LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231184 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tenerife18.11.2010
Dal by niekto typ na ľahšie lezenie na Tenerife, tak niečo okolo IV až V UIAA.
 Re: Tenerife18.11.2010
Chystame sa na Tenerife v druhej polovici decembra (17-31). Ty tam budes kedy? Tu na lezci najdes aj
  Re: Tenerife19.11.2010
Budem tam medzi 10.-17.12.
 Re: Tenerife18.11.2010
Na Tenerife je asi 900 cest, je tam asi deset oblastí, (největší je Arico) ve většině oblastí je i p
  Re: Tenerife25.11.2010
Ahoj,
a poradis pls. kde se da na Tenerife koupit pruvodec? Na netu toho moc neni - zajimala
   Re: Tenerife25.11.2010
asi bych poradil si ho koupit v Evropě a nechat poslat poštou. Vyšel letos a popisuje 900 cest ale v
    Re: Tenerife25.11.2010
Diky - tuhle stranku se mi podarilo vygooglit taky, ale krom popisu normalky toho tam taky moc neni
    Re: Tenerife26.11.2010
Ja toho vygooglil vic a zajimalo by me, pokud jsi byl v Guia D Igora nebo v Barranco de los Naranjos
     Re: Tenerife26.11.2010
V Guia D Isora jsem nebyl, ale z průvodce je jasné, že je to trad i sport, jestli jsou jasné spáry v
   Re: Tenerife26.11.2010
My ho koupili v Granadille - mrkni na
 K maglajzu17.11.2010
http://tinyurl.com/38u5z5o

komentář netřeba :(
 Re: K maglajzu17.11.2010
A co tím chtěl pan P. říci?
  Re: K maglajzu17.11.2010
To by mě taky zajímalo. :-)
  Re: K maglajzu17.11.2010
Bohužel umim hodně blbě německy, takže popiskům na stránce úplně nerozumim, nicméně to, co tam ten b
   Re: K maglajzu18.11.2010
Nevim nevim ten pan Hudy jestli ma potrebu chytat se za kruh i v tak lehkych cestach, nezkoumal jsem
    Re: K maglajzu18.11.2010
No tragédie že jo ? Ale hoši von tam vlastně dělá narážky na nás na čechy, můj respekt nemá, i když
     Re: K maglajzu18.11.2010
Lezecký svět je černobílý. Buď si chceš zdolání cesty usnadnit, nebo přistupuješ k lezení rovně. A p
      Re: K maglajzu18.11.2010
No tak lezení ulehčje všelicos, nejvíc poctivej trénink, ale soudit dle pár fotek, jak to kdo lez je
       Re: K maglajzu18.11.2010
Ono problém mádža není mádžo, ale spíš ti co bez něj lezou a to ještě né kdoví jak...
        Re: K maglajzu18.11.2010
Hele L co máš na nohou při lezení? Kromě kuřích ok teda? Lezečky že jo! Tak když už žvatláš o ulehč
       Re: K maglajzu18.11.2010
Hele, těch co lezou bez madža desítky není málo, tak brzdi. Máš, Gergi, nějak velká ramena.
        Re: K maglajzu18.11.2010
Ale nevěříš tomu viď,když se na rozdíl od George nepodepíšeš :D. On má ramena,a koule na svůj názor,
         Re: K maglajzu18.11.2010
říká neanonymní radek, co nejspíš má staženej zadek, když má v Labáku odlezy mezi kruhy víc než metr
          Re: K maglajzu18.11.2010
1.mágo v Americe na písku samouzřejnost,tam se vzoru nedočkáte
2.cesta co leze Hudy je škalda
          Re: K maglajzu18.11.2010
jsi nudnej, nezajímavej, slabej a k tomu všemu lezeš houby, viď?!:) Tak jdi brečet za tvojí bábou a
           Re: K maglajzu18.11.2010
von ten hudy toho myslim na písku zmaknul dost a dost i bez mága a to, že de na stary kolena trochu
 Re: K maglajzu18.11.2010
já když přijdu jaře pod skálu, tak se chytám i stromů a větví okolo, abych se vůbec dostal nějak nah
  Re: K maglajzu19.11.2010
Myslím, že Němci jsou už pár desítek let zase ve slušné společnosti. Tobě bych doporučoval další stu
   Re: K maglajzu19.11.2010
Tubo Kurku, i ty fotky jsou evidentně vytaženy z kontextu...
  Re: K maglajzu19.11.2010
Honzo, co to tady pleteš? Tady musím po dlouhé době souhlasit s Kubem, byť se mě to jindy nedaří...
   Re: K maglajzu- hudy a nýmandi19.11.2010
Někdo je 1)HUDY a někdo zase 2)nýmand a hnidopich. Je na každém, aby se zařadil do příslušné skupin

 winterraum16.11.2010
Zdravím, možná mám blbej dotaz, ale jak to funguje na winterraumech? Mám v plánu túru, kde potřebujem někde přespat, a chaty jsou již zavřený. Na netu se píše, že mají winterraumy a rádi bychom toho využili... prostě kdo tam dřív přijde, ten tam spí, nebo
 Re: winterraum16.11.2010
Adámek je věčně narvanej, tam si radši vynes stan (nebo snes - podle toho, odkud půjdeš). Pár detail
 Re: winterraum16.11.2010
...a není taky od věci najít si na stránkách chaty telefon, zavolat a zeptat se (přes skype za pár c
  Re: winterraum17.11.2010
No nevím. Spíš si myslím, že je to blbost. Chata není chatařova, ale svazu a chatař z toho nemá ani
   Re: winterraum18.11.2010
Na Adámkovi jsme byli minulej víkend. WR s AV klíčem, bez kamen, útulnej, cca pro 6-8 lidí. Bylo tam
    Re: winterraum18.11.2010
již několik let jsem členem AV, kde můžu sehnat ten klíč?
     Re: winterraum18.11.2010
Seznam chat na klíč/těch ostatních je na obligátních
    Re: winterraum18.11.2010
Na
 Svatošské skály-cvičná stěna?16.11.2010
Zdravím,
nevíte prosím někdo za kolik jsou cesty za kempem v Lokti-po levé straně při cestě směrem na Svatošky. Pro znalce terénu určitě známé, já ale o nich nemůžu nikde nic najít. Vypadá to celé jako dobře zajištěná cvičná stěna, ale...:-)
 Re: Svatošské skály-cvičná stěna?17.11.2010
Snad poradí v Hudy v KV
 Re: Svatošské skály-cvičná stěna?18.11.2010
Čistě myslim kolem 8+, ale dobře zajištěný to neni. Je to spíš cvičná hákovačka po starých nejtech a
  Re: Svatošské skály-cvičná stěna?18.11.2010
   Re: Svatošské skály-cvičná stěna?17.06.2012
dneska sem to přelejzal (to vlevo) a musím říct že jenom nástup je za 7A+ boulder minimálně. jinak n

 makakbar lbc16.11.2010
Ahoj, nevíte někdo, jestli funguje makakbar v Liberci skutečně tak jak mají napsáno na webu? (každý den od 16:00-22:00) Dik.
 Re: makakbar lbc17.11.2010
Byl jsem tam dvakrát za sebou v sobotu a vždycky měli zavřeno, takže se z toho holt asi stalo jenom
 Re: makakbar lbc17.11.2010
já tam chodím docela často, naposled včera od 18:00 do 20:00, a žádnej problém...
  Re: makakbar lbc17.11.2010
tak maj asi zavřeno jen v soboty, kdo ví nebo mám eno smůlu ale ten kouř v tom baru je hroznej

 Vrtat lyže?16.11.2010
Docela užitečná věc - díry na špičce lyže, jak při vytahování z trhliny, tak při nouzové dopravě raněného. Utrpí tím nějak jízdní vlastnosti nebo  životnost lyží? A když uš, tak jak, přp. jak "ošetřit" vzniklou díru aby se vlhkost nedostala
 Re: Vrtat lyže?18.11.2010
No myslim že díra je dobrá hlavně jako "odznak skialpinisty". Při stavbě saní není nezbytn
  Re: Vrtat lyže?18.11.2010
Čau Honzo jestli máš nějaký návod na přidělání lopaty bez děr, tak sem s ním - rád bych se poučil (s
   Re: Vrtat lyže?19.11.2010
Díry k užití v trhlině: jednak když je vytahneš předem ulehčí ti vytahování spadeného (stejně jako t
    Re: Vrtat lyže?19.11.2010
@soty:

Trhlina: cvakneš karábli za brzdičku. Nemáš-li, ovážeš prusíkem "přední
   Re: Vrtat lyže?19.11.2010
Souhlas, díra pomůže, ale není nezbytná. Repkou ovážeš špičky lyží tak, aby se trochu křížily. Zbylo
 Re: Vrtat lyže?19.11.2010
chutě seber vrtačku a vrtej. vlastnosti lyž neztratí, esteticky se zvedne.

 lano16.11.2010
dvě hms karabiny vedle sebe zahřejí víc lano než jedna hmska.Jde mi o spouštění na umělé stěně
 Re: lano16.11.2010
Proto se doporučuje slaňovat.
  Re: lano16.11.2010
blbě jsem se vyjadřil---myslím na umělých stěnách-né každý sleze dolu,občas špatné dobíráni potom p
   Re: lano16.11.2010
asi ses zase blbě vyjádřil. vůbec není jasné na co se ptáš
 Re: lano16.11.2010
Dotaz je nejen trochu nesrozumitelný, ale i dost teoretický.
Nemyslím, že dvě karabiny výrazn
  Re: lano16.11.2010
ono mezi nami - nejde ani o dotaz... :-)
 Re: lano16.11.2010
Bílá díra chrlí čas motory stojí poraď nám. Jak vlastně zní otázka?
  Re: lano17.11.2010
přesně tohle se mi taky vybavilo ;-)
   Re: lano18.11.2010
Kup si Redblock od Singáče. Pro překlad - redukční blok.

 GriGri a samojisteni16.11.2010
Hoj,chcu se zeptat,jestli je mozne lezt s GriGrim stylem samojisteni? (lano zvrchu zatizene batohem) Tusim,ze s CINCHem od Petzlu do jde,ale s GRIgri?
 Re: GriGri a samojisteni16.11.2010
Je to možné.
 Re: GriGri a samojisteni16.11.2010
Myslim, ze Smid ve svoji knizce pise jak mu GriGri pri tomto zpusobu jisteni prasklo.
  Re: GriGri a samojisteni16.11.2010
takze myslite,ze je to nevhodne? popr. co byste k takovemu stylu lezeni doporucovali za bazmek?
   Re: GriGri a samojisteni16.11.2010
Prej je dobrej Shunt,, Já Gri-gri občas takhle používám a není to úplně vono, ale dá se, lepší než n
   Re: GriGri a samojisteni17.11.2010
Prohledej si diskusi. Téma "jištěné sólo" se tady už probíralo dostkrát a zazněla tady k t
 Re: GriGri a samojisteni17.11.2010
zdar myslim si ze nej reseni je jumar ktery necim pojistis - druhy jumar, basic, tibloc(petzl) je ta
  Re: GriGri a samojisteni17.11.2010
Jumar už při dost malym pádu může poškodit lano, použitelnej je Locker od SR, ale nedá se na něm sla
   Re: GriGri a samojisteni17.11.2010
S padem a jumarem souhlasim!Ale borec resi ze chce lezt s hornim jistenim a lano ma dole zatizene.Pa
 Re: GriGri a samojisteni17.11.2010
zdar myslim si ze nej reseni je jumar ktery necim pojistis - druhy jumar, basic, tibloc(petzl) je ta

 Costa Blanca16.11.2010
Chtěla bych se optat na španělskou oblast Costa Blanca...byl jste někdo v některém ze sektorů? Popřípadě průvodce, jestli by někdo nechal nakouknout...díky za jakékoliv info!
 Re: Costa Blanca16.11.2010
Určitě Sella, velká oblast, hodně cest a vůbec, parádní místo.
  Re: Costa Blanca16.11.2010
opičáku tys byl taky sakriš už všude
 Re: Costa Blanca16.11.2010
je tam asi 20 oblasti, Sella je nejvetsi. Ja byl treba v Mule, taky good i kdyz maly. Pruvodce sem t
 Re: Costa Blanca17.11.2010
Kde a jak se budeš pohybovat? Letíte do Alicante? budete si půjčovat auto nebo stopem/vlakem? Sporto
  Re: Costa Blanca19.11.2010
paráda, jedná se mi o sportovnější oblasti, můžou bejt i vícedélky, bouldry...vysoká koncentrace 7a
   Re: Costa Blanca19.11.2010
Sella jednou, Sella podruhé, Sella potřetí... Jsou tu i vícedélky. Ze skalek třeba ještě Gándie. A š
   Re: Costa Blanca19.11.2010
   Re: Costa Blanca19.11.2010
    Re: Costa Blanca-topo19.11.2010
vymaz mezery.. jinymi slovy Sella je spis pro zdatnejsi sellatka. Ale vokolo vukol, je hafo jinejch.
     Re: Costa Blanca-topo23.11.2010
Sella užasná, jen opravdu pro jinší sellatka:D:D:D ale luxusní, až posílím, vím kam! díky za pomoc!
      Re: Costa Blanca-topo23.11.2010
To, co jsi nejspíš viděla na obrázku z odkazu, je sektor Wildside a ten je opravdu ideální pro selat
       Re: Costa Blanca-topo23.11.2010
Sektor Wild Side je trochu mimo hlavní masiv Selly (musí se tam pres kopec :). Nejlehčí cesta tam pu

 Costa Blanca16.11.2010
Chtěla bych se optat na španělskou oblast Costa Blanca...byl jste někdo v některém ze sektorů? Popřípadě průvodce, jestli by někdo nechal nakouknout...díky za jakékoliv info!

1   ...   811   812   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   824   825   826   827   828   829   830   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 makakbar lbc
Ahoj, nevíte někdo, jestli funguje makakbar v Liberci skutečně tak jak mají napsáno na webu? (každý den od 16:00-22:00) Dik.
k19:50:04 16.11.2010
odpovědět 
 Re: makakbar lbc
Byl jsem tam dvakrát za sebou v sobotu a vždycky měli zavřeno, takže se z toho holt asi stalo jenom kuřácký soukromý doupě.
13:01:56 17.11.2010
odpovědět 
 Re: makakbar lbc
já tam chodím docela často, naposled včera od 18:00 do 20:00, a žádnej problém...
juha13:25:59 17.11.2010
odpovědět 
  Re: makakbar lbc
tak maj asi zavřeno jen v soboty, kdo ví nebo mám eno smůlu ale ten kouř v tom baru je hroznej
13:56:06 17.11.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi