Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 29.Bulička 10315 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 Bouldry: 29.Mikulec 9625 30.Oliva 9609 31.Urubčík 9575 Hory: 28.Trkal 2410 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: foto dne 22.11.2010 Svišť na tý fotce vypadá jako Radovan Brzobohatý, když hrál Mrakomora v pohádce Princ a Večernice!
gate na secko mozne 21.11.2010 ahojte, chcem si poshanat nove klahoty, moje 20 rokov stare us predsa niesu co byvaly. zveca na skialpy a samozrejme klasika typu mix, vht a vem ja co este. chcel by som ze by neprofukly a neboli mokre pri malom dazdiku - taka obdoba latoka lenze na spodo
  Re: gate na secko mozne 22.11.2010 Varuju před Pinguin Alpin.
    Re: gate na secko mozne 22.11.2010 Co je na nich spatne? Mne se zdaji dobre. Pomer vykon/cena asi nejlepsi.
      Re: gate na secko mozne 22.11.2010 Odlepovaly se mi pásky ze švů, odtrhávaly se sucháče na "svislým laclu" podle zipu, integr
      Re: gate na secko mozne 22.11.2010 Mám ty gatě a nemám s nima žádnej problém, jedinný co se na nich rozpáralo byl šev po zásahu mačkou
  Re: gate na secko mozne 22.11.2010 Montura Vertigo / Montura Supervertigo - sice drahy, ale na dlouho a pohodlny.
    Re: gate na secko mozne 23.11.2010 hej, vyzeraju velmi dobre - take technicke vsetkoumelky. len mi pridu skoro ako take teplaky, ziadn
Možná hloupej dotaz... 21.11.2010 Jestli potřebuješ postupové jištění nějak pořádně pojistit (jinak než 2 presy) tak stačí jednoduše karabinu do které cvakneš lano obrátit vzhůru nohama....
  Re: Možná hloupej dotaz... 21.11.2010 jo taky to obcas delam, hlavne kdyz musim cvaknout zamek tak, ze je otoceny ke mne.
    Re: Možná hloupej dotaz... 22.11.2010 Na písku (cvakání kruhu) existuje ještě možnost mít v expresce karabiny zámkama na opačnou stranu, t
  Re: Možná hloupej dotaz... 23.11.2010 Ja mel vzdy jednu presku s pojistkama. Pak mi ukradli matros a ted to opet resim asi jako jini; kara
Mountain Hardware - oprava 21.11.2010 Ahoj, udelal jsem si diru do primaloftove bundy od MH a resim co s tim. Na jejich strankach se holedbaj, ze poskozene veci od nich spravi za "nominal fee", poslal jsem tedy mail na evropske zastoupeni a neodpovedeli mi. Nemate s tim nekdo zkusen
  Re: Mountain Hardware - oprava 24.11.2010 Takhle to skoro vypadá, jako by ten servis pro ČR nefungoval, zlatý český firmy !
Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Ví někdo proč se nedělají expreskový sety se šroubovacíma karabinama? Odpadla by tím nutnost dávat dvě presa proti sobě...
  Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Dělají se......ale pokud se správně naučíš cvakat normální, nepotřebuješ ani šroubovací ani cvakat d
    Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Myslím, že do kruhů se to občas hodí. Jak to nahradit jinak, než šroubovací karabinou nevím...
      Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Do kruhu das dve obyc proti sobe kdyz si to chces pojistit - duble. Jinak i to vetsinou dokaze clove
        Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Ono se to nezdá, ale ta šroubovačka se taky špatně procvakává :/ Takže to fakt vyšťaví :) Ale chápu
          Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Myslím, že řešení je jednodužší, vyměnit jednu karabinu v presu karabinou se šroubovací pojistkou.
            Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 No a pak když to borec použije i na vápně a do prvních 3 nejtů nacpe šroubovačky a utáhne na fest, t
              Re: Možná hloupej dotaz... 22.11.2010 Zdar, taky jsem to sem tam použil, ale největší vopruz je to, že dyž se to nejmíň hodí, šroub se ti
  Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Urob si sam. Nejakou dobu jsem preso se dvema sroubovkama pouzival. Obcas se mi vyskytl zajimavy pro
  Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Ne vždycky znamená šroubovací karabina jistotu! Lano, který vede "správným" směrem, tak př
    Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Akorat se ti obcas muze stat, ze ma nejt maly oko a vic nez jednu "proti-strachovku" tam n
      Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Tak do nejtu nevidim důvod dávat 2 proti sobě.
        Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Už jsem viděl tak dvakrát, jak někdo hodil pořádnou tlamu, protože se mu preska, co měl někde u kotn
          Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Tak to bych řek že jí měl blb cvaknutou. (směrem ke skále)
            Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 do nejtu ani borhaku ji ke skale fakt necvaknes...:)
              Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 lano ke skale... vole:)
                Re: Možná hloupej dotaz... 21.11.2010 No jo,to jsou hratky cestiny ktery jsem nejako neodhalil:) nehulit
          Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 No jak pisou ostatni, muzes si udelat svou :) Ja mam takovou jednu a semtam ji pouziju, ale zas ne m
            Re: Možná hloupej dotaz... 21.11.2010 skoro každej výrobce dělá expreskový karabiny ve třech verzích - klasický, drátový, šroubovací. A up
  Re: Možná hloupej dotaz... 22.11.2010 Nutnost dávat dvě presa proti sobě? Dobrá hláška. Druhý preso je jen protistrachovka, jinej význam v
    Re: Možná hloupej dotaz... 22.11.2010 To si právě nemyslím. Když se hodně motá nohama kolem borháku, u prvního, nebo u druhého, tak je něk
skialp závody - SK 19.11.2010 Nevíte někdo o chystaných závodech pro tuto zimu na Slovensku? Kategorie open :-)
  Re: skialp závody - SK 20.11.2010 Skimountaineering.sk - ale ještě to asi není jasné. Asociace se jim nějak rozpadá, nikdo nechce být
Sardinie 19.11.2010 At googlim jak googlim, nemuzu najit zadneho pruvodce na Sardii. Vyslo vubec nekdy neco? Dik!!!
  Re: Sardinie 19.11.2010 Pruvodce urcite je, ale asi ho nikde nestahnes...
  Re: Sardinie 19.11.2010 Maurizio Oviglia, Pietra di Luna. Existuje verze italská, anglická a německá. Italská byla ke koupen
    Re: Sardinie 19.11.2010 Dik moc, nejde mi o stazeni, ale o koupeni, jdu hledat...
      Re: Sardinie 21.11.2010 pokud chces, mame jeden kus na prodej. i kdyz to je to starsi vydani, da se podle toho dobre lizt...
  Re: Sardinie 19.11.2010 Podle clanku v predposlednim Klettern by na jare melo vyjit nove vydani Pietra di Luna (to soucasne
    Re: Sardinie 19.11.2010 Tak to je vytecna informace, doufam ze vyjde na zacatku brezna, v planu je jet tam na konci brezna..
    Re: Sardinie 19.11.2010 Heh, takže Maurizio to opäť odložil :} ...naposledy, keď mi písal, malo to výjsť túto jeseň (septemb
      Re: Sardinie 19.11.2010 To si v Klettern mysleli taky, a proto s nim naplanovali na tento podzim clanek o Sardinii, a i kdyz
friendy 19.11.2010 Pomohl by ste mi někdo s výběrem velikosti Friendů? Uvažoval sem na začátek RE Pulsar 1-3 + Re-flex 4-6.
  Re: friendy 19.11.2010 Na šestku bych se vyprd (moc velká) a ušetřenou váhu bych využil na 0,5-ku a 0,75-ku. Kdybych si měl
  Re: friendy 19.11.2010 Ahoj, jak rika Honza, pokud prvni tri tak asi 1,2,3, potom nejaky mensi a nakonec velky, ty se ho
  Re: friendy 19.11.2010 Jestli frendy nemáš, jdi rovnou do Camalotů. Velikost bych bral do "naší" čtyřky pro "
  Re: friendy 19.11.2010 to si ujasni, kde s nima polezeš. jiné jsou vhodné na žulu (spáry), jiné na vápno (podivně kostrbaté
  Re: friendy 19.11.2010 Mrkni do inzerce, zrovna jsem tam nabídl tři friendy, z nichž jeden nový BD č. 3, vím, že sem inzerc
    Re: friendy 19.11.2010 Kup rovnou novou sada frendů RE Axel - a máš vystaráno - USA tech.dvou osek , česká výroba fa.Kouba
  Re: friendy 19.11.2010 A když už tady každej radí různý typy, tak mrkni na Omega Pacific link cam. Takhle jeden kousek vůbe
    Re: friendy 19.11.2010 Jo, cely žhavý dávat 2000 za friend na začátek :-) Já sem se teda na ty BD aj pacifiky díval, ale př
      Re: friendy 20.11.2010 Jestli fakt nevis a nikdy jsi to nezakladal, tak nejlepsi by pro tebe bylo si to od nekoho pujcit. C
      Re: friendy 20.11.2010 BDcka se daj sehnat levnejs, i tady v inz cca do 1300, i novy. Ale chapu ze je to porad o dost vic,
        Re: friendy 21.11.2010 Pokud koupis Koubu(RE) tak pocitej s tim ze do roka nebo po jednom vyletu do Yosemit sou na vyhozeni
        Re: friendy 21.11.2010 Do klasickejch skalních cest jsou abalaky zlatý, konkrétně ty v provedení TriCam od Campu, se smyčko
          Re: friendy 22.11.2010 Do Abalaku stačí z boku poklepat třeba karabinou, pak vzít hrot mezi prsty, odtáhnout od skály a v t
            Re: friendy 22.11.2010 Nevím, kde se bere mýtus, že frendy nejdou do vodorovnejch spár. To platilo v době masivních hliníko
              Re: friendy 22.11.2010 To není mýtus, to je fakt. V mělké díře, kam se vejde sotva tělo tri camu či vačky (TCU, friendu, ca
                Re: friendy 22.11.2010 Ad tricamy lepší do mělkejch děr než frendy - souhlas.
Ad mýtus to není - nesouhlas. Mýtus to
                  Re: friendy 22.11.2010 Pravda pravda, někdy je dobrý dvakrát přečíst, napočítat do desíti a pak něco napsat... Nakonec, pok
      Re: friendy 22.11.2010 Na nosnost se vyser, když už jdeš po číslech, tak koukej spíš na rozpětí min/max.
  Re: friendy 22.11.2010 ještě: jak často se na ně hážou samotný karabiny a kdy expresky? Mě to přijde s těma expresama o dos
    Re: friendy 22.11.2010 Nikdo tu snad nezminoval, ze friendy nejdou do vodorovnejch spar :) akorat tricamy jsou do vodorovne
      Re: friendy 22.11.2010 No a ac to sem nepatri, pokud by mel nekdo zajem, mam nejaky tricamy na prodej.
        Re: friendy 23.11.2010 @soty: Chápu, že BD nebo Omega Pacific jsou zbytečně drahé značky. Takže - pokud nechceš moc investo
Tenerife 18.11.2010 Dal by niekto typ na ľahšie lezenie na Tenerife, tak niečo okolo IV až V UIAA.
  Re: Tenerife 18.11.2010 Chystame sa na Tenerife v druhej polovici decembra (17-31). Ty tam budes kedy? Tu na lezci najdes aj
    Re: Tenerife 19.11.2010 Budem tam medzi 10.-17.12.
  Re: Tenerife 18.11.2010 Na Tenerife je asi 900 cest, je tam asi deset oblastí, (největší je Arico) ve většině oblastí je i p
    Re: Tenerife 25.11.2010 Ahoj,
a poradis pls. kde se da na Tenerife koupit pruvodec? Na netu toho moc neni - zajimala
      Re: Tenerife 25.11.2010 asi bych poradil si ho koupit v Evropě a nechat poslat poštou. Vyšel letos a popisuje 900 cest ale v
        Re: Tenerife 25.11.2010 Diky - tuhle stranku se mi podarilo vygooglit taky, ale krom popisu normalky toho tam taky moc neni
        Re: Tenerife 26.11.2010 Ja toho vygooglil vic a zajimalo by me, pokud jsi byl v Guia D Igora nebo v Barranco de los Naranjos
          Re: Tenerife 26.11.2010 V Guia D Isora jsem nebyl, ale z průvodce je jasné, že je to trad i sport, jestli jsou jasné spáry v
      Re: Tenerife 26.11.2010 My ho koupili v Granadille - mrkni na 1
...
810
811
812
813
814
815
816
817
818
819
820
821
822
823
824
825
826
827
828
829
...
2263
Možná hloupej dotaz... Ví někdo proč se nedělají expreskový sety se šroubovacíma karabinama? Odpadla by tím nutnost dávat dvě presa proti sobě... Tomáš 01:03:38 20.11.2010odpovědět
  Re: Možná hloupej dotaz... Dělají se......ale pokud se správně naučíš cvakat normální, nepotřebuješ ani šroubovací ani cvakat dvě proti sobě. Fly 08:12:23 20.11.2010odpovědět
    Re: Možná hloupej dotaz... Myslím, že do kruhů se to občas hodí. Jak to nahradit jinak, než šroubovací karabinou nevím... Leošák 08:38:25 20.11.2010odpovědět
      Re: Možná hloupej dotaz... Do kruhu das dve obyc proti sobe kdyz si to chces pojistit - duble. Jinak i to vetsinou dokaze cloveka v tezkem miste dost odtavit, blbnout tam se sroubovackou mi prijde mozna jeste narocnejsi. mira 08:44:32 20.11.2010odpovědět
        Re: Možná hloupej dotaz... Ono se to nezdá, ale ta šroubovačka se taky špatně procvakává :/ Takže to fakt vyšťaví :) Ale chápu že občas se to hodí, párkrát jsem to v plotnách použil.
Řešení - 2x HMS a Express popruh :) Komár 10:47:04 20.11.2010odpovědět
          Re: Možná hloupej dotaz... Myslím, že řešení je jednodužší, vyměnit jednu karabinu v presu karabinou se šroubovací pojistkou. Andy 14:35:51 20.11.2010odpovědět
            Re: Možná hloupej dotaz... No a pak když to borec použije i na vápně a do prvních 3 nejtů nacpe šroubovačky a utáhne na fest, to je teprve paráda :) George-jp 15:21:11 20.11.2010odpovědět
              Re: Možná hloupej dotaz... Zdar, taky jsem to sem tam použil, ale největší vopruz je to, že dyž se to nejmíň hodí, šroub se ti sám zatáhne na sedáku, ty teěsně před tlamou ji frkneš do nejtu nabereš lano a čumíš..a letíš..a nebo to pak zas nejde rozšroubovat..druholezci..nebo dáš druhej PP pokus, necháš ji viset ve stěně a zapomeneš si ji rozšroubovat..zkrátka u sportovek chujovina. Sumec 09:43:26 22.11.2010odpovědět
  Re: Možná hloupej dotaz... Urob si sam. Nejakou dobu jsem preso se dvema sroubovkama pouzival. Obcas se mi vyskytl zajimavy problemek: dolni karable mela tendenci se sama zasroubovat, kdyz preso viselo na sedaku. Nevim, jestli to byla jen nejaka podivnustka pouzite karabiny, ale vzydcky se vyplatilo presku pred delkou zkontrolovat, jestli se da otevrit. Radek J. 17:03:56 20.11.2010odpovědět
  Re: Možná hloupej dotaz... Ne vždycky znamená šroubovací karabina jistotu! Lano, který vede "správným" směrem, tak při posunu karabinou a dotykem na šroubovací pojistku, jí dokáže povolit, výsledek je úplně stejný, jako když máš obyč preso. Je to zbytečná váha navíc, a než to zašroubuješ tak to stojí síly... Nejjistější je double. Jirka 17:58:57 20.11.2010odpovědět
    Re: Možná hloupej dotaz... Akorat se ti obcas muze stat, ze ma nejt maly oko a vic nez jednu "proti-strachovku" tam nenacpes. Radek J. 18:38:50 20.11.2010odpovědět
      Re: Možná hloupej dotaz... Tak do nejtu nevidim důvod dávat 2 proti sobě. Jirka 19:16:38 20.11.2010odpovědět
        Re: Možná hloupej dotaz... Už jsem viděl tak dvakrát, jak někdo hodil pořádnou tlamu, protože se mu preska, co měl někde u kotníků vycvakla. Prostě se to občas stane. Mauglí 19:26:05 20.11.2010odpovědět
          Re: Možná hloupej dotaz... Tak to bych řek že jí měl blb cvaknutou. (směrem ke skále) Jirka 19:46:35 20.11.2010odpovědět
            Re: Možná hloupej dotaz... do nejtu ani borhaku ji ke skale fakt necvaknes...:) mira 20:26:10 20.11.2010odpovědět
              Re: Možná hloupej dotaz... lano ke skale... vole:) 23:18:46 20.11.2010odpovědět
                Re: Možná hloupej dotaz... No jo,to jsou hratky cestiny ktery jsem nejako neodhalil:) nehulit mira 09:14:14 21.11.2010odpovědět
          Re: Možná hloupej dotaz... http://www.outdoor-ranger.com/austrialpin- easy-magic-screw-karabiner-polished-p-10493.html
to poskladas19:49:47 20.11.2010odpovědět
        Re: Možná hloupej dotaz... Už jsem viděl tak dvakrát, jak někdo hodil pořádnou tlamu, protože se mu preska, co měl někde u kotníků vycvakla. Prostě se to občas stane. Mauglí 19:52:22 20.11.2010odpovědět
          Re: Možná hloupej dotaz... No jak pisou ostatni, muzes si udelat svou :) Ja mam takovou jednu a semtam ji pouziju, ale zas ne moc casto. Chce si to pripravit pred cestou a mit rozmysleno proc a kdy ji pouzit, aby ses opravdu zbytecne nevysilil.
I kdyz se cvaka spravne, v nekterych mistech clovek prelejza blbe kolem presa ze strany na stranu, nekdo da dve klasicky, nekdo da zamkovky :)
(fakt je, ze ne vsude se vejdou dve presa) Danny. 20:29:18 20.11.2010odpovědět
            Re: Možná hloupej dotaz... skoro každej výrobce dělá expreskový karabiny ve třech verzích - klasický, drátový, šroubovací. A uplně stejně skoro od každýho výrobce lze koupit i expreskovej popruh. Takže koupit dvě šroubovačky a k tomu popruh a sám si složit expresku je to nejjednodušší. Ale moc nechápu proč tam cpát HMSky. Nehledě na to že jejich určení na něco zcela jinýho. Jirka P. 21:14:58 21.11.2010odpovědět
  Re: Možná hloupej dotaz... Nutnost dávat dvě presa proti sobě? Dobrá hláška. Druhý preso je jen protistrachovka, jinej význam ve sportovním lezení, si myslím, nemá. jirkas 10:23:54 22.11.2010odpovědět
    Re: Možná hloupej dotaz... To si právě nemyslím. Když se hodně motá nohama kolem borháku, u prvního, nebo u druhého, tak je někdy dobré to pojistit. Vycakne se to docela lehce, ať jsou karabiny stejně, nebo proti sobě, to je jedno. Málokdy, ale stává se to:). Mauglí 11:49:48 22.11.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: