Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Stěna u Salesiánů - Praha 8
DDM Domino - Hronov
Eliass - Ostrava

Prodejny
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
bart´s port - Praha 2
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 chyty HRT15.11.2010
slysel sem ze chyty od HRT jsou super, co je na tom pravdy?
 Re: chyty HRT15.11.2010
Je to pravda. Vygoogli HRT-holds okoukni a bude ti to hned jasný. Mají je ve Flash baru,a na Ruzyni

 Čarodějův učeň15.11.2010
Kdysi jsem viděl video s Adamem Ondrou, jak leze cestu Ćarodějův učeň 10+ v Moravském krasu. Po dlouhé době bych se na to zase rád podíval. Nevíte někdo, kde by bylo možné video shlédnout? Děkuji
 Re: Čarodějův učeň15.11.2010
hohohóó.. něco takového jsem točil:) ale dávno..
  Re: Čarodějův učeň15.11.2010
A nechceš to dát třeba na youtube.com? Byla by škoda, aby to zůstalo někde v šuplíku
   Re: Čarodějův učeň15.11.2010
    Re: Čarodějův učeň15.11.2010
Díky :-)

 Srbsko - zákaz15.11.2010
Jak horký je to s tím zákazem v Srbsku? Jde to nebo to nejde? Zkoušel jste to někdo? Prudí tam?
 Re: Srbsko - zákaz15.11.2010
minuly tyzden: prejst sa da (dokonca tam niekto pretlacil kocik) ale aj v sobotu tam kazdu chvilu ch
  Re: Srbsko - zákaz15.11.2010
Snad by se šlo vyhnout dělníkům na Vlasině, Štítku, Stěně Kotlů a na části Pupku, tam je všude skála

 Ztracené hůlka v Priečném sedle15.11.2010
Ahoj, sice trošku se zpožděním, ale nenašel jste někdo 30. října v Priečném sedle hůlku Leki (zlaté barvy)? Díky

 polovicni lano15.11.2010
zdar, válí se mi ve skříni nepouzíváné 1/2 lano. myslíte že by se dalo použít na umělce jako jednička?
 Re: polovicni lano15.11.2010
ne, nedalo
 Re: polovicni lano15.11.2010
ako jednicka nie, ale ked ho das na 2x tak ako polky/dvojcata ... na dlzku by 25m mohlo vselikde sta
  Re: polovicni lano15.11.2010
Myslím, že není dobré používat 1/2 lano jako dvojčata, ztrácí se tím dynamická funkce lana a budeš p
   Re: polovicni lano15.11.2010
To jsi někde přečetl, že se ztrácí dynamická funkce půlek, když je použiješ jako dvojčata nebo to má
   Re: polovicni lano15.11.2010
vacsinou su normovane na oboje, len su tie polky ako dvojicky trochu tvrdsie, citit sa to da (ked pa
    Re: polovicni lano16.11.2010
Willhem má pravdu v tom, že dynamická funkce se neztrácí, to je nesmysl. Jen je větší maximální rázo
     Re: polovicni lano16.11.2010
vy jistíte opravdicky nafix? nebo proč melete vo záchytnym nárazu, notabene na stěně? štandujete vej
      Re: polovicni lano16.11.2010
Tak si do jednoho pramenu polovicniho lana hupni, at vidis jaky to ma prutah. I jisteni top rope s t
       Re: polovicni lano16.11.2010
zkoušel. mnohokrát. nějaké dramatické problémy jsem nezaznamenal. považuji to za rozumný způsob dojí
        Re: polovicni lano18.11.2010
U steny s nyty po metru to asi problem nebude. Jinak ale pri delsich padech se pri vetsim prutahu bu
       Re: polovicni lano16.11.2010
Jištění toprope na jednom prameni půlky je běžný a metodicky nezávadný postup. Má to pravda trochu v
      Re: polovicni lano16.11.2010
Ty úvahy o nárazu při zachycení pádu souvisely s použitím půlek nadvojato, ne najednoducho, aspoň ta
 Re: polovicni lano15.11.2010
Ahoj, kolikátka to je a jaké? nechtěl bys ho prodat? kamošce se jedno přeseklo a shání ted do páru.

 Porovnejte pls Mammut a SmíchOff - Dotazník14.11.2010
Ahoj lezci a lezkyně. Chtěl bych vás požádat o vyplnění dotazníku, kde máte možnost se vyjádřit k lezeckým stěnám SmíchOff a Mammut v Praze.
Dotazník je "klikací" a je umístěn zde:
 Re: Porovnejte pls Mammut a SmíchOff - Dotazník14.11.2010
Hele, Pete, nic ve zlém, ale tenhle dotazník se tváří jako pomůcka k dalšímu podnikatelskému záměru
  Re: Porovnejte pls Mammut a SmíchOff - Dotazník14.11.2010
Tak to jsem fakt zaskočenej... A popravdě nevim jak na to reagovat.
Jmenuju se Petr Pavlov, l
   Re: Porovnejte pls Mammut a SmíchOff - Dotazník14.11.2010
vyplněno, dostanu za to pivo u Karla na baru? :-D
    Re: Porovnejte pls Mammut a SmíchOff - Dotazník14.11.2010
btw další stěnu velikosti smíchova by Praha nejspíš snesla.
     Re: Porovnejte pls Mammut a SmíchOff - Dotazník14.11.2010
S tim souhlasim... bejvá to tam večer dost narvaný.
     Re: Porovnejte pls Mammut a SmíchOff - Dotazník15.11.2010
uvidíme... snad už Raďous brzo otevře tu stěnu na chodově... ví někdo něcojak to vypadá?
  Bacha ..!15.11.2010
ze ses paranoidni neznamena ze po tobe nejdou...
   Re: Bacha ..!15.11.2010
Velká pravda.... :D

 Ztvrdlé lano13.11.2010
zdravím, rád bych se zeptal na následující, koupil sem si statiku, a párkrát se na ní sjel 50m vysokej most...(cca15x většinou na kýblu a asi tak 1/3 na brzdě RACK od PETZLU... tam to byl trošku rychlejší sjezd, v čase pár vteřin...) lano tim samožřejmě d
 Re: Ztvrdlé lano16.11.2010
Zdar, nemyslím že by leno ztratilo něco ze své pevnosti pokud není natavený oplet na jádro lana. Zku

 vicedelkovy oblasti13.11.2010
hoj. existuje nekde nejakej seznam vicedelkovych oblasti ? Pri hledani clovek narazi na samy supertezky oblasti, pripadne mista kde je jedna-dve cesty.. Pripadne - kam na ne jezdite vy ?
 Re: vicedelkovy oblasti13.11.2010
Tak jde o to co ti prijde supertezky... My jezdime do Höllentalu nebo Paklenice a myslim ze v obou o
  Re: vicedelkovy oblasti13.11.2010
prípadne Hohe Wand, ešte o trochu bližšie, ľahké aj ťažké cesty, tak od 5 do 10 dĺžok
  Re: vicedelkovy oblasti14.11.2010
partak vytahne tak max 6a+, takze hledam neco o kousek min, at z toho oba neco mame.

   Re: vicedelkovy oblasti14.11.2010
Udoli Sarca u Arca. Na par dnu tam lehke vicedelkove cesty najdes, napr. v sektoru Piccolo Dain - po
   Re: vicedelkovy oblasti14.11.2010
Verdon
   Re: vicedelkovy oblasti14.11.2010
Villanova de Meia
   Re: vicedelkovy oblasti14.11.2010
Kampermauer, Bořeň, Pálava, Macocha
    Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Zlatník
 Re: vicedelkovy oblasti13.11.2010
No, já na vícedelky jezdím do Tater a Dolomit. A strop mám kolem 5UIAA. :-))
 Re: vicedelkovy oblasti13.11.2010
dlouhý cesty jsou i 50 km od Prahy
  Re: vicedelkovy oblasti13.11.2010
..a to kde? dík za info
   Re: vicedelkovy oblasti14.11.2010
Mařenka, Bílé skály, Sv. Jan a s přimhouřením očí i Řež.
    Re: vicedelkovy oblasti14.11.2010
Samé perly, každá oblast dýl jak na víkend. K tomu minimálně ještě Divoká Šárka, v Alkazaru na Srbsk
     Re: vicedelkovy oblasti14.11.2010
srbsko je fajn, ale spojovani etazi, ani matterhorn (v srbaci) neni to co jsem myslel... Takova neko
      Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Zajeď na Mařenku,pokud si ještě nebyl. Ale chce to vlastní jištění. Cesty maj i 100 m.
      Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Zajeď na Mařenku,pokud si ještě nebyl. Ale chce to vlastní jištění. Cesty maj i 100 m.
      Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Pro dobrodružné povahy Bílá skála, horolezce nepotkáš, výhledy zaručené:)))
    Re: vicedelkovy oblasti14.11.2010
Proč Řež s přimhouřenim očí?
     Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Protože je tam jen pár cest na jednu a půl délky, zbytek do 60 m.
      Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
To ale v Jánu (nepočítaje traverz) taky, nebo mi něco uniká?
       Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
V Jánu 2-3 kratší délky na Křížové i Dušičkové.
      Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Vekla Stolice se klidne muze lizt na tri dylky. !! Ale tazatel asi miril jinam. Docela hezky je Hoch
       Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Lehké vícedélkové: Dachstein okolo Adámkovy chaty. Několik lehčích 20-25 délek, ale částečně po vlas
        Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
to zni vsechno dost dobre, ale do toho ho asi neprekecam ;) na druhou stranu, kdyby nekdo mel zajem
       Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Nejen na tri dylky, ale i ctyry hodiny :)
   Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Kozí vrch (lehce přes padesát km i m)
 Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Callanques
 Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
tatry
 Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Tatry. Totes Gebirge, Dachstein. Arco.
  Re: vicedelkovy oblasti15.11.2010
Hollental

 zrušení deníčku12.11.2010
Čus, nevíte jakým způsobem jde na lezci zrušit deníček?
 Re: zrušení deníčku13.11.2010
Teroristickým útokem jistě :)
 Re: zrušení deníčku13.11.2010
naletem na plzen
 Re: zrušení deníčku13.11.2010
Napsal bych někomu z adminů.
 Re: zrušení deníčku13.11.2010
napiš Jirkovi
 Re: zrušení deníčku13.11.2010
Si smazanej.
  Re: zrušení deníčku13.11.2010
a čo ak chcel iba vedieť spôsob na mazanie a nie skutočne sa zmazať? ;-)
   Re: zrušení deníčku13.11.2010
Buhehehe, a nebo tak jenom sondoval, aby pomohl kamarádovi, kterého deníčkaření málem připravilo o r
   Re: zrušení deníčku13.11.2010
:-)))
  Re: zrušení deníčku15.11.2010
Díky moc

 pruvodce kras12.11.2010
ahoj, rozmyslam ze si kupim pruvodce Cesky kras a okoli od Petra Rescha. Zaujimalo by ma ci sa nahodou nechysta v blizkej/dalekej dobe nove vydanie, aby som nekupil zbytocne stareho.

1   ...   812   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   824   825   826   827   828   829   830   831   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 polovicni lano
zdar, válí se mi ve skříni nepouzíváné 1/2 lano. myslíte že by se dalo použít na umělce jako jednička?
v.09:34:51 15.11.2010
odpovědět 
 Re: polovicni lano
ne, nedalo
michal10:04:02 15.11.2010
odpovědět 
 Re: polovicni lano
ako jednicka nie, ale ked ho das na 2x tak ako polky/dvojcata ... na dlzku by 25m mohlo vselikde stacit
jove12:07:54 15.11.2010
odpovědět 
  Re: polovicni lano
Myslím, že není dobré používat 1/2 lano jako dvojčata, ztrácí se tím dynamická funkce lana a budeš padat skoro jak do statiky. 1/2 lana jsou normovaná pro zachycení pádu na jednom prameni.
21:51:48 15.11.2010
odpovědět 
   Re: polovicni lano
To jsi někde přečetl, že se ztrácí dynamická funkce půlek, když je použiješ jako dvojčata nebo to máš vyzkoušený? Občas lezu (ve stěnách, ne na stěně:-) na jedné půlce s jedním dvojčetem nebo dvou půlkách, oboje používaný na způsob dvojčat, tj. cvakaný zároveň a v tvrdosti chytaných pádů nevidím problém. Jinak použít půlku na jednoducho v nouzi samozřejmě jde, ale když se něco pokazí, tak ti asi nikdo nic nedá. Tedy na stěnu asi ne, stejně je to tenký.
Willhem22:03:44 15.11.2010
odpovědět 
   Re: polovicni lano
vacsinou su normovane na oboje, len su tie polky ako dvojicky trochu tvrdsie, citit sa to da (ked padnes do prveho presa), ale inak v poho
jove23:23:08 15.11.2010
odpovědět 
    Re: polovicni lano
Willhem má pravdu v tom, že dynamická funkce se neztrácí, to je nesmysl. Jen je větší maximální rázová síla - což je změřený. Delší pád s vyšším pádovým faktorem do klasických půlek nadvojato by byl fakt drsnej. Ale stejně tak je pravda, že většina lan, co se v současnosti prodávají jako poloviční, mají maximální rázový síly tak malý, že vyhoví i normě pro dvojčata. (Dokonce existuje i jednoduchý lano, který se dá vzít nadvojato, aniž by to padajícímu utrhlo koule - Beal Joker.)
Takže summa summarum - koukni na typ, a dost možná to půjde bez problému.
Robert01:36:58 16.11.2010
odpovědět 
     Re: polovicni lano
vy jistíte opravdicky nafix? nebo proč melete vo záchytnym nárazu, notabene na stěně? štandujete vejpůl stěny, cvakáte při vodlezu snad každý čtvrtý voko a házíte desetimetrový tlamy s děsným faktorem a chytáto to nafix do uzlu a né do brzdy (jakékoli)?
teda já tvrdím, že nepoškozené nepřestárlé poloviční lano je na překližce možno používat nemlich stejně jako jednoduché. samozřejmě za použití jistítka dělaného na takovej průměr špagátu.
Lukas B.07:57:05 16.11.2010
odpovědět 
      Re: polovicni lano
Tak si do jednoho pramenu polovicniho lana hupni, at vidis jaky to ma prutah. I jisteni top rope s tim v podstate nejde. Zkousel jsi to? Proste to nejde.
michal08:53:45 16.11.2010
odpovědět 
       Re: polovicni lano
zkoušel. mnohokrát. nějaké dramatické problémy jsem nezaznamenal. považuji to za rozumný způsob dojíždění naseklých lan. ovšem mluvím o stěně či oblastech nejty po metru. a proč by nešlo jistit toprope s půlkou? tedy nemluvím o toprope na rybu v labáku s půlkou stometrovou....
Lukas B.09:30:24 16.11.2010
odpovědět 
        Re: polovicni lano
U steny s nyty po metru to asi problem nebude. Jinak ale pri delsich padech se pri vetsim prutahu bud domlati o chyty po sebou (v lehcich cestach), nebo smete nekoho jineho. Ne vzdy je cesta rovna linie a casto vidis jak nekdo naleze do vedlejsi cesty. Vazne mi to neprijde vhodne, ackoli to nejspise pouzit jde.
michal14:18:02 18.11.2010
odpovědět 
       Re: polovicni lano
Jištění toprope na jednom prameni půlky je běžný a metodicky nezávadný postup. Má to pravda trochu větší průtah.
honza13:17:32 16.11.2010
odpovědět 
      Re: polovicni lano
Ty úvahy o nárazu při zachycení pádu souvisely s použitím půlek nadvojato, ne najednoducho, aspoň tak jsem to myslel :). Při použití půlky najednoducho je naopak náraz malej... problém může bejt jestli to vydrží a v tom směru souhlasím s Willhemem, že v nouzi to jde, ale při průseru to jde na tvoji hlavu; a asi i s tebou, že na TR bych v tom problém nejspíš neviděl.
Robert12:46:21 16.11.2010
odpovědět 
 Re: polovicni lano
Ahoj, kolikátka to je a jaké? nechtěl bys ho prodat? kamošce se jedno přeseklo a shání ted do páru.
Iva21:58:49 15.11.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi