Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230835 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Fitpark - Uhříněves
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Dap Sport - Hradec Králové
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vrtat lyže?16.11.2010
Docela užitečná věc - díry na špičce lyže, jak při vytahování z trhliny, tak při nouzové dopravě raněného. Utrpí tím nějak jízdní vlastnosti nebo  životnost lyží? A když uš, tak jak, přp. jak "ošetřit" vzniklou díru aby se vlhkost nedostala
 Re: Vrtat lyže?18.11.2010
No myslim že díra je dobrá hlavně jako "odznak skialpinisty". Při stavbě saní není nezbytn
  Re: Vrtat lyže?18.11.2010
Čau Honzo jestli máš nějaký návod na přidělání lopaty bez děr, tak sem s ním - rád bych se poučil (s
   Re: Vrtat lyže?19.11.2010
Díry k užití v trhlině: jednak když je vytahneš předem ulehčí ti vytahování spadeného (stejně jako t
    Re: Vrtat lyže?19.11.2010
@soty:

Trhlina: cvakneš karábli za brzdičku. Nemáš-li, ovážeš prusíkem "přední
   Re: Vrtat lyže?19.11.2010
Souhlas, díra pomůže, ale není nezbytná. Repkou ovážeš špičky lyží tak, aby se trochu křížily. Zbylo
 Re: Vrtat lyže?19.11.2010
chutě seber vrtačku a vrtej. vlastnosti lyž neztratí, esteticky se zvedne.

 lano16.11.2010
dvě hms karabiny vedle sebe zahřejí víc lano než jedna hmska.Jde mi o spouštění na umělé stěně
 Re: lano16.11.2010
Proto se doporučuje slaňovat.
  Re: lano16.11.2010
blbě jsem se vyjadřil---myslím na umělých stěnách-né každý sleze dolu,občas špatné dobíráni potom p
   Re: lano16.11.2010
asi ses zase blbě vyjádřil. vůbec není jasné na co se ptáš
 Re: lano16.11.2010
Dotaz je nejen trochu nesrozumitelný, ale i dost teoretický.
Nemyslím, že dvě karabiny výrazn
  Re: lano16.11.2010
ono mezi nami - nejde ani o dotaz... :-)
 Re: lano16.11.2010
Bílá díra chrlí čas motory stojí poraď nám. Jak vlastně zní otázka?
  Re: lano17.11.2010
přesně tohle se mi taky vybavilo ;-)
   Re: lano18.11.2010
Kup si Redblock od Singáče. Pro překlad - redukční blok.

 GriGri a samojisteni16.11.2010
Hoj,chcu se zeptat,jestli je mozne lezt s GriGrim stylem samojisteni? (lano zvrchu zatizene batohem) Tusim,ze s CINCHem od Petzlu do jde,ale s GRIgri?
 Re: GriGri a samojisteni16.11.2010
Je to možné.
 Re: GriGri a samojisteni16.11.2010
Myslim, ze Smid ve svoji knizce pise jak mu GriGri pri tomto zpusobu jisteni prasklo.
  Re: GriGri a samojisteni16.11.2010
takze myslite,ze je to nevhodne? popr. co byste k takovemu stylu lezeni doporucovali za bazmek?
   Re: GriGri a samojisteni16.11.2010
Prej je dobrej Shunt,, Já Gri-gri občas takhle používám a není to úplně vono, ale dá se, lepší než n
   Re: GriGri a samojisteni17.11.2010
Prohledej si diskusi. Téma "jištěné sólo" se tady už probíralo dostkrát a zazněla tady k t
 Re: GriGri a samojisteni17.11.2010
zdar myslim si ze nej reseni je jumar ktery necim pojistis - druhy jumar, basic, tibloc(petzl) je ta
  Re: GriGri a samojisteni17.11.2010
Jumar už při dost malym pádu může poškodit lano, použitelnej je Locker od SR, ale nedá se na něm sla
   Re: GriGri a samojisteni17.11.2010
S padem a jumarem souhlasim!Ale borec resi ze chce lezt s hornim jistenim a lano ma dole zatizene.Pa
 Re: GriGri a samojisteni17.11.2010
zdar myslim si ze nej reseni je jumar ktery necim pojistis - druhy jumar, basic, tibloc(petzl) je ta

 Costa Blanca16.11.2010
Chtěla bych se optat na španělskou oblast Costa Blanca...byl jste někdo v některém ze sektorů? Popřípadě průvodce, jestli by někdo nechal nakouknout...díky za jakékoliv info!
 Re: Costa Blanca16.11.2010
Určitě Sella, velká oblast, hodně cest a vůbec, parádní místo.
  Re: Costa Blanca16.11.2010
opičáku tys byl taky sakriš už všude
 Re: Costa Blanca16.11.2010
je tam asi 20 oblasti, Sella je nejvetsi. Ja byl treba v Mule, taky good i kdyz maly. Pruvodce sem t
 Re: Costa Blanca17.11.2010
Kde a jak se budeš pohybovat? Letíte do Alicante? budete si půjčovat auto nebo stopem/vlakem? Sporto
  Re: Costa Blanca19.11.2010
paráda, jedná se mi o sportovnější oblasti, můžou bejt i vícedélky, bouldry...vysoká koncentrace 7a
   Re: Costa Blanca19.11.2010
Sella jednou, Sella podruhé, Sella potřetí... Jsou tu i vícedélky. Ze skalek třeba ještě Gándie. A š
   Re: Costa Blanca19.11.2010
   Re: Costa Blanca19.11.2010
    Re: Costa Blanca-topo19.11.2010
vymaz mezery.. jinymi slovy Sella je spis pro zdatnejsi sellatka. Ale vokolo vukol, je hafo jinejch.
     Re: Costa Blanca-topo23.11.2010
Sella užasná, jen opravdu pro jinší sellatka:D:D:D ale luxusní, až posílím, vím kam! díky za pomoc!
      Re: Costa Blanca-topo23.11.2010
To, co jsi nejspíš viděla na obrázku z odkazu, je sektor Wildside a ten je opravdu ideální pro selat
       Re: Costa Blanca-topo23.11.2010
Sektor Wild Side je trochu mimo hlavní masiv Selly (musí se tam pres kopec :). Nejlehčí cesta tam pu

 Costa Blanca16.11.2010
Chtěla bych se optat na španělskou oblast Costa Blanca...byl jste někdo v některém ze sektorů? Popřípadě průvodce, jestli by někdo nechal nakouknout...díky za jakékoliv info!

 chyty HRT15.11.2010
slysel sem ze chyty od HRT jsou super, co je na tom pravdy?
 Re: chyty HRT15.11.2010
Je to pravda. Vygoogli HRT-holds okoukni a bude ti to hned jasný. Mají je ve Flash baru,a na Ruzyni

 Čarodějův učeň15.11.2010
Kdysi jsem viděl video s Adamem Ondrou, jak leze cestu Ćarodějův učeň 10+ v Moravském krasu. Po dlouhé době bych se na to zase rád podíval. Nevíte někdo, kde by bylo možné video shlédnout? Děkuji
 Re: Čarodějův učeň15.11.2010
hohohóó.. něco takového jsem točil:) ale dávno..
  Re: Čarodějův učeň15.11.2010
A nechceš to dát třeba na youtube.com? Byla by škoda, aby to zůstalo někde v šuplíku
   Re: Čarodějův učeň15.11.2010
    Re: Čarodějův učeň15.11.2010
Díky :-)

 Srbsko - zákaz15.11.2010
Jak horký je to s tím zákazem v Srbsku? Jde to nebo to nejde? Zkoušel jste to někdo? Prudí tam?
 Re: Srbsko - zákaz15.11.2010
minuly tyzden: prejst sa da (dokonca tam niekto pretlacil kocik) ale aj v sobotu tam kazdu chvilu ch
  Re: Srbsko - zákaz15.11.2010
Snad by se šlo vyhnout dělníkům na Vlasině, Štítku, Stěně Kotlů a na části Pupku, tam je všude skála

 Ztracené hůlka v Priečném sedle15.11.2010
Ahoj, sice trošku se zpožděním, ale nenašel jste někdo 30. října v Priečném sedle hůlku Leki (zlaté barvy)? Díky

 polovicni lano15.11.2010
zdar, válí se mi ve skříni nepouzíváné 1/2 lano. myslíte že by se dalo použít na umělce jako jednička?
 Re: polovicni lano15.11.2010
ne, nedalo
 Re: polovicni lano15.11.2010
ako jednicka nie, ale ked ho das na 2x tak ako polky/dvojcata ... na dlzku by 25m mohlo vselikde sta
  Re: polovicni lano15.11.2010
Myslím, že není dobré používat 1/2 lano jako dvojčata, ztrácí se tím dynamická funkce lana a budeš p
   Re: polovicni lano15.11.2010
To jsi někde přečetl, že se ztrácí dynamická funkce půlek, když je použiješ jako dvojčata nebo to má
   Re: polovicni lano15.11.2010
vacsinou su normovane na oboje, len su tie polky ako dvojicky trochu tvrdsie, citit sa to da (ked pa
    Re: polovicni lano16.11.2010
Willhem má pravdu v tom, že dynamická funkce se neztrácí, to je nesmysl. Jen je větší maximální rázo
     Re: polovicni lano16.11.2010
vy jistíte opravdicky nafix? nebo proč melete vo záchytnym nárazu, notabene na stěně? štandujete vej
      Re: polovicni lano16.11.2010
Tak si do jednoho pramenu polovicniho lana hupni, at vidis jaky to ma prutah. I jisteni top rope s t
       Re: polovicni lano16.11.2010
zkoušel. mnohokrát. nějaké dramatické problémy jsem nezaznamenal. považuji to za rozumný způsob dojí
        Re: polovicni lano18.11.2010
U steny s nyty po metru to asi problem nebude. Jinak ale pri delsich padech se pri vetsim prutahu bu
       Re: polovicni lano16.11.2010
Jištění toprope na jednom prameni půlky je běžný a metodicky nezávadný postup. Má to pravda trochu v
      Re: polovicni lano16.11.2010
Ty úvahy o nárazu při zachycení pádu souvisely s použitím půlek nadvojato, ne najednoducho, aspoň ta
 Re: polovicni lano15.11.2010
Ahoj, kolikátka to je a jaké? nechtěl bys ho prodat? kamošce se jedno přeseklo a shání ted do páru.

1   ...   811   812   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   824   825   826   827   828   829   830   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi