Chystame sa na Tenerife v druhej polovici decembra (17-31). Ty tam budes kedy? Tu na lezci najdes aj popis oblasti, myslim ze tam bolo aj par lahsich ciest. Najvacsia oblast je Arico.
Na Tenerife je asi 900 cest, je tam asi deset oblastí, (největší je Arico) ve většině oblastí je i poměrně dost lehkých cest.
Takže Arico a Las Canadas jsou dva tipy, kde si zalezou lezci všech výkonnostních stupňů. Tipuju, že by třeba v Aricu mohlo být tak kolem 25 lehkých cest (IV - V).
asi bych poradil si ho koupit v Evropě a nechat poslat poštou. Vyšel letos a popisuje 900 cest ale vesměs sportovky. Sem tam trad, ale ta La Catedral tam není. Asi je to spíš takové lehčí členité lezení na sto metrů vysokou poklopenou stěnu. Ale v nádhernej scenérii to zase jo.
Našel jsem nejaký info o La Catedral na téhle URL: http://senderosdemitierra.blogspot.com/2009/06/tenerife-escalada-la-catedral-normal.html
Diky - tuhle stranku se mi podarilo vygooglit taky, ale krom popisu normalky toho tam taky moc neni :( Stahnul jsem pruvodce nabizeneho na Rockfaxu, La Catedral obligatne chybi.
Tak se poptam mistnich (letime za necelych 14 dni), nebo tam zkusime neco vysapnout na blint a snad se pak neco na slaneni nahore najde :)
Ja toho vygooglil vic a zajimalo by me, pokud jsi byl v Guia D Igora nebo v Barranco de los Naranjos (u Arica), jsou tam ty spary vynytovane, nebo je potreba s sebou tahat zakladatka? Dik
V Guia D Isora jsem nebyl, ale z průvodce je jasné, že je to trad i sport, jestli jsou jasné spáry vynýtované bych si tipnul, že ne. V jiné hodně spárové oblasti Tabares, když je jasná spára, tak jen po vlastním, prostě to maji jako tradiční, jak se dříve tam lezlo. Takže bych si friendy vzal i na Barranco a na Guiu taky.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.