Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: kam zmizelo... 16.12.2010 Bylo to pod článkem o roztáté Mařence, který měl jednu větu. Takže to bude nejspíš skryté i s ním.
film o Adamovi Ondrovi 16.12.2010 vie niekto, ako to vyzera s tym filmom o Adamovi Ondrovi? mal byt vydany na jesen, uz je tu koniec roka a film nikde...
aktualni stavy ledu 15.12.2010 Jsem nazoru, ze na lezci lehce chybi stranka s informacemi o aktualnich stavech ledu, kterou by mohli menit uzivatele. Kdesi pod "Foto dne" bych ji uvital. (Takova obdoba semaforu k piskum jako ma web Skalni oblasti CR.) Obcas se v diskusi vysky
  Re: aktualni stavy ledu 16.12.2010 Naivko. Na písky se lidi (zatím) vejdou, ale ledů je tu tak málo, že jestli chceš zbraně i zasekávat
    Re: aktualni stavy ledu 16.12.2010 Nojo, zase názor nějakého nepřejícího anonymního lezce-sobce, co by nejraději žil na planetě Zemi sá
    Re: aktualni stavy ledu 16.12.2010 bohuzel.. pravdu maji oba..svět je malý a je nás moc škodičů, lámačů a stupobouchačů
  Re: aktualni stavy ledu 16.12.2010 Ten příměr k pískům nesedí. Mapy lezitelnosti písků na Skalních oblastech, stejně tak jako v Pískomi
    Re: aktualni stavy ledu 16.12.2010 Petře, zatímco vy děláte už několikátou sezonu skialpy, my děláme už několikátou sezonu české ledy,
  Re: aktualni stavy ledu 16.12.2010 Skoro všechny ledy co u nás za něco stojí jsou zakázaný (Krnap, CHKO - na písku, atd.) Těžko to sem
  Re: aktualni stavy ledu 16.12.2010 No nevím, co říct na ty výše napsané příspěvky... internet má přízvisko něco jako otevřený, aktuální
    Re: aktualni stavy ledu 16.12.2010 Není tak těžký si tu dotazy + informace o ledech v diskusi najít, pokud je sem každý týden někdo nep
dojišťování klasik 15.12.2010 Ahoj kamarádi horolezci, mám na Vás následující dotaz. Koupil jsem si rozpěrnou hrazdu do futer. A tak mě napadlo.. komíny bývají často nejistitelné. Jak to spolu souvisí? Ti bystřejší z Vás již jistě tuší. Napadlo mě.. ale ne .. to je asi blbost. Nebo ne
  Re: dojišťování klasik 15.12.2010 Do kominu jedine tramy a kramle, to sou tradicni materialy. Sroubovaci rozperne tyce sou v rozporu s
  Re: dojišťování klasik 15.12.2010 Si najdi nějakej nevylezenej (v Adru jistě najdeš) a dej tam kruhy po 3 metrech a bude to hitovka :)
    Re: dojišťování klasik 15.12.2010 kdyz to dobre umistis, drzet to bude, ale spis odsednuti nez pad.
ale jasne, lepsi ne
      Re: dojišťování klasik 16.12.2010 Díky za konstruktivní radu a že si z toho neděláš legraci jak ten pisatel s trámy, popř. ten s kruhy
        Re: dojišťování klasik 16.12.2010 Tvuj diskusni prispevek nese nazev Dojistovani klasik.
Na to existuje standartni
          Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Ale já na to mám. Komín šířky futer (kdybys náhodou nevěděl) je tak dvojka, což je v podstatě choďák
            Re: dojišťování klasik 17.12.2010 zdar už se těšim až tě potkám v ádru s báglem plným hrazdiček....doufám že budu mít foťák :-)
        Re: dojišťování klasik 16.12.2010 Myslim, ze tieto tyce nie su vobec dimenzovane na posobenie takych sil, ake su pri pade prvolezca, t
  Re: dojišťování klasik 16.12.2010 V americe se něco podobnýho používá ve spárách, kde už nestačí největší friendy
    Re: dojišťování klasik 16.12.2010 existuje několik smysluplných konstrukčních řešení rozpěrného jistítka pro nadfriendové rozměry spár
      Re: dojišťování klasik 16.12.2010 vhodným prvním stupněm kutila začátečníka může být například úprava pianistického drajfusu.
        Re: dojišťování klasik 16.12.2010 Was hajst pianistický drajfus?
        Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Co na tom chceš upravovat? Na zakládání je to ideál án zich.
          Re: dojišťování klasik 17.12.2010 co na tom upravovat? nastříkat barvou nějaký logo, třeba Wild country nebo Inseminační stanice Chotě
            Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Uznávám, že moje otázka byla blbá. Jasně, že je potřeba pájkou vypálit "OmegaPacific" a vy
    Re: dojišťování klasik 17.12.2010 souhrnná reakce:
ad zákaz kovovýho jištění - hrazda má na koncích gumový špunty.
      Re: dojišťování klasik 17.12.2010 V industriálku se používaj tydle železný tyče:
      Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Špunty nešpunty, abych Tě parafrázoval, když to vytáhneš na písky, dostaneš HMSkou do zubů (sorry, ž
        Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Jak jako s jednou tyčí do futer? Tak jasně že je nebudu (zdůrazňuju absenci kondicionálu) dávat po t
          Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Čéče, už nevím, jak Ti to vymluvit.
1) Zkus to za někým, kdo Tě něčím protáhne a kde
            Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Hergot, závidíš mi dobrej nápad, nebo co? Nebuď tak zahořklej a než budeš pokračovat v kritice, tak
              Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Jo a že má tyč nosnost 90 kg jsem zmínil já na podporu tvrzení, že mě unese, neboť mám méně než oněc
                Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Nemyslím, že závidí, prostě říká, jak to je. Tyč tě unese, ale když na ní budeš staticky viset, nebo
                  Re: dojišťování klasik 17.12.2010 O tom, že jsou v diskusi i tací, co by to spočítali, nepochybuji. Pokud by to chtěl někdo počítat, t
              Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Sjel jsi do urážek? OK. Tak tedy: Když na to nemáš, tak se do toho neser. Jak napsal už někdo výše.
                Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Eh sorry, jestli v předchozím příspěvku vidíš mezi řádky nějaký dvojsmysl, který se Tě osobně dotýká
              Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Normální uražená reakce by byla třeba: no tak mi řekni aspoň jeden bezpečný komín...
                Re: dojišťování klasik 17.12.2010 No tak mi řekni aspoň jeden bezpečný komín...
Ale prosím ne na písku, jak tak vidim
                  Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Vlastina na Vlastinu. Únětická na Alšovu vyhlídku. Guáno na 4. masiv. Jižní rys v Černolicích... Vše
                    Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Díky za odpověď. Až na tu Alšovku, kterou neznám, se mi ony cesty podařilo přelézt i s konvenčním ar
                  Re: dojišťování klasik 17.12.2010 To je jasný, protože každej z nich má vylezený kilometry neodjištěných komínů, hlavně rozporáků, a t
                  Re: dojišťování klasik 17.12.2010 Na mařence je nějaký komín, co se v zimě občas vylední (tyč nepotřebuješ, stačí čoky, smyce ...) Na
prvovýstup 14.12.2010 Tak mě napadla otázky jak se dělá prvovýstup (prvovýlez). Je mi jasný že se musí najít vhodná trasa, přelézt se atd. Ale spíš mě zajímá jestli je kolem toho nějaký papírování, někde se to musí zapsat a umístit na nějaké ztránky? Prosím tedy o nějaké rady
  Re: prvovýstup 14.12.2010 seš kokot
    Re: prvovýstup 14.12.2010 Není kokot, je lepší se zeptat než provést hloupost z neznalosti.
V každé oblasti je to troch
    Re: prvovýstup 15.12.2010 ty mas asi mindrak...
  Re: prvovýstup 14.12.2010 odkud jsi? mohli bychom udělat nějaké cesty spolu...již jsem nějaké cesty udělal
  Re: prvovýstup 14.12.2010 :-D Normálně blbej překližář...Debilnější už je snad jen reklama Rocky Clubu v inzerci!
    Re: prvovýstup 15.12.2010 kolik si jich udělal ty hrdino?
  Re: prvovýstup 15.12.2010 Najdi jsi na webu ČHS Skalní oblasti oblast, kde chceš dělat prvovýstup.A u každý oblasti je uveden
  Re: prvovýstup 15.12.2010 Jestli jsi nasel nejake misto kde je vice smeru a chtel by sis na vsech postavit svoje cesty, tak to
  Re: prvovýstup 16.12.2010 Napriklad vo Vysokych Tatrach je este velmi vela materialu, ktory nie je pokrsteny, tam stani nieco
Oprava LS Solution? 14.12.2010 Taky mám jeden blbej dotaz na opravu lezeček.
Máte už někdo zkušenosti s podrážením LS Solution? Stojí to za to? (Jasně že už nepředpokládám, že by to byly áčka, ale jestli stojí za to, dávat těch pár stovek, nebo ne... Třeba u Miur to pro mě určit
  Re: Oprava LS Solution? 14.12.2010 Hm, moje zkusenost je takova, ze zku*vi podlepenim jakoukoliv botu. Konkretne ty Miury jsem si necha
    Re: Oprava LS Solution? 14.12.2010 Ale jo, s tím se holt asi musí počítat. Ale v miurách i po podražení pořád nějak jde lízt (aspoň mně
      Re: Oprava LS Solution? 14.12.2010 Tvrzení, že jsou lezečky po podlepení nepoužitelné do těžších cest, je naprostý nesmysl. Podražené l
        Re: Oprava LS Solution? 15.12.2010 Tak to se mi bohužel ještě nepřihodilo. Asi to žabožrouti umějí líp :)
        Re: Oprava LS Solution? 15.12.2010 s tim nemuzu nez souhlasit, podrazeny miury 5.10 lepickou u restdaye mi prijdou snad jeste lepsi nez
          Re: Oprava LS Solution? 15.12.2010 I ja mam tuto zkusenost. Ale za chvili strati bohuzel tento jeste lepsi tvar diky tomu že už jsou to
    Re: Oprava LS Solution? 14.12.2010 Podlepenia mojich milovaných LS Testarossa som sa brutálne bál. Nakoniec som v tých podlepených liez
      Re: Oprava LS Solution? 15.12.2010 zkousel sem vicekrat restday i saltic..obcas napytel,ale vetsinou spokojenost..LS kobry mi po podlep
        Re: Oprava LS Solution? 17.12.2010 Do 7+ je ůplně jedno, co mám za lezky. Jiní možná řeknou jinou klasu, ale u mne je to opravdu takhle
grivel monster 14.12.2010 Ahoj. Nevite nekdo, jak rychle sehnat cepiny Grivel Monster? Staci kontakt na nekoho, kdo dovazi Grivel. Mel jsem je objednane v jednom obchode a vypada to, ze na to nejak pozapomneli :-(
oprava lezeček 14.12.2010 Uděla jsem do lezeček Mantis od LS díru velkou asi 4cm. Chci se tedy zeptat jestli je má cenu dát opravit. Jestli to půjde, případně nějakou radu co s tím. Lezečky chci používat je na umělou stěnu...
  Re: oprava lezeček 14.12.2010 A kdes tu díru udělala? A čím?
    Re: oprava lezeček 14.12.2010 je na palci a dělala se časem (asi) pořád se zvědšovala ale asi největší vliv měl na to 6 h lezecký
  Re: oprava lezeček 14.12.2010 Opraví. Jsou zvyklí i na horší sandále...
  Re: oprava lezeček 15.12.2010 Ahoj.
Ja som si teraz dával opravovať lezky tiež s dierou (avšak nie tak veľká - cca 2cm) v p
Oldrichov 14.12.2010 byl tam nekdo?,jak to tam vypada?, dik za zpravu.
  Re: Gaston 14.12.2010 2 mezery
    Re: Gaston 14.12.2010 Stejně jako francouzské épaule. Řekněme že máš kousek vpravo doleva otočený bočák, chytneš ho pravou
    Re: Gaston 14.12.2010 komixák si to přečetl jenom zběžně, protože je jeste pod vlivem, ale myslí si že ten poloviční je pr
  Re: Gaston 14.12.2010 Normalni bocak (spravnym smerem) je "sidepull", opacny bocak (=odtlak) je "gaston&quo
    Re: Gaston 15.12.2010 jojo, to, čemu se tam řiká half-gaston je normální "bekhend" jak řikáme my klasici, co sme
      Re: Gaston 15.12.2010 Tomu, jak popisuješ celej gaston moje generace už říká spára "na gynekologa".
1
...
803
804
805
806
807
808
809
810
811
812
813
814
815
816
817
818
819
820
821
822
...
2263
  Re: kam zmizelo... Bylo to pod článkem o roztáté Mařence, který měl jednu větu. Takže to bude nejspíš skryté i s ním. 14:06:53 16.12.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: