych ráda někoho na stálo, lezecký tým se rozpadá...to mě mrzí nejvíc...pa
horomilka22:37:36 09.11.2010
odpovědět 
   Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
jeje, to sem rozpoutal krásnou vlnu textů plných emocí...:)
Myslím že není nutností mít partnera lezce ale většina lezců by to tak chtělo...
Brzda19:37:06 16.11.2010
odpovědět 
 Re: Myslíte si, že váš protějšek musí být lezec?
S protejskem musi byt primarne kvalitni sex, lezeni staci kdyz mi bude tolerovat
22:29:58 19.04.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi