Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Zimní Sperlonga 12.12.2010 Ahoj, 27.12. se chystáme do Sperlongy a chtěla bych poprosit o nějaké tipy na ubytko. Kempy nebo privát (něco, kde mohou být pejsci). Klidně i v okolí Gaety, Terraciny apod. Díky moc :) Míša
  Re: Zimní Sperlonga 14.12.2010 My jsme kdysi spali ve Sperlonze u Alfreda, měl tel. 0039 771 744 038, ale uměl pouze italsky.
Slavné stěny 11.12.2010 Ahoj,
tak nějak poslední dobou uvažuju o stanovení cílů, co bych chtěl chtěl (převážně v alpách) vylézt. Chci se zaměřit na slavné stěny(i když vím co to všechno obnáší).
Chci se zeptat jestli někdo nemáte nějaký seznam nebo odkaz,nemůžu je
  Re: Slavné stěny 11.12.2010 Tak třeba ještě Cima grande di lavaredo...
Tady pak seznam těch šesti nejhezčích stěn
  Re: Slavné stěny 11.12.2010 A co už jsi vylezl?
    Re: Slavné stěny 11.12.2010 No píšu, že je to stanovení cílů-takže neříkám,že mám už dostatečný zkušenosti a hned bych se tam vr
  Re: Slavné stěny 11.12.2010 V zimě: Severní Jorassy, Matterhorn a Eiger ... nejhodnotnější výstupy stěnama. Myslím, že pořád.
Snowblady 10.12.2010 Zdravím, chci se zeptat-na snowblady se používají klasické lyžáky jako na normální lyže nebo jsou nějaké speciální? Díky :-)
  Re: Snowblady 10.12.2010 Klasicke se pouzit daji (resp sedět tam budou) ale jejich pouziti neni vhodne. Prenášení sil a vůbec
    Re: Snowblady 10.12.2010 sem hloupej spatne sem si to precet psal sem o uplne necem jinym pardon uz mlcim :(
  Re: Snowblady 10.12.2010 Jsou to tak krátké lyže, že cokoli tam upneš, tak na tom jde jezdit. Před mnoha lety jsme je vyráběl
    Re: Snowblady 10.12.2010 Když jedu s batohem, tak ani vázací plasťáky nepomohou a padám furt na záda. Takže nejlepší jsou pod
    Re: Snowblady 11.12.2010 čus, a je rozdíl mezi snowblade a bigfootama?nebo jde o jednu věc?
      Bigfooty / Skiboardy / Snowblady 11.12.2010 Bigfooty jsou širší, kratší, tvrdší a mají menší poloměr otáčení než vetšina snowbladů, jejich nejho
        Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady 11.12.2010 nejlepší byly klasický "Miniski" který jsme si vráběli sami ze starých lyží, ještě než byl
              Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady 12.12.2010 jde spíš o úplně jiný vlastnosti. o cenu vůbec nejde. Pokud na tom někdy někdo z vás jezdil a má mož
                Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady 12.12.2010 No, na Big footech jsem se docela najezdil a s minisky(uřízlejma lyžema) bych je nesrovnával
                  Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady 13.12.2010 S tím offpiste bych byl velmi opatrný. Na bigfootech jsem sice sjel Východní Vysokou ke Zbojandě, a
PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN 10.12.2010 Chtěl bych se zeptat, jestli někdo, kdo z vás byl v Tádžikistánu, neví, jestli je možné sehnat Dušanbe nebo Khorogu plynové kartuše na vařič (Var II.). Díky
  Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN 10.12.2010 Cus, byl jsem pred 3 lety. V Dushanbe byl nejakej sport kde meli jedny macky. Tak mozna tam, jinak s
  Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN 10.12.2010 Ahoj, NEDA!!! probehali jsme cele mesto a nakonec jsme byli nuceni koupit si 3 kg tezkou plyn. bombu
    Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN 12.12.2010 Cao, Plyn neda - koupis benzin a budes rad ze hori. Cili si vem k benzinaku i nahradni dily . Jinak
    Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN 12.12.2010 V Bisteku neni problem sehnat kartuse na VAR.
Chronological list of all known first ascents of peaks 10.12.2010 Dostal jsem prosbu od jednoho svého ruského pen-frienda. Andrej mě žádá, abych se pokusil sehnat kontakt na autora níže uvedené práce. Jméno je zkomolené a bude to (hádám) Josef Hála nebo Hůla... Google mi zatím nic nenapověděl...
Nevěděli byste pr
štand jištění 07.12.2010 Ahoj, chtěl bych se zeptat jaká je nejlepší možnost jištění na štandu u kruhu, když prvolezec je vyrazně těžší než jistič. Jaká jistící pomůcka? Přímo, nepřímo?
Díky
  Re: štand jištění 08.12.2010 Pokud to jde lízt vkuse tak ze země )
  Re: štand jištění 08.12.2010 nejsem odborník, ale myslim, že je to jedno. vždycky jsem prvolezce od kruhu jistil ze sedáku, stejn
    Re: štand jištění 08.12.2010 jde o padovy faktor.
      Re: štand jištění 08.12.2010 Pádový faktor čeho? Asi jsem natvrdlý, prosím vysvětlit. Když jistím z kruhu tak snad, ale ze sedáku
  Re: štand jištění 08.12.2010 Dlouhá odsedka pro jističe (klidně 2m) a postupové jištění v kruhu.
    Re: štand jištění 08.12.2010 Myslim že nejlepší je, pokud to jde, aby prvolezec dolezl o kruh výše a druholezec ho pak jistil od
      Re: štand jištění 08.12.2010 Pokud to jde, tak je asi určitě nejlepší, aby prvolezec dolezl o kruh výše a druholezec ho jistil od
        Re: štand jištění 08.12.2010 Však jsem psal, že když nejde, aby byl prvolezec o kruh výše, tak aby jistič měl delší odsedku a prv
          Re: štand jištění 09.12.2010 Kde si přišel na to, že jištění půlloďákem před HMS ti ničí lano? Možná tak ti ho zatočí (stejně jak
            Re: štand jištění 09.12.2010 že by se prameny lana třely o sebe? :-)
              Re: štand jištění 09.12.2010 stejně tak se to tře i o skálu a tím se to taky ničí a mnohdy víc něž půlloďákem
                Re: štand jištění 09.12.2010 no jasně, ale řeč byla pokud vím o opotřebení v jistítku, né?
                  Re: štand jištění 09.12.2010 řeč byla o bezpečném jištění ze štandu a pokud vím, tak jediné jistítko, které ČHS doporučuje na jiš
    Re: štand jištění 08.12.2010 jediné správné řešení je toto. Ostatní se dřív nebo později zabijou. Nejdřív mně pobavil Aldo - malé
      Re: štand jištění 08.12.2010 "jediné správné řešení je toto." - :)) a který myslíš?
        Re: štand jištění 08.12.2010 nemysli tim to na ktery odpovida (navazuje) ??
          Re: štand jištění 08.12.2010 Si mě nepochopil. Vím že krátké pády jsou ty nejhorší. Myslel jsem to trochu jinak, ale na psané vys
  Re: štand jištění 08.12.2010 Do kruhu ultra-kratkou smyci, do ni HMS. Sam sedis v odsedce.
  Re: štand jištění 08.12.2010 doporučuju si to vyskoušet s pneumatikou nebo pytlem písku, ušetří to mnohé mudrování. desetimetrový
    Re: štand jištění 10.12.2010 Se svými 60 kg jinak, než jistidlem přímo ve štandu nejistím. Určitě nedávat na sedák, pokud jsou op
  Re: štand jištění 08.12.2010 Svoji výrazně lehčí jističku jsem většinou spustil na fix třeba 3m pod kruh, od kterého se odlézá (p
  Re: štand jištění 09.12.2010 Nejnovější pomůcka, kterou doporučují 4 z 5 certifikovaných horských vůdců je odsedka z které jistíš
    Re: štand jištění 10.12.2010 :))))
    Re: štand jištění 10.12.2010 No, správnější by bylo napsat "2 z N" vůdců.
    Re: štand jištění 13.12.2010 A kterou myslím, že propaguje i slavný Kuba Turek, kterého tu dnes vysloveně postrádám.
Nemá
Umělá stěna 07.12.2010 Ahoj, chtěl bych se zeptat jak by měla být tlustá překližka na umělou stěnu??Předem dík za odpověď...
  Re: Umělá stěna 07.12.2010 Mam na previse 18mm a na kolmici 15mm a je to malo, doporucuju silnejsi (setril jsem, ale vzhledem k
    Re: Umělá stěna 07.12.2010 18 je uplne v pohode, da se i osb. Podlozit tramkama, u tech zalezi na vzdalenosti ne u sroubu, ty j
      Re: Umělá stěna 08.12.2010 Ja to prave nijak extra podlozene nemam, jen sroubama pridelane ke tramum, takze podlozeni je jen ta
  Re: Umělá stěna 08.12.2010 Když použiješ překližku co se používá na stracené bednění bude 18mm určitě stačit, mám z toho strop
Ortler - skialp 07.12.2010 Ahoj,
nevíte někdo náhodou zda se dá jít na skialpech na Ortler přes Payerhutte? Tedy myslím Sulden - Payerhutte - Ortler a zpět. A zda je chata z jara otevřená? nebo je tam winterraum? O cestě z Trafoi přes Berglhutte vím ,ale těch 1800m o
  Re: Ortler - skialp 08.12.2010 Asi myslíš normálku/sestupovku ze Suldenu. Kousek jdeš lesem a pak sněhem na chatu Tabaretta - winte
    Re: Ortler - skialp 08.12.2010 Dík za info dle tvého popisu už je mi jasné proč není tato cesta naznačena v mapě jako zimní (skialp
      Re: Ortler - skialp 08.12.2010 Jo. Ale dalo by se :-)
        Re: Ortler - skialp 09.12.2010 Myslím, že kolem Ortleru je spousta kopců jak stvořených pro skialp...ale zrovna Ortler je spíš na p
          Re: Ortler - skialp 09.12.2010 Samozřejmě se chodí lyžmo na Ortler z druhé strany. Samozřejmě jsou tam lepší kopce. Ale je to nejvy
            Re: Ortler - skialp 09.12.2010 Nezbude než namasírovat svaly a jít z Trafoi, uvidíme jaká bude z jara kondice když dobrá tak by se
hexy 07.12.2010 ahoj, nevíte o e-shopu kde bych sehnala hexy jednotlivě, tj.ne v sadě. klidně zahraničí. měla jsem je objednány z UK ale mají problém s mojí kartou, který nedokáží odstranit..:(
      Re: hexy 08.12.2010 Kdy je potřebuješ? S Kanadou jsem celkem ve styku.
        Re: hexy 08.12.2010 do vánoc:), ale mám rozhozenou síť ještě jinde. kdyby mi to nevyšlo,ráda bych tě využila. klidně i
  Re: hexy 07.12.2010 zapomněla jsem říct že chci DMM, ne wild country.
    Re: hexy 08.12.2010 Docela podstatný:D
Šmarjá panno kolik stojí kus? Koupit sadu a zbytek prodat nebo rozdat k vá
  Re: hexy 07.12.2010 Problém s kartou jsem měl při nákupu z UK taky, týkalo se to nějaký autorizace, kterou naše banky ne
  Re: hexy 07.12.2010 Zkus Hannah Plzeň, mají je teď nově, nejsem si jistej jestli je to DMM, ale myslim že jo. Na eshopu
  Re: drytool gutovka 06.12.2010 mohli by udělat drajtoolový závody!
    Re: drytool gutovka 06.12.2010 a prize money len pre holky :D
    Re: drytool gutovka 06.12.2010 myslel som, ci sa tam vobec da liezt?
      Re: drytool gutovka 06.12.2010 Podle: hamrsport.cz/gutovka/horolezecka-stena,
se otevření ledové plochy týká bruslení. Info
        Re: drytool gutovka 06.12.2010 Co jesm slyšel tak se chystal velkej projekt drytooloveho centra. Kluci co tam makaj se snažily, jen
          Re: drytool gutovka 07.12.2010 Já tam volal, jak že to s drytoolem letos bude a bylo mi řečeno, že tam je jenom jedna cesta a jestl
            Re: drytool gutovka 07.12.2010 Letos se dle informací místních nic nechystá, zřejmě kvůli prachum (bylo sotva na chyty na normální
1
...
805
806
807
808
809
810
811
812
813
814
815
816
817
818
819
820
821
822
823
824
...
2263
Chronological list of all known first ascents of peaks Dostal jsem prosbu od jednoho svého ruského pen-frienda. Andrej mě žádá, abych se pokusil sehnat kontakt na autora níže uvedené práce. Jméno je zkomolené a bude to (hádám) Josef Hála nebo Hůla... Google mi zatím nic nenapověděl...
Nevěděli byste prosím? Nezkusili byste zapátrat nebo se poptat?
Děkuji předem!
----
Chronological list of all known first ascents of peaks
higher than 6000 m in
P A M I R
in its traditional boundaries (i.e. including afghan ranges and ranges on the border
with Pakistan - Vahan, Derdi, Taghdumbash - and chinese ranges -
King Ata Tag, Kungey Shan, Kongur Shan, Muztagata -
which are according to newest chinese maps of Xinjiang
westernmost and highest part of KUNLUN).
Compiled by Josef Hбla, Prague, 2007
_Tom 11:01:31 10.12.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: