Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
Bouldry:
11.Pařík 10350
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
Hory:
12.Černý 3878
13.Chomová 3836
14.Abt 3757

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231357 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 titulky01.12.2010
Ahoj,nemáte někdo odkaz na české titulky k filmu Alone on the Wall
 Re: titulky01.12.2010
Pridám sa. Nemáte niekto title na Nanga Parbat?
  Re: titulky01.12.2010
dá se někde Nanga Parbat stáhnout?
   Re: titulky01.12.2010
niekde určite, ja to mám ale od známej z HDD.
    Re: titulky01.12.2010
Nechceš to hodit třeba na uloz.to spousta lidí tady by to rozhodně ocenila. Dík
     Re: titulky02.12.2010
DVD se nejlíp ocení v obchodě, ale taky bych zatím aspon stáhnul:)
      Re: titulky02.12.2010
Pracuju na tom
       Re: titulky02.12.2010
tady to máte:
        Re: titulky02.12.2010
Paráda... Dík
        Re: titulky03.12.2010
Díky moc, pěkné film ale dost se tam mluví. Nejaký machr na titulky?
        Re: titulky03.12.2010
díky. titulky by byly fajn. škoda že to není anglicky, německy bohužel umím jen alles gute :))
        Re: titulky03.12.2010
diky moc
  Re: titulky16.01.2011
Neobjevily se mezitím někde ty titulky k Nanga parbat? Díkes
   Re: titulky18.01.2011
Tady máš origoš German Subtitles s přesnym timingem, stačí jen přeložit do CS

    Re: titulky30.01.2011
český titulky už jsou taky na uložto.cz
 Re: titulky02.12.2010
Nanga parbat na ulozto by byl fajn, nikde se mi to nepodarilo sehnat:(

 titulky01.12.2010
Ahoj,nemáte někdo odkaz na české titulky k filmu Alone on the Wall

 nehoda na smíchově01.12.2010
Zdárek,


Při jištění s Grigri už jsem viděl dvákrát nehodu.
Roviště a myslím že to byla cesta hudba
z hor.Borec nad převískem u třetího jištění si odskočil, či spíše odsedl a dopadl na nástupní polici, přetočil se a tvr
 Re: nehoda na smíchově01.12.2010
Diskuze k tématu je zde a prý spadl mužskej.
  Re: nehoda na smíchově01.12.2010
Dík za upřesnění.
 Re: nehoda na smíchově01.12.2010
V Nemecku je jisteni s GriGri rarita, vetsina lidi jisti kyblikem nebo HMS a na stenach padaji take
  Re: nehoda na smíchově01.12.2010
Re:Klasicky pripad (videno na vlastni oci): dama jisti kyblikem a obe ruce ma nad jistitkem, tak, ja
   Re: nehoda na smíchově01.12.2010
Každý ako sa naučí tak nech to používa. U HMS ruka vždy hore, ako hovoríš je to návyk, mám 90kg, ist
    Re: nehoda na smíchově02.12.2010
Ahoj!
Ahoj! Lezu 30 let a všechny pády/na písku i v horách/jsem zatím bezpečně chytil tak k t

 Norsko Romsdal-ledy01.12.2010
Jedeme letos lézt na ledy do Romsdalu a nemůžu sehnat podrobnějšího průvodce, jako je třeba o Rjukanu. Na netu jsou jen velmi stručné informace a nebo je neumím najít. Poraďte, prosím.

 FOTODNE01.12.2010
teda ani s zím pivem neni atraktivní,čepovat takovej samoser....jediný na co by byla užitečná-předklonit se,stáhnout kalhotky a posloužit...
 Re: FOTODNE01.12.2010
nic si z toho nedelej, mozna z toho vyrostes..
  Re: FOTODNE01.12.2010
dofám že ne.

 Budou vánoce..30.11.2010
..asi. Baušeho dnes někdo vydražil skoro za 15 stovek (objevuje se tak jednou ročně k prodeji) a vobyčejnej pískovcovej průvodec 1. díl dokonce za 600 - ten je k mání každej měsíc tak za 100-300 Kč. Vypadá to že blázni ještě nevymřeli:)
 Re: Budou vánoce..01.12.2010
Bauseho jsem videl letos potreti. To mne spise dojalo to Defile skalnich vezi za 2025,-...
To

 Bouldermatka30.11.2010
Ahoj,
nevíte zda nějaký výrobce vyrábí bouldermatky z nylonu - omyvatelného materiálu, který za mokra nebo ve sněhu nepropustí ?

Stačí pak jen utřít suchým hadrem a můžete na ní klidně spát.
Ty současné PES materiály akorát na
 Re: Bouldermatka01.12.2010
Onen nylon je ve sněhu dost vražedný, zvláště pak ve svahu... Však to poznáš sám :-).

 nehoda na Smichove30.11.2010
Ahoj, nevite, co se vcera stalo na Smichove za nehodu?
 Re: nehoda na Smichove30.11.2010
meli bysme?
  Re: nehoda na Smichove30.11.2010
Tak už je to venku, no co. Trochu jsem se posral. Toto tak smrdělo?
 Re: nehoda na Smichove30.11.2010
zacatecnici jistili bez dostatecne instruktaze a kontroly na grigri. doufejme ze ho na klajde hned z
  Re: nehoda na Smichove30.11.2010
jj, grigri je zjevne nebezpecne... zakazat!
   Re: nehoda na Smichove30.11.2010
nebezpečne neni grigri ale lidi co s tim neumi zachazet, zvlaste pokud jisti poprve!!! v zivote..
  Re: nehoda na Smichove30.11.2010
jj, grigri je zjevne nebezpecne... zakazat!
   Re: nehoda na Smichove30.11.2010
jednoznačně si za to může lezec, sand ho z toho "vyléčejí"
    Re: nehoda na Smichove30.11.2010
Tak týpkovi přeju brzké uzdravení. Lituju tu holku protože za nic nemůže!To co se děje občas na stěn
     Re: nehoda na Smichove30.11.2010
Takhle to dopadá, když partička outdóristů v kostkovanejch teplákách honí adrenalin. Ať se brzo uzdr
 Re: nehoda na Smichove30.11.2010
zlobastream to řeší
  Re: nehoda na Smichove30.11.2010
diky za info, pry tam vcera byla ponura nalada... njn
   Re: nehoda na Smichove30.11.2010
a jakou náladu bys asi čekal?!?
   Re: nehoda na Smichove30.11.2010
a kolik bylo mrtvejch?

 Adam Ondra na ČT430.11.2010
Jedním z hostů byl A.Ondra a krátka ukázka z filmu progression.

http://www.ceskatelevize.cz/ ivysilani/210471297600009-minuty-
 Re: Adam Ondra na ČT430.11.2010
... a navíc nám už Adam dospěl. Má už 19 let.
 Re: Adam Ondra na ČT430.11.2010
Pěknej počin. V tom Papíčulovi to vypadá, že Adam necvakal minimálně poslední čtyři expresky.
  Re: Adam Ondra na ČT430.11.2010
protože tam některé z nich chyběly... :)
  Re: Adam Ondra na ČT430.11.2010
protože tam některé z nich chyběly... :)
 Re: Adam Ondra na ČT430.11.2010
Pan redaktor neměl absolutně tušení-ty otázky na které se ptal,to byla hrůza.
  Re: Adam Ondra na ČT430.11.2010
...a prekladateľ sa tiež ukázal ako "profík".

 džop29.11.2010
Inzeráty typu " Nenechte kalamitu na posledním míste" bych zpoplatnil. Takový tu nemá , dle mého, co dělat! Prodat bundu, koupit lezačky, seznámit se, nabídnout spolujízdu a pod. ano! Toto mi tu vadí.
Ale třeba jen mě...
 Re: džop30.11.2010
)))))))))))))))))))) klid
 Re: džop30.11.2010
ja bych zas zpoplatnil zverejnovani fotek jako dnesni foto dne, kdo se na to ma po ranu v nizine kou

1   ...   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   824   825   826   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 nehoda na smíchově
Zdárek,


Při jištění s Grigri už jsem viděl dvákrát nehodu.
Roviště a myslím že to byla cesta hudba
z hor.Borec nad převískem u třetího jištění si odskočil, či spíše odsedl a dopadl na nástupní polici, přetočil se a tvrdej dopad do sutoviště.
Naštěstí jen koleno, špatně chodit mohl a odřeniny.Jistič úplně spálené ruce.Stál jsem pět metrů vedle.
Nago, lezli jsme titanic a vlevo od nás se borec
proletěl 25 metrů a zastavil se kousek nad zemí.
Vyplašenej jistič měl uplně spálené ruce.Takže se nikomu nic nestalo.
Zakopaný pes je v tom, že grigri je složitější než osma či reverso a tím pádem je větší pravděpodobnost že se stane fatální chyba.Záčátečníci by asi opravdu měli jistit s něčím jednoduším, ale tím neříkám, že kopanec nemůže udělat i zkušený lezec. Jen si vzpomente!
Tuhle nehodu jsem naštěstí nevidel.
Brzké uzdravení holčině přeje mara




mara10:32:30 01.12.2010
odpovědět 
 Re: nehoda na smíchově
Diskuze k tématu je zde a prý spadl mužskej.
www.lezec.cz/diskuse.php?ckat=&lim=0&key=80776
10:50:57 01.12.2010
odpovědět 
  Re: nehoda na smíchově
Dík za upřesnění.
mara11:28:10 01.12.2010
odpovědět 
 Re: nehoda na smíchově
V Nemecku je jisteni s GriGri rarita, vetsina lidi jisti kyblikem nebo HMS a na stenach padaji take jako hrusky.

Klasicky pripad (videno na vlastni oci): dama jisti kyblikem a obe ruce ma nad jistitkem, tak, jak se to naucila u HMS. Borec si u slanaku odsedne do lana, dama ho jeste chvilku je schopna spoustet a pak ho pusti az na zem. Vysledek: on odrazene paty, prip. mikrofraktury; ona: popaleniny 2. stupne na dlanich, nutne osetreni v nemocnici.

Co z toho plyne: lezeni neni fotbal a s kazdym jistidlem je mozne udelat chybu. Ono by take neuskodilo, kdyby se spousteny jeste predtim, nez se pusti chytu, presvedcil o tom, ze ho jistic drzi (smrtak v Grazu pred par tydny). Ale myslim, ze ti, jimz by tyto rady byly k uzitku, stejne Lezce nectou ...

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.12:14:53 01.12.2010
odpovědět 
  Re: nehoda na smíchově
Re:Klasicky pripad (videno na vlastni oci): dama jisti kyblikem a obe ruce ma nad jistitkem, tak, jak se to naucila u HMS.

Zle sa to naucila, zle ju to naucili?! To, ze ma pollodak vo V-polohe vacsi brzdni ucinok je sice fajn, ale novacikovia musia ziskat spravne navyky, aby vedeli istit aj s inymi istiacimi pomockami. Preto aj s polovicnym lodnym vzdy brdiaca ruka dole, palec smeruje do HMS! Vecko s pollodakom len pri spustani, tu je to ziaduce, aby sa nekrutilo lano.
Ivan15:25:49 01.12.2010
odpovědět 
   Re: nehoda na smíchově
Každý ako sa naučí tak nech to používa. U HMS ruka vždy hore, ako hovoríš je to návyk, mám 90kg, istiť 60, tak je to jediná normálna možnosť ako bezpečne istiť vo väčšine situácií. Najlepšie je istiť tým čo človek pozná, je na to zvyknutý a pravidelne používa. Ale ako tady bolo už párkrát spomenuté, väčšine ľuďom ktorý popadali je každá rada drahá.
Michal15:44:04 01.12.2010
odpovědět 
    Re: nehoda na smíchově
Ahoj!
Ahoj! Lezu 30 let a všechny pády/na písku i v horách/jsem zatím bezpečně chytil tak k tomu snad můžu můžu říct pár slov.Podle mně nezáleží zase tak moc na tom,co kdo používá,ale měl by to mít dobře nacvičený a vyzkoušený.Tohle se nedá dost zdůraznit.Spousta nováčků netuší,že to s nima doopravdy "škubne".Nácviky s chytáním pneumatik ,podle mně velmi užitečné,už jsem dlouho nikde neviděl.Sám,od té doby co se nejistí přes rameno /mimochodem i to fungovalo /,
používám půlloďák, osma má u jednoduchého měkkého lana často nedostatečný brzdný účinek.Ale v poslední době i "kyblík" a nestěžuju si.Reversu jsem se nikdy nenaučil věřit.Ještě pár slov na konec.Když jistím prvolezce tak naprosto samozřejmě nedělám nic jinýho - a to platí i na překližce, i když pokec s kamarádem vedle je jistě fajn.Ale především musím vědět co dělá "tahač".Často i pár decimetrů lana které se povede stáhnout rozhoduje podstatnou měrou o následcích pádu.
Bořek15:14:08 02.12.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi