Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231516 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
HoSPORT - Staré Hodějovice
Eliass - Ostrava
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Olomouc
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zimní Sperlonga12.12.2010
Ahoj, 27.12. se chystáme do Sperlongy a chtěla bych poprosit o nějaké tipy na ubytko. Kempy nebo privát (něco, kde mohou být pejsci). Klidně i v okolí Gaety, Terraciny apod. Díky moc :) Míša
 Re: Zimní Sperlonga14.12.2010
My jsme kdysi spali ve Sperlonze u Alfreda, měl tel. 0039 771 744 038, ale uměl pouze italsky.

 Slavné stěny11.12.2010
Ahoj,
tak nějak poslední dobou uvažuju o stanovení cílů, co bych chtěl chtěl (převážně v alpách) vylézt. Chci se zaměřit na slavné stěny(i když vím co to všechno obnáší).
Chci se zeptat jestli někdo nemáte nějaký seznam nebo odkaz,nemůžu je
 Re: Slavné stěny11.12.2010
Tak třeba ještě Cima grande di lavaredo...

Tady pak seznam těch šesti nejhezčích stěn
 Re: Slavné stěny11.12.2010
A co už jsi vylezl?
  Re: Slavné stěny11.12.2010
No píšu, že je to stanovení cílů-takže neříkám,že mám už dostatečný zkušenosti a hned bych se tam vr
 Re: Slavné stěny11.12.2010
V zimě: Severní Jorassy, Matterhorn a Eiger ... nejhodnotnější výstupy stěnama. Myslím, že pořád.
 Re: Slavné stěny13.12.2010
 Re: Slavné stěny13.12.2010
Pokud hledáš inspiraci, sežeň si někde knížku od R.Messnera: Velké stěny, Brána 2007. Myslím že sezn

 Snowblady10.12.2010
Zdravím, chci se zeptat-na snowblady se používají klasické lyžáky jako na normální lyže nebo jsou nějaké speciální? Díky :-)
 Re: Snowblady10.12.2010
Klasicke se pouzit daji (resp sedět tam budou) ale jejich pouziti neni vhodne. Prenášení sil a vůbec
  Re: Snowblady10.12.2010
sem hloupej spatne sem si to precet psal sem o uplne necem jinym pardon uz mlcim :(
 Re: Snowblady10.12.2010
Jsou to tak krátké lyže, že cokoli tam upneš, tak na tom jde jezdit. Před mnoha lety jsme je vyráběl
  Re: Snowblady10.12.2010
Když jedu s batohem, tak ani vázací plasťáky nepomohou a padám furt na záda. Takže nejlepší jsou pod
  Re: Snowblady11.12.2010
čus, a je rozdíl mezi snowblade a bigfootama?nebo jde o jednu věc?
   Bigfooty / Skiboardy / Snowblady11.12.2010
Bigfooty jsou širší, kratší, tvrdší a mají menší poloměr otáčení než vetšina snowbladů, jejich nejho
    Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady11.12.2010
nejlepší byly klasický "Miniski" který jsme si vráběli sami ze starých lyží, ještě než byl
     Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady12.12.2010
Jasně,dá se jezdit i na uřezaných starých ski a pohorkách:
      Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady12.12.2010
při dnešních cenách snowblade, bych tuhle variantu vůbec neřešil....
       Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady12.12.2010
jde spíš o úplně jiný vlastnosti. o cenu vůbec nejde. Pokud na tom někdy někdo z vás jezdil a má mož
        Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady12.12.2010
No, na Big footech jsem se docela najezdil a s minisky(uřízlejma lyžema) bych je nesrovnával
         Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady13.12.2010
S tím offpiste bych byl velmi opatrný. Na bigfootech jsem sice sjel Východní Vysokou ke Zbojandě, a

 PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN10.12.2010
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo, kdo z vás byl v Tádžikistánu, neví, jestli je možné sehnat Dušanbe nebo Khorogu plynové kartuše na vařič (Var II.). Díky
 Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN10.12.2010
Cus, byl jsem pred 3 lety. V Dushanbe byl nejakej sport kde meli jedny macky. Tak mozna tam, jinak s
 Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN10.12.2010
Ahoj, NEDA!!! probehali jsme cele mesto a nakonec jsme byli nuceni koupit si 3 kg tezkou plyn. bombu
  Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN12.12.2010
Cao, Plyn neda - koupis benzin a budes rad ze hori. Cili si vem k benzinaku i nahradni dily . Jinak
  Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN12.12.2010
V Bisteku neni problem sehnat kartuse na VAR.

 Chronological list of all known first ascents of peaks10.12.2010
Dostal jsem prosbu od jednoho svého ruského pen-frienda. Andrej mě žádá, abych se pokusil sehnat kontakt na autora níže uvedené práce. Jméno je zkomolené a bude to (hádám) Josef Hála nebo Hůla... Google mi zatím nic nenapověděl...
Nevěděli byste pr

 štand jištění07.12.2010
Ahoj, chtěl bych se zeptat jaká je nejlepší možnost jištění na štandu u kruhu, když prvolezec je vyrazně těžší než jistič. Jaká jistící pomůcka? Přímo, nepřímo?
Díky
 Re: štand jištění08.12.2010
Pokud to jde lízt vkuse tak ze země )
 Re: štand jištění08.12.2010
nejsem odborník, ale myslim, že je to jedno. vždycky jsem prvolezce od kruhu jistil ze sedáku, stejn
  Re: štand jištění08.12.2010
jde o padovy faktor.
   Re: štand jištění08.12.2010
Pádový faktor čeho? Asi jsem natvrdlý, prosím vysvětlit. Když jistím z kruhu tak snad, ale ze sedáku
 Re: štand jištění08.12.2010
Dlouhá odsedka pro jističe (klidně 2m) a postupové jištění v kruhu.
  Re: štand jištění08.12.2010
Myslim že nejlepší je, pokud to jde, aby prvolezec dolezl o kruh výše a druholezec ho pak jistil od
   Re: štand jištění08.12.2010
Pokud to jde, tak je asi určitě nejlepší, aby prvolezec dolezl o kruh výše a druholezec ho jistil od
    Re: štand jištění08.12.2010
Však jsem psal, že když nejde, aby byl prvolezec o kruh výše, tak aby jistič měl delší odsedku a prv
     Re: štand jištění09.12.2010
Kde si přišel na to, že jištění půlloďákem před HMS ti ničí lano? Možná tak ti ho zatočí (stejně jak
      Re: štand jištění09.12.2010
že by se prameny lana třely o sebe? :-)
       Re: štand jištění09.12.2010
stejně tak se to tře i o skálu a tím se to taky ničí a mnohdy víc něž půlloďákem
        Re: štand jištění09.12.2010
no jasně, ale řeč byla pokud vím o opotřebení v jistítku, né?
         Re: štand jištění09.12.2010
řeč byla o bezpečném jištění ze štandu a pokud vím, tak jediné jistítko, které ČHS doporučuje na jiš
  Re: štand jištění08.12.2010
jediné správné řešení je toto. Ostatní se dřív nebo později zabijou. Nejdřív mně pobavil Aldo - malé
   Re: štand jištění08.12.2010
"jediné správné řešení je toto." - :)) a který myslíš?
    Re: štand jištění08.12.2010
nemysli tim to na ktery odpovida (navazuje) ??
     Re: štand jištění08.12.2010
Si mě nepochopil. Vím že krátké pády jsou ty nejhorší. Myslel jsem to trochu jinak, ale na psané vys
 Re: štand jištění08.12.2010
Do kruhu ultra-kratkou smyci, do ni HMS. Sam sedis v odsedce.
 Re: štand jištění08.12.2010
doporučuju si to vyskoušet s pneumatikou nebo pytlem písku, ušetří to mnohé mudrování. desetimetrový
  Re: štand jištění10.12.2010
Se svými 60 kg jinak, než jistidlem přímo ve štandu nejistím. Určitě nedávat na sedák, pokud jsou op
 Re: štand jištění08.12.2010
Svoji výrazně lehčí jističku jsem většinou spustil na fix třeba 3m pod kruh, od kterého se odlézá (p
 Re: štand jištění09.12.2010
Nejnovější pomůcka, kterou doporučují 4 z 5 certifikovaných horských vůdců je odsedka z které jistíš
  Re: štand jištění10.12.2010
:))))
  Re: štand jištění10.12.2010
No, správnější by bylo napsat "2 z N" vůdců.
  Re: štand jištění13.12.2010
A kterou myslím, že propaguje i slavný Kuba Turek, kterého tu dnes vysloveně postrádám.
Nemá

 Umělá stěna07.12.2010
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak by měla být tlustá překližka na umělou stěnu??Předem dík za odpověď...
 Re: Umělá stěna07.12.2010
Mam na previse 18mm a na kolmici 15mm a je to malo, doporucuju silnejsi (setril jsem, ale vzhledem k
  Re: Umělá stěna07.12.2010
18 je uplne v pohode, da se i osb. Podlozit tramkama, u tech zalezi na vzdalenosti ne u sroubu, ty j
   Re: Umělá stěna08.12.2010
Ja to prave nijak extra podlozene nemam, jen sroubama pridelane ke tramum, takze podlozeni je jen ta
 Re: Umělá stěna08.12.2010
Když použiješ překližku co se používá na stracené bednění bude 18mm určitě stačit, mám z toho strop

 Ortler - skialp07.12.2010
Ahoj,

nevíte někdo náhodou zda se dá jít na skialpech na Ortler přes Payerhutte? Tedy myslím Sulden - Payerhutte - Ortler a zpět. A zda je chata z jara otevřená? nebo je tam winterraum? O cestě z Trafoi přes Berglhutte vím ,ale těch 1800m o
 Re: Ortler - skialp08.12.2010
Asi myslíš normálku/sestupovku ze Suldenu. Kousek jdeš lesem a pak sněhem na chatu Tabaretta - winte
  Re: Ortler - skialp08.12.2010
Dík za info dle tvého popisu už je mi jasné proč není tato cesta naznačena v mapě jako zimní (skialp
   Re: Ortler - skialp08.12.2010
Jo. Ale dalo by se :-)
    Re: Ortler - skialp09.12.2010
Myslím, že kolem Ortleru je spousta kopců jak stvořených pro skialp...ale zrovna Ortler je spíš na p
     Re: Ortler - skialp09.12.2010
Samozřejmě se chodí lyžmo na Ortler z druhé strany. Samozřejmě jsou tam lepší kopce. Ale je to nejvy
      Re: Ortler - skialp09.12.2010
Nezbude než namasírovat svaly a jít z Trafoi, uvidíme jaká bude z jara kondice když dobrá tak by se

 hexy07.12.2010
ahoj, nevíte o e-shopu kde bych sehnala hexy jednotlivě, tj.ne v sadě. klidně zahraničí. měla jsem je objednány z UK ale mají problém s mojí kartou, který nedokáží odstranit..:(
 Re: hexy07.12.2010
  Re: hexy07.12.2010
díky, vím o nich, ale nemám kdo by mi je dotáhl do čr
   Re: hexy08.12.2010
Kdy je potřebuješ? S Kanadou jsem celkem ve styku.
    Re: hexy08.12.2010
do vánoc:), ale mám rozhozenou síť ještě jinde. kdyby mi to nevyšlo,ráda bych tě využila. klidně i
 Re: hexy07.12.2010
 Re: hexy07.12.2010
Zkus: www_rockjoy_cz
Kupoval jsem tam od wild country a maj je ted na výprodeji.
 Re: hexy07.12.2010
zapomněla jsem říct že chci DMM, ne wild country.
  Re: hexy08.12.2010
Docela podstatný:D
Šmarjá panno kolik stojí kus? Koupit sadu a zbytek prodat nebo rozdat k vá
 Re: hexy07.12.2010
Problém s kartou jsem měl při nákupu z UK taky, týkalo se to nějaký autorizace, kterou naše banky ne
 Re: hexy07.12.2010
Zkus Hannah Plzeň, mají je teď nově, nejsem si jistej jestli je to DMM, ale myslim že jo. Na eshopu

 drytool gutovka06.12.2010
bude nieco?
 Re: drytool gutovka06.12.2010
mohli by udělat drajtoolový závody!
  Re: drytool gutovka06.12.2010
a prize money len pre holky :D
  Re: drytool gutovka06.12.2010
myslel som, ci sa tam vobec da liezt?
   Re: drytool gutovka06.12.2010
Podle: hamrsport.cz/gutovka/horolezecka-stena,
se otevření ledové plochy týká bruslení. Info
    Re: drytool gutovka06.12.2010
Co jesm slyšel tak se chystal velkej projekt drytooloveho centra. Kluci co tam makaj se snažily, jen
     Re: drytool gutovka07.12.2010
Já tam volal, jak že to s drytoolem letos bude a bylo mi řečeno, že tam je jenom jedna cesta a jestl
      Re: drytool gutovka07.12.2010
Letos se dle informací místních nic nechystá, zřejmě kvůli prachum (bylo sotva na chyty na normální

1   ...   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   824   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Snowblady
Zdravím, chci se zeptat-na snowblady se používají klasické lyžáky jako na normální lyže nebo jsou nějaké speciální? Díky :-)
Mates20:55:36 10.12.2010
odpovědět 
 Re: Snowblady
Klasicke se pouzit daji (resp sedět tam budou) ale jejich pouziti neni vhodne. Prenášení sil a vůbec namáháni je jiné na snb než lyžích. Nicmeně pokud si chceš jen tak snowboard vyzkoušet tak je to asi jedno.
Ale i tak snowboardové měkké boty + vázání nabízí lepší cit (resp lépe v něm cítíš sních ačkoli prenos sil na hrany není tak presný) nehledě na pohodlnost bot a tvrdá vázání se používají už jen v alpine disciplínách. (i snowboardcross se vetsinou jezdí v měkém vázání)
A to je vsechno
tom21:43:54 10.12.2010
odpovědět 
  Re: Snowblady
sem hloupej spatne sem si to precet psal sem o uplne necem jinym pardon uz mlcim :(
21:56:40 10.12.2010
odpovědět 
 Re: Snowblady
Jsou to tak krátké lyže, že cokoli tam upneš, tak na tom jde jezdit. Před mnoha lety jsme je vyráběli ze skokanských lyží, pomocí řemínků přivázali na klasické kožené pohory a jezdili po firnu. Teď nejčastěji jezdím ve skeletových pohorách a pohoda. Klasické přeskáče tam jdou taky parádně, ale osobně mam raději měkčí boty.
Filip22:24:33 10.12.2010
odpovědět 
  Re: Snowblady
Když jedu s batohem, tak ani vázací plasťáky nepomohou a padám furt na záda. Takže nejlepší jsou podle mě skialpové boty. Ale na sjezdovkách se na tom jezdí v jakýchkoliv botách.
Kuba Turek23:58:28 10.12.2010
odpovědět 
  Re: Snowblady
čus, a je rozdíl mezi snowblade a bigfootama?nebo jde o jednu věc?
mara09:35:30 11.12.2010
odpovědět 
   Bigfooty / Skiboardy / Snowblady
Bigfooty jsou širší, kratší, tvrdší a mají menší poloměr otáčení než vetšina snowbladů, jejich nejhorší vlastnost je, že už se nevyrábí (původně je dělal Kneissl, po prodeji a změně mkt strategie a zaměření společnost s výrobou přestala) taky se díky dýlce nedaly moc využít na freeride (respektive muselo to mít pořádnej sklon)
parametry: délka okolo 65cm, rádius okolo 4,5m

jízdníma vlastnostma se bigfootum nejvíc podobají skiboardy, kde je narozdíl od bigfootů držena symetrie pata-špička a nevyrábí se tak ultrakrátké a jsou ještě o něco širší než byly bigfooty, využití je jednak pro blbnutí ve snoawparcích a carving, delší se dají použít i pro freeride, asi nejlepší skiboady dělá Revel8
parametry: délka okolo 90cm (60-120), rádius okolo 5,5m (5-7)

K2 nedávno vyrobil krátké snowblady(88cm) s extrémně malým poloměrem otáčení - 3m, jsou i o něco širší než běžný blady, takže je to určitý návrat k bigfoot filosofii, oproti skiboardum budou mít díky stále ještě menší šířce lepší vlastnosti na tvrdém sněhu, takže pokud si chceš normálně zalyžovat, ale mít možnost se vyblbnout, je K2 Apache Fatty dobrá alternativa
parametry obecně: délka okolo 100cm, rádius okolo 6,5m (ty 3m u K2 jsou úlet:), užší pata (střed poloměru otáčení je blíž u paty lyží)
aTom13:16:29 11.12.2010
odpovědět 
    Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady
nejlepší byly klasický "Miniski" který jsme si vráběli sami ze starých lyží, ještě než byly carvy. Ze zkušenosti můžu říct že to bylo lepší něž BigFooty. Jezdilo nás na tom tenkrát skoro celej ski team. Ale bylo na to potřeba starý Markerový vázání, který mělo na patce péra a zašroubovaný bylo na "točně" pod patou boty a tudíš se dala lyže uříznout těsně za patou boty. Ježdění na nich bylo pak zase o něčem jinym.
Jirka P.15:32:59 11.12.2010
odpovědět 
     Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady
Jasně,dá se jezdit i na uřezaných starých ski a pohorkách:
http://www.youtube.com/watch?v=IX5GNC2QG-Q
Thomas00:07:06 12.12.2010
odpovědět 
      Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady
při dnešních cenách snowblade, bych tuhle variantu vůbec neřešil....
yebat12:13:51 12.12.2010
odpovědět 
       Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady
jde spíš o úplně jiný vlastnosti. o cenu vůbec nejde. Pokud na tom někdy někdo z vás jezdil a má možnost porovnat miniski(uřezaný lyže těsně za botou se správným vázkem) a snowblady, tak ví že rozdíl je obrovskej.
Jirka P.16:30:54 12.12.2010
odpovědět 
        Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady
No, na Big footech jsem se docela najezdil a s minisky(uřízlejma lyžema) bych je nesrovnával
1) zkácením lyží nedostaneš menší poloměr otáčení - to znamená, že na minisky jezdíš klasicky smykařinu nebo na patkách zatímco Bigfooty se hodily spíš na něco, co by se teď asi označovalo jako extrémní carving
2) zkrácením lyží nezíškáš šířku, takže miniski nebude tak hravá a v podstatě nepoužitelná offpiste (kde jsou samozřejmě limitovaný i bigfoty, tim že jsou krátký) a ve snowparku
3) pokud se pletu, oprav mě
aTom20:39:01 12.12.2010
odpovědět 
         Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady
S tím offpiste bych byl velmi opatrný. Na bigfootech jsem sice sjel Východní Vysokou ke Zbojandě, a pak ze Zbojandy dolů do Smokovce, ale žádný pěkný zážitek to nebyl.
Kuba Turek02:25:53 13.12.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192459)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1442 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi