LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 skialp závody - SK19.11.2010
Nevíte někdo o chystaných závodech pro tuto zimu na Slovensku? Kategorie open :-)
 Re: skialp závody - SK20.11.2010
Skimountaineering.sk - ale ještě to asi není jasné. Asociace se jim nějak rozpadá, nikdo nechce být

 Sardinie19.11.2010
At googlim jak googlim, nemuzu najit zadneho pruvodce na Sardii. Vyslo vubec nekdy neco? Dik!!!
 Re: Sardinie19.11.2010
Pruvodce urcite je, ale asi ho nikde nestahnes...

 Re: Sardinie19.11.2010
Maurizio Oviglia, Pietra di Luna. Existuje verze italská, anglická a německá. Italská byla ke koupen
  Re: Sardinie19.11.2010
Dik moc, nejde mi o stazeni, ale o koupeni, jdu hledat...
   Re: Sardinie21.11.2010
pokud chces, mame jeden kus na prodej. i kdyz to je to starsi vydani, da se podle toho dobre lizt...
 Re: Sardinie19.11.2010
Podle clanku v predposlednim Klettern by na jare melo vyjit nove vydani Pietra di Luna (to soucasne
  Re: Sardinie19.11.2010
Tak to je vytecna informace, doufam ze vyjde na zacatku brezna, v planu je jet tam na konci brezna..
  Re: Sardinie19.11.2010
Heh, takže Maurizio to opäť odložil :} ...naposledy, keď mi písal, malo to výjsť túto jeseň (septemb
   Re: Sardinie19.11.2010
To si v Klettern mysleli taky, a proto s nim naplanovali na tento podzim clanek o Sardinii, a i kdyz

 kalendář svěťáku lezení v ledu 19.11.2010
Zdar, nevíte jestli jsou už známy termíny světového poháru v lezení v ledu? dík

 friendy19.11.2010
Pomohl by ste mi někdo s výběrem velikosti Friendů? Uvažoval sem na začátek RE Pulsar 1-3 + Re-flex 4-6.
 Re: friendy19.11.2010
Na šestku bych se vyprd (moc velká) a ušetřenou váhu bych využil na 0,5-ku a 0,75-ku. Kdybych si měl
 Re: friendy19.11.2010
Ahoj, jak rika Honza, pokud prvni tri tak asi 1,2,3, potom nejaky mensi a nakonec velky, ty se ho
 Re: friendy19.11.2010
Jestli frendy nemáš, jdi rovnou do Camalotů. Velikost bych bral do "naší" čtyřky pro "
 Re: friendy19.11.2010
to si ujasni, kde s nima polezeš. jiné jsou vhodné na žulu (spáry), jiné na vápno (podivně kostrbaté
 Re: friendy19.11.2010
Mrkni do inzerce, zrovna jsem tam nabídl tři friendy, z nichž jeden nový BD č. 3, vím, že sem inzerc
  Re: friendy19.11.2010
Kup rovnou novou sada frendů RE Axel - a máš vystaráno - USA tech.dvou osek , česká výroba fa.Kouba
 Re: friendy19.11.2010
A když už tady každej radí různý typy, tak mrkni na Omega Pacific link cam. Takhle jeden kousek vůbe
  Re: friendy19.11.2010
Jo, cely žhavý dávat 2000 za friend na začátek :-) Já sem se teda na ty BD aj pacifiky díval, ale př
   Re: friendy20.11.2010
Jestli fakt nevis a nikdy jsi to nezakladal, tak nejlepsi by pro tebe bylo si to od nekoho pujcit. C
   Re: friendy20.11.2010
BDcka se daj sehnat levnejs, i tady v inz cca do 1300, i novy. Ale chapu ze je to porad o dost vic,
    Re: friendy21.11.2010
Pokud koupis Koubu(RE) tak pocitej s tim ze do roka nebo po jednom vyletu do Yosemit sou na vyhozeni
    Re: friendy21.11.2010
Do klasickejch skalních cest jsou abalaky zlatý, konkrétně ty v provedení TriCam od Campu, se smyčko
     Re: friendy22.11.2010
Do Abalaku stačí z boku poklepat třeba karabinou, pak vzít hrot mezi prsty, odtáhnout od skály a v t
      Re: friendy22.11.2010
Nevím, kde se bere mýtus, že frendy nejdou do vodorovnejch spár. To platilo v době masivních hliníko
       Re: friendy22.11.2010
To není mýtus, to je fakt. V mělké díře, kam se vejde sotva tělo tri camu či vačky (TCU, friendu, ca
        Re: friendy22.11.2010
Ad tricamy lepší do mělkejch děr než frendy - souhlas.
Ad mýtus to není - nesouhlas. Mýtus to
         Re: friendy22.11.2010
Pravda pravda, někdy je dobrý dvakrát přečíst, napočítat do desíti a pak něco napsat... Nakonec, pok
   Re: friendy22.11.2010
Na nosnost se vyser, když už jdeš po číslech, tak koukej spíš na rozpětí min/max.
 Re: friendy22.11.2010
ještě: jak často se na ně hážou samotný karabiny a kdy expresky? Mě to přijde s těma expresama o dos
  Re: friendy22.11.2010
Nikdo tu snad nezminoval, ze friendy nejdou do vodorovnejch spar :) akorat tricamy jsou do vodorovne
   Re: friendy22.11.2010
No a ac to sem nepatri, pokud by mel nekdo zajem, mam nejaky tricamy na prodej.
    Re: friendy23.11.2010
@soty: Chápu, že BD nebo Omega Pacific jsou zbytečně drahé značky. Takže - pokud nechceš moc investo

 Tenerife18.11.2010
Dal by niekto typ na ľahšie lezenie na Tenerife, tak niečo okolo IV až V UIAA.
 Re: Tenerife18.11.2010
Chystame sa na Tenerife v druhej polovici decembra (17-31). Ty tam budes kedy? Tu na lezci najdes aj
  Re: Tenerife19.11.2010
Budem tam medzi 10.-17.12.
 Re: Tenerife18.11.2010
Na Tenerife je asi 900 cest, je tam asi deset oblastí, (největší je Arico) ve většině oblastí je i p
  Re: Tenerife25.11.2010
Ahoj,
a poradis pls. kde se da na Tenerife koupit pruvodec? Na netu toho moc neni - zajimala
   Re: Tenerife25.11.2010
asi bych poradil si ho koupit v Evropě a nechat poslat poštou. Vyšel letos a popisuje 900 cest ale v
    Re: Tenerife25.11.2010
Diky - tuhle stranku se mi podarilo vygooglit taky, ale krom popisu normalky toho tam taky moc neni
    Re: Tenerife26.11.2010
Ja toho vygooglil vic a zajimalo by me, pokud jsi byl v Guia D Igora nebo v Barranco de los Naranjos
     Re: Tenerife26.11.2010
V Guia D Isora jsem nebyl, ale z průvodce je jasné, že je to trad i sport, jestli jsou jasné spáry v
   Re: Tenerife26.11.2010
My ho koupili v Granadille - mrkni na
 K maglajzu17.11.2010
http://tinyurl.com/38u5z5o

komentář netřeba :(
 Re: K maglajzu17.11.2010
A co tím chtěl pan P. říci?
  Re: K maglajzu17.11.2010
To by mě taky zajímalo. :-)
  Re: K maglajzu17.11.2010
Bohužel umim hodně blbě německy, takže popiskům na stránce úplně nerozumim, nicméně to, co tam ten b
   Re: K maglajzu18.11.2010
Nevim nevim ten pan Hudy jestli ma potrebu chytat se za kruh i v tak lehkych cestach, nezkoumal jsem
    Re: K maglajzu18.11.2010
No tragédie že jo ? Ale hoši von tam vlastně dělá narážky na nás na čechy, můj respekt nemá, i když
     Re: K maglajzu18.11.2010
Lezecký svět je černobílý. Buď si chceš zdolání cesty usnadnit, nebo přistupuješ k lezení rovně. A p
      Re: K maglajzu18.11.2010
No tak lezení ulehčje všelicos, nejvíc poctivej trénink, ale soudit dle pár fotek, jak to kdo lez je
       Re: K maglajzu18.11.2010
Ono problém mádža není mádžo, ale spíš ti co bez něj lezou a to ještě né kdoví jak...
        Re: K maglajzu18.11.2010
Hele L co máš na nohou při lezení? Kromě kuřích ok teda? Lezečky že jo! Tak když už žvatláš o ulehč
       Re: K maglajzu18.11.2010
Hele, těch co lezou bez madža desítky není málo, tak brzdi. Máš, Gergi, nějak velká ramena.
        Re: K maglajzu18.11.2010
Ale nevěříš tomu viď,když se na rozdíl od George nepodepíšeš :D. On má ramena,a koule na svůj názor,
         Re: K maglajzu18.11.2010
říká neanonymní radek, co nejspíš má staženej zadek, když má v Labáku odlezy mezi kruhy víc než metr
          Re: K maglajzu18.11.2010
1.mágo v Americe na písku samouzřejnost,tam se vzoru nedočkáte
2.cesta co leze Hudy je škalda
          Re: K maglajzu18.11.2010
jsi nudnej, nezajímavej, slabej a k tomu všemu lezeš houby, viď?!:) Tak jdi brečet za tvojí bábou a
           Re: K maglajzu18.11.2010
von ten hudy toho myslim na písku zmaknul dost a dost i bez mága a to, že de na stary kolena trochu
 Re: K maglajzu18.11.2010
já když přijdu jaře pod skálu, tak se chytám i stromů a větví okolo, abych se vůbec dostal nějak nah
  Re: K maglajzu19.11.2010
Myslím, že Němci jsou už pár desítek let zase ve slušné společnosti. Tobě bych doporučoval další stu
   Re: K maglajzu19.11.2010
Tubo Kurku, i ty fotky jsou evidentně vytaženy z kontextu...
  Re: K maglajzu19.11.2010
Honzo, co to tady pleteš? Tady musím po dlouhé době souhlasit s Kubem, byť se mě to jindy nedaří...
   Re: K maglajzu- hudy a nýmandi19.11.2010
Někdo je 1)HUDY a někdo zase 2)nýmand a hnidopich. Je na každém, aby se zařadil do příslušné skupin

 winterraum16.11.2010
Zdravím, možná mám blbej dotaz, ale jak to funguje na winterraumech? Mám v plánu túru, kde potřebujem někde přespat, a chaty jsou již zavřený. Na netu se píše, že mají winterraumy a rádi bychom toho využili... prostě kdo tam dřív přijde, ten tam spí, nebo
 Re: winterraum16.11.2010
Adámek je věčně narvanej, tam si radši vynes stan (nebo snes - podle toho, odkud půjdeš). Pár detail
 Re: winterraum16.11.2010
...a není taky od věci najít si na stránkách chaty telefon, zavolat a zeptat se (přes skype za pár c
  Re: winterraum17.11.2010
No nevím. Spíš si myslím, že je to blbost. Chata není chatařova, ale svazu a chatař z toho nemá ani
   Re: winterraum18.11.2010
Na Adámkovi jsme byli minulej víkend. WR s AV klíčem, bez kamen, útulnej, cca pro 6-8 lidí. Bylo tam
    Re: winterraum18.11.2010
již několik let jsem členem AV, kde můžu sehnat ten klíč?
     Re: winterraum18.11.2010
Seznam chat na klíč/těch ostatních je na obligátních
    Re: winterraum18.11.2010
Na
 Svatošské skály-cvičná stěna?16.11.2010
Zdravím,
nevíte prosím někdo za kolik jsou cesty za kempem v Lokti-po levé straně při cestě směrem na Svatošky. Pro znalce terénu určitě známé, já ale o nich nemůžu nikde nic najít. Vypadá to celé jako dobře zajištěná cvičná stěna, ale...:-)
 Re: Svatošské skály-cvičná stěna?17.11.2010
Snad poradí v Hudy v KV
 Re: Svatošské skály-cvičná stěna?18.11.2010
Čistě myslim kolem 8+, ale dobře zajištěný to neni. Je to spíš cvičná hákovačka po starých nejtech a
  Re: Svatošské skály-cvičná stěna?18.11.2010
   Re: Svatošské skály-cvičná stěna?17.06.2012
dneska sem to přelejzal (to vlevo) a musím říct že jenom nástup je za 7A+ boulder minimálně. jinak n

 makakbar lbc16.11.2010
Ahoj, nevíte někdo, jestli funguje makakbar v Liberci skutečně tak jak mají napsáno na webu? (každý den od 16:00-22:00) Dik.
 Re: makakbar lbc17.11.2010
Byl jsem tam dvakrát za sebou v sobotu a vždycky měli zavřeno, takže se z toho holt asi stalo jenom
 Re: makakbar lbc17.11.2010
já tam chodím docela často, naposled včera od 18:00 do 20:00, a žádnej problém...
  Re: makakbar lbc17.11.2010
tak maj asi zavřeno jen v soboty, kdo ví nebo mám eno smůlu ale ten kouř v tom baru je hroznej

 Vrtat lyže?16.11.2010
Docela užitečná věc - díry na špičce lyže, jak při vytahování z trhliny, tak při nouzové dopravě raněného. Utrpí tím nějak jízdní vlastnosti nebo  životnost lyží? A když uš, tak jak, přp. jak "ošetřit" vzniklou díru aby se vlhkost nedostala
 Re: Vrtat lyže?18.11.2010
No myslim že díra je dobrá hlavně jako "odznak skialpinisty". Při stavbě saní není nezbytn
  Re: Vrtat lyže?18.11.2010
Čau Honzo jestli máš nějaký návod na přidělání lopaty bez děr, tak sem s ním - rád bych se poučil (s
   Re: Vrtat lyže?19.11.2010
Díry k užití v trhlině: jednak když je vytahneš předem ulehčí ti vytahování spadeného (stejně jako t
    Re: Vrtat lyže?19.11.2010
@soty:

Trhlina: cvakneš karábli za brzdičku. Nemáš-li, ovážeš prusíkem "přední
   Re: Vrtat lyže?19.11.2010
Souhlas, díra pomůže, ale není nezbytná. Repkou ovážeš špičky lyží tak, aby se trochu křížily. Zbylo
 Re: Vrtat lyže?19.11.2010
chutě seber vrtačku a vrtej. vlastnosti lyž neztratí, esteticky se zvedne.

1   ...   810   811   812   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   824   825   826   827   828   829   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 friendy
Pomohl by ste mi někdo s výběrem velikosti Friendů? Uvažoval sem na začátek RE Pulsar 1-3 + Re-flex 4-6.
temi00:25:15 19.11.2010
odpovědět 
 Re: friendy
Na šestku bych se vyprd (moc velká) a ušetřenou váhu bych využil na 0,5-ku a 0,75-ku. Kdybych si měl vybrat právě tři kousky, vzal bych 1, 2, 3 pulsary. Kdyby čtyři, přidal bych o číslo menší. Omrknul bych taky axely.
honza07:08:29 19.11.2010
odpovědět 
 Re: friendy
Ahoj, jak rika Honza, pokud prvni tri tak asi 1,2,3, potom nejaky mensi a nakonec velky, ty se hodi ale preci jenom ne tak casto jako ostatni. Urco sadu vklinencu, to uz asi mas.
Proc mas v umyslu kupovat dvy ruzny typy? Pulsar x ReFlex? Osobne bych bral urco ReFlexy a nebo ted novy Axely, nevim jestli nejsou o moc drazsi, ale princip Black Diamond je nenahraditelny. No a pokud by byli penize navic, tak rovnou ty BD :) zalezi jak casto s tim budes lizt, ja koupil nejdriv celou sadu RE ale casem postupne dokupoval BD a ted mam sady dve a RE uz moc nepouzivam
Danny.08:05:45 19.11.2010
odpovědět 
 Re: friendy
Jestli frendy nemáš, jdi rovnou do Camalotů. Velikost bych bral do "naší" čtyřky pro "normální" lezení, ty větší potvory jen pokud občas skotačíš ve spárách.
Willhem08:48:39 19.11.2010
odpovědět 
 Re: friendy
to si ujasni, kde s nima polezeš. jiné jsou vhodné na žulu (spáry), jiné na vápno (podivně kostrbaté díry).
Lukas B.08:51:26 19.11.2010
odpovědět 
 Re: friendy
Mrkni do inzerce, zrovna jsem tam nabídl tři friendy, z nichž jeden nový BD č. 3, vím, že sem inzerce nepatří, ale bylo by škoda abys zmeškal tak pěknou nabídku:-)
Karel13:45:26 19.11.2010
odpovědět 
  Re: friendy
Kup rovnou novou sada frendů RE Axel - a máš vystaráno - USA tech.dvou osek , česká výroba fa.Kouba a hlavně rozumná cena .
Martin13:58:33 19.11.2010
odpovědět 
 Re: friendy
A když už tady každej radí různý typy, tak mrkni na Omega Pacific link cam. Takhle jeden kousek vůbec nemusí být špatnej, přinejmenším jako pěkná hračka.
honza14:28:25 19.11.2010
odpovědět 
  Re: friendy
Jo, cely žhavý dávat 2000 za friend na začátek :-) Já sem se teda na ty BD aj pacifiky díval, ale přišlo mi to jako až moc luxus. Ty Pulsar sem chtěl že maj lepší nosnost v těch menších rozměrech. Sadu vklíněncú teda mam, napadly mě ještě abalaky - s tou cenou ale ty se prej kolikrát nechávají ve spáře protože nejdou vyndat. Chcu to právě na tatry. Jinak, do budoucna co by my ještě zcházelo - další friendy, skoby atd.?
soty23:41:20 19.11.2010
odpovědět 
   Re: friendy
Jestli fakt nevis a nikdy jsi to nezakladal, tak nejlepsi by pro tebe bylo si to od nekoho pujcit. Co nejruznejsi druhy na vyzkouseni a co poztracis, to zaplatis. At pak vis, jestli chces jednonozickovy, dvounozickovy, jednoosy, dvouosy... Co do velikosti, tak v barevnem znaceni Kouba/RockEmpire doporucuji ctverici sedy-zluty-modry-cerveny. Misto toho sedyho by nekdy mohl jit zalozit uzel nebo vklinenec.
jx zero13:11:38 20.11.2010
odpovědět 
   Re: friendy
BDcka se daj sehnat levnejs, i tady v inz cca do 1300, i novy. Ale chapu ze je to porad o dost vic, nez RE. Taky zalezi, jak tezky cesty chces lizt, pokud polezes pod svym maximem, je uplne jedno co budes pouzivat, budes mit na umisteni cas. Pokud pudes neco tezsiho, kde uz se nebudes citit uplne jiste, kazda usetrena vterina pomuze, vcetne pocitu ze se na jistitka muzes spolehnout co se tyce ovladani. Pak minimalne u me BD vitezi.
Tricamy (abalaky) jsou super do vodorovnych spar, asi lepsi nez friendy, ale zase je to o tom casu, zakladaji se hur.
Dobrej vklinenec je nejlepsi jisteni, friend nejrychlejsi.
Danny.20:39:25 20.11.2010
odpovědět 
    Re: friendy
Pokud koupis Koubu(RE) tak pocitej s tim ze do roka nebo po jednom vyletu do Yosemit sou na vyhozeni(zalezi jak casto lezes). Zohejbany draty a vacky se zasekavaj. Omega to same je tam uz moc komponentu a dlouho to nevydrzi. Kup BD nebo DMM Dragon je to stejne. DMM Dragon je lehci a ma super prodluzovaci smycku. Mam sadu obojich a preferuji DMM. Dokonce je i za zhruba polovinu ceny BD. BD maj v HUDY a DMM Dragon v Rockpointu. Co se tyce velikost na neco mensiho nez 1 se vybodni pokud nelezes neco opravdu tezkeho. Do tak malejspar sou lepsi pasivni vklinence. Nejvic pouzijes 1-4. Pokud lezes treba v Jizerkach, Gritu a Yosemitech pouzijes i vetsi.
18:09:54 21.11.2010
odpovědět 
    Re: friendy
Do klasickejch skalních cest jsou abalaky zlatý, konkrétně ty v provedení TriCam od Campu, se smyčkou. Postupně jsem jich nakoupil celou sadu a nedám na ně dopustit. Obrovsky univerzální a poměr cena/výkon fantastickej. (Měl jsem i ty s drátama od Viamontu a ty jsem si moc neoblíbil, ty dráty jsou tvrdý a blbě a pomalu se to zakládá.) Je fakt, že frenda do spáry vrazíš rychleji, ale při troše cviku to s tricamy není o moc pomalejší - a je bezvadně vidět, jestli dobře drží, to je u frenda občas dost nejasný, pokud to není spára s hladkým rovným povrchem jako v Yosemitech, ale krabatá česká nebo slovenská žula ...
Jinak se mi ještě nestalo, že by abalak nešel vyndat, ale je pravda, že jsem do něj nikdy ošklivě nespadl; po velkém pádu se to prý stává, že se zasekne tak, že jde ven blbě.
Robert22:58:48 21.11.2010
odpovědět 
     Re: friendy
Do Abalaku stačí z boku poklepat třeba karabinou, pak vzít hrot mezi prsty, odtáhnout od skály a v téhle poloze ho vytáhnout ven.
Do děr a vodorovných poruch jsou super, hodně často tam ani nic jinýho nejde.
12:03:16 22.11.2010
odpovědět 
      Re: friendy
Nevím, kde se bere mýtus, že frendy nejdou do vodorovnejch spár. To platilo v době masivních hliníkovejch dříků. Že někam jde abalak líp než frend se stává, ale zřídka.
honza12:34:52 22.11.2010
odpovědět 
       Re: friendy
To není mýtus, to je fakt. V mělké díře, kam se vejde sotva tělo tri camu či vačky (TCU, friendu, camalotu), je sice ohebnej nosník velkej posun, ovšem smyčka z tri camu, pokud za ní budeš casnovat plusmínus směrem dolů s tělem ani nehne, což bych si u friendu, byť s ohebným nosníkem jistej nebyl. Tím ovšem nechci říct, že v dané situaci je friend nepoužitelnej, tri cam je prostě v tomhle lepší.
Willhem12:53:57 22.11.2010
odpovědět 
        Re: friendy
Ad tricamy lepší do mělkejch děr než frendy - souhlas.
Ad mýtus to není - nesouhlas. Mýtus to je. Frendy do vodorovnejch jdou. Vyzkoušeno.
honza13:46:04 22.11.2010
odpovědět 
         Re: friendy
Pravda pravda, někdy je dobrý dvakrát přečíst, napočítat do desíti a pak něco napsat... Nakonec, pokud je vodorovná spára dost hluboká, nemusí být prblém i s tuhým nosníkem.
Willhem14:51:00 22.11.2010
odpovědět 
   Re: friendy
Na nosnost se vyser, když už jdeš po číslech, tak koukej spíš na rozpětí min/max.
honza11:16:36 22.11.2010
odpovědět 
 Re: friendy
ještě: jak často se na ně hážou samotný karabiny a kdy expresky? Mě to přijde s těma expresama o dost lepší kvuli tomu lanu.
soty11:33:49 22.11.2010
odpovědět 
  Re: friendy
Nikdo tu snad nezminoval, ze friendy nejdou do vodorovnejch spar :) akorat tricamy jsou do vodorovnejch super! pokud ma clovek cas, je vetsinou tricam lepsi nez friend. Pokud cas neni, casovej rozdil mezi tricamem a friendem je propastnej! Mozna je abalak trochu rychlejsi nez tricam, ale ty jsem nikdy nepouzival. No anebo to s tricamem neumim.
Dobrej friend se da do spary jen vtlacit, bez "otvirani" prstama. Nic rychlejsiho neznam......
to ale jde s BD, ne s RE :)
Danny.19:39:06 22.11.2010
odpovědět 
   Re: friendy
No a ac to sem nepatri, pokud by mel nekdo zajem, mam nejaky tricamy na prodej.
Danny.19:40:19 22.11.2010
odpovědět 
    Re: friendy
@soty: Chápu, že BD nebo Omega Pacific jsou zbytečně drahé značky. Takže - pokud nechceš moc investovat, tak v Tesku maj vačku ve slevě za 99,90. Nebo mačku?
honza06:32:07 23.11.2010
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi