LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
9.Stráník 11021
10.Klapal 10981
11.Smetanová 10887
Bouldry:
9.Stráník 10400
10.Pařík 10350
11.Bulička 10184
Hory:
5.Hlahulek 6450
6.Švihálek 6442
7.Zaoral 5110

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5966 lezců
1233654 cest
Nové přelezy:
Rege Xa
Frigg L1 7b+
Steiny L1 8a
Ego Xa
Picornell 7b+
Amor Y Odi 8a
Lloricas 7c
Buffalo Bi 8b
Fuego 8b
Iron Maide 9+/10-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

 boty na ledy a mixy
Nemá někdo zkušenosti s botama Asolo Broad Peak nebo Aku Spider Kevlar GTX? Zajímá mě jestli špatně nesednou nějaké mačky (uvažuju používat s Raveltik Spider) a jak se to má s odolností proti vodě, třeba při chození ve sněhu. A jakékoli další zkušenosti jsou vítány. Díky
Ondra10:58:01 10.11.2010
odpovědět 
 Re: boty na ledy a mixy
Zdar, mám zkušenosti s botama Saltic Triton, pevná kožená vyoká bota, zatím mi nepromokly. Na ledy sem na nich měl nasazený Raveltik Phantom II a šli na to v pohodě.
11:18:49 10.11.2010
odpovědět 
 Re: boty na ledy a mixy
Ty Asola jsou super. Mačky Petzl sednou 100%. raveltiky vyzkoušeny a taky dobré.
Beliala10:11:25 11.11.2010
odpovědět 
  Re: boty na ledy a mixy
Saltic Triton vydrželi stěží jednu sezonu, strašně změkly, a to jak kůže, tak i podrážka - její výztuha se dokonce v obou botách zlomila, takže teď je mám akorát na práci.
Maugli15:24:55 11.11.2010
odpovědět 
   Re: boty na ledy a mixy
Saltic triton sa uz nerobia, maju novy model hirricane. Drzal som ho v ruke, spracovanie a material na urovni kvalitnych talianskych vyrobcov.
F.13:33:19 12.11.2010
odpovědět 
    Re: boty na ledy a mixy
Tritony se, pokud vím, ještě dělají; je to "nižsí" model než Hurricane (ne Hirricane). Hurricany mám - s mačkama jsem je zatím moc nepoužil, ale držely, zdá se, dobře; jinak odolnost proti vodě bezvadná (celodenní pohyb ve sněhu atp.); obecně stoprocentní spokojenost. Přirovnal bych je ale spíš k německým botám, mj. proto, že jsou spíš na širší nohu.
Robert23:20:56 13.11.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Dobré časy, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (192970)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prašivá cesta VIIa Jetřichovice
Varianta od cesty V Jetřichovice
Schmankerl 5+ Wetterstein - Oberreintal
53 křížků Xa Adršpach
Lobnor XIb Adršpach
Nově komentované:
Golibroda IXb Narožniak
Panta Rhei Xa Panteon
Pfrille 6a Zillertal
Panta Rhei Xa Panteon
Panta Rhei Xa Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Dotaz. | Kavčí lom | Re: červ dobyvatel | Re: červ dobyvatel | Re: červ dobyvatel | Dotaz. | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Labák - Růžové stěny |

 Nové komentáře:
R.I.P. | hmm | Vzpomínka na Žofina | Re: zásadový postoj :-) | Re: Velká bolest | Kašlal bych tam teď na to | Re: Mladej kluk | Uff | Re: Velká bolest | Re: Velká bolest |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (45)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (28)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (26)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
ČELOVKA PETZL ACTIK 450lm Red | Statická a dynamická lana | BASK Kashgar -60C | Thermarest | Nová horolezecká bunda Terrex Techrock Gore-Tex Pro | koupím lezečky - vel. 36-37 | spolulezec-praha | Blue Ice Choucas Pro 2.0 | Boty SALEWA MS RAPACE GTX Man velikost 45 | TAZ LOV 3 slaňovací brzda černá |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1241 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1358 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1535 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1502 
 Neřeším to – lezu vše 
 1215 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi