LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
8.Suchan 11187
9.H2 11019
10.Klapal 10984
Bouldry:
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
10.Novák 10350
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Veselá 4020

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231222 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Boty La Sportiva - Trango Light Low12.11.2010
Ahoj, má je někdo zkušenosti z tímto modelem? Díky za info.
 Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low12.11.2010
Ještě oprava....s tímto modelem....Díky.
 Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low12.11.2010
Ještě oprava....s tímto modelem....Díky.
  Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low12.11.2010
Čus, botky jsou to trochu tvrdší než běžný tenisky, relativně málo smrdí, ale jsou sešité z mnoha ku
 Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low12.11.2010
Tyhle botky mám já i manželka.
+ je obrovská pohodlnost a všestrannost. Vydupal jsem v nich
  Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low15.11.2010
Díky za příspěvky.

 lezeni italie ?12.11.2010
ahoj, planujeme s bandou vyrazit na lezeni nekam do tepla a resime jak hluboko na jih bude potreba zajet.. byl jste ted nekdo v muzzerone ? Jak to tam vypada ? Ma smysl jet jeste dal na jih, nebo jsou steny na slunci v pohode ? Zvazovali jsme i korsiku, a

 Novy pruvodce na Petrohrad11.11.2010
Nevite nekdo, jestli se pristi rok nebo nekdy v brzke dobe chysta vydani aktualizovaneho pruvodce na Petrohrad? Diky.
 Re: Novy pruvodce na Petrohrad12.11.2010
Pokud vím, tak v příštím roce ne, ale ten, kdo si koupí posledního a sežene i dodatek Mlýnský vrch,
  Re: Novy pruvodce na Petrohrad14.11.2010
Ok, diky za info.

 Bořeň11.11.2010
Hoj, funguje na Bořeni teď chata, dá se přechrupnout?
 Re: Bořeň11.11.2010
Funguje, na přespání si zavolej
 pik lenina11.11.2010
někdo se ptal v dikusi po trasách na Pik Lenina, tak tady je pár odkazů, na informace nejen o trasách, ale i o heře celkem:
http://www.mountain.

 PIEPS bivak10.11.2010
Pieps bivi bag - pro sva lidi, chtěl sem ho jako nouzovku, přp. normálně využívat místo stanu. Úžasná váha, velikost, cena, stejně tak i užití pro přepravu zraněného. Ripstop sice má být nepromokavý ale jak moc, stejně tak oděruvzdornost. Jestli máte něja
 Re: PIEPS bivak10.11.2010
Na to mozna nebude špatny outdoorforum ;)
  Re: PIEPS bivak10.11.2010
Je to nouzovka do báglu na dno. Není to na časté používání, jako třeba Rakoncaj, Pamir7000, Millet,
 Bivakovací vak11.11.2010
Přidávám se k tomuto dotazu. Sháním nějaký takový pytel na neplánované bivaky při lezení v horách (n
  Re: Bivakovací vak11.11.2010
Pro jistotu a na nouzáky bych hodil do báglu Ortovox Gemini I, Pieps MFL Single, Salewa bivibag 1 z
   Re: Bivakovací vak11.11.2010
Pieps double jsem si pořídil. Jako nouzovku.
PLUS- váha, rozměr, oka na přepravu poraněného
    Re: Bivakovací vak11.11.2010
To se jako jedná o bivakovací vak, který nevydrží déšť?
     Re: Bivakovací vak11.11.2010
No v podstatě dlouho déšť neudrží. Pokud chceš 100%nepromokavý žďárák se stejných parametrech-váha,
      Re: Bivakovací vak11.11.2010
Řešením je tedy takovýto žďárák + pláštěnka..
       Re: Bivakovací vak11.11.2010
Bivak je většinou nouzovka. Samozřejmě znám chlapíka, co chodí většinou sám a proto má pořádný GTX ž
        Re: Bivakovací vak11.11.2010
chyba :-( NEjsou určeny na pravidelné užívání
        Re: Bivakovací vak11.11.2010
No, nezdá se mi ta promokavost. Jsem ochoten strávit noc pod igelitem a trochu provlhnout zevnitř, a
         Re: Bivakovací vak12.11.2010
Pokud bivakujes ve stene tak je ti jedno ze to promokne hlavne ze te to ochrání před větrem a déšť n
          Re: Bivakovací vak12.11.2010
Pro plánované bivaky a ještě k tomu za deště je učinný jen celo - goretex. Mám jeden takový, který m
           Re: Bivakovací vak12.11.2010
Zdar, vyzkoušel jsem poměrně dost ždáráků od různých firem (salewa, Highpoint, Pieps) ale jedniný kt
            Re: Bivakovací vak12.11.2010
Ten ale neni moc dobry jako nouzovka nebo do steny. Je jen pro jednoho nedas do nej batoh a neda se
             Re: Bivakovací vak12.11.2010
Mícháte hrušky a jabka dohromady.
To co má PIEPS ORTOWOX a další. To lehké nic co ani nevíš ž
 Re: PIEPS bivak13.11.2010
 Svítí slunce?, Okamžik radosti10.11.2010
Známá  režisérka Olga Špátová uvádí ve čtvrtek 11.listopadu od 20 h. v  jabloneckém Klubu Na Rampě filmy svého otce Jana Špáty, kromě dalších i uvidíte:
Svítí slunce? (1970) - portrét horolezce Josefa Kuhna z Lomnice nad Popelkou, který s
 Re: Svítí slunce?, Okamžik radosti10.11.2010
Mohlo by se to promítat i jinde? Koho kontaktovat aby přijeli k nám do klubu?
  Re: Svítí slunce?, Okamžik radosti11.11.2010
Hm, dobrá reklama klubu, kterej podle mě zbytečně rejžuje na lezecky zaměřených filmech a promítáníc

 boty na ledy a mixy10.11.2010
Nemá někdo zkušenosti s botama Asolo Broad Peak nebo Aku Spider Kevlar GTX? Zajímá mě jestli špatně nesednou nějaké mačky (uvažuju používat s Raveltik Spider) a jak se to má s odolností proti vodě, třeba při chození ve sněhu. A jakékoli další zkušenosti j
 Re: boty na ledy a mixy10.11.2010
Zdar, mám zkušenosti s botama Saltic Triton, pevná kožená vyoká bota, zatím mi nepromokly. Na ledy s
 Re: boty na ledy a mixy11.11.2010
Ty Asola jsou super. Mačky Petzl sednou 100%. raveltiky vyzkoušeny a taky dobré.
  Re: boty na ledy a mixy11.11.2010
Saltic Triton vydrželi stěží jednu sezonu, strašně změkly, a to jak kůže, tak i podrážka - její výzt
   Re: boty na ledy a mixy12.11.2010
Saltic triton sa uz nerobia, maju novy model hirricane. Drzal som ho v ruke, spracovanie a material
    Re: boty na ledy a mixy13.11.2010
Tritony se, pokud vím, ještě dělají; je to "nižsí" model než Hurricane (ne Hirricane). Hur

 Srouby v pateri10.11.2010
Zdar! Urco se uz nekdo z vas zkutalel a sesroubovali mu pater aby zase mohl popolizat. Mate zkusenost jestli je lepsi ty srouby vyndat nebo nechat vevnitr?
Vaznot zraneni minimalne 4 srouby a nejaky spoje mezi tim;)
 Re: Srouby v pateri10.11.2010
Me to šlo s něma i bez nich
 Re: Srouby v pateri10.11.2010
to zda srouby ponechat ci neponechat neni otazka pro tohle forum, ale pro neurochirurga, ktery je ta
  Re: Srouby v pateri10.11.2010
Chjo chjo..dobry nazor....
Mam jich tam 6, dva roky...
Chirurg co to tam daval to tam
   Re: Srouby v pateri10.11.2010
Mel sem 8 sroubu v kompresní zlomenine L2 a L4.
Po roce vyndali a je to ok, lezu dal. Se srou
    Re: Srouby v pateri10.11.2010
Ani nevis jak mi tvuj dusledek zvedl naladu:) Maji mi to vyndat za 14 dni a zacal jsem se fest bat;)
     Re: Srouby v pateri10.11.2010
Tak se priprav, ze jak ti to vyndaj, tak to muze bejt zas na cas v prdeli, jak si to sedne, ale nepr
    Re: Srouby v pateri10.11.2010
Zdravím, mám 10 šroubů v páteři... fixaci Th10-L3, z toho Th11-12 zlomený a L2 kompresní zlomenina..
     Re: Srouby v pateri10.11.2010
Sem nedopsala - úrazovka Brno
 Re: Srouby v pateri10.11.2010
Mně se po vyndání lezlo podstatně lépe, protože mi šrouby bránily v ohebnosti a taky jsem se víc bál
  Re: Srouby v pateri12.11.2010
A jak dlouho ti trvalo, než jsi se dostala do normálu po vyndání? Muselo to bejt ztuhlý, atrofovaný
 Re: Srouby v pateri10.11.2010
Jak napsal J. to nech na doktorech..pokud se ti něco nezdá, jdi za jinym..já měnil doktora 3x (každe
  Re: Srouby v pateri10.11.2010
Hm a mate nejake skusenosti aj s ochrnutim ??.. ci zlonemini patere (chrbtice) neboli az take vazne?
   Re: Srouby v pateri10.11.2010
srouby patri do ledu, ne do patere! hlavne se vsichni brzo uzdravte. drzim palce.

 matroš na suškách09.11.2010
Ahoj ztráta materiálu na suškách, už se tu o tom psalo, je to tak dva tři týdny, kdo ste našel ozvěte se prosíím tel 733 607 246 mejl:skalpyy@post.cz

1   ...   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   824   825   826   827   828   829   830   831   832   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Novy pruvodce na Petrohrad
Nevite nekdo, jestli se pristi rok nebo nekdy v brzke dobe chysta vydani aktualizovaneho pruvodce na Petrohrad? Diky.
23:56:50 11.11.2010
odpovědět 
 Re: Novy pruvodce na Petrohrad
Pokud vím, tak v příštím roce ne, ale ten, kdo si koupí posledního a sežene i dodatek Mlýnský vrch, tak bude mít dost aktuální info. Tolik nových boulderů zase nepřibylo. Ale jinak samozřejmě záleží na Petrovi.
 jirkas08:09:32 12.11.2010
odpovědět 
  Re: Novy pruvodce na Petrohrad
Ok, diky za info.
21:48:41 14.11.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192420)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (15)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi