Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Gerlach 25.12.2010 Ahoj, nemáte někdo schémata zimních výstupů na Gerlach? Díky
Ledy v Krušnejch horách 25.12.2010 Zdravim, a přeju příjemnou mezisváteční pohodu ....
Nevíte někdo o ledech rozumě dosažitelnejch z Tisý (řekněme do hodiny autem)? (Tzn. Krušný hory, Labský písky ...).
Diky, A.
  Re: Ledy v Krušnejch horách 25.12.2010 Zkus Jiřetínský nebo Kýšovický vodopád a Středohoří.
    Re: Ledy v Krušnejch horách 26.12.2010 Dik za tip, normalne tam ledy bejvaj treba uz touhle dobou? A.
Dynafit a praskání 24.12.2010 Ahoj, chci se zeptat, jestli byste nekdo mel obavy u vázání Dynafit TLT Vertical ST, že vám rupne. Slyšel jsem o tom pár zmínek a teď, když si hodlám koupit novou výbavu, tak se jen chci ujistit, že udělám dobře.
  Re: Dynafit a praskání 24.12.2010 TLT - nejlepsi co muzes koupit!!! Co se praskani tyce sou to naprosto ojedinele ukazy - a to este na
  Re: Dynafit a praskání 25.12.2010 ja jezdim na nezničitelnem speedu, tady je odkaz na zajimavé članky o dynafitu
http:
  Re: Dynafit a praskání 25.12.2010 Zdar,
mame doma jeden Vertical ST s najezdenymi 270tis metru a jeden se 140tis. metru
    Re: Dynafit a praskání 28.12.2010 Jak se u vázání pozná kolik tisíc má naježděno? Docela by mě to zajímalo u mých sjezdovek.
      Re: Dynafit a praskání 29.12.2010 to máš jako s babou. Musíš to pořádně projet přece!!
      Re: Dynafit a praskání 29.12.2010 Nooo ... skialpinisti maji, stejne jako (horo)lezci, denicek, a tam si zapisuji, kolik toho naslapal
        Re: Dynafit a praskání 30.12.2010 Jako stoupací vázání dobrý, ale na sjezdy jedině Marker Baron pro hubený ženský a Duke pro ostatní,
  Re: Dynafit a praskání 30.12.2010 Díky za odpověďi, tak je to jasný, co se týká váza.
bouldery při sněhu 24.12.2010 Ahoj, zajímalo by mě, jestli (jako že asi jo) a kam na Petráč třeba jezdíte bouldrovat, když leží sníh vůkol. A za jakých podmínek se dá očekávat slušné polezení -tj. třeba kolem nuly taje a po odmetení sněhu bude stejně mokro... a takové poznatky.
El Chorro 23.12.2010 zdarec nachadza sa niekto v El Chorre?ako to tam vyzera makino je suché?napis ak si tam niekto
Beal 22.12.2010 Kupuju svoje treti lano ale poprve se divam na pady, prumery, hmotnosti atd... Vyslo mi teda Beal Booster (9.7) a Flyer (10.2). Ostatni parametry docela podobne, sirku sem nikdy neak moc neresil no tedka si z tech dvou nevim vybrat. Krome ciste skaly taky
  Re: Beal 22.12.2010 Mám Beal Flyer a je to strašný drát...
  Re: Beal 22.12.2010 No na vícedélky v Tatrách si stejně spíš asi pořiď půlky/dvojčata, ne?
    Re: Beal 22.12.2010 Mám Boostera a proti prvnímu Tendonu Ambition 10,5 je to lahoda. Lepe se mi do Bosotera pada, zda se
    Re: Beal 22.12.2010 Ale no to se mi tam tahat nechce. Pravda, bezpenější by to rozhodně bylo... me bude jednicka stacit,
      Re: Beal 23.12.2010 :D Pad cez hranu to ma? Veris tomu co pises? Cez aku hranu, cez zulovu? Lano pod 10,2 mm by som do T
      Re: Beal 23.12.2010 ted si tady ze všech děláš legraci, nebo tomu fakt věříš ??? btw - jednička se dá střihnout i o ojet
      Re: Beal 23.12.2010 Na horské vícedélky kromě bezpečnějšího pádu přes hranu mají půlky ještě jednu naprosto zásadní výho
      Re: Beal 23.12.2010 Ak veris tomu, ze lano vydrzi pad cez zulovu hranu, alebo uder kamenom, si na najlepsej ceste sa za
        Re: Beal 23.12.2010 Nevim jestli jeste do bealu pujdu mam od jara stingera 9,4 nejvyssi uprava, je pravda, ze v lete jse
          Re: Beal 23.12.2010 cakat od intenzivne pouzivaneho lana zivotnost viac ako sezonu je iluzorne. Nechapem, preco tak idet
            Re: Beal 23.12.2010 Třeba protože chceme. 10,5 je třeba pro mne kabel (někdo na to může mít jinej názor) a na laně průmě
            Re: Beal 23.12.2010 proc slaby lano?treba proto, ze treba v labaku kdyz nekde muzes vymotat 80m tak to preci jen trochu
              Re: Beal 23.12.2010 Tež mám podobný názor a zkušenost.
                Re: Beal 23.12.2010 Také se přidám, mám 3 různá lana od Tendonu, už nevím přesně názvy. Na jaře jsem přikoupil Beal a už
      Re: Beal 24.12.2010 Lezení na jednoduchém laně v horách bych si ještě rozmyslel.
Ze stránek Bealu (žádná konkuren
  Životnost lan Beal 23.12.2010 Podle mého názoru Beal má o třetinu menší životnost než Tendon. Takže bych řekl, že pokud je o třeti
    Re: Životnost lan Beal 24.12.2010 Boužel je to tak , mě osobně model Edlinger vydržel necelej rok a oplet měl několik průstřelů .
      Re: Životnost lan Beal 24.12.2010 Myslím, že tvůj příspěvek není správně.
Edelrid nevyrábí ve Francii a myslím, že ani ve Fran
        Re: Životnost lan Beal 24.12.2010 On nepsal o Edelridu, ale o Bealu model Edlinger. A popisuje to podle mne asi výstižně, s tím, že je
          Re: Životnost lan Beal 24.12.2010 A jo. Vidím to. Jsem pitomec. O vánocích se zase podívám do slabikáře. Snad to pomůže.
  Re: Beal 24.12.2010 No ze diky, najivni us nejsem, kupuju tendon atd... no ale ruku na srdce: rekneme hokejka - fakt tak
    Re: Beal 24.12.2010 po prečítaní tvojich príspevkov ti môžem poradiť - kúp si radšej brusle...
      Re: Beal 24.12.2010 Co mas proti? Ja som nahodou za tychto komikov uz vdacny. Najprv som tiez kazdemu svedomito radil, a
        Re: Beal 25.12.2010 "v skusobni tiez nenasimulujes realny pad s prerezanim lana o skalu" - O metodice T-edge,
          Re: Beal 25.12.2010 ano. a co ma byt? celu tu story poznam a vieme ako skoncila. Preto ma vzdy rozosmeje hlaska ako tu t
            Re: Beal 25.12.2010 ja ešte v kútiku duše verím, že si len robil srandu...
              Re: Beal 25.12.2010 Osobne si myslim, ze ked chces opakovane sezonu za sezonou porazat v pocte umrti tamojsich domacich
            Re: Beal 25.12.2010 Nevim jak se tesuje pad pres hranu ale kdyz u stejne firmy je jedno lano uvedeno s padem pres hranu,
              Re: Beal 25.12.2010 "Nevim jak se tesuje pad pres hranu ale kdyz ... tak to logicky udela neaky dojem a mnohem rads
                Re: Beal 25.12.2010 Prave to cos tam vynechal"...u stejne firmy..."je docela podstatne. To us by to teda mohly
            Re: Beal 25.12.2010 Nejsme v rozporu, pokud jde o to že 1) /a především/ dvojité lano do hor je na místě a že 2) tzv. Sh
              Re: Beal 25.12.2010 Testy odolnosti lan pri pade cez hranu nie su cesta, pretoze ako nasimulujes, ze okrem urcitej defin
        Re: Beal 25.12.2010 Kdo teda leze s jednicku vicedelky (jestli bude nekdo ochotny se tady priznat a udelat ze sebe magor
          Re: Beal 25.12.2010 "Znamena silnejsi oplet aj delsi zivotnos, prip. odolnost proti prodreni?"
Silnější
        Re: Beal 25.12.2010 Cos to šmarja napsal... to že by na vícedélky v Tatrách byla lepší dvojčata/půlka je rozhodně pravda
          Re: Beal 25.12.2010 Pípák, lopatu, sundu samo:-)
    Re: Beal 25.12.2010 zrovna vyšel dotisk Shuberta
//www.hanibal.cz/ tiskoviny/knihy /707-bezpecnost-a-rizi
      Re: Beal 25.12.2010 No bych řekl, že v horách jde o pád přes hranu až v té poslední řadě. Odolnost proti pádu na ostré h
  Re: Beal 26.12.2010 Ja osobne neresim znacku a typ lana - proste koupim na ruznych vyprodejich cca za 1500,- padesatku (
  Re: slevy v outdooru 22.12.2010 Napiš mejla co sháníš. Nejlepší možné ceny.
ake macky 22.12.2010 poradte chcem vyskusat ladolezenie, mam pohory bez zliabkov a skialpove lyziarky, co bude mensi oprus: remienkove macky na pohorach (makke a horizontalne hroty) alebo ramove macky na skialpovych botach (tazke)?
  Re: ake macky 22.12.2010 Rámové mačky mají větší oporu, ale v kombinaci se skialp botoma jeto jako mít betony na noze. Existu
    Re: ake macky 22.12.2010 Do WI 4 klidně lezu ve skialpových botách. Oproti pohorkám mě v nich nebolí lýtka.
    Re: ake macky 22.12.2010 Sarkeny som pozeral, ale bez zliabku aspon na pate ich neobujem. S remienkami su najvyssie Petzl Vas
      Re: ake macky 22.12.2010 Sadnut by to malo, ale macky kupuj az ked si to vyskusas ze to je kompatibilne. Inac na lady urcite
      Re: ake macky 22.12.2010 a co koupit i nový pohorky? nechci tě strašit, ale když máš pohorky bez žlábku, můžou být příliš měk
      Re: ake macky 24.12.2010 Raveltik Phantom nekupuj. Materiálově nejsou nic moc. Hroty stojí za starou belu. Nižší cena oproti
  Re: ake macky 22.12.2010 A nechceš si k tomu koupit duplexy? Mám jedny cca 7,5 (Scarpa) navíc :-) skoro nové dám za 1500,-. A
    Re: ake macky 26.12.2010 posli mi fotky tech bot, treba se domluvime:))
oldrichov 21.12.2010 zeptam se tedy jinak: toleruje porad majitel lezeni v lomu ?
Vysoké Tatry 21.12.2010 Zdarec, chtěl jsem poprosit všechny přítomné, nepřijel zrovinka někdo z Vysokých Tater? Může někdo poradit jaké jsou tam podmínky a možnosti? rád bych si prošel místo kolem Popradského Plesa či se mrknul na Dračí hřeben jaké tam budou podmínky k lezení. S
1
...
801
802
803
804
805
806
807
808
809
810
811
812
813
814
815
816
817
818
819
820
...
2263
bouldery při sněhu Ahoj, zajímalo by mě, jestli (jako že asi jo) a kam na Petráč třeba jezdíte bouldrovat, když leží sníh vůkol. A za jakých podmínek se dá očekávat slušné polezení -tj. třeba kolem nuly taje a po odmetení sněhu bude stejně mokro... a takové poznatky.
Dík a přeju krásné svátky. Milan 02:45:08 24.12.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: