LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Groš 7628
3.Skopec 7086

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231598 cest
Nové přelezy:
Osttiroler 7b
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Gaston14.12.2010
chapete prosim nekdo jak se tohle dela?:http://en.wikipedia .org/wiki/ Gaston_(climbing)
 Re: Gaston14.12.2010
2 mezery
  Re: Gaston14.12.2010
Stejně jako francouzské épaule. Řekněme že máš kousek vpravo doleva otočený bočák, chytneš ho pravou
  Re: Gaston14.12.2010
komixák si to přečetl jenom zběžně, protože je jeste pod vlivem, ale myslí si že ten poloviční je pr
 Re: Gaston14.12.2010
Normalni bocak (spravnym smerem) je "sidepull", opacny bocak (=odtlak) je "gaston&quo
  Re: Gaston15.12.2010
jojo, to, čemu se tam řiká half-gaston je normální "bekhend" jak řikáme my klasici, co sme
   Re: Gaston15.12.2010
Tomu, jak popisuješ celej gaston moje generace už říká spára "na gynekologa".

 Tenerife - bombičky14.12.2010
Nemate nekdo zkusenost s moznosti koupe plynovych bombicek na Tenerife??? Zda se daji sehnat se zavitem na VAR varic nebo ty narazeci??? Diky.

 ztracená mikina Holešovice14.12.2010
Zdravím všechny, minulý týden jsem v zapomněl v holešovicích na stěně mammut mikinu Rejoice modré barvy, tuším že jsem ji nechal někde v sektoru s 3D stěnou. pokud jste ji někdo náhodou našel, nechte mi ji prosím na baru, nebo mě kontaktujte na mail. miki

 NICE a okolí13.12.2010
Ahoj. Chystám se za lezení do Francie - okolí Nice (La Turbie, Castillon, atd.). Mohl by mi, prosím, někdo poradit, kde sehnat průvodce? Díky
 Re: NICE a okolí13.12.2010
Lze zakoupit na místě. Mívali ho v La Turbie v trafice, ale bez záruky. Jinak Decathlon, Expe nebo A
  Re: NICE a okolí13.12.2010
Kdyz uz jsme u toho, kdy je nejlepsi doba tam vyrazit?:)
   Re: NICE a okolí13.12.2010
Kdykoli? Leze se tu celý rok, jenom střídáš sektory. Ale nejlepší je podzim a jaro.
  Re: NICE a okolí13.12.2010
Díky za odpověď. Co všechno ten průvodce obsahuje? Kolik stojí? Můžeš napsat, jak přesně se průvodce
   Re: NICE a okolí13.12.2010

 chillaz hadry13.12.2010
zdravim, nevite kde se daji koupit hadry znacky chillaz? myslim nejakou prodejnu, kamenny obchod...o e-shopu vim
 Re: chillaz hadry13.12.2010
alpsport?
  Re: chillaz hadry18.01.2011
chillaz.cz ?

 Film bratov Huberovcov13.12.2010
Ahoj nemate moznost objednania popripade torrent na tento filmik?? ..www.youtube.com/watch?v=Gxull2tYUqE&feature=related..
 Re: Film bratov Huberovcov13.12.2010
Farmar hleda zenu? Opravdu?
  Re: Film bratov Huberovcov13.12.2010
:D ..tak tenhle nemam..
 Re: Film bratov Huberovcov13.12.2010
lol.. omyl... tenhle.. ..www.bergsteigen.at/de/buch.aspx?ID=294..
  Re: Film bratov Huberovcov13.12.2010
No moznost objednat mam a jelikoz ja mam zase zalusk na jiny film od nich, neslozime se na postovne?

 foto dne13.12.2010
Teda, to je fakt už hrůza, ta horizontála je tragická, že by moře teklo  do kopce?
  to zadává nějaký počítač nebo to admin vybírá osobně? Protože úroveň spousty fotek je katastrofální.
 Re: foto dne13.12.2010
Týhle fotky je škoda, protože má nápad i slušnou komozici... až na to vylitý moře, to je úlet. Ale f
 Re: foto dne13.12.2010
Admin vybírá osobně, horizontály ho zas tolik nedráždí, jde mu občas i o dokumentární hodnotu, nebo
  Re: foto dne13.12.2010
Ahoj. Pred nejakou dobou jsem posilal asi 3 nebo 4 fotky z Dolomit, ale na foto dne se objevila jen
   Re: foto dne13.12.2010
Ale no tak. Co se nelíbí jednomu se může líbit druhéme. Fotka není jen o tom, co je vyfoceno, ale co
    Re: foto dne13.12.2010
Vsak ja neprudim :) Jen kdyz jirkas psal, ze se mu stava ze nema jake fotky dat, tak jsem se chtel z
     Re: foto dne13.12.2010
Foto bude, jednu mám totiž ještě připravenou, ta třetí mě nějak nezaujala. Ok?
      Re: foto dne13.12.2010
Jasna vec, dik za info :)
  Re: foto dne13.12.2010
Blah blah blah,
to je argument malého dítěte.
jakobys povídal, že nemůžeš kritizov
   Re: foto dne13.12.2010
Já věděl, že nic, jenom anonymní kecy.
    Re: foto dne13.12.2010
:-)
   Re: foto dne13.12.2010
aby ses neposral. :-) Btw. horizontala je na prd. Nam slo hlavne o to, abychom vyvolali touhu po ver
    Re: foto dne13.12.2010
vlastne tam nelezte, hlavne ne ty paka, co porad do neceho musi stourat. Staci, ze takovy protivny h
     Re: foto dne14.12.2010
Ty jsi chlapče asi nějaký konfliktní. Jakpak ty lidičky v metru poznáš? Jdeš s nimy do konfliktu, on
      Re: foto dne14.12.2010
no konfliktni nejsem, jen jsem si zapomnel vzit zodac. Mam totiz alergii na blby kecy :-)
       Re: foto dne14.12.2010
@ nesmrtelný blázen - šak ty seš taký nějaký netykavý. Viz Tvůj první příspěvek k fotce :o))
 Re: foto dne13.12.2010
Je to nad slunce jasne!

JirkaS tam tu fotku dal, protoze potrebuje trochu rozproudit
  Re: foto dne13.12.2010
Trefila jsi hřebíček na hlavičku, rozproudit debatu, to je ten motiv.
A taky trochu boj za
 Re: foto dne13.12.2010
Dokud jsem na nedokolnalosti nebyl upozorněn takjsem si jich nevšiml.. Asi proto, že fotka vyvolává
 Re: foto dne13.12.2010
Aj tak je to urcite skryta reklama...
 Re: foto dne13.12.2010
Och, jsem zhrozena. Doteď jsem nakloněný horizont pokládala za záměr. Evokoval ve mě pocit válení se
  Re: foto dne13.12.2010
Úplně ty lezečky cítím.
  Re: foto dne13.12.2010
Nejsi ;) Taky jsou mi roviny u zadku :D hezká fotka a rozhodně to stálo za to :) Akorát až si zase l
  Re: foto dne13.12.2010
ne, nejsi, kdyz jsme to fotili, fakt jsme se u toho valeli ;-)
 Re: foto dne13.12.2010
Jenomže tady vůbec nejde o nějakou horizontálu, to je snad každýmu jasný že ta fotka je celá šišatá
 Re: foto dne14.12.2010
Co fotka dnesniho dne pane odbornik. Je kompozice, horizontala a vertikala ve spravny konjukci s Jup
  Re: foto dne14.12.2010
Vertikály jsou vertikální, diagonály diagonálují a horizontály se někam vytratily. Tak to má být a t

 Lano do Hollentalu13.12.2010
Ahojte.
Chcem sa opýtať aké lano treba do Hollentalu na viac dĺžkové cesty (5-6 UIAA). Niekde som tu čítal, že postačí aj jednoduché. ??? Je to pravda?

2. Polovičky alebo dvojičky - Aké lano je vhodné pre mňa do hôr ked vážim cca do
 Re: Lano do Hollentalu13.12.2010
Höllental 100-200m lezení, nejdelší 300m...nejvýhodnější jsou 2 půlky, dají se použít i jako dvojčat
  technická poznámka pro "m"13.12.2010
jestli má nejdelší cesta v Höllentalu 300 metrů, tak kolik potom měří Daham is Daham, nebo severka n
 Re: Lano do Hollentalu13.12.2010
Polovičky nebo dvojičky do hor - výběr nezávisí na tvojí váze, ale spíš na tom, co ti sedne lépe. Ku
 Re: Lano do Hollentalu13.12.2010
Ahoj,

v Hollentalu většina lidí leze s jedničkou, já také, protože se mi nechce s dvo
  Re: Lano do Hollentalu13.12.2010
Tak to teda nevím kde lezeš, ale v Hollenthalu kde lezu já se leze s dvojitým lanem a s jedničkou ta
   Re: Lano do Hollentalu13.12.2010
V Hollentalu se víc jak z poloviny oblastí dá scházet, takže to spousta lidí chápe tak, že stačí jed
    Re: Lano do Hollentalu14.12.2010
Ahojte.
Vsetkým Vám ďakujem za odpoveď. Kupim polovičky/ dvojky, oni sa už čoskoro aj tak zuž

 Na Petříně sjela základovka13.12.2010
http://tinyurl.com/26bn962
 Re: Na Petříně sjela základovka13.12.2010
Jj, loni spadla nějaká lavina v Chomutově, ta dopadla hůř. Lavina v Praze - to je věc co:)

 anketa12.12.2010
Opravdu veselá vánoční anketa:-)

1   ...   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Gaston
chapete prosim nekdo jak se tohle dela?:http://en.wikipedia .org/wiki/ Gaston_(climbing)
Elda13:46:09 14.12.2010
odpovědět 
 Re: Gaston
2 mezery
13:46:36 14.12.2010
odpovědět 
  Re: Gaston
Stejně jako francouzské épaule. Řekněme že máš kousek vpravo doleva otočený bočák, chytneš ho pravou rukou a tlačíš ven.
pbla402413:56:20 14.12.2010
odpovědět 
  Re: Gaston
komixák si to přečetl jenom zběžně, protože je jeste pod vlivem, ale myslí si že ten poloviční je proste lezení na sokola a ten s obema rukama je kdyz lezes sparu rukama uvnitr ni a lokty směřujou do stran(jaky by si ji chtěl roztrhnout) asi to neni moc srozumitelný.... jeho opice
Komixák13:56:58 14.12.2010
odpovědět 
 Re: Gaston
Normalni bocak (spravnym smerem) je "sidepull", opacny bocak (=odtlak) je "gaston".
14:02:07 14.12.2010
odpovědět 
  Re: Gaston
jojo, to, čemu se tam řiká half-gaston je normální "bekhend" jak řikáme my klasici, co sme v mládí četli HORY, tj. jak tomu mladí dnes řikají "odtlak", prostě a jednoduše bočák na opačnou stranu, tedy loktem ven, ruka je ohnutá. no, a když se leze spára tak, že obě ruce berou bekhendem hrany spáry, tak to je celej gaston. podle mě dost divoký. v reálu asi tak pravděpodný, jako otvírat dvře toho vejtahu, jak píšou na tý wykyně.
DTX15:24:56 15.12.2010
odpovědět 
   Re: Gaston
Tomu, jak popisuješ celej gaston moje generace už říká spára "na gynekologa".
Béda15:29:35 15.12.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192471)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oční zánět 7- Josefovské Údolí
Hungriges herz 8 Dolomity
Pilíře botanikov 5 Přečin
E-bike 8 Berchtesgadenské Alpy
Dezorientálna medicína 9- Súľov
Nově komentované:
Dlouhej kouř VIIIb Jetřichovice
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
sport??? | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1291 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1445 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi