LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231289 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Harcov - Liberec
Eliass - Ostrava
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 kam zmizelo...16.12.2010
diskusni vlakno Ledy v okoli Prahy?
 Re: kam zmizelo...16.12.2010
Bylo to pod článkem o roztáté Mařence, který měl jednu větu. Takže to bude nejspíš skryté i s ním.

 film o Adamovi Ondrovi16.12.2010
vie niekto, ako to vyzera s tym filmom o Adamovi Ondrovi? mal byt vydany na jesen, uz je tu koniec roka a film nikde...

 aktualni stavy ledu15.12.2010
Jsem nazoru, ze na lezci lehce chybi stranka s informacemi o aktualnich stavech ledu, kterou by mohli menit uzivatele. Kdesi pod "Foto dne" bych ji uvital. (Takova obdoba semaforu k piskum jako ma web Skalni oblasti CR.) Obcas se v diskusi vysky
 Re: aktualni stavy ledu16.12.2010
Naivko. Na písky se lidi (zatím) vejdou, ale ledů je tu tak málo, že jestli chceš zbraně i zasekávat
  Re: aktualni stavy ledu16.12.2010
Nojo, zase názor nějakého nepřejícího anonymního lezce-sobce, co by nejraději žil na planetě Zemi sá
  Re: aktualni stavy ledu16.12.2010
bohuzel.. pravdu maji oba..svět je malý a je nás moc škodičů, lámačů a stupobouchačů
 Re: aktualni stavy ledu16.12.2010
Ten příměr k pískům nesedí. Mapy lezitelnosti písků na Skalních oblastech, stejně tak jako v Pískomi
  Re: aktualni stavy ledu16.12.2010
Petře, zatímco vy děláte už několikátou sezonu skialpy, my děláme už několikátou sezonu české ledy,
 Re: aktualni stavy ledu16.12.2010
Skoro všechny ledy co u nás za něco stojí jsou zakázaný (Krnap, CHKO - na písku, atd.) Těžko to sem
 Re: aktualni stavy ledu16.12.2010
No nevím, co říct na ty výše napsané příspěvky... internet má přízvisko něco jako otevřený, aktuální
  Re: aktualni stavy ledu16.12.2010
Není tak těžký si tu dotazy + informace o ledech v diskusi najít, pokud je sem každý týden někdo nep

 dojišťování klasik15.12.2010
Ahoj kamarádi horolezci, mám na Vás následující dotaz. Koupil jsem si rozpěrnou hrazdu do futer. A tak mě napadlo.. komíny bývají často nejistitelné. Jak to spolu souvisí? Ti bystřejší z Vás již jistě tuší. Napadlo mě.. ale ne .. to je asi blbost. Nebo ne
 Re: dojišťování klasik15.12.2010
Do kominu jedine tramy a kramle, to sou tradicni materialy. Sroubovaci rozperne tyce sou v rozporu s
 Re: dojišťování klasik15.12.2010
Si najdi nějakej nevylezenej (v Adru jistě najdeš) a dej tam kruhy po 3 metrech a bude to hitovka :)
  Re: dojišťování klasik15.12.2010
kdyz to dobre umistis, drzet to bude, ale spis odsednuti nez pad.

ale jasne, lepsi ne
   Re: dojišťování klasik16.12.2010
Díky za konstruktivní radu a že si z toho neděláš legraci jak ten pisatel s trámy, popř. ten s kruhy
    Re: dojišťování klasik16.12.2010
Tvuj diskusni prispevek nese nazev Dojistovani klasik.

Na to existuje standartni
     Re: dojišťování klasik17.12.2010
Ale já na to mám. Komín šířky futer (kdybys náhodou nevěděl) je tak dvojka, což je v podstatě choďák
      Re: dojišťování klasik17.12.2010
zdar už se těšim až tě potkám v ádru s báglem plným hrazdiček....doufám že budu mít foťák :-)
    Re: dojišťování klasik16.12.2010
Myslim, ze tieto tyce nie su vobec dimenzovane na posobenie takych sil, ake su pri pade prvolezca, t
 Re: dojišťování klasik16.12.2010
V americe se něco podobnýho používá ve spárách, kde už nestačí největší friendy
  Re: dojišťování klasik16.12.2010
existuje několik smysluplných konstrukčních řešení rozpěrného jistítka pro nadfriendové rozměry spár
   Re: dojišťování klasik16.12.2010
vhodným prvním stupněm kutila začátečníka může být například úprava pianistického drajfusu.
    Re: dojišťování klasik16.12.2010
Was hajst pianistický drajfus?
     Re: dojišťování klasik17.12.2010
Dreifuss
     Re: dojišťování klasik17.12.2010
Dreifuss
      Re: dojišťování klasik17.12.2010
V principu je to to samý, jen ty tvoje tyče jsou speciální horolezecký tyče na Indus, kdežto rozpěrn
    Re: dojišťování klasik17.12.2010
Co na tom chceš upravovat? Na zakládání je to ideál án zich.
     Re: dojišťování klasik17.12.2010
co na tom upravovat? nastříkat barvou nějaký logo, třeba Wild country nebo Inseminační stanice Chotě
      Re: dojišťování klasik17.12.2010
Uznávám, že moje otázka byla blbá. Jasně, že je potřeba pájkou vypálit "OmegaPacific" a vy
  Re: dojišťování klasik16.12.2010
Jinak na zmíněném rozpěrném principu fungují Big Bros od Trango -
 Re: dojišťování klasik16.12.2010
Komíny šířky futra jsou nejschůdnější věc na světě, na komíny od Hasseho Gantze už Ti nepomůže ani s
  Re: dojišťování klasik17.12.2010
souhrnná reakce:

ad zákaz kovovýho jištění - hrazda má na koncích gumový špunty.
   Re: dojišťování klasik17.12.2010
V industriálku se používaj tydle železný tyče:
   Re: dojišťování klasik17.12.2010
Špunty nešpunty, abych Tě parafrázoval, když to vytáhneš na písky, dostaneš HMSkou do zubů (sorry, ž
    Re: dojišťování klasik17.12.2010
Jak jako s jednou tyčí do futer? Tak jasně že je nebudu (zdůrazňuju absenci kondicionálu) dávat po t
     Re: dojišťování klasik17.12.2010
Čéče, už nevím, jak Ti to vymluvit.

1) Zkus to za někým, kdo Tě něčím protáhne a kde
      Re: dojišťování klasik17.12.2010
Hergot, závidíš mi dobrej nápad, nebo co? Nebuď tak zahořklej a než budeš pokračovat v kritice, tak
       Re: dojišťování klasik17.12.2010
Jo a že má tyč nosnost 90 kg jsem zmínil já na podporu tvrzení, že mě unese, neboť mám méně než oněc
        Re: dojišťování klasik17.12.2010
Nemyslím, že závidí, prostě říká, jak to je. Tyč tě unese, ale když na ní budeš staticky viset, nebo
         Re: dojišťování klasik17.12.2010
O tom, že jsou v diskusi i tací, co by to spočítali, nepochybuji. Pokud by to chtěl někdo počítat, t
       Re: dojišťování klasik17.12.2010
Sjel jsi do urážek? OK. Tak tedy: Když na to nemáš, tak se do toho neser. Jak napsal už někdo výše.
        Re: dojišťování klasik17.12.2010
Eh sorry, jestli v předchozím příspěvku vidíš mezi řádky nějaký dvojsmysl, který se Tě osobně dotýká
       Re: dojišťování klasik17.12.2010
Normální uražená reakce by byla třeba: no tak mi řekni aspoň jeden bezpečný komín...

        Re: dojišťování klasik17.12.2010
No tak mi řekni aspoň jeden bezpečný komín...

Ale prosím ne na písku, jak tak vidim
         Re: dojišťování klasik17.12.2010
Vlastina na Vlastinu. Únětická na Alšovu vyhlídku. Guáno na 4. masiv. Jižní rys v Černolicích... Vše
          Re: dojišťování klasik17.12.2010
Díky za odpověď. Až na tu Alšovku, kterou neznám, se mi ony cesty podařilo přelézt i s konvenčním ar
         Re: dojišťování klasik17.12.2010
To je jasný, protože každej z nich má vylezený kilometry neodjištěných komínů, hlavně rozporáků, a t
         Re: dojišťování klasik17.12.2010
Na mařence je nějaký komín, co se v zimě občas vylední (tyč nepotřebuješ, stačí čoky, smyce ...) Na

 prvovýstup14.12.2010
Tak mě napadla otázky jak se dělá prvovýstup (prvovýlez). Je mi jasný že se musí najít vhodná trasa, přelézt se atd. Ale spíš mě zajímá jestli je kolem toho nějaký papírování, někde se to musí zapsat a umístit na nějaké ztránky? Prosím tedy o nějaké rady
 Re: prvovýstup14.12.2010
seš kokot
  Re: prvovýstup14.12.2010
Není kokot, je lepší se zeptat než provést hloupost z neznalosti.
V každé oblasti je to troch
  Re: prvovýstup15.12.2010
ty mas asi mindrak...
 Re: prvovýstup14.12.2010
odkud jsi? mohli bychom udělat nějaké cesty spolu...již jsem nějaké cesty udělal
 Re: prvovýstup14.12.2010
:-D Normálně blbej překližář...Debilnější už je snad jen reklama Rocky Clubu v inzerci!
  Re: prvovýstup15.12.2010
kolik si jich udělal ty hrdino?
 Re: prvovýstup15.12.2010
Najdi jsi na webu ČHS Skalní oblasti oblast, kde chceš dělat prvovýstup.A u každý oblasti je uveden
 Re: prvovýstup15.12.2010
Jestli jsi nasel nejake misto kde je vice smeru a chtel by sis na vsech postavit svoje cesty, tak to
 Re: prvovýstup16.12.2010
Napriklad vo Vysokych Tatrach je este velmi vela materialu, ktory nie je pokrsteny, tam stani nieco

 Oprava LS Solution?14.12.2010
Taky mám jeden blbej dotaz na opravu lezeček.
Máte už někdo zkušenosti s podrážením LS Solution? Stojí to za to? (Jasně že už nepředpokládám, že by to byly áčka, ale jestli stojí za to, dávat těch pár stovek, nebo ne... Třeba u Miur to pro mě určit
 Re: Oprava LS Solution?14.12.2010
Hm, moje zkusenost je takova, ze zku*vi podlepenim jakoukoliv botu. Konkretne ty Miury jsem si necha
  Re: Oprava LS Solution?14.12.2010
Ale jo, s tím se holt asi musí počítat. Ale v miurách i po podražení pořád nějak jde lízt (aspoň mně
   Re: Oprava LS Solution?14.12.2010
Tvrzení, že jsou lezečky po podlepení nepoužitelné do těžších cest, je naprostý nesmysl. Podražené l
    Re: Oprava LS Solution?15.12.2010
Tak to se mi bohužel ještě nepřihodilo. Asi to žabožrouti umějí líp :)
    Re: Oprava LS Solution?15.12.2010
s tim nemuzu nez souhlasit, podrazeny miury 5.10 lepickou u restdaye mi prijdou snad jeste lepsi nez
     Re: Oprava LS Solution?15.12.2010
I ja mam tuto zkusenost. Ale za chvili strati bohuzel tento jeste lepsi tvar diky tomu že už jsou to
  Re: Oprava LS Solution?14.12.2010
Podlepenia mojich milovaných LS Testarossa som sa brutálne bál. Nakoniec som v tých podlepených liez
   Re: Oprava LS Solution?15.12.2010
zkousel sem vicekrat restday i saltic..obcas napytel,ale vetsinou spokojenost..LS kobry mi po podlep
    Re: Oprava LS Solution?17.12.2010
Do 7+ je ůplně jedno, co mám za lezky. Jiní možná řeknou jinou klasu, ale u mne je to opravdu takhle

 grivel monster14.12.2010
Ahoj. Nevite nekdo, jak rychle sehnat cepiny Grivel Monster? Staci kontakt na nekoho, kdo dovazi Grivel. Mel jsem je objednane v jednom obchode a vypada to, ze na to nejak pozapomneli :-(

 oprava lezeček14.12.2010
Uděla jsem do lezeček Mantis od LS díru velkou asi 4cm. Chci se tedy zeptat jestli je má cenu dát opravit. Jestli to půjde, případně nějakou radu co s tím. Lezečky chci používat je na umělou stěnu...
 Re: oprava lezeček14.12.2010
A kdes tu díru udělala? A čím?
  Re: oprava lezeček14.12.2010
je na palci a dělala se časem (asi) pořád se zvědšovala ale asi největší vliv měl na to 6 h lezecký
 Re: oprava lezeček14.12.2010
Opraví. Jsou zvyklí i na horší sandále...
 Re: oprava lezeček15.12.2010
Ahoj.
Ja som si teraz dával opravovať lezky tiež s dierou (avšak nie tak veľká - cca 2cm) v p

 Oldrichov14.12.2010
byl tam nekdo?,jak to tam vypada?, dik za zpravu.

 Gaston14.12.2010
chapete prosim nekdo jak se tohle dela?:http://en.wikipedia .org/wiki/ Gaston_(climbing)
 Re: Gaston14.12.2010
2 mezery
  Re: Gaston14.12.2010
Stejně jako francouzské épaule. Řekněme že máš kousek vpravo doleva otočený bočák, chytneš ho pravou
  Re: Gaston14.12.2010
komixák si to přečetl jenom zběžně, protože je jeste pod vlivem, ale myslí si že ten poloviční je pr
 Re: Gaston14.12.2010
Normalni bocak (spravnym smerem) je "sidepull", opacny bocak (=odtlak) je "gaston&quo
  Re: Gaston15.12.2010
jojo, to, čemu se tam řiká half-gaston je normální "bekhend" jak řikáme my klasici, co sme
   Re: Gaston15.12.2010
Tomu, jak popisuješ celej gaston moje generace už říká spára "na gynekologa".

1   ...   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 prvovýstup
Tak mě napadla otázky jak se dělá prvovýstup (prvovýlez). Je mi jasný že se musí najít vhodná trasa, přelézt se atd. Ale spíš mě zajímá jestli je kolem toho nějaký papírování, někde se to musí zapsat a umístit na nějaké ztránky? Prosím tedy o nějaké rady jak na to...
 Jonny21:47:39 14.12.2010
odpovědět 
 Re: prvovýstup
seš kokot
22:09:43 14.12.2010
odpovědět 
  Re: prvovýstup
Není kokot, je lepší se zeptat než provést hloupost z neznalosti.
V každé oblasti je to trochu jinak a je dobré se podívat na omezení, která mohou být - buď je řeknou místní, nebo se dají najít na horosvazu -skalní oblasti, nově jsme je uvedli i do mnoha oblastí nového průvodce Moravských skal.
Vlk22:58:52 14.12.2010
odpovědět 
  Re: prvovýstup
ty mas asi mindrak...
Tomas Marny12:51:03 15.12.2010
odpovědět 
 Re: prvovýstup
odkud jsi? mohli bychom udělat nějaké cesty spolu...již jsem nějaké cesty udělal
22:58:06 14.12.2010
odpovědět 
 Re: prvovýstup
:-D Normálně blbej překližář...Debilnější už je snad jen reklama Rocky Clubu v inzerci!
22:59:12 14.12.2010
odpovědět 
  Re: prvovýstup
kolik si jich udělal ty hrdino?
08:06:32 15.12.2010
odpovědět 
 Re: prvovýstup
Najdi jsi na webu ČHS Skalní oblasti oblast, kde chceš dělat prvovýstup.A u každý oblasti je uveden správce oblasti nebo pod jaký OVK oblast patří a pak zkontaktuj správce oblasti a dostaneš všechny potřebné informace.
Jeník Pleticha07:02:30 15.12.2010
odpovědět 
 Re: prvovýstup
Jestli jsi nasel nejake misto kde je vice smeru a chtel by sis na vsech postavit svoje cesty, tak to drz pod poklickou jak jen to jde. Bohuzel se neda verit ani nekterejm vrcholovejm komisim - znam to ze sve zkusenosti.
JanZeSedmihorek13:55:43 15.12.2010
odpovědět 
 Re: prvovýstup
Napriklad vo Vysokych Tatrach je este velmi vela materialu, ktory nie je pokrsteny, tam stani nieco vyliezt a potom hodit informacie s topom na tatry.info.sk
Eric08:53:06 16.12.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (31)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1165 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1429 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi